واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه

واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه

being-intentional-to-the-crane-collapse-in-mecca

1394/07/01

عضو کمیسیون امنیت ملی اعتقاد دارد که تنها راه حل بحران یمن مذاکره است.

به گزارش آسمونی به نقل از نامه نیوز،نوذر شفیعی ،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد مطرح شدن این معنا که عربستان به دلیل اینکه توجهات از یمن را به سمت مسائل دیگر ببرد حادثه سقوط جرثقیل را عمدا طراحی کرده است گفت:

"موضوع اینقدر مهم نبوده است که عربستان بخواهد از این طریق توجه افکار عمومی را به چیز دیگری معطوف کند،به عبارت دیگر این اتفاق مانع از این نشد که توجهات از یمن منحرف شود و از نظر ما یک امر اتفاقی ولی در عین حال مهم بود".

وی اظهار داشت:از نظر ما چنین حوادثی نباید اتفاق بیفتد ودر واقع وقوع چنین حوادثی ناشی از بی تدبیری بوده است،البته ممکن است برنامه ریزی های دیگری هم از طرف عربستان شده بود زیرا الان در یکی از هتل های مکه اتفاقی بروز کرده است .

شفیعی با بیان اینکه حادثه جرثقیل حادثه عادی بوده است که امکان وقوع آن در هر کشور دیگری هم بوده است گفت:در حوزه سیاست هر چیزی امکان پذیر است ولی بعید می دانم که عربستان مدیریت شده به دنبال این حادثه بوده است مگر اینکه بخواهد از این فضا استفاده های لازم را خودش ببرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مورد اینکه آیا عربستان می تواند در یمن موفق باشد و به اهدافش برسد نیز گفت:موفقیت تعریف دارد و تعریف آن یک امر نسبی است ،مثلا ممکن است کل جمعیت یمن ازبین بروند و ینمی ها بگویند که ما پیروز شدیم که این پیروزی نیست زیرا کل جمعیت از بین رفته است و دیگر این پیروزی معنی ندارد یا ممکن است عربستان احساس کند که باید تغییر و تحولاتی را صورت دهد که این موفقیت ها نسبی است .

شفیعی خاطرنشان کرد:مسئله یمن باید با مذاکره حل شود و اینچنین نیز می شود زیرا چاره‌ای جز این نیست ،ممکن است ما بتوانیم یک وضعیت را تغییر دهیم اما حفظ ان وضعیت کار دشورای است یعنی اگر درنتیجه مذاکره جابجایی قدرت در یمن انجام نشود نگهداری قدرت کار دشورای خواهد بود.

ثبت نظر درباره «واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی به احتمال عمدی بودن سقوط جرثقیل در مکه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید