متوفق شدن اكران ˝رستاخیز˝ و تجمع مقابل وزارت ارشاد!

متوفق شدن اكران ˝رستاخیز˝ و تجمع مقابل وزارت ارشاد!

stop-rastakhiz-movie

1394/04/25

به گزارش آسمونی ، "سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه‌ای بر تصمیم همیشگی مدیران و فعالان عرصه سینما مبنی بر رعایت شان و جایگاه جامعه مرجعیت و روحانیت محترم تاکید و اعلام کرد همین روال در خصوص اکران عمومی فیلم "رستاخیز" نیز اعمال خواهد شد."

روابط عمومی سازمان سینمایی ،متن این اطلاعیه را به شرح زیر منتشر کرده است: فیلم "رستاخیز" به منظور پاسداشت، عظمت و شکوه حماسه جاوید کربلا و به تصویر کشیدن این واقعه بی‌مثال تاریخ بشری توسط جمعی از هنرمندان و سینماگران متعهد و ممتاز سینمای ملی تولید و در جدول اکران سینماهای کشور قرار گرفت.

این فیلم که با نیت تقویت تولید فیلم دینی و استفاده از هنر سینما برای جاودانه کردن حادثه عاشورا تولید شد از بدو امر تاکنون در محافل مختلف فرهنگی و دینی در معرض آرا و دیدگاه‌های صاحبان درک و درد دین قرار گرفته و با استقبال کارگردان محترم فیلم از منظر تاریخی و روایی با اصلاحات چندی مواجه شد که اصلاحات اعمال شده نیز مورد تایید بسیاری از صاحبنظران قرار گرفت.

اما نظر به رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی یادآوری می‌کنیم که اکران فیلم"رستاخیز" تا تامین نظر برخی از مراجع بزرگوار تقلید به تعویق می‌افتد."

بنا بر این گزارش، در حالی نمایش "رستاخیز" در اولین روز اکرانش در سینماهای کشور به تعویق می‌افتد که از چند هفته گذشته حواشی و مخالفت‌های غیر رسمی برخی گروه‌ها برای اکران این فیلم بوجود آمده است تا جایی که عصر امروز 24 تیر ماه گروهی با مراجعه به سینما "شکوفه" واقع در میدان شهدا مانع نمایش و اکران فیلم شدند.

علی سرتیپی مسوول و مالک سینما شکوفه در گفت‌وگویی کوتاه با تایید این خبر اعلام کرد که؛ گروهی با مراجعه به سینما خواستار شدن ما پزتیو "رستاخیز" را همان‌جا از بین ببریم در حالی که ما این کار را از لحاظ قانونی نمی‌توانیم انجام بدهیم، همچنین در سیستم جدید پزتیوی وجود ندارد و این روند باعث شد که نیروی انتظامی مداخله کند و از ما بخواهد که فعلا سینما را تعطیل کنیم.

به گفته‌ی او؛ فعلا نمایش فیلم‌های دیگر هم همچون عصریخبندان، گینس، نهنگ عنبر هم در این سینما متوقف شده است.

این سینمادار اظهار امیدواری کرد که در ساعات آینده این مشکل برطرف شود. جمعی هم در مقابل وزارت ارشاد عصر امروز 24 تیر ماه تجمع کردند.

درویش چه گفت؟

احمد درویش کارگردان "رستاخیز" ساعاتى پس از توقف اكران این فیلم در گفتگویى با ایسنا گفت: فیلم "رستاخیز" قطعا با اسناد و مدارک موجود مسیری را طی کرده است که با نظر علما و مراجع تقلید و قوانین جاری کشور مطابقت دارد.

درویش گفت: آنچه من به عنوان کارگردان اثر در جریان هستم، این است که فیلم از مرحله تحقیق، پروانه ساخت و تولید و ارتباطات جهانی مطابق با نظر مرجعیت ساخته شده است و حتی در مرحله اصلاحات برای اکران عمومی، نمایندگانی از سوی برخی مراجع بزرگوار حضور داشتند و برخی از آنان در پی ساخت چنین فیلمی سازندگان را مورد تشویق قرار دادند و آنان را دعا کردند.

این کارگردان در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: در حالی فیلم "رستاخیز" از پرده سینماهای کشور پایین کشیده شده است که عاشقان و شیفتگان فرهنگ اهل بیت (ع)، جهان عرب و بسیاری از مشتاقان در انتظار دیدن این اثر هستند.

ثبت نظر درباره «متوفق شدن اكران ˝رستاخیز˝ و تجمع مقابل وزارت ارشاد!»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید