اخبار اجتماعی

۹ فعال شرکت هرمی موسوم به « کیونت » توسط پلیس پایتخت دستگیر شدند

به گزارش آسمونی:معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 9 فعال شرکت هرمی موسوم به کیونت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ جهانگیر تقی پور افزود: با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه و محل فعالیت 9 نفر از فعالان شرکت هرمی موسوم به کیونت در محدوده خیابان استاد معین شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه هر 9 نفر دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

وی در خصوص نحوه فعالیت این شرکت تصریح کرد: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کرد.

سرهنگ تقی پور ادامه داد: اعضای فعال شرکت پس از مراجعه متقاضیان کار، آنها را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و پس از برگزاری چندین جلسه آموزشی نهایتا به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین 25 تا 30 میلیون تومان دریافت می کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: اعضای فعال شرکت پس از دریافت این مبالغ، فریب خوردگان را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می کردند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

منبع: ایرنا

تازه های آسمونی

نظر کارشناسی پلیس درباره حادثه دانشگاه‌ آزاد اعلام شد؛ عمدی نبود

طاهره رضایی

شهادت 2 مأمور پاسگاه انتظامی گلزار بردسیر در درگیری با اشرار مسلح

طاهره رضایی

پلیس پاوا ، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا

ندا رحیمی

تیراندازی در بزرگراه جناح

واکنش پلیس پایتخت به تیراندازی و متواری شدن زندانی

ماموران پلیس پایتخت در خصوص ارتباط با ناشنوایان آموزش می بینند

دستگیری ۵۳ متهم ارزی در ۱۰ روز گذشته/ فردی ۲۴۰ میلیون دلار ارز دولتی در بازار آزاد فروخته است

طاهره رضایی

آشنایی با پلیس 110 مركز فوريت ‌هاى پليسى

ندا رحیمی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟