اخبار اجتماعی

۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال سن شرط بازنشستگی الزامی افراد

به گزارش آسمونی:دادستان دیوان محاسبات گفت: شرط بازنشستگی الزامی افراد در دستگاه های اجرایی – دستگاه های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری- 35 سال خدمت و 65 سال سن است.

فیاض شجاعی اظهار داشت: بازنشستگی طبق ماده ١٠٣ قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره های آن شقوق مختلفی دارد، کارمندانی که مشاغل تخصصی ندارند یعنی کارمندی که مدرک تحصیلی اش زیر لیسانس است، به محض این که به ۳۰ سال خدمت برسد، دستگاه اجرایی می تواند وی را بازنشسته کند چه کارمند بخواهد یا نخواهد.

وی اظهار داشت: کارکنانی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر و همچنین دارای مشاغل تخصصی هستند می توانند تا ۳۵ سال در دستگاه خدمت کنند مگر این که خودشان تقاضای بازنشستگی کنند که در این صورت دستگاه باید این ها را بازنشسته کند.

فیاض شجاعی ادامه داد: این قانون مشمول دستگاه هایی است که تابع قانون مدیریت خدمات کشوری هستند دستگاه هایی که مشمول این قانون نیستند بر طبق قانون های مربوط به خود عمل می کنند.

وی تاکید کرد: برای تحقق تکلیف دستگاه ها برای بازنشستگی افراد، باید هر دو این موارد وجود داشته باشد، یعنی افراد هم باید ۳۵ سال خدمت کرده باشند و هم این که ۶۵ سال داشته باشند، یعنی هر دو این موارد تواما برای بازنشسته کردن افراد لازم است.

منبع: پایگاه خبری اتاق تعاون ایران

تازه های آسمونی

طبق ارزیابی‌ها، بالای ۹۸ درصد مدیران پاک دست‌اند

طاهره رضایی

حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری همسان‌سازی می‌شود

طاهره رضایی

خداحافظی 9 مقام در نهاد ریاست جمهوری با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

توضیحات افشانی درباره کناره‌گیری از شهرداری تهران به علت بازنشستگی

طاهره رضایی

جزئیاتی تکان‌دهنده از تخلفات کلان احمدی‌نژاد

آسمونی

زنان می‌توانند با ۲۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شوند

آسمونی

ده نفر نجومی‌بگیری که حقوق نجومی خود را پس نمی‌دهند

آسمونی

آیا سن بازنشستگی افزایش می‌یابد!؟

آسمونی

اعلام زمان آغاز ثبت‌نام وام بازنشستگی

آسمونی

نظر شما چیست؟