اخبار علمی و پژوهشی

کشف هفت سیاره شبیه به زمین در کهکشان راه شیری

Discover the seven planets similar to Earth the Milky Way galaxy کشف هفت سیاره شبیه به زمین در کهکشان راه شیریبه گزارش آسمونی:ستاره شناسان در اطراف یک ستاره کوچک، منظومه ای جذاب از هفت سیاره به اندازه زمین را کشف کردند که احتمال وجود اقیانوس های آب در سه سیاره وجود دارد.
نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس نتایج تحقیقی که در مجله نیچر منتشر شد ستاره شناسان در اطراف یک ستاره کوچک، منظومه ای جذاب از هفت سیاره به اندازه زمین را کشف کردند که احتمال وجود اقیانوس های آب به صورت مایع و حیات در سه سیاره وجود دارد.

آمائوری تریود Amaury Triaud از پژوهشگران این تحقیق اعلام کرد «در حال حاضر ما سوژه خوبی برای تحقیق درباره وجود حیات احتمالی روی سیارات فراخورشیدی داریم».
این هفت سیاره که دمای هوا در آنها تقریبا به اندازه سطح زمین است دور ستاره ای کوچک موسوم به تراپیست یک « TRAPPIST-1 » واقع در کهکشان راه شیری می چرخند و با ما فقط 40 سال نوری فاصله دارند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

تازه های آسمونی

واو…. اینو ببینید (عکس های عجیب)

ندا رحیمی

آشنایی با جرثقیل برجی (تاور کرین)

ندا رحیمی

انیمیشن امین و اکوان

ندا رحیمی

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌دهیم

طاهره رضایی

شهاب‌سنگ ۲۱۰ متری زمین را تهدید می‌کند

آسمان را مرخص میکنم

معرفی 50 فیلم برتر آخرالزمانی

ندا رحیمی

آشنایی با ایالت کالیفرنیا و شهرهای کالیفرنیا

مطالب جالب علمی و آموزشی

ندا رحیمی

1 نظر

آناهیتا 2017/07/09 at 12:09

یا رب السموات السبع و رب الارضین السبع و مافیهن و ما بینهن……کلماتی که از معصومین به شکل دعا بما رسیده و در قرن حاضر بر زبان برخی هنگام نیایش جاریست بی آنکه بدانند واقا این سیارات در این عالم شگفت انگیز وجود دارند….

پاسخ نظر

نظر شما چیست؟