اخبار سیاسی

هواپیمای پرنس چارلز در مهرآباد می‌نشیند؟

95/01/22

اخیرا اخباری از سفر “ولیعهد انگلیس” به ایران به گوش میرسد…

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  با گذشت چند ماهی از برجام  هر روز خبر آمدن هیات های اقتصادی و سیاسی خارجی شنیده می شود. در این بازه زمانی، تهران تبدیل به مرکز تردد هیات های اقتصادی، تجاری و سیاسی دنیا شده است که هر کدام از آنها، به دنبال منافع مشترک خود با ایران هستند. اما در این بین نخستین هیات بلندپایه بازرگانی انگلیسی پس از توافق ایران و 1+5 برای دیدار با مقامهای اقتصادی کشورمان وارد تهران شد. در سفر هاموند به ایران، یک هیات اقتصادی و تجاری او را همراهی می کردند.

Untitled 1 33 هواپیمای پرنس چارلز در مهرآباد می‌نشیند؟

اما با گذشت بیش از 6 ماه از سفر فلیپ هاموند به تهران و بازگشایی سفارت انگلیس در کشورمان، اخیرا اخباری از سفر “پرنس چارلز” به ایران به گوش میرسد.

در همین رابطه هفته‌نامه ساندی تایمز در گزارش خود نوشت: پرنس چارلز علاقه زیادی برای انجام این سفر در پاییز سال جاری میلادی نشان داده و وزارت امور خارجه در حال گفت‌وگو با تهران هستند تا سفری که این‌هفته نامه از آن به عنوان یک “تحول بزرگ دیپلماتیک” یاد کرده، انجام شود و گفته شده وی قصد دارد در سفر به ایران، با ایفای سمت «یک دیپلمات» به پیشبرد روابط انگلیس و ایران کمک کند.

در حالی گفته میشود که ولیعهد انگلیس قصد سفر به کشورمان را دارد که وی ۱۲ سال پیش و در سال 2004 و زمانی که رئیس«صلیب سرخ» انگلیس بود، برای بازدید از شهر زلزله‌زده بم به ایران سفر کرد اما آن سفر با وجود دیدار او با مقام‌های ایرانی، دیداری رسمی نبود.

Untitled 2 19 هواپیمای پرنس چارلز در مهرآباد می‌نشیند؟
 اکنون با توجه به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران و سفر برخی چهره‌های انگلیسی به کشورمان، باید دید هدف این کشور از گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران چیست و لندن چه اهدافی را در سایه بازگشایی سفارتخانه خود در ایران دنبال می‌کند. اهدافی که هر چه باشد نمی تواند به سادگی ذهنیت جامعه را نسبت به “روباه پیر” تغییر دهد.

تازه های آسمونی

بهترین آژانس های مسافرتی در تهران

آسمونی

افراد تندرو و افراطی چگونه اند؟

گواهینامه بین المللی Wissen از انتشارات Science Archive کشور آلمان

ندا رحیمی

تاریخچه بحران های سوخت و انرژی جهان

ندا رحیمی

تصاویر جشن سال نو میلادی ۲۰۱۹ در جهان

لیلا شاهپوری

گواهینامه بین المللی Euro Science Certificate انگلستان

ندا رحیمی

پرواز ارزان هواپیما از کجا بخریم؟

ندا رحیمی

راهنمای استرداد بلیط هواپیما

ندا رحیمی

منجنیق 95 نفره برای پرتاب ایران به قرن 17 میلادی!

نظر شما چیست؟