اخبار سیاسی

جزئیات جدید از تیراندازی شب گذشته در اطراف کاخ ملک سلمان از زبان افشاگر اخبار آل سعود

New details of shooting at Kings Palace جزئیات جدید از تیراندازی شب گذشته در اطراف کاخ ملک سلمان از زبان افشاگر اخبار آل سعود

به گزارش آسمونی:

مجتهد، افشاگر اخبار آل سعود، در صفحه شخصی خود در توییتر جزئیاتی را درباره تیراندازی دیشب نزدیک کاخ سلطنتی در ریاض منتشر کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مجتهد، فعال توییتری عربستانی، که اطلاعات وسیعی از مسائل پشت پرده آل سعود در اختیار دارد، در صفحه شخصی خود در توییتر درباره تیراندازی نزدیک کاخ سلطنتی در ریاضنوشت: اطلاعات به دست آمده تا به این لحظه درباره تیراندازی در منطقه الخزامی حاکی از حمله به خودرو‌های حامل توپ پنجاه میلیمتری است و واکنش‌ها بی هدف بوده است. تا به این لحظه جزئیاتی درباره هویت مهاجمان (که ناپدید شدند)، هدف از حمله و شمار زخمی‌ها به دست نیامده است.

مجتهد در توییتی دیگر نوشت: محافل نزدیک به آل سعود جزئیاتی شبیه به این توییت را نقل می‌کنند.

منظور مجتهد از “این توییت”، توییت صوت العرب است که در آن نوشته شد علاوه بر آن چه مجتهد گفت، یک منبع آگاه اعلام کرد که هفت نفر از دو طرف کشته شده اند و بقیه مهاجمان ناپدید شده اند. یک منبع رسمی می‌گوید هدف این حمله محمد بن سلمان است و گروهی از اعضای خاندان آل سعود در پشت پرده آن قرار دارند.

مجتهد در سومین توییت خود نوشت: ممکن است یک پهپاد به صورت عرضی فرود آمده باشد. یا این مسئله برای تصویر برداری از منطقه به منظور کمک به مهاجمان بوده باشد، اما تیراندازی به این پهپاد ربط ندارد، بلکه دو طرف تقریبا یک ساعت به سمت یکدیگر تیراندازی کردند.

شب گذشته گزارش‌هایی غیررسمی درباره انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ محل اقامت ملک سلمان، پادشاه سعودی در ریاض، پایتخت عربستان، منتشر شد. چند منبع در پیام‌هایی در توییتر تصاویر و ویدیوهایی از این تیراندازی‌ها را منتشر و اعلام کردند این تیراندازی‌ها، تلاش برای کودتا بوده است. منابع دیگر دلیل تیراندازی را ورود یک پهپاد به حریم کاخ پادشاهی عنوان کردند. برخی گزارش‌های غیررسمی نیز از احتمال حمله تروریستی حکایت داشتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تازه های آسمونی

صدای شلیک پی در پی گلوله در رشت / پایان ماجرا با دستگیری

طاهره رضایی

آمادگی عربستان برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027

شهاب نظری فر

حج عمره فعلا مسکوت است

طاهره رضایی

تیراندازی در بزرگراه جناح

اعضای خاندان سعودی در تلاش برای تغییر ولیعهد عربستان

ظریف: از طرح سعودی برای ترور شخصیت‌های ایرانی اطلاع داشتیم

اندونزی، سفیر سعودی در جاکارتا را احضار کرد

تاکید ماکرون بر حمایت از تحریم‌های بین‌المللی علیه مسئولان قتل خاشقچی

طاهره رضایی

اجازه بازرسی از چاه کنسولگری عربستان در استانبول صادر شد

نظر شما چیست؟