اخبار فیلم، سینما، تلویزیون، تئاتر

امکان لغو برگزاری «فجر۳۷» در استان‌ها

Possibility to cancel the holding of Fajr 37 in the provinces امکان لغو برگزاری «فجر۳۷» در استان‌ها

به گزارش آسمونی:دبیر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان تاکید کرد بدون اختصاص بودجه، تهیه‌کنندگان فیلم‌های راه‌یافته به سی و هفتمین جشنواره فجر، آثار خود را در شهرستان‌ها نمایش نمی‌دهند.

سیدضیاء هاشمی با اشاره به آخرین تصمیم‌گیری‌ها برای نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها گفت: طی جلساتی که با ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشتیم، مطلع شدیم ستاد جشنواره فیلم فجر با بحران بی‌پولی مواجه است و امکان فراهم آوردن بودجه برای برگزاری جشنواره در استان‌ها را ندارد.

وی بیان کرد: جشنواره فیلم فجر پتانسیل برگزاری در ۳۰ استان کشور را دارد و سینما می‌تواند به‌عنوان ویترین جشن انقلاب کارکرد مناسبی داشته باشد که متاسفانه بدون بودجه است و بودجه برگزاری جشن‌های انقلاب، مصارف دیگری داشته است. هاشمی توضیح داد: وظیفه دولت این است که با نظارت دقیق‌تر جلوی دزدی‌ها و اختلاس بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را بگیرد و بودجه‌ها را برای برگزاری جشن‌های انقلاب سوق دهند تا بتوانیم شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن‌های ملی و جشنواره فیلم فجر باشیم. دبیر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان تاکید کرد: در صورتی که بودجه لازم برای نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها در نظر گرفته نشود، بی‌شک تهیه‌کنندگان آثار خود را در شهرستان‌ها نمایش نمی‌دهند. به دنبال اظهارنظر دبیر شورای‌عالی تهیه‌کنندگان، مدیر بخش استان‌های سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: بر خلاف چیزی که عنوان می‌شود، ما به لحاظ مالی مشکلی نداریم؛ چراکه سازمان سینمایی عزم جدی بر اکران همزمان این آثار در سایر استان‌ها هم دارد. از همین رو ما به‌طور مسلم این کار را انجام خواهیم داد. سیدحسین سیدی گفت: توافق نهایی انجام این کار تنظیم شده ولی هنوز امضا نشده است. با این وجود ما با منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما به توافق اولیه رسیده‌ایم و مشکلی از این بابت نداریم.منبع: دنیای اقتصاد

تازه های آسمونی

بازار سیاه بلیت‌های جشنواره فجر داغ شد

طاهره رضایی

بلیت‌ جشنواره‌ فیلم فجر قیمت گذاری شد

طاهره رضایی

منتظر یک جشنواره همراه با شگفتی باشید

طاهره رضایی

برگزاری مراسم نکوداشت عزت الله انتظامی در جشنواره فیلم فجر

طاهره رضایی

لیلا حاتمی ، نوید محمدزاده ، شبنم مقدمی ، بهرام رادان ؛ 4 شانس اول سیمرغ امسال

طاهره رضایی

بزرگداشت 5 سینماگر در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

طاهره رضایی

پیام تسلیت اصغر همت، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و روابط‌ عمومی جشنواره فجر برای درگذشت حسین محب‌اهری

طاهره رضایی

بازگشت فریدون جیرانی به تلویزیون در جشنواره فجر؟

طاهره رضایی

درآمد حاصل از فروش بلیت‌های جشنواره به صاحبان آثار می‌رسد

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟