اخبار اقتصادی

قدرت خرید کارگران تا ۸۰ درصد کاهش یافته است

به گزارش آسمونی:دبیر خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه گفت: با کاهش ارزش ریالی حقوق و دستمزد، قدرت خرید جامعه کارگری تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

داود میرزایی اظهار کرد: افزایش ۱۹.۵ درصدی حقوق کارگران در فروردین ۹۷ نشان از همراهی دولت با جامعه کارگری در شورایعالی کار داشت و این امید در دل کارگران زنده شد که شرایط حقوق دستمزد به سمت و سوی واقعی شدن گام برمی دارد.

وی ادامه داد: ولی متأسفانه تحریم‌های ظالمانه و عملکرد مفسدین اقتصادی داخلی شرایط اقتصادی کشور را دچار مشکل کرد و افزایش ۱۹.۵ درصدی دستمزد عملا در زندگی کارگران نمودی پیدا نکرد، به این معنا که حقوق فروردین ۹۷ از نظر ارزش ریالی از فروردین ۹۵ هم کمتر شد و به عبارتی قدرت خرید کارگران بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافت که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای خانواده جامعه کارگری به وجود آورد.

دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه تاکید کرد: چنین شرایطی موجب شده است که کارگران در تهیه نیاز‌های اولیه زندگی خود عاجز شوند و به همین منظور تشکل‌های کارگری چندین مرحله از وزارت کار که بدون وزیر هم مانده بود درخواست تشکیل جلسه شورای‌عالی کار و ترمیم حقوق کردند که متأسفانه با توجه به شرایط وزارت کار این موضوع عقیم ماند و در نهایت هزاران کارگر ساوجی با امضای نامه‌ای سرگشاده از رییس جمهور ترمیم دستمزد را خواستار هستند.

وی گفت: با مشخص شدن وزیر کار که هم مورد وثوق نظام، دولت و مجلس و هم از کارگران است خواستار تشکیل هرچه سریعتر جلسه شورایعالی کار و ترمیم حقوق (دستمزد کارگران) به شکل واقعی هستیم و ترجیحا با توجه به شرایط اقتصادی کشور انتظار جامعه کارگری شناور شدن حقوق شاغلین و همسان سازی حقوق بازنشستگان است.

منبع: رویداد 24

تازه های آسمونی

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده چقدر است؟

طاهره رضایی

رانندگان و کارگران ساختمانی در نوبت دریافت بسته حمایتی دولت/ دستور رئیس جمهور برای توزیع مجدد بسته‌ حمایتی میان مددجویان

طاهره رضایی

جدیدترین جزییات توزیع بسته‌های حمایتی دولت

15 کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه آزاد شدند

وزیر کار : در ایام تحریم امتحان خوبی پس ندادیم

4 وزیر پیشنهادی رای اعتماد گرفتند

قدرت خرید مزد بگیران 30درصد کاهش یافته است

استخدام کارگر

طاهره رضایی

استیضاح وزیر کار رای آورد؛ علی ربیعی از کار برکنار شد

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟