استان لرستان

محله های خرم آباد

خرم آباد بزرگترین شهر لرنشین، بیست و سومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان لرستان است. برای آشنایی با محله های خرم آباد این بخش آسمونی را بخوانید.

Khorramabad neighborhoods محله های خرم آباد

محله های خرم آباد

خرم‌آباد امروزی ۳۷ محله، ۹ کوی و ۵ شهرک دارد. از جمله قدیمی‌ترین محله‌های شهر می‌توان به محله پشت بازار، درب دلاکان و درب باباطاهر اشاره کرد که در غرب شهر و در نزدیکی فلک‌الافلاک قرار گرفته‌اند. روند گسترش شهر پس از انقلاب ۱۳۵۷ دارای تغییراتی بوده که از آن جمله می‌توان به تبدیل گورستان جهودان در شرق شهر به محله‌ای مسکونی به نام کوی فلسطین اشاره کرد. این گورستان متعلق به اقلیت یهودیان شهر خرم‌آباد بوده و آثار باستانی این اقلیت از جمله حوض موسی نیز در این منطقه قرار دارد.

محله گل‌دشت از نظر وسعت بزرگترین محله شهر خرم‌آباد است و در جنوب این شهر واقع است. شمالی‌ترین محله شهر دره گرم و جنوبی‌ترین محله ماسور نام دارد.

شمشیرآباد محله ورودی از سمت شرق و مرکز شرکت‌های مسافربری و باربری است. بسیاری از اداره‌ها و سازمان‌های دولتی شهر در بلوار ۶۰ متری و بلوار مدیریت در شمال شهر قرار دارند. مرکزی‌ترین محله‌های شهر که مراکز خرید نیز در آن واقع است عبارتند از سبزه‌میدان، شهدا، چهار راه بانک، چهار راه فرهنگ و مطهری.

تازه های آسمونی

جاذبه های گردشگری غرب ایران

ندا رحیمی

عقرب در غذای دانشگاه علوم پزشکی لرستان

مصدومیت ۲۰ نفر در کوهدشت براثر وقوع زلزله+اسامی و تصاویر

سوغات معروف شهرهای ایران

طاهره رضایی

قطع دست یک دانش آموز در اثر انفجار نارنجک دستی

ماسور یا ماساژور چه خدماتی ارائه می دهد؟

طاهره رضایی

تلاش برای یافتن مابقی کوهنوردان گمشده در اشترانکوه

مکان مقبره و آرامگاه بزرگان تاریخ ایران

آسمونی

دستفروش خرم آبادی،رئیس شورای شهر خرم آباد شد+عکس

آسمونی

نظر شما چیست؟