طب سنتی و داروهای گیاهی

حیوانات خانگی و درمان اوتیسم

 pets and treatment of autism حیوانات خانگی و درمان اوتیسم

 

وقتی می شود از حیواناتی مانند سگ و دلفین و حیوانات خانگی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد، چرا از ان ها در درمان اوتیسم استفاده نکنیم؟

استفاده از حیوانات کلیدی است برای پیدا کردن چگونگی پیشرفت کودکان اتیستیک که شامل بازدید از باغ وحش ، دیدن حیوانات مزرعه و حیوانات خانگی که دوستان و اقوام در منزل نگهداری می کنند، می شود .تمام این موارد می توانند کمک کنند تا بفهمیم آیا ارتباطی وجود دارد یا خیر .

 

دکتر تمپل کسی است که قسمت زیادی از زندگی خود را صرف کار کردن با حیوانات کرد او نظرات خود را در کتاب های جذابی که در مورد حیوانات و ایجاد ارتباط با آنان به رشته تحریر در آورد . کتاب ( حیوانات در ترجمه کردن ) دکتر تمپل نمایی از زندگی اوست که نشان می دهد او به عنوان یک دانشمند در درمان بیماری AsD   توانست از ارتباط،تفکر احساسات وی را مطاله  نمایید می توانید با جستجو در ایترنت و در تست حیوانات خانگی ودرمان اتیسم از بیایید. هر کس که مالک حیوانی خانگی است به شما خواهد گفت رفتار حیوانش با مردم و دیگران چگونه است،به شما توضیح خواهند داد که آنان در انتظار شما دم تکان میدهند و یا هنگامی که برای آنان غذا می برند یا به آنان اجازه خروج از منزل می دهند چطور هیجان زده به مالکان خود نگاه می کنند این حقیقی است که حیوانات هیجان نشان را بروز می دهند و نسبت به وقایع اطراف خویش عکس العمل هایی دارند .

 

آن ها می توانند درمان را برای مالکان خود به ارمغان بیاورند و خصوصاً در درمان کودکان با نیازهای ویژه بسیار مؤثرند و در درمان کودکان اتیسم نقش بسزایی را ایفا می کنند که برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید با  Pet land  مشورت و اقدام به خرید حیوان مورد علاقه خود نمایید .

 

درمان به کمک اسب :امروزه معالجه بیماران بوسیله حیوانات که غالباً هیپوتراپی شناخته می شود رواج بسیاری یافته که در این روش اشاره به حرکت اسب و استفاده از حرکات موزون و آرامش بخش اسب ها است که از آن برای کمک به درمانگران افراد معلول استفاده می شود . به این معنی که امروزه درمانگران از قبیل فیزیوتراپی ها ، گفتاردرمانگران و آسیب شناسان زبان از حرکات اسب و تعادل و تمایل بیمار برای پاسخ به حرکات اسب استفاده می کنند . به عبارتی امروزه اسب ها نقش همکار و همیار درمانگران را در معالجه افراد معلول ایفا می نمایند . 

1 نظر

امیررضا بحرینی 2014/01/02 at 21:31

با تشکر از ارائه این مطلب علمی و درست به اطلاع شما عزیزان می رسانم . اینجانب مالک اسب مادیان ترکمن به نام صبا (نام ترکمنی آن آق جرن به معنی آهوی سفید است )از علاقه مندان به ورزش سوارکاری و پرورش اسب ، مدتی است که به واسطه یکی از دوستانم که دارای یک کودک مبتلا به اوتیسم است روی این موضوع کار کردیم و شاهد موفقیتهایی در این زمینه بوده ایم . آرامشی که این کودک 12 ساله پس از چند دقیقه سواری با اسب داشت کاملا ملموس و واکنشهای او به دیدن اسب و فرمانپذیری او در هنگام سواری در حالی که مربی نیز در کنار او بود ما را بر آن داشت که با تشکیل کارگروهی در یکی از باشگاههای سوارکاری کرج مشغول خدمت رسانی به کودکان اوتیسم و خانواده های محترم آنان باشیم .هماهنگیهایی نیز با مدرسه جدید التاسیس کودکان اوتیسم در کرج صورت گرفته که در آینده نزدیک در غالب برنامه آموزشی – درمانی بتوانیم از این نعمت زیبای خداوندی که بارها در قرآن کریم نیز به نیکی از آن یاد شده :(سوره نحل-8 )و (سوره آل عمران -14 ) و (سوره ص -30 تا33 ) و (سوره الانفال – 60 ) و (سوره العادیات -1 تا 5) بهره کافی را ببریم .جهت کسب اطلاعات بیشتر علاقه مندان می توانند با شماره های 09122771948 و 09354462261 تماس حاصل نمایند – باتشکر امیررضا بحرینی 12/10/1392

پاسخ نظر

نظر شما چیست؟