مناسبت های روز

لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید)

start new year لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید)

عید آمد و عید آمد، باز آن جشن سعید آمد…

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است.

خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق گوناگون فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری یا اکیونوس می‌گویند.

نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها یعنی تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، سوریه، کردستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی است و مردمان آن جشن عید را برپا می‌کنند.

زمان شروع یا تحویل سال نو هجری خورشیدی به ساعت رسمی کشور ایران بر اساس اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر است، با پورتال آسمونی سال جدید را آغاز و همراه باشید:

 

icon flag iran لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 1397 در ایران

ساعت 19 و 45 دقیقه و 28 ثانیه (ساعت نوزده و چهل و پنج دقیقه و بیست و هشت ثانیه) بعد از ظهر

روز سه شنبه 29 اسفند 1396 هجری شمسی

مطابق با 2 رجب 1439 هجری قمری

و برابر 20 مارس 2018 میلادی

 

icon flag iran لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) New Year Iran | Persian New Year

:Norooz 2018/1397 time in

Iran Time
Tuesday, March 20th 2018, 7:45:28 pm

Central Time
Tuesday, March 20th 2018, 11:15:19 am

 

icon world clock لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت ساعت جهانی (UTC/GMT)

Tuesday, March 20th 2018, 11:15:19 am

 

icon flag united states لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت آمریکا / ایالت کالیفرنیا / لس آنجلس

Tuesday, March 20th 2018, 9:15:19 am

 

icon flag canada لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت کانادا

تورنتو: Tuesday, March 20th 2018, 12:15:19 pm
ونکوور: Tuesday, March 20th 2018, 9:15:19 am

 

icon flag britain لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت انگلیس / لندن

Tuesday, March 20th 2018, 4:15:19 pm

 

icon flag germany لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت آلمان / برلین

Tuesday, March 20th 2018, 5:15:19 pm

 

icon flag turkey لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت ترکیه / آنکارا / استانبول

Tuesday, March 20th 2018, 6:15:19 pm

 

icon flag united arab emirates لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت امارات / دبی

Tuesday, March 20th 2018, 8:15:19 pm

 

china لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت چین / بیجینگ / پکن

Wednesday, March 21st 2018, 12:15:19 am

 

japan لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) لحظه تحویل سال 97 به وقت ژاپن / توکیو

Wednesday, March 21st 2018, 1:15:19 am

 

icon world clock لحظه تحویل سال نو 1398 در ایران و جهان (آغاز سال جدید) سال 1397 هجری خورشیدی برابر است با سال های :

14096 اهورایی

7039 میترایی آریایی

6767/68 آشوری

5777/78 عبری

3755 زرتشتی

2576 هخامنشی (شاهنشاهی)

2018/19 میلادی

1438/39 هجری قمری

 

رویدادهای نجومی ۹۷
رویدادهای نجومی قابل رؤیت در ایران در سال ۱۳۹۷
استخراج و تنظیم شورای مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

۱- ماه گرفتگی کلی در تاریخ های جمعه و شنبه، ۵ و ۶ مرداد
آغاز گرفتگی: ساعت ۲۲ و ۵۵ دقیقه
آغاز گرفتگی کلی: رأس ساعت ۲۵
پایان گرفتگی کلی: ساعت ۳ و ۵۱ دقیقه بامداد
پایان گرفتگی: ساعت ۲ و ۵۹ دقیقه بامداد

۲- ماه گرفتگی کلی در تاریخ دوشنبه ۳ بهمن
آغاز گرفتگی: ساعت ۷ و ۵ دقیقه
آغاز گرفتگی کلی: ساعت ۸ و ۳۳ دقیقه
پایان گرفتگی کلی: ساعت ۹ و ۳۱ دقیقه
پایان گرفتگی: ساعت ۳۱ و ۲۳ دقیقه
(در مناطق شرقی ایران، قبل از آغاز گرفتگی، ماه غروب می کند. همچنین گرفتگی کلی در هییچ نقطه ای از ایران دیده نمی شود. این گرفتگی در مناطق غربی ایران به صورت جزئی دیده می شود.)

رویدادهای نجومی ۹۷
اطلاعات تکمیلی رویدادهای نجومی سال ۱۳۹۷ هجری شمسی قابل درج در تقویم
خورشیدگرفتگی ها:
۱- خورشید گرفتگی جزیی: جمعه ۲۲ تیر، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش های کوچکی از جنوب استرالیا، نیوزلند و جنوبگان به صورت جزیی قابل مشاهده است.
۲- خورشید گرفتگی جزیی: شنبه ۲۰ مرداد، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش کوچکی از شمال شرق کانادا، بخشی از شمال اروپا و بخش های میانی و شمالی آسیای شرقی به صورت جزیی قابل مشاهده است.
۳- خورشیدگرفتگی جزیی: یک شنبه ۳۱ دی، غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش هایی از شرق و شمال شرق آسیا، شمال اقیانوس آرام و بخش کوچکی از آلاسکا به صورت جزیی قابل مشاهده است.

ماه گرفتگی ها:
۱-  ماه گرفتگی کلی: جمعه ۵ مرداد، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در تمام پهنه دنیا بجز ایسلند و گرینلند، شمال غرب آمریکای جنوبی، تمام آمریکای مرکزی و شمالی، شمال و شمال شرق روسیه دیده می شود.
۲- ماه گرفتگی کلی: دوشنبه ۱ بهمن، قابل رویت در ایران. این گرفتگی در تمام پهنه دنیا بجز بخش هایی از آسیای غربی، شرق آفریقا، شرق و شمال شرق آسیا، اقیانوسیه و تقریبا تمام جنوبگان دیده می شود.

 

لحظه تحویل سال، چه اتفاقی در آسمان می افتد؟

معمولاً هنگامی كه یك سال شمسی به روزهای پایانی خود می رسد، صحبت از ویژگی های سال آینده شروع می شود. از بین این بحث ها، یك بحث بیش از بقیه جلب توجه می كند و آن، «لحظه تحویل» سال آینده است. طبق سنت، در این لحظه همه افراد خانواده دور هم جمع می شوند و بنا بر رسوم باستانی خود، آغاز سال نو را جشن می گیرند. این لحظه ای است كه خاطره آن همیشه در یادها می ماند اما آیا تاكنون از خود پرسیده اید كه اصولاً این زمان بر چه مبنایی انتخاب و تعیین می شود؟ و در این لحظه چه اتفاقی می افتد كه آن را با آغاز سال پیوند می دهند؟

زمان و تقویم

زمان، انسان را به یاد ساعت و تقویم می اندازد. مطمئناً همه شما با نظام 24 ساعتی شبانه روز آشنا هستید و در زندگی روزانه خود به راحتی از آن استفاده می كنید. این نظام و مفهوم شب و روز، به قدری بدیهی است كه شاید هرگز به منشأ و چرایی آن فكر نكرده اید. اما در سپیده دم تمدن، اجداد ما نمی توانستند این چنین ساده و راحت مفاهیم زمان را درك كنند. شاید نخستین مفهوم گذشت زمان برای آنان طلوع و غروب خورشید بوده است. بالا آمدن گوی فروزانی از شرق و فرونشستن آن در غرب و تكرار مداوم آن، انسان را به مفهوم روز وشب و سپس «شبانه روز» رهنمون شد. این بنیادی ترین جزء یك نظام سنجش زمان است: «پدیده ای متناوب و تكرار شونده» خوشبختانه طبیعت چندین پدیده متناوب دیگر نیز در اختیار انسان قرار داده است و از اینجا بود كه مفاهیم سال، فصل و ماه پدید آمد. اما چرا انسان به واحدهای بزرگتر از روز روی آورد؟ با استفاده از واحدهای بزرگی همچون سال، دهه و قرن كار آسان تر می شود. واحد بزرگتر از روز ماه بود: یک دوره ی اهله ی ماه که از یک بدر تا بدر بعدی، یا از یک هلال نو تا هلال نوی بعدی طول می کشید. این مدت تقریبا 29 تا 30 روز است. بنابر این اولین تقویم های بشر تقویم های قمری بوده است، زیرا تنها با نگاه به شکل اهله ی ماه می توان تشخیص داد که در چندمین روز ماه قرا داریم و احتیاج به هیچ محاسبه ی دیگری نیست.

برای انسان های اولیه، همین كافی بود كه یك سال را به طور تقریبی 360 روز و یك ماه را 30 روز بداند اما پیشرفت تمدن، باعث نیاز به دقت بیشتر در محاسبه زمان شد و این امر، یك مشكل بزرگ را نمایان ساخت: متأسفانه واحدهای بزرگتر از زمان، حاصلضرب صحیحی از واحد های كوچكتر نبودند. به عبارت دیگر، در یك سال نمی توان تعداد صحیحی از شب و روزهای كامل را جای داد. البته گفته بالا به هیچ وجه دقیق نیست. وقتی می گوییم «سال» باید دقیقاً مشخص كنیم كه منظورمان از سال چیست؛ همین طور برای شبانه روز. تعجب نكنید! در «نجوم كروی» چندین نوع سال و روز و ماه وجود دارد. اگر یك متن نجوم كروی مربوط به زمان را بخوانید، مطمئناً از دیدن اسامی عجیب و تعاریف گوناگون دستگاه های مختلف زمان، در شگفت خواهید شد. البته ما قصد نداریم وارد این مبحث گسترده شویم. بلكه فقط چند تعریف ساده شده از آن را كه برای كارمان ضروری است، برمی گزینیم.

دو نوع تقویم

شما احتمالاً با دو نوع از سال ها آشنایید: سال شمسی و سال قمری. مبنای طبیعی این سال ها از نامشان پیدا است. یعنی سال شمسی از حركت خورشید و سال قمری از حركت ماه بهره می گیرد. همانطور كه می دانید، در اصل این زمین است كه به دور خورشید می گردد. اما از آنجا كه حركت، نسبی است؛ ما بر روی زمین تصور می كنیم كه خورشید در طول سال در حال حركت در آسمان است. این حركت در یك مسیر خاص در آسمان صورت می گیرد كه «دایرة البروج» نام دارد و ما بعداً در باره آن بیشتر صحبت خواهیم كرد. این حرکت با حرکت روزانه ی خورشید که از شرق به غرب در 24 ساعت یک دور می زند، فرق دارد. این حرکت را تنها با توجه به ستارگان زمینه ی آسمان می توان فهمید که خورشید در طول یک سال یک دور در میان ستارگان زمینه ی آسمان از غرب به شرق دور می زند.

حال، با توجه به آنچه گفتیم، می توان یك سال شمسی را «مدت زمان حركت خورشید از یك نقطه خاص در آسمان و بازگشت به همان نقطه» تعریف كرد. این ساده ترین سال است كه به آن «سال برجی» هم گفته می شود. از آنجا كه این نوع سال با خورشید در ارتباط است و خورشید هم یكی از عوامل كنترل كننده طبیعت و فصول است، در بیشتر تقویم ها از این نوع سال استفاده شده است. اما در سال قمری، مدت زمان 12 بار دیدن هلال ماه نو یا 12 یار دیدن بدر کامل ماه به عنوان مبنا انتخاب شده است. هرچند این نوع سال بر مظاهر طبیعت و فصول منطبق نیست، اما از آنجا كه تاریخ دین ما براین اساس بنیان شده است، از آن نیز استفاده می كنیم.

برگردیم به سال شمسی، یعنی مدت زمان دو عبور متوالی خورشید از یك نقطه ثابت در آسمان. انسان در اعصار گذشته این مدت زمان را 365 روز اندازه گرفته بود و براساس آن به محاسبه تاریخ می پرداخت. اما به تدریج كه شمار سال ها فزونی یافت، اندیشمندان دریافتند كه این سال های 365 روزی، كم كم از فصول سال انحراف پیدا می كنند. متفكران به این فكر افتادند كه طول سال ها را دقیق اندازه بگیرند. این اندازه گیری ها با همان وسایل ابتدایی نشان می دادند كه طول یك سال شمسی اندكی از 365 روز بیشتر است؛ یعنی حدود  25ر365روزه است.

حال به نظر شما چگونه می توان این 25ر0 روز و یا ساعت را به حساب آورد. توجه كنید كه این 6 ساعت های اضافی، پس از 4 سال، به یك شبانه روز (24 ساعت) می رسند. پس اگر در یك دوره 4 ساله، یك روز به انتهای سال چهارم بیفزاییم وآن را 366 روز در نظر بگیریم، مشكل حل می شود. چرا كه در این صورت 4 سال دارای 1461 روز(366+3×365) خواهد شد. یعنی هر سال به طور متوسط 25ر365 روز خواهد داشت.

این نظام كبیسه ای را بیشتر تقویم های باستانی به كار برده اند(سال چهارم را كه 366 روز است، سال كبیسه می نامند). یكی از این تقویم ها ، «تقویم ژولینی» است كه «ژولیوس سزار» بانی آن بوده است. این تقویم، مبنای تقویم كنونی مسیحی است.

اما كار به پایان نرسید! چرا كه پس از گذشت چند قرن، یعنی در اواخر قرن شانزدهم میلادی، باز تقویم با طبیعت اختلاف فاحشی پیدا كرد؛ طوری كه آغاز فصل بهار كه در ابتدای وضع این تقویم در 21 مارس بود، در سال های 1928 میلادی ده روز به عقب رفته و به 11 مارس رسیده بود.(در مورد چگونگی تعیین آغاز فصل بهار، در ادامه همین مقاله سخن خواهیم گفت). به همین علت پاپ گرگوری سیزدهم با مشورت دانشمندان تصمیم گرفت نظام دیگری برای برقراری سال كبیسه وضع كند. نتیجه این شد كه اولاً10 روز را از تقویم سال حذف كردند. (یعنی در سال 1582 میلادی، روز بعد از 4 اكتبر 1582، 15 اكتبر خوانده شد!) در مورد برقراری كبیسه نیز چنین تصمیم گرفته شد كه در هر چهار قرن به جای 100 سال كبیسه، 97 سال كبیسه در نظر گرفته شود. به این ترتیب كه در سال هایی كه دو صفر ختم می شوند مانند 1700 و 1800، تنها آنهایی كبیسه باشند كه بر 400 قابل بخش هستند (مانند 1600)؛ بنابرین در این دوره 400 ساله تقویم گرگوری 146097 روز (97+400×365) خواهیم داشت كه هر سال، به طور متوسط دارای2425ر365 روز خواهد بود.

پاپ گریگوری سیزدهم، که تقویم میلادی را اصلاح کرد.

امروزه می دانیم كه طول متوسط سال شمسی حقیقی، برابر است با 2421987ر365 روز. بنابرین طول سال در تقویم گرگوری، تنها 0003ر0 روز از طول حقیقی سال بیشتر است و این مقدار، پس از حدود 30.000 سال به یك روز می رسد.

ممكن است این روش را روش هوشمندانه ای بدانید و دقت آن را تحسین كنید، اما باید بدانید كه تقویم دیگری وجود دارد كه دقت آن، بارها بیشتر از تقویم گرگوری است و تقریباً 500 سال پیش از آن (یعنی در سال 1079 میلادی) تدوین شده است. آیا می دانید این چه تقویمی است؟ بله همان تقویمی كه ما امروزه در ایران به كار می بریم (در واقع پایه آن) قبل از بحث در مورد این تقویم، لازم است چند مسئله نجومی را توضیح بدهیم.

كره سماوی و دایرة البروج

شب كه به آسمان می نگرید، اگر آسمان صاف باشد و بتوانید منظره زیبای ستارگان چشمك زن را به وضوح در آن ببینید، با كمی تخیل در خواهیم یافت كه گویی آسمان مانند یك كاسه بزرگ وارونه است كه شما روی زمین، در مركز هندسی آن ایستاده اید. این تصویر به گذشتگان باستانی ما نیز دست می داد. زیرا در نظر اول به هیچ وجه نمی توان دریافت كه این ستارگان در فواصل متفاوتی از ما قرار گرفته اند. به همین دلیل آنان معتقد بودند كه ستارگان همچون پولك هایی درخشان بر سطح درونی یك كره بزرگ آسمانی، به نام «كره سماوی» جای گرفته اند كه زمین در مركز آن است. امروز با آن كه می دانیم این تصورات كاملاً باطل هستند، اما باز هم به منظور سهولت در ثبت مكان «ظاهری» ستارگان، بهتر است از همان مفهوم كهن استفاده كنیم. بنابرین در علم نجوم كروی، زمین نیز، مانند نجوم قدیم در مرکز آسمان قرار گرفته است. در نجوم کروی، مفهوم كره سماوی اهمیت بسزایی دارد و چنین تعریف می شود: كره سماوی كره ای است فرضی كه به مركز زمین وشعاع بی نهایت كه تمام ستارگان بر روی پوسته درونی آن واقع شده اند. با توجه به این تعریف، می توانیم برای چند تا از ویژگی های جغرافیایی كره زمین، در كره سماوی نمونه هایی پیدا كنیم. به عنوان مثال همانطور كه می دانید، در علم جغرافیا یك كمربند بزرگ و فرضی برای زمین در نظر گرفته می شود كه آن را به دو نیمكره شمالی و جنوبی تقسیم می كند. این همان خط استوا است. حال همین خط استوا را برای كره سماوی هم می توان در نظر گرفت. در واقع كافی است فرض كنیم خط استوا آنقدر بزرگ شود تا به كره سماوی بچسبد؛: در این صورت برای كره سماوی هم یك كمربند فرضی بسیار عظیم خواهیم داشت كه آن را «استوای سماوی» می نامیم.

استوای آسمان (Celestial Equator) و دایرة البروج (Ecliptic)

روز اول حمل( فروردین) که زمین به حالت اولیه‌ی خویش باز می‌گردد، روز اعتدال بهاری است که دقیقا آفتاب به خط استوا می‌تابد و مدت شبانه‌روز با هم برابرند، سپس زمین در عرض سه‌ماه حدود ?? درجه و ?? دقیقه و ?? ثانیه رو به جنوب متمایل می‌شود، به بیانی دیگر خورشید هر روز بالا و بالاتر می‌آید و ارتفاع آن در لحظه ی ظهر بیشتر و بیشتر می شود. مثلا در اول تیر ماه ارتفاع خورشید ظهر به 5ر77 درجه در تهران می رسد. بار دیگر از آنجا که به مدار راس‌الجدی(کمربند دوم فرضی‌ی شمالی‌ی زمین و موازی با خط استوا) متمایل می‌شود و زمین دگر بار به سوی قطب شمال خویش منحرف می‌گردد، و از اول میزان( مهر) تا جدی (دی ماه)، حداکثر افول خود را دارد و درجدی( دی ماه) تابش خورشید روی مدار راس‌السرطان است و ارتفاع خورشید در لحظه ی ظهر بسیار کم است. مثلا در تهران اول دی ماه ارتفاع خورشید ظهر 31 درجه بیشتر نیست. در نتیجه‌ی این حرکات فصول چهارگانه پدید می‌آیند.

شما احتمالاً از كودكی به یاددارید كه گفته اند خورشید ثابت است و زمین به دور آن می گردد؛ اما همانطور كه قبلاً نیز گفتیم، از آنجا كه ما روی زمین هستیم چنین به نظر می رسد كه زمین ساكن و خورشید در آسمان حركت می كند. به همین ترتیب اگر مسیر حركت خورشید را بر روی كره سماوی دنبال كنیم، یك دایره بزرگ به دست خواهیم آورد كه آن را «دایرة البروج» می نامند و با استوای سماوی زاویه در حدود 5ر23 درجه می سازد. وجه تسمیه این نام، آن است كه بر روی دایره البروج 12 صورت فلكی مهم قرار دارند كه به محدوده هركدامشان یك برج می گویند.

دایرة البروج در دو نقطه، استوای سماوی را قطع می كند كه «اعتدال بهاری» و «اعتدال پاییزی» نام دارند. در واقع وقتی كه خورشید به این دو نقطه می رسد، طول شب و روز با هم برابر شده و یك از دو فصل بهار و یا پاییز آغاز می شوند. یكی از همین دو نقطه، یعنی اعتدال بهاری، نقش اساسی در تقویم شمسی ما دارد.

تقویم جلالی و لحظه تحویل سال

بعد از اسلام در ایران تقویم منظمی وجود نداشت. درمحافل سیاسی و علمی جهان اسلامی كه ایران نیز جزو آن به حساب می آمد، تقویم هجری قمری به كار می رفت، اما در بین عامه مردم ایران، تقویم كهن باستانی (تقویم یزدگردی) معمول بود . اما در حساب های كبیسه های این تقویم سهل انگاری می شد، تاجایی كه در عهد ملكشاه سلجوقی در سال‌های ??? و ??? هجری‌ی قمری ، نوروز به اواسط شهریور ماه رسیده بود! این مسائل مشكلات عدیده ای را در حساب های مالی و خراجی یك سال ایجاد می كرد. به همین سبب دانشمندان آن زمان به همت حكیم عمر خیام و با حمایت ملكشاه و وزیر دانشمند وی، خواجه نظام الملك طوسی، به اصلاح و احیای تقویم شمسی قدیم ایرانی بر مبنای هجرت پیامبر بزرگ اسلام (ص) اقدام كردند و تقویم تازه را به لقب سلطان جلال الدین ملكشاه، تقویم «جلالی» نامیدند.

در این تقویم مقرر شد كه سال با رسیدن خورشید به نقطه اعتدال بهاری آغاز شود. این همان «لحظه تحویل سال» است. بنابرین «لحظه تحویل سال، لحظه ای است بین ظهر روز اول فروردین و ظهر روز آخر اسفند، كه مركز خورشید بر نقطه اعتدال بهاری منطبق شود.»

خیام، منجم و شاعر ایرانی

حال از آنجا كه تقویم هجری شمسی كنونی ما نیز اساساً همان تقویم جلالی است (تنها فرق این دو در مبدأ تقویم است). بنابرین مفهوم تحویل سال در تقویم كنونی ما همان است كه در تقویم جلالی ذكر شد. همچنین بر طبق قوانین این تقویم اگر تحویل سال، قبل از ظهر (ساعت 12) به وقوع بپیوندد آن روز، اول فروردین واگر بعد از ظهر اتفاق بیفتد آن روز آخر اسفند سال قبل خواهد بود.

حال به مسأله محاسبه این لحظه می پردازیم. اگر طول سال شمسی ثابت بود، این محاسبه بسیار ساده بود. زیرا در این صورت، اگر زمان تحویل یك سال را می دانستیم با افزودن تقریباً 6 ساعت به آن زمان تحویل سال بعد را به دست می آوردیم. این 6 ساعت و یا به طور دقیقتر 5 ساعت و 48 دقیقه همان خرده اعشاری در طول سال شمسی (تقریباً 2422ر365 روز) است. اما طول سال همواره ثابت نیست و این به سبب تغییراتی است كه در مسیر حركت زمین در آسمان به وجود می آید. درواقع برای محاسبه دقیق زمان این لحظه باید معادلات حركت خورشید و چندین معیار دیگر را نیز در نظر بگیریم. این محاسبات ومعادلات، نسبتاً پیچیده اند. با این همه، تغییرات مزبور نسبتاً كوچك هستند و شما می توانید برای بدست آوردن زمان تقریبی لحظه تحویل سال های بعد از همان روش گفته شده در بالا استفاده كنید. یعنی كافی است 6 ساعت به زمان تحویل سال بعدبیافزایید. حال دیگر شما می دانید كه حدوداً چه ساعتی باید منتظر تحویل سال 1387 باشید!

 

نیازمندی های مرتبط

تازه های آسمونی

تصاویر دیدنی 1 اسفند 97

طاهره رضایی

کامیلا کابیو خواننده آهنگ معروف هاوانا در دبی + بیوگرافی و تصاویر خاص او

لیلا شاهپوری

آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

طاهره رضایی

تصاویر دیدنی 30 بهمن 97

طاهره رضایی

شکایت ۱۶ ایالت آمریکا از ترامپ به خاطر اعلام وضعیت اضطراری

طاهره رضایی

احتمال تمدید تعلیق ایران در “FATF”

طاهره رضایی

تصاویر دیدنی 29 بهمن 97

طاهره رضایی

پورتال آسمونی و مهندس سعید زنگنه در جشنواره فعالان و مدیران وب و موبایل ایران 97

لیلا شاهپوری

جاذبه های گردشگری ایران همراه با عکس

361 نظر

مجید 2018/11/05 at 14:11

با سلام بسیار جالب بود و اطلاعات عمومی خوبی است

پاسخ به این نظر
خسرو 2018/02/26 at 00:18

الان در سال 2018 هستیم ولی تاریخ میلادی تحویل سال 2017 درج شده است امیدوارم روز و ماه میلادی درست باشد

پاسخ به این نظر
فرزاد 2017/12/15 at 03:05

چه عیدی چه کشکی

پاسخ به این نظر
Tamina 2017/06/07 at 14:02

از همه جالب تر این همه اظهار نظر برای یک موضوع که هنوز اتفاق نیافتاده هست و برای مسائل مهم دیگر کم دیدم یا حداقل
نظرات تامینا . الان ماه جون یا به فرانسه که نشون میدید ژوئن خیلی مونده میشه قدم به قدم یا بقول ارامنه محترم گاماس
گاماس پیش برید ؟ برای خودتون میگم . و چقدر اینجا به این روز اینترنشنال ” خودتون گاه از زبانها استفاده می کنید چرا من
نه ؟” ما اهمیت میدیم و رسیدگی می کنیم . اینکه ملل دیگر بخصوص امریکا شاخصه به دلیل برخورداری از استعدادها , خلاقیتهاش , و حس خوب زندگی رو لحظه لحظه طی میکنن , احساسات عمیق دارن و اشتباه که میگن ندارن این مائیم که
فاقد احساسات شدیم و گاه یا شورشو در می آریم یا بی نمک , بر این حسب خدا خیلی بهشون نعمت داده و دوستشون داره بیش از مانوعی , دائم در حال حرکت و تحقیق و نو آوری با تمام بلاهای طبیعی : طوبانها , سیل ها , گردبادهای مخوف و
آتشفشان و …و…. پس باشه برای زمان خودش .

پاسخ به این نظر
Tamina 2017/06/07 at 13:52

اینکه در سومین ماه سال نود و شش هستیم و در لحظه شکر میکنم . یاد مطلب خالی شدن مارکتها در گویا قطر افتادم !!!
و ضرب المثل زیبا و غنی خودمون که البته در زبانهای دیگر نیز هست : از هول حلیم افتاد تو دیگ , یا جوجه رو آخر پائیز میشمارن , نقدو ول کردن و نسیه … اینم جالبه عزیزان همه گاه میشن فیلسوف , ریاضیدان , پزشک , ستاره شناس, بخت گشا , عالم , راحت بگم ” آچار فرانسه ” همه کاره و… شاید بقیه رو گفتن حذف مشاهده نظرم باشه که سه بار اتفاق افتاد.
بنابراین اونکه دنبال رد پای منه تا لنگ بشم میون حرفام دکتر چشم نیازمنده شدید. بگذریم .

پاسخ به این نظر
Behzadkhan Behzady 2017/03/20 at 13:59

سال نو برهمه ایرانیان گرامی خجسته ونیکوو…

پاسخ به این نظر
فیروز 2017/03/20 at 07:44

لحظه تحویل سال به وقت گرینویچ اشتباه است
نمیتونه حدود ساعت 4ونیم صبح باشه
باید حدود 10 و نیم صبح ؛ ساعت تحویل سال به وقت گرینویچ باشه

پاسخ به این نظر
مارال 2017/03/20 at 01:29

سلام به همه دوستان ،،،سال جديد و پيشاپيش تبريك ميگم و بهترين ها رو براتون ارزومندم ،،،يه خواهش دارم لطفا ساعت تحويل برام دعا كنيد كه آرزوم براورده شه ،،،ممنون??????

پاسخ به این نظر
Amir.z 2017/03/19 at 15:47

عید نوروز ۹۶ را به همه ی ایرانیان مبارک باشد

پاسخ به این نظر
لی لا بکا 2017/03/16 at 21:12

ساعت تحویل سال را در لندن و لیسبون یکساع اشتباه زدید

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 2017/03/16 at 21:25

البته لیسبون در لیست نیست، مجدد بررسی نمایید، به ساعت اروپا توجه کنید

پاسخ به این نظر
وحید با مرام 2017/03/14 at 17:15

خیلی سال خوبی رو در پیش داشته باشین، آرزو میکنم سال 96 تن همگی سالم باشه و شاد باشن (:

پاسخ به این نظر
البرز 2017/03/12 at 23:08

سلام:سال نو وجشن باستانی نوروز راکه یادگاری نیک از نیاکانمان است را به تمام ایرانیان ودیگر مناطق حوزه نوروز تبریک و شادباش میگویم.درضمن استخراج زمان تحویل سال به غیراز زمان ایران بقیه نقاط را اشتباه نوشته اید.دقت کنید مگه ما باترکیه یا دبی وساعت جهانی چقدر اختلاف زمانی داریم.

پاسخ به این نظر
مژگان 2017/03/11 at 21:10

پیشاپیش سال نو رو خدمت همه عزیزان و دست اندرکاران پورتال آسمونی تبریک میگم

پاسخ به این نظر
سلامت بانو 2017/02/18 at 13:40

سلام سال نودوشش تحویل سال روز شنبه بود،از انجا که‌ درتقویم شمسی هرسال تحویل سال و…یک روز جلو میرودپس امسال باید روز دوشنبه باشد همچنین در برخی تقویم ها روز دوشنبه۱۳:۵۸:۴۰است.امسال سال کبیثه نیست ولی چطور میشود۱۳:۱۳:۱۳ در روز سه شنبه تحویل سال اتفاق بیافتد؟لطفا کسی میداند پاسخ صحیحی دهد

پاسخ به این نظر
ناصر 2017/03/15 at 21:37

سال‌خوبی برای همه مردم ارزو مندم ایشالا همه شاد خرم باشید از بدی ها دور باشید

پاسخ به این نظر
احمد 2017/02/17 at 17:58

انشاالا سال خوبی برای مردم باشد آرزوی قلبی ماست

پاسخ به این نظر
زینت 2016/03/20 at 12:01

شادی خانم برات ارزو می کنم که توی عید نوروز ازدواج کنی .سال نو مبارک

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/20 at 11:26

سلام

عید بزرگ باستانی رو به همه هم وطنانم تبریک عرض میکنم امیدوارم سالی توام با موفقیت را همراه داشته باشین.من28

ساله هستم ازدواج نکرده ام هنوزم بیکارم.ایشالا در این سال جدید همه ما جوانان به آرزوهایی که در دل داریم برسیم

شادی.خواهر عزیزم دعا میکنم امسال به مراد دلت برسی.التماس دعا

پاسخ به این نظر
اسماعیل صفری 2016/03/20 at 06:53

هرچه خودش خواس همان میشود ایشاالله ساله خوبی واسه همه باشه

پاسخ به این نظر
ساسان 2016/03/20 at 06:47

امیدوارم خدا به هممون نگاه کنه به درد دلمون رسیدگی کنه،سال خوبی داشته باشید..به امید پیروزی

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/20 at 06:46

خدا کنه هر چی دزد تو نظام ما تو کشور ما نابود بشن
تا ما قشر ضعیف بتونم یه نفسی بکشیم

پاسخ به این نظر
غلام رضا 2016/03/20 at 06:44

سال نو همه مبارك نه تنها مردم عزيز ايران تمام فارسي زبانان دنيا مبارك سال جديد انشالله سال خوبي براي همه باشه
غلام رضا از افغانستان

پاسخ به این نظر
محمدعلی 2016/03/20 at 06:27

آرزوم اینه که ارزو های همه برآورده بشه …
همه همیشه خوشحال باشن
کسی غم نداشته باشه
ودرآخر اینکه منم به مرادم برسم ..

پاسخ به این نظر
Nana 2016/03/20 at 06:22

آرزو دارم به یه ذره آرامش برسم… خستم اونقدر درس خوندم و کار کردم و دور از وطن و عزیزانم زندگی کردم… امیدوارم همه شاد باشن و به خواسته های معقولشون برسن و هیچکی گرسنه نخوابه…

پاسخ به این نظر
صبا 2016/03/20 at 06:00

سلام دوستان سال نو پیشاپیش مبارک
ایشاله سال نو برای همه پر برکت باشه و شاد
من آرزو دارم بارون بیاد، برای همه، باران مهربانی خدا، آرزوی صلح و آرامش برای همه
شادی جان من 35 سالمه و مجرد و تنهام ولی پر از عشق و امیدم ، عزیزم برات آرزوی بی نیازی از همه مردا رو دارم ، آرزوی آرامش و نعمت، الهی سال نو تمام گرههای دلت باز شه

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/20 at 05:20

سال نو مبارک

پاسخ به این نظر
فیروز 2016/03/20 at 05:17

ارزوی ی سلامتی و شوهر کردن شادی ?

پاسخ به این نظر
یه بنده گناهکار 2016/03/20 at 04:56

سال نو مبارک

پاسخ به این نظر
یه بنده گناهکار 2016/03/20 at 04:55

ان شالله که سال پر برکتی برای همتون باشه و سرشار ازنورمعرفت،امیدوارم منم آزمون وکالت قبول بشم ویک ازدواج موفق داشته باشم.ان شاالله این سال آدم تر ازپارسال باشم،وامیدوارم امسال گناهم کمترومعرفتم بیشتربشه،آمین

پاسخ به این نظر
مریم 2016/03/20 at 04:38

آرزو دارم تو سال 95 منو عشقم به هم برسیم 🙂

پاسخ به این نظر
حصين 2016/03/20 at 04:15

اميدوارم همه ي عاشقا بهم برسن منو عشقم هم بهم برسيم ??❤️

پاسخ به این نظر
شکسته بال 2016/03/20 at 03:09

يه دختر 26 ساله هستم که از زيبايي چيزي کم ندارم اما از بخت شانس ندارم دوبار عقد کردم و جدا شدم، اولي معتاد بود و دومي از انسانيت بويي نبرده بود، همه بهم خنديدن مسخرم کردن دلم شکسته شد، نميدونم تاوان کدوم گناه رو دارم پس ميدم، الانم تک و تنهام از خدا ميخوام تقديرمو قشنگ بنويسه ديگه چشمام گريه نکن

پاسخ به این نظر
احسان 2016/03/20 at 02:13

با سلام امیدوارم سال خوبی همگی داشته باشینو منم توی کنکور 95 به رشته دلخواهم برسم در ضمن اول همه ظهور اقا امام زمان ، سلامتی پدرو مادرامون …….

پاسخ به این نظر
ریحانه 2016/03/20 at 02:06

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
اول از همه آرزوی سلامتی وشادی و ظهور آقام امام زمان عج
حاجت روایی و نجات همه مشکل دارها
بعدش اینکه خدا همه گناهانمون و ببخشه و روز به روز به خدا واهل بیت و شهدا نزدیک تر شیم
سوم سلامتی جسمی و روحی پدر ومادرم و اینکه روز به روزعلاقشون به هم بیشتر شه
گرم و گرم و گرم تر شدن خونوادمون و وجود ایمانی قوی بینمون
خدای مهربون آبرومون و در دو جهان حفظ کند
داداشم نجات پیدا کنه و زنی گیرش بیاد زیبا سیرت و نیکو ظاهر که خدا و پدرومادرمم و من و خودشم راضی باشیم
همسری زیبا سیرت و نیکو ظاهر و حسینی نصیبم شه
کسی که بتونیم با هم به سعادت برسیم
اللهم ارزقنا شفاعه الحسین یوم الورود…
اللهم ارزقنا شهاده فی سبیلک…
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم

پاسخ به این نظر
مهشید 2016/03/20 at 02:00

سلام اللهم صل ال محمد وال محمد یا علی گفتیم و عشق اغاز شد فرا رسیدن سال جدید رو با ذکر یک صلوات اغاز کنیم امیدوارم سالی پر از خیر وپرکت وشادی برای همه ملت ایران باشد التماس دعا

پاسخ به این نظر
مهشید 2016/03/20 at 01:58

سلام اللهم صل ال محمد وال محمد یا علی گفتیم و عشق اغاز شد فرا رسیدن سال جدید رو با ڌکر یک صلوات اغاز کنیم امیدوارم سابی پر از خیر وپرکت وشادی برای همه ملت ایران باشد التماس دعا

پاسخ به این نظر
مریم 2016/03/20 at 01:50

سالی پراز شادی وسلامتی برای همه.

پاسخ به این نظر
نعیمه 2016/03/20 at 01:32

سلام،اول سلامتی همسرم و خانووادم،بعدم خدا بهم نی نی بده دوقلو خیلی دوست دارم یه پسر و یه دخمل سالم،بعدشم خواهر کوچيکم ازدواج کنه و بره خونه بختش

پاسخ به این نظر
مصطفی آزادی 2016/03/20 at 01:07

با سلام و خسته نباشین به همه مردم ایران زمین عزیز سال ۹۴برای همه سال خوبی نبود.
امیدوارم که سال ۱۳۹۵سالی پر از امید و آرزو.و رسیدن به اهداف باشه آرزو می کنم سال ۹۵همه مردم ایران زمینم هر آرزویی دارن به آرزوی خود برسند و من هم بین شما پیش آ پیش رسیدن سال نو را به تمام هم وطنان عزیزم تبریک عرض می کنم .عیدتان نوروز، نوروزتان پیروز به شما التماس می کنم که اگر با کسی قهر هستین یا از کسی کینه ای به دل دارین همه را فراموش کنید و با دلی مهر و محبت سال نو را شروع کنید و ببینید، که خدا با شما چقدر مهربان خواهد شد

پاسخ به این نظر
سامانا 2016/03/19 at 23:54

شاد غم همر چیبود گرشت لحظه هایش اسیر زمان شدن در گذشت باقی ماندن در سال 95مروری بر خاطذات میشه امیدوارم خوب گذشته باشه پیشا پیش نورزتون مبارک .جمله خودم گفتم تقدیم همهگی نورزتو مبارک

پاسخ به این نظر
سارا 2016/03/19 at 23:47

من امروز دومین ساله ازدواج کردم.همسرم مرد خیلی بداخلاقی هستی و اصلا با خونوادم رفت و آمد نمیکنه .من تک دخترم و پدرو مادرم تنها هستن.تواین دوسال خیلی عذاب کشیدم از خدا میخوام امسال دل شوهرمو نرم کنه و کینرو از وجودش بیرون ببره تا کنارهم با ارامش زندگی کنیم
هموطنان عزیز برای من دعا کنید

پاسخ به این نظر
ميثم 2016/03/19 at 23:41

سلام باز هم مي گم خدايا شكر

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/19 at 23:28

سال نو مبارک سال موتور اشتباه تایپی بود

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/19 at 23:25

امیدوارم هر کسی هر چی از خدا خواست بهش برسه سال موتور مبارک

پاسخ به این نظر
mohammad 2016/03/19 at 22:51

من ارزو میکنم. پدربزرگم که خیلی وقته در بستر بیماری هرروز هر وقت فقط رو تختشه و همه مریض ها در کل جهان به میمنت سال تحویل شفا. پیدا کنند….

پاسخ به این نظر
mehdi 2016/03/19 at 22:48

چیزی که از خدا واسه سال 95 میخوام اینه که اخرین سال زندگیم باشه!!!
24 سالمه فوق مهندسی دارم میخونم ولی مهمترین چیز زندگیمو باختم و ادامه دادن برام الکیه

پاسخ به این نظر
راضیه.ش 2016/03/19 at 22:29

آرزو‌میکنم در کنکور نتیجه ی مطلوبم رو کسب کنم
برای همه سالی پر از موفقیت و خبرهای خوب رو آرزو میکنم.

پاسخ به این نظر
پریسا 2016/03/19 at 22:14

به نام خدا
آرزودارم امسال کنکورم روعااااااالی بدم واین دفه اون رشته ای که میخوام قبول شم
ان شالله
تازه ازخداهم میخوام ایران عزیزم روز به روز موفق وموفق تربشه وامسال اون سالی باشه که همه نطرشون درمورد ماایرانی ها عوض بشه وفکرنکنن که ماتروریست هستیم مابه این خوبی ومهربونی چطوردلشون میاددرموردمون اینطوری فک کنن؟؟!!

پاسخ به این نظر
پریا 2016/03/19 at 21:56

الهی امسال دست تقدیر برامون بهترین ها؛ لحظات خوب و دلی شاد رو برامون رقم بزنه..

پاسخ به این نظر
Noushin 2016/03/19 at 21:31

مگه برآورده ميشه…

پاسخ به این نظر
بهزادحاجی محمدی 2016/03/19 at 20:36

سلام .سال خوبی رو برایه ملت ارجمندایران عزیز آرزودارم.
سالهاست میخواهمش اورا…
برام دعاکنین بهش برسم .همه ی زندگیمه.
عاشقشم
سال خوبی داشته باشین التماس دعا

پاسخ به این نظر
حسنک 2016/03/19 at 20:01

آرزو دارم سال خوب و خوشی داشته باشید

سال 1395را به تمامی هم وطنام و مسلمانای دنیا تبریک میگم

سال خوبی داشته باشید.

یا علی

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 19:58

من 23 سالمه حالا 15 ساله یکی رو میخوام
واون 3ساله عقد کرده و من بی سرو سامونم
انشاالاه کسی مثل من نباشه وهمه به عشق شون برسن

پاسخ به این نظر
میثم میریان 2016/03/19 at 19:51

سلام امیدوارم ساللی سرشار از امید و سالی پر برکت داشته باشیم

پاسخ به این نظر
کرماشانی 2016/03/19 at 19:20

آرزوی آزادی و برابری برای همۀ خلق های خاورمیانه. پایان جنگ سوریه و عراق و مصر و لیبی، خلع سلاح عمومی نیروهای مسلح در سراسر جهان، تأسیس یک جهان دموکراتیک و آزاد

پاسخ به این نظر
رضايى 2016/03/19 at 19:03

سلامتى براى رهبر ؛ ارزو هاى خوب و سعادت جهت مردم شريف ايران

پاسخ به این نظر
کوروش 2016/03/19 at 18:53

آرزو دارم توی سال جدید هرکی به هرچی میخواد برسه…

پاسخ به این نظر
مجتبی 2016/03/19 at 18:44

سلام به هموطنان عزیزم من میخوام توی سال جدید تمام تلاشم را کنم که تغییر توی زندگیم ایجاد بشه حتی اگر به چشم نیاد (: ” سال نو پیشاپیش مبارک”

پاسخ به این نظر
Tony 2016/03/19 at 18:12

درود بر همه از اهورا ميخواهم كه شادو سر زنده باشيد و همگي تلاش كنيم امسال كه بيشتر هم ديگرو بخندونيم و بيشتر به هم عشق بديم تا در زندگي خودمون هم عشق زيادي پيدا بشه شاد باشيد و شاد بمانيد☘☘☘

پاسخ به این نظر
شادی 2016/03/19 at 17:35

من 34 سالمه اما هنوز ازدواج نکردم نه شغل مناسبی دارم نه درامد درستی کارشناسی ارشد خوندم فکر کنم ارزوی ازدواج رو به گور میبرم 🙁 یک سال دیگه ام گذشت اما چیزی تغییر نکرد ایشاا.. امسال بمیرم که دیگه سال بعدی هم خودمو تک و تنها نبینم
امیدوارم زندگیتون مثل زندگی من نباشه سال نوتون مبارک…

پاسخ به این نظر
لیلا 2016/03/19 at 18:25

آبجی برات دعا میکنم سرسامان بگیری سال ۹۵

پاسخ به این نظر
رضا 2016/03/19 at 18:30

با سلام خدمت همه. سال نورو به همه ملت ایران تبریک میگم و امیدوارم سال خوب و سرشار از موفقیت برای هممون باشه و بتونیم به ارزوهامون برسیم.
شادی خانوم انشاالله سال خوبی براتون باشه و تو این سال به ارزوهاتون برسین. امیدتون به خدا رو از دست ندین و اون بالایی همه چی رو درست میکنه. منم مثل شمام ولی همیشه امیدم بخدا بوده و میدونم که ی خانم خوب و سالم در این سال نصیبم خواهد کرد.
به امید موفقیت هممون در سال جدید.
ایرانیا دوستتون دارم.

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/19 at 18:44

ناراحت نباش منم کارشناسی معماری دارم رتبه دوم دانشکده معماریم الان نه کار درستی دارم نه ازدواج کردم نه پول دارم.عین ماها زیادن

پاسخ به این نظر
عباس 2016/03/19 at 19:00

منم همینطور

پاسخ به این نظر
b.jamshidnia 2016/03/19 at 19:02

درود به شما که باتلاش وپشتکارخودتوانسته ای مدارج عالی تحصیلی رو ببایان برسانی وباید داشته هایت را فراموش نکنی
به این فکر کن که شما تنها نیستی که این وضع را داری واین مشکل بزرگ کشورمان وحتی بسیاری از کشورهای جهان می باشد واین یک واقعیت تلخ می باشد اما گذرا
امیدوار باش که انسان به امیدزنده است
سالی توام با تحقق آرزوهایت ازخداوند منان خواستارم
سالن وبهاری نو مبارک??????????

پاسخ به این نظر
ژاله 2016/03/19 at 19:18

اونه‍ا که ازدواج کردن چی شد که تو اين قدر ارزوی ازدواج داری ه‍ر چی پيش امد خوش امد زندگی کن سالم کم توقع به‍ترين زندگی است .
درضمن پيدا کن زنی که با شرايط تو ه‍مينطور که ه‍ستی قبولت داشته باشه به غيرز اين مطمعان باش بدرد نمی خوره اميدوارم يه روزی پيداشه نشد ه‍م اشکالی نداره

پاسخ به این نظر
ارمان 2016/03/19 at 19:22

بيخيال اونا كة ازدواج كردن خيلي خوش بختن فكر ميكني

پاسخ به این نظر
ANASTASIA 2016/03/19 at 19:26

شما اینقدر منفی فکر نکنید بعضی آرزوی داشتن موقعیت شما رو دارند همه انسان ها هم مشکل دارند در ضمن ازدواج که همه چیز نیست به نظر من یک دختر باید مستقل باشه و بتونه مستقل فکر کنه ازدواج فقط یک قسمت از زندگی هست فقط همین خدا رو شکر کنید که مشکل دیگه ای ندارید سعی کنید آرزو هاتون رو بزرگتر کنید.
موفق باشید.

پاسخ به این نظر
علیرضا 2016/03/19 at 19:36

شادی خانم همه ی زندگی،تنها ازدواج نیست، زندگی خیلی خوشی ها و زیبایی های دیگه ایی هم داره که میشه ازش لذت برد تنهایی،هر کاری که بقیه میکنن نباید ما هم همون کارو بکنیم، مهم قانع بودن و کم توقع بودنه،یه کاری که بهش علاقه داری شروع کن و از زندگی لذت ببر و به ازدواج فکر نکن به راه موفقیت فکر کن

پاسخ به این نظر
هادی 2016/03/19 at 19:58

انشالا امسال ی خاستگار با اسب سفید میاد واست و ارزوی سالی پر برکت برا همه اریایی ها

پاسخ به این نظر
مریم 2016/03/19 at 20:31

بهتر . آقاباسر می خوای چیکار

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 20:35

شادی جان سلام
من هم برات دعا میکنم امسال سال خوبی برات باشه و به هر چی میخوای برسی.
اما برادرانه و به عنوان یک متاهل به شما عرض میکنم همه زندگی ازدواج کردن نیست با علم به اینکه میدانم لازم است مخصوصا برای یک خانم
اما بدان که فقط شرط لازم میباشد اما شرط واجب نیست
پس زندگی تمام نشده
شاد باش و با تمام وجودت به لطف خدا ایمان داشته باش
علی

پاسخ به این نظر
ابوالفضل 2016/03/19 at 20:36

خدا نکنه آبجی ایشالا درست میشه…میگن هر چی خدا بخواد ولی نمیدونم خدا کی میخواد ما شغلی از خودمون داشته باشیم 🙁

پاسخ به این نظر
عرفان 2016/03/19 at 20:41

بازم بگو شکر

پاسخ به این نظر
سلام 2016/03/19 at 20:48

گلم ازدواج نکردن بهتر از یه ازدواج ناموفقه.ازدواج سن خاصی نداره.مهم اینه که خوش بخت بشی.
انشالله یه همسر حسابی و خوب نصیبت بشه.خوشبخت باشی

پاسخ به این نظر
عادل 2016/03/19 at 20:55

ان شاءالله خوشبخت بشی

پاسخ به این نظر
مهران 2016/03/19 at 21:02

اميدوارم كه بهترين و زيباترين لحظات در اين سال براتون رقم بخوره

پاسخ به این نظر
هادی 2016/03/19 at 21:14

سلام شادی خانوم امیدوارم حالتون خوب باشه سال نو روبه شما و خانواده شما تبریک میگم . من هادی هستم از کشور هلند مجرد هستم اگر دوست داشتین خوشحال میشم شرایط شما رو برای ازدواج بدونم .ایمیل من هست barezgar1971@yahoo.comمرسی

پاسخ به این نظر
میلاد 2016/03/19 at 21:22

سلام ابجی متاسف ام واسه مشکلات باهم تماس بگیر کار خوب سراغ دارم درامدشم متوسطه

پاسخ به این نظر
Alireza 2016/03/19 at 21:27

سلام
من موسسه همسریابی دارم، میتونید مشخصاتتون و همچنین مشخصات شخص مورد نظرتون رو ارسال کنید، اگه فرد مناسبی بود معرفی میکنم

پاسخ به این نظر
قاسم 2016/03/19 at 21:32

سلام، مسئول محترم، امکان داره ای میل من رو به این شخص محترم بدین، امیدوارم که بتونم از این حالت رهایی بدم به کمک اون بالایی،، من مقیم گوتنبرگ هستم،
swlove4ever@gmail.com

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/19 at 21:53

ای کاش یه آدرس آیدی تلگرام . یا ایمیلی چیزی از خودت میزاشتی ، شاید یکی برات پیدا میشد تا تو رو از تنهایی در بیاره . خدا رو چه دیدی ، شاید شد

پاسخ به این نظر
پریا 2016/03/19 at 21:55

عزیزم .. الهی سرنوشت قشنگ و خوبت همین امسال رقم بخوره.. بهترینها برات گلم… الهی الهی الهی..

پاسخ به این نظر
اصغرمحمدی 2016/03/19 at 22:06

خدانکنه انشاالله همین سال هم کار پیدا میکنی هم ازدواج میکنی منم مثل شما هستم. اما زندگی رو هم دوس دارم

پاسخ به این نظر
سلطان 2016/03/19 at 22:07

سال 1395 را به شما صمیمانه تبریک عرض نموده و امیدوارم که اینقدر امسال سال خوبی برایت باشد که تا سال 1396 یک کره داشته باشید.

پاسخ به این نظر
پریسا 2016/03/19 at 22:10

سلام عزیزم نمیدونم میخونی پیامم رویانه اماامیدوارم انقدرناامیدنباشی…من 22سالمه منم ازدواج نکردم کارهم نمیکنم پدرومادرپولدارهم ندارم کارشناسی دارم اماازرشته م راضی نبودم هیچوقت. اماهیچکدوم ازاینامهم نیست مهم اینه که

من عاشق خودمم. هروقت میرم حموم(بلااستثنا) رگ دست خودم رومیبوسم چون خون عزیزم توش جریان داره چون عاشق خودم هستم چون هنوزفرصت این رودارم که زندگی کنم وهیچوقت هم دلم نمیخوادبمیرم چون من حیفم که بمیرم…
فک میکنم توهم بایددرموردخودت اینجوری فکرکنی حیف تونیست که بمیری؟؟؟؟ازدواج؟شغل؟من فک نمیکنم هیچکدوم ایناتاوقتی که من میتونم زندگی کنم ونفس بکشم مهم باشه چون نفس من باارزش…من هیچوقت آدم مذهبی ای نبودم اما ازته ته ته قلبم احساس غرور میکنم وقتی یادم میفته که این یه تکه از روح خداست که تو بدن منه
به نطرتون هیجان انگیزنیست؟اینکه من وشما اشرف مخلوقاتیم؟من که عاشق خودمم

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 22:18

سلام خواهرم؛ هیچگاه از درگاه خداوند ناامید نباش؛ شیطان که از درگاه خداوند رانده شده هم باز ناامید نشد حال ما که بندگان خداوند هستیم چرا نا امید باشیم

پاسخ به این نظر
فرشید 2016/03/19 at 22:25

پادشاهی پس از اينكه بیمار شد گفت:
«نصف قلمرو پادشاهی ام را به کسی می دهم که بتواند مرا معالجه کند».
تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند
تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد،
اما هیچ یک نتوانستند.
تنها یکی از مردان دانا گفت :
که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند..
اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید،
پیراهنش را بردارید
و تن شاه کنید،
شاه معالجه می شود.
شاه پیک هایش را برای پیدا کردن یک آدم خوشبخت فرستاد.
آن ها در سرتاسر مملکت سفر کردند
ولی نتوانستند آدم خوشبختی پیدا کنند.
حتی یک نفر پیدا نشد که کاملا راضی باشد.
آن که ثروت داشت، بیمار بود.
آن که سالم بود در فقر دست و پا می زد،
یا اگر سالم و ثروتمند بود زن و زندگی بدی داشت.
یا اگر فرزندی داشت، فرزندانش بد بودند.
خلاصه هر آدمی چیزی داشت که از آن گله و شکایت کند.
آخرهای یک شب،
پسر شاه از کنار کلبه ای محقر و فقیرانه رد می شد
که شنید یک نفر دارد چیزهایی می گوید.
« شکر خدا که کارم را تمام کرده ام.
سیر و پر غذا خورده ام
و می توانم دراز بکشم
و بخوابم!
چه چیز دیگری می توانم بخواهم؟»
پسر شاه خوشحال شد
و دستور داد که پیراهن مرد را بگیرند
و پیش شاه بیاورند
و به مرد هم هر چقدر بخواهد بدهند.
پیک ها برای بیرون آوردن پیراهن مرد توی کلبه رفتند،
اما مرد خوشبخت آن قدر فقیر بود که پیراهن نداشت!

پاسخ به این نظر
وحید 2016/03/19 at 22:35

ایشالا سال جدید شوور کنی! به حق پنج تن

پاسخ به این نظر
تاج الدین 2016/03/19 at 22:40

سلام حتما خیلی مشکل پسندی بعدش اونای که ازدواج کردن چکار کردن اینقد نا امید نباش شاید تقدیر شما رو خدا اون جوری خواسته بعدش حکمت خدا شاید بر این بوده که دیر ازدواج کنی به هر حال خوشحال باش

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 22:54

سلام منم 33 سالمه با تمام شرایط شما
فقط نا امید نیستم
قصد مردنم ندارم ضمنامجردی هم حال خودشو داره وقتی انشا الله ازدواج کردی می فهمی.
ناشکری نکن و صبر کن.
سال نو بر شما مبارک

پاسخ به این نظر
سام 2016/03/19 at 22:57

آرزو دارم شادی ?خوشحال باشه . هیچی واسه خودم نمیخوام جز اینکه با مادرم بمیرم .

پاسخ به این نظر
سوما 2016/03/19 at 23:13

ان شاا… که بهترین ها برات درسال جدید اتفاق بیفته هیچ وقت از لطف خدا نا امید نباش اگه تا حالا شغل مناسبی پیدا نکردی مطمئنا از استعدادهات درست استفاده نکردی پیشنهاد می کنم کتاب اعتماد به نفس باربارا را بخونی سال خوبی را برات آرزو می کنم

پاسخ به این نظر
سعید 2016/03/19 at 23:27

شادی جان سلام .به خدا توکل کن .همه راههای زندگی به ازدواج ختم نمیشه .زندگی دیگه .کاریش نمیشه کرد .صبر .تلاش .امید

پاسخ به این نظر
مرضیه 2016/03/19 at 23:30

شادی جان سختی تو زندگی همه وجود داره.به نظر من ازدواج نکنی توی این جامعه خیلی بهتره من که بیست سالمه صدسال نمیخوام ازدواج کنم چون این مردا ارزش ندارن امیدوارم سال خوبی داشته باشی عزیزم

پاسخ به این نظر
فرشاد 2016/03/19 at 23:35

تورو خدا ناامید نباش.به دنبال چاره باش

پاسخ به این نظر
كورش كبير 2016/03/19 at 23:55

سلام نااميد نباش اگه توكلت به خدا باشه و نيز وقار ومتانت و حجاب و رو رعايت كني مطمئناً گره از كارت برداشته ميشه انشااله . اگه دربي رو زياد بكوبي حتما كسي درب رو بر روي تو باز خواهد كرد بخصوص اگه درب خانه ائمه رو بزني مطمئن باش بدون جواب بر نميگردي . تا حالا هم اگه نشده حكمتي داشته كه من وتو از آون بيخبريم . توكلت رو از دست نده اميدوارم هرچه زودتر بختت به بهترين وجه ممكن باز بشه انشااله.

پاسخ به این نظر
بهروز 2016/03/20 at 00:02

سلام نا امید نباش حتمآ سال نودپنج به ارزوت میرسی

پاسخ به این نظر
Ali 2016/03/20 at 01:02

شادي جان با أميد به اينده بهتر تلاش كن ببين أشكال كارت توي چيه؟ خيلي ها هم ازدواج كردن دعا يمكنن كه زود تر طلاق بگيرن راحت شن اگر زندگي راحت و اسون بود كه با گريه شروع نميشد.

پاسخ به این نظر
مصطفی آزادی 2016/03/20 at 01:22

سلام شادی جان توکل ت بخدا باشه انشلا همه چیز به مرور زمان درست میشه.خدا را فراموش نکن من تا پنجم ابتدایی سواد دارم،کارم هم کارگری است اما وقتی با خدا درد و دل می کنم میبینم که چقدر آرامش پیدا می کنم، منم هم سن شما هستم فقط از خدا ممنون باش که تنی سالم بهت بخشیده انشلا امسال به آرزوت میرسی شک نداشته باش وقتی چیزی را از ته دل از خدا بخوای بهت میده یادت باشه وقتی چیزی لازم داری و به پدر یا مادرت میگی برات فراهم می کنن پس بدون که اگه از ته دل از خدا چیزی بخوای حتما بهت میده

پاسخ به این نظر
امین 2016/03/20 at 01:29

سلام منم زیاد وضعیتم خوب نیست.خدا نکنه بمیری.ایشالا خوشبخت شی ولی انگار خدا بهمون محل نمیزاره.همه خوشبختیا واسه بقین
اینم از اخر و عاقبت این کشور.هیچ کس به فکر هیچ کس نیست

پاسخ به این نظر
bahram 2016/03/20 at 01:53

اگه واقعا دلت بخواد
شوهر خوبم نصیبت میشه و سال خوبی میداری
منکه دعا کردم انشالله تو سال جدید از مجردی هم در میای و خوشبخت میشی با آرزوی موفقیت …

پاسخ به این نظر
Mohamad khalkhali 2016/03/20 at 01:58

آخی نازی من دنبال همسر هستم ساکن اتریشم اگه خواستی بیشتر آشنا بشیم تو فیسبوک اددم کن

پاسخ به این نظر
sina 2016/03/20 at 02:40

میشه بیشتر باهم آشنا بسیم چه رشته ایی خوردین

پاسخ به این نظر
امیر عباس 2016/03/20 at 03:08

بیاخودم شوهرت میشم.

پاسخ به این نظر
امیر عباس 2016/03/20 at 03:11

شادی خانم پاشو حاجت روا شدی.

پاسخ به این نظر
نوید 2016/03/20 at 03:30

برو دانشگاه تدریس کن اونجا یکی از شاگرداتو مخ کن و تمام

پاسخ به این نظر
سعید 2016/03/20 at 04:32

خدانکنه چرا اینقدر نا امیدی اگه منو بجای داداش قبول میکنی با هم آشنا شیم اتفاقا داداش من دنبال زن میگرده شاید قسمت شد زن داداشم شدی

پاسخ به این نظر
مریم 2016/03/20 at 04:40

پیشنهاد میکنم سمینار موفقیت ، رسیدن به هدف و ازدواج موفق دکتر فرهنگ رو گوش بدین

پاسخ به این نظر
اشکان 2016/03/20 at 04:46

سلام برادر من 39 سالشه ازدواج نکرده بخاطر نداشتن امکانات مالی مناسب. انشاءالله خداوند اونهایی رو که مسبب این وضعیت شدند رو از بین ببره. آمین دعای امسال من اینه.

پاسخ به این نظر
مهه 2016/03/20 at 04:47

چرا اینقدر ناامیدی تو.دعاکن

پاسخ به این نظر
مرتضی 2016/03/20 at 05:31

سلام علیکم
آرزوی برآورده شدن همه حاجات شما و دیگر دوستان از خداوند بزرگ خواستارم.
اللهم بفاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک.

پاسخ به این نظر
ارین 2016/03/20 at 05:36

ولی با این اسم مطما هستم امسال ازدواج میکنی امیدوارم خوشبخت بشی

پاسخ به این نظر
م.م. 2016/03/20 at 05:38

خدایی بالاسرته. نذری چیزی کن .درس میشه

پاسخ به این نظر
م.م. 2016/03/20 at 05:41

چهل تا زیارت عاشورا بخون حل میشه

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/20 at 05:48

سلام میخوای ازدواج کنی بعد زندگی برات سخت بشه شوهرت اذیتت کنه بعد بگب عجب کاری کردم مجرد بمون خبلی بهتره

پاسخ به این نظر
sajad 2016/03/20 at 05:56

ناشکرنباش گیرم شوهرکردی به یه گرنه ی ویلان مستجر بشین خ باباحالشوببر دردت چیه

پاسخ به این نظر
امیر 2016/03/20 at 06:04

ای بابا خیلی ناامید هستین حالا مزدا هم تحفه ای نیستن الان من مردم از 11 سالگی درس خوندم و کتر کردم همه زندگیم تلاش کردم و هر چقد که بیشتر کار کردم بیشتر بدهکار شدم ولی باز میگم شکر چون باز امید دارم که تو سال جدید جبران میکنم و موفق میشم نشد سال بعدی….
عیدتون مبارک

پاسخ به این نظر
میلاد 2016/03/20 at 06:10

سلام، خدا نکنه چرا اینقدر نا امید ، ایشالله بهترین سال رو داشته باشی، قدرت بسیار زیادی فکر ادم تویه تغییر زندگی خودش داره، تنهایی خیلی بهتره از کنار یکی بودن ک لیاقتتو نداشته باشه، اگر دیر خدا چیزیو به ادم میده ولی بهترینشو میده

پاسخ به این نظر
Nana 2016/03/20 at 06:19

الهی . دلم گرفت ایشالله که حتما ازدواج میکنین اما بهتره زمانش رو به خدا بسپارین امیدوارم به آرزوتون برسین 🙂

پاسخ به این نظر
دانیال رحیمی 2016/03/20 at 06:24

سلام دیگه همچین ارزوی نکن!!!!

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/20 at 06:29

عزیزم خسته نباشید، زود متوجه شدید، ماشالله به این هوش و استعداد.
باید کف زد برات

پاسخ به این نظر
Kaveh 2016/03/20 at 06:31

Ey baba chera inghad na omidiii tu

پاسخ به این نظر
افشین 2016/03/20 at 06:35

انشالله امسال ،سال شروع موفقیت های شما باشه.

پاسخ به این نظر
علب 2016/03/20 at 06:36

ناراحت نباش درست میشه

پاسخ به این نظر
علی رستمی 2016/03/20 at 06:48

خدانکنه این چه حرفیه ،ایشالله امسال ازدواج میکنی ،امید بخدا باشه،بعدشم تو که تنها نیستی همیشه خدا کنارته ،شنونده ی دعاته ،صداته ،توکل کن بخدا عزیزم،

پاسخ به این نظر
جمشيد 2016/03/20 at 08:50

خدا نكنه شادى خانم اين قدر معيوس نباش،
خدا بزرگه همه چيز درست ميشه بايد اميدتو از دست ندى،
مگه اونهايى كه ازدواج كردن چه گلى به سرشون زدن،
انشاالله امسال بختت باز شه و برى خونه بخت و زندگى خوب و خوشى را اغاز كنى، توكلت به خدا باشه.
من اين عيد نوروز را به تو تبريك ميگم واميدوارم كه هر روزت مثل عيد باشه.
موفق و پيروز باشى شادى جان .
جمشيد از هلند

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/20 at 11:35

سلام

شادی.خواهر عزیزم وقتی حرفاتو خوندم بغض گلومو گرفت.خدارو قسم میدم به آبروی سیدالشهدا امسال هر چه

زودتر تورو به مراد دلت برسونه.

سال خوبی را برات آرزو میکنم.یا علی

پاسخ به این نظر
میلاد 2016/03/20 at 19:16

دادا امیدت ب خدا باشه

پاسخ به این نظر
Mahnoush 2016/03/20 at 23:50

Shadi jan, khoshal bash az zendegit, man ham 34 sale hastam. Tanha vali khoda baraye hame ye hadafo barnameye dare.
Salamat bashi.

Mahnoush ☺

پاسخ به این نظر
پیام 2016/03/26 at 17:49

درود بر شادی عزیز
امیدوارم امسال به آرزوهایت برسی
بهتر است شما بدنبال دوست برای خودت باشی.

پاسخ به این نظر
امیر 2016/03/19 at 16:43

دراول ظهور آقا امام زمان
و بعد انشاا… که سایه ی پدر ومادر روی سرمون بمونه
وهمه به مراد دلشون برسن.
یاعلی

پاسخ به این نظر
اصغرمحمدی 2016/03/19 at 15:46

امیدوارم سال ۹۵سالی پر بار از عشق وشادی برای ملت عزیزم باشه

بو تازه ایلی اوز خانیوادمه سونرا عزیز رهبریم ومیلتیم اوچون موبارک اولسون

پاسخ به این نظر
مهناز 2016/03/19 at 15:44

سلام…
سالی سرشار از سلامتی و آرامش برای همه هم وطنانم از خداوند منان میخواهم?

پاسخ به این نظر
مسعود 2016/03/19 at 18:29

سلام سالی نو شیرین کنار خانواده گلتان آرزو دارم

پاسخ به این نظر
مسعود فتحعلی 2016/03/19 at 18:47

دوست دارم همینجا یه یادی از بهترین خواننده خودم که الان درجمع مانیست یه یاد دی بکنم مرتضی پاشایی عزیز روحت شاد بدون همیشه توقلب ما جاداری دوست دارم یدونه بودی

پاسخ به این نظر
حسن 2016/03/19 at 22:35

ایشالا مهنار خانم برای شما هم سال خوبی باشه

پاسخ به این نظر
حميد37 2016/03/19 at 23:32

سلام هموطنان گلم ايشالله سال 95سالي پربركت براي شماعزيزانم باشه!

پاسخ به این نظر
یاس 2016/03/19 at 14:58

آرزو دارم یه خونه بخرم و با بچه هام بدون دردسر زندگی کنم.

پاسخ به این نظر
صدر 2016/03/19 at 18:51

انشا،الله به آرزوت برسی دوست عزیز

پاسخ به این نظر
حسن 2016/03/19 at 22:32

ایشالا منم براتون دعا میکنم خونه دار بشی سال نو برشما مبارک

پاسخ به این نظر
سعید 2016/03/20 at 04:34

انشاءالله از خدا میخوام ارزوتو بر آورده کنه واقعا مستاجری سخته

پاسخ به این نظر
میلاد 2016/03/20 at 19:17

ایشالا ب امید خدا زحمت بکشی میتونی نابرده رنج… خدا کمکت کنه.

پاسخ به این نظر
کاوە کرد 2016/03/19 at 14:46

آرزومندم امسال مرزها نژادها مذاهب کمرنگ تر؛وانسانیت پررنگتراز پارسال شود.
آرزومندم کە خریداران اسلحە عاقل شوندوکارگران کارخانەهای اسلحەسازی بەکاردیگری مشغول شوند.

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 14:11

سلام آرزو می کنم درسال جدیدوضع کشورمان از این وضع نابسامانی دربیاد ومولا یمان مهدی فاطمه ظهور کند. بزرگان از شهر بخشایش استان آذربایجان شرقی

پاسخ به این نظر
فرشاد 2016/03/19 at 13:53

پروردگارا در این روزهای پایانی سال به خواب عزیزانم آرامش
به بیداریشان آسایش

به زندگیشان عافیت

به عشقشان ثبات

به مهرشان وفا
به عمرشان عزت

به رزقشان برکت

و به وجودشان صحت عطا بفرما
آمین

سال نو مبارک

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/19 at 13:03

سلام اقا رسول عزیز فقط جناب خان نیستااااااا فکر همه باش.برا همه همه دنیا ارزو میکنم توی خونشون ارامش برقرار باشه.

پاسخ به این نظر
فاطمه 2016/03/19 at 12:23

سال خوبی برای همه آرزو میکنم.
سالی همراه با برکت شادی سلامتی
ان شاالله که فرج امام زمان هم هرچه زودتر محقق شه

پاسخ به این نظر
Farbod 2016/03/19 at 11:42

Bahari bashid hamisha Eid mobarak

پاسخ به این نظر
فرزین صفر علیزاده 2016/03/19 at 11:00

آرزو میکنم.آرزوهای همه بر طرف شه.سال نو مبارک.

پاسخ به این نظر
حامد 2016/03/19 at 17:23

برآورده نه برطرف….خخخخخ
ممنون

ان شاء الله همگی در صلح و صفا و صمیمیت و مهربانی ، با روی خوش و دل شاد و آسودگی خاطر، با مهر و محبت و عشق و زیبایی، این سال رو شروع کنن و تا پایان عمر، از رحمت و مغفرت و عطوفت خدا بی نصیب نباشن.آمین یا رب العالمین

پاسخ به این نظر
فرانک 2016/03/19 at 10:49

اگر چه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگی است اما خدا را شکر که نوروز هر سال این فکر را به یادمان می اورد.پس نوروزت مبارک که سالت را سرشار از عشق کند

پاسخ به این نظر
رسول 2016/03/19 at 08:55

سلام تبریک؛ به امید سالی با کمترین ناراحتی و بیشترین دلخوشی برای تمامی اقوام ایران زمین به همراه اصلاح نظالم اداری و سیاسی کشور.انشاالله

پاسخ به این نظر
قندهاري 2016/03/19 at 07:50

سال جديد را از طرف اهالي فارسي زبان قندهار أفغانستان به همه دوستان خوب ايراني و افغان در همه جاي دنيا تبريك ميگم .با ارزوي سال پر از مهر و دوستي و صلح .

پاسخ به این نظر
هلن 2016/03/18 at 22:28

سلام. امیدوارم سالی که در پیش رو داریم سالی باشه پر از خوشی های رنگانگ و سلامتی و خوشبختی و پر از اتفاقای خوب و حال دل هممون خوب باشه.

پاسخ به این نظر
نیمانویدکلیکس 2016/03/18 at 20:37

سلام
انشالله سال 1395 برای همه خانواده های ایرانی سالی پر از ارامش و دلخوشی و سلامتی باشد.

پاسخ به این نظر
کریم حسینی 2016/03/18 at 19:49

سال جدید را ب همه ی شما تبریک میگویم

پاسخ به این نظر
نیما 2016/03/18 at 18:50

خدایا تو را به بزرگی و جلالت قسم . ظهور اقا امام زمان را در این سال عزیز مقرر بفرما.
یا صاحب الزمان (عج) العجل العجل العجل الساعة الساعة الساعة
برای سلامتی یوسف زهرا صلوات
الهی آمین

پاسخ به این نظر
Hosein 2016/03/18 at 18:09

امیدوارم امسال همه به آرزو هاشون برسن

پاسخ به این نظر
amir 2016/03/18 at 17:43

انشاءالله برای همه ی شما عزیزان سال بی نظیری باشه.ان شاءالله.همتون هم سلامت باشید هم جیباتون پر پول بشه.یاعلی

پاسخ به این نظر
هادی 2016/03/18 at 13:50

ظهور اقا امام زمان پیروزی بر تمام ظالمان به یاری حق،و اینکه اگر دنیا فعلا تو همین حال موند من یکی دیگه پیش به سوی ثروتمند شدن و غنی شدن برم به یاری الله وسلامتی پدر و مادرم وخانوادم و عمر طولانی برای اونها وخودم به یاری الله محمد رسول الله وعلی ولی الله

پاسخ به این نظر
ممد 2016/03/18 at 13:48

باسلام امیدوارم سال95سالی سرشار ازیادخداباشد برایمان

پاسخ به این نظر
رسول 2016/03/18 at 12:56

سلام امیدوارم تو سال جدید جناب خان به زنش برسه

پاسخ به این نظر
ابوالفضل 2016/03/18 at 12:18

هی آغاز یک سال تکراری دیگه…تعداد دانشجویان سال به سال داره بیشتر میشه…بیکاری ها هم دست به گریبان هستند و ول کن نیستن….خدایا اول برای جوونای بیکار که دارن به راه های مختلف خلافکاری دست میزنن یه شغلی در آمدی چیزی درست کن و بعد در آخر برا من:( …. آخه کی داریم پیر میشیم دیگه …………….سال خوبی رو برای عزیزان ایرانی آرزومندم 🙂

پاسخ به این نظر
شهرام 2016/03/19 at 14:22

دااش حرف دل منو زدی

پاسخ به این نظر
توفیق 2016/03/18 at 12:18

یہ روز خوب میاد اینو میدونم ۔

پاسخ به این نظر
arash 2016/03/18 at 11:17

امیدوارم که درکنکور موفق بشم و وارد دانشگاه بشم
ودر رشته ام ومفق بشم

لطفا سر سفره ی هفت سین برام دعا کنید

با تشکر

پاسخ به این نظر
فرد 2016/03/18 at 05:37

امیدوارم سال جدید برای اونایی که آینده نامعلومی دارن خیر باشه و خدا کنه زودتر تکلیفشون معلوم شه

پاسخ به این نظر
روح الله 2016/03/17 at 21:04

به نام خدا
سالی سرشار از برکت مادی و معنوی٬ شادی و سلامتی، توفیق و بهروزی٬ سرزندگی و تلاش و خودسازی و برخورداری از تمام خوبیها بخصوص قرب الهی و کسب تمامی ملکات فاضله را برای تک تک هموطنان ارزشمند و عزیزتر از جانم از درگاه خداوند مهربان و کریم درخواست دارم و شما را به لطف و کرم می سپارم بحق محمد و آل محمد.

پاسخ به این نظر
ممرضا 2016/03/17 at 20:33

آرزو میکنم نه تنها من، همه در پایان سال دیگه هیچ آرزویی نداشته باشن و به آرمانهای دست یافتنی شون برسن و به تموم اهدافیک که برای سال نو دارن به بهترین نحو برسن و اگه خدا اون ته بنده هاش، دلش واسه منم سوخت کمکم کرده، بیشتر کمکم کنه تا به چیزی که سالها دنبالشم و هر دفعه یه مشکلی پیش میاد برسم… (تو رو خدا دعاتون میکنم دعام کنید موقع سال تحویل بخصوص اونایی که در جوار امام رضا هستن)

پاسخ به این نظر
حمید 2016/03/17 at 14:52

ظالمان عدالت نما،به آغوش انسانیت برگردن،،،چهرهای هموطنانم رو سرشار از محبت و شادی ببینم،،،عاملین جنگ و خونریزی در سرتاسر جهان نمیگم نابود بشن/بلکه هدایت بشن//زندگی سالم و عاقبت بخیری برای همه هموطنانم رو آرزو دارم و اینکه آثار عشق ومحبت و انسانیت درهمه امور زندگیمان جاری باشد

پاسخ به این نظر
زهره 2016/03/17 at 13:40

سلام.امیدوارم امسال همه مستاجرا خونه دار بشن.ماهم انشالله امسال خونه دار بشیم.لطفا سر سفره هفتسین برامون دعا کنید

پاسخ به این نظر
milad jarahzadeh 2016/03/17 at 21:51

انشاءالله که صاحب خانه بشین دوست عزیز?

پاسخ به این نظر
رضا 2016/03/18 at 05:24

با پول یارانه ای که میدن تایه مدت دیگم ممکنه قطع بشه میخایی خونه حداقل 200 میلیون تومنی بخری؟ یا انتظار داری دولت بگه بیا این خونه رو مجانی بگیر؟؟ یا معجزه ای چیزی بشه؟! با انشالاه گفتنم هیچ اتفاق خاصی نمی افته فقط یه چیزی شنیدی برو کارو تلاش کن به همه چی میرسی!

پاسخ به این نظر
آرزو 2016/03/17 at 09:45

خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خوشنود باشی و ما رستگار

پاسخ به این نظر
حمید 2016/03/17 at 02:34

همه ما باید خانواده را جزو الویتها مون داشته باشیم تا برکت زندگیمون بالا بره
انشاءالله سالی پر تحرک در کار داشته باشیم (آمین)

پاسخ به این نظر
ازکرمان 2016/03/16 at 23:53

سلام امیدوارم سال خوبی برای همه باشد
ومن هم بتونم بادوستانم ، فریدون ، فرزین ف ( خدارحم ) یک بار دیگر باهم توی باغ انگوری مسابقه تیر انازی با تفنگ ببادی را تکرار کنیم

پاسخ به این نظر
سجاد 2016/03/16 at 21:58

??????سلام دوستان سال خوبی داشته باشید انشاالا هیچ کس خواب نماند. شب صبح حوبی داشته باشید دوستان دارم?????

پاسخ به این نظر
میری 2016/03/16 at 21:57

آرزو میکنم امسال ، سال صلح و دوستی برای تمام دنیا باشد،خاورمیانه به صلح برسد سیاستمدارن دست از سیاستهایی که تامین منافع خودشان و ضرر به ملت های دیگر میزند بردارند مردم در صلح و دوستی زندگی کنند ، همه دست از تهمت و افترا و زورگویی بردارند و به این فکر کنند که یکسال دیگر به مرگ نزدیکتر شده ایم و این موهبت الهی که نامش زندگی هست را بخاطر منافع شخصی و قدرت و مقام، به دیگران زهر نکنیم.به امید آن روز که زورگویان خودبین و خودخواه دست از سر لجبازی و منفعت طلبی بردارند و دیگر جنگی در هیچ کجای دنیا نباشد و همه انسانها بدانند که دنیا و تمام نعمت هایی که خداوند در آن قرار داده است متعلق به همه مردم دنیا است نه چند سیاستمدار زورگوی بی منطق و خودخواه و منفعت طلب.

پاسخ به این نظر
حمید 2016/03/16 at 17:02

ان شاا…. سال نودوپنج سالی متفاوت و بهتر برای بازار ایران باشه . اول سلامتی . دوم سربلندی و سوم ارامش را برای تمام ایرانیان ارزومندم ..

پاسخ به این نظر
الی 2016/03/16 at 14:56

تو سال جدید پسر نازم به دنیا میاد
امیدوارم که یرای پر از خبرای خوب باشه

پاسخ به این نظر
ساریه 2016/03/16 at 14:46

کنکور قبول شم

پاسخ به این نظر
احسان 2016/03/18 at 14:00

سال ظهور باشه انشاع الله

پاسخ به این نظر
لیلا 2016/03/16 at 01:17

سلام
آن شاالله که سال نودوپنج برای همه سالی نیک پراز خیر و برکت و اتفاقای خوب باشه
و همه ی ما زندگی جدیدی رو شروع کنیم زیباتر و شیرین تر از هر سال

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/17 at 12:27

همچنین برای شما

پاسخ به این نظر
ABBAS 2016/03/15 at 15:33

Abbas
با سلام امیدوارم سال 95 همه‌ی مریض ها ایران و جهان شفا یابند و از بیمارستان مرخص وبه آغوش گرم خانواده برگردن،و خواهر 26ساله من هم بعد از شش ماه شفا یابد و به خانه برگردد.

پاسخ به این نظر
ورپریده 2016/03/15 at 00:15

خدایا عزیزانمون رو برامون حفظ کن، ایشالله هر کی بچه میخواد به آرزوش برسه، خواهرم هم دامنش سبز شه.

پاسخ به این نظر
محسن 2016/03/16 at 06:13

انشالله هرکی بچه نداره و به صلاحشه بچه دار بشه اگر هم نشد بدونه که صلاحش تو همینه

پاسخ به این نظر
علیرضا 2016/03/17 at 00:36

دستی دستی خودتون دارید میرید سمت شر. بابا حتما” حکمتی داره. من خودم بچه دار نمیشدم . با هزار دارو و درمان و نذرونیاز و هزینه 500 میلیونی و سفر خارج بچه دار شدم . الان پسرم 18 سالشه . ولی چی بگم ؟ شده قاتل جونم. باور میکنید؟ چنان بچه شری شده که یه شب درمیان کلانتری هستیم…………
ممکنه دوستان نظر بدن مقصر خودتونین هستید و نتونستید درست تربیتش کنید ولی عزیزان بخدا هیچ چیزی کم نذاشتیم . خودم پزشک هستم ………..

پاسخ به این نظر
رضا 2016/03/18 at 05:26

هیجده سال پیش 500 میلیون هذینه کردی ؟ مگه دلار اون موقع چقد بوده؟ یه بچه 500 میلیون ! نه گمونم درست باشه ؟!

پاسخ به این نظر
نسیم 2016/03/14 at 22:29

مرسی از وب خوبتون

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 2016/03/15 at 12:08

زنده باشید

پاسخ به این نظر
saeid 2016/03/14 at 15:51

با سلام امیدوارم سال جدید سال خوبی برای همه ایرانیان باشه.

پاسخ به این نظر
Mina 2016/03/14 at 15:50

میشه امسال سال خوبی باشه واسه همه?

پاسخ به این نظر
saeid 2016/03/14 at 15:49

با سلام امید وارم سال جدید سال خوبی برای همه ایرانیان باشه .

پاسخ به این نظر
سحر. 2016/03/14 at 13:47

ایشالله همه عاقبت به خیر بشید

پاسخ به این نظر
سحر 2016/03/14 at 13:46

سلام برا همه بهترین سال رو ارزو میکنم امیدوارم به ارزوهای قلبیشون سال جدید برسن و هیچ کمبودی رو احساس نکنن ….

پاسخ به این نظر
ر.ت 2016/03/14 at 12:05

عيد همه مبارك
ارزوم اينه تو سال جديد بچه دار شم

پاسخ به این نظر
قاصدک 2016/03/14 at 09:18

سلام ان شاا… همه آدمها شاد و خندان باشن و به همه ارزوهای خوبشون برسن برای منم دعا کنید که دلم شاد بشه

پاسخ به این نظر
مجید 2016/03/14 at 08:53

ایشالا سالی پر از موفقیت برای همه ایرانیان باشه و همه مریضان به لطف پروردگار یزدان شفا پیدا کنن.

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/13 at 21:25

پیشاپیش سال ۹۵ رو به همه تبریک عرض میکنم.
ان شاالله که سال ۹۵ سال خوب و پربرکتی برای همه باشه و همه به آرزوشون برسن منم به آرزوم برسم.
آمین.

پاسخ به این نظر
زینب 2016/03/13 at 20:54

خدایا شکر به خاطره تمامه نعمت هایی که امسال چه به من چه به هم وطنام عطا کردی..و باز هم شکر اگه نعمتی رو شاید گرفتی که تو میبینی و میدانی و نه در رحمت عطاهایت و نه در حکمت گرفتن هایت شکی نیست ..شکر شکر شکر…❤❤❤
متناتونو که خوندم واقعا انرژی بی نهایتی گرفتم.سپاس
..امید وارم تو سال جدید به هر آرزوی قلبی که دارین برسین…و شادی و خوشبختی تو خونه همتون لنگر بندازه..دوستون دارم مردم سرزمینم.

پاسخ به این نظر
دانیال 2016/03/13 at 20:37

امیدوارم سال جدید سالی توام با محبت و برکت روز افزون برای همه مردم کشورم باشد. سالی باشد که مردم خداوند حقیقی و زنده در زندگی اشان ملاقات بکنند. و تولدی تازه داشته باشند.

پاسخ به این نظر
ویدا 2016/03/13 at 16:26

سلام.امیدوارم سال جدید سالی پر برکت و خوبی برای تمام هموطنانم باشه.ان شاالله هیچکسی غم نبینه.همیشه شاد و سلامت کنار خانوادش باشه.ان شاالله همه جونا صاحب کار بشن و روزیش زیاد و زیاد تر بشه.همگی عاقبت بخیر بشیم و خوشبخت.امیدوارم مریضی رو تخت بیمارستان نباشه.خدا همه رو شفا بده.هیچ خونه ای بی بزرگتر نباشه.برکت از سر هیچ سفره ای کم نشه…. آمین.

پاسخ به این نظر
عباس خبازيان 2016/03/13 at 11:05

سلأم
اينشالله هر كس را هرجه مصلحت خداست به او عطا كند ضمن تلأش وكوشش بايدارى واستقامت,و صبر,را در هر خواستهْ خدايى براى همه مسئلت دارم

پاسخ به این نظر
نوروزی 2016/03/13 at 09:54

سال نو آمد و انسانها شدند خندان بهم .
امیدوارم سال نو برا همه سالی پر از خیر و خوشی باشه و فاطمه زهرا (س) دست گیر همه.

پاسخ به این نظر
مجید دبی 2016/03/13 at 09:00

سلام به همه هموطنان عزیزم پیشاپیش عید تبریک میگم انشالله سال خوبی برا همه باشد یادمون نره برا تمام مریضها در روز اول عید دعاء کنیم.. باتشکر

پاسخ به این نظر
ععع 2016/03/13 at 01:58

پیشاپیش عید نوروز مبارک امیدوارم این سال جدید اونهایی که ورشکسته شدند ضرر کردند تواین سال اقتصاد اونقدر بالا بره که همه کار کنند وهیچ بیکاری نباشه……

پاسخ به این نظر
سجاد 2016/03/12 at 22:16

خدایا خودت کمکم کن تا توی سال 95 دانشجوی یکی از رشته های خوب دانشگاه های تهران باشم
آمیییییییییین

پاسخ به این نظر
dr amir 2016/03/14 at 08:58

خدایا کمکش کن

پاسخ به این نظر
حسن نبئی 2016/03/12 at 20:28

پیشاپیش سال جدیدروبه همه ملت ایران تبریک میگم انشاالله سال ظهوراقامون باشد

پاسخ به این نظر
melika 2016/03/12 at 19:24

امید وارم سالی خوبی برای همه باشه سال 95 سال میمون هستش که میگن خیلی خوبه بر عکس سال 94 که خیلی سال بدی بود برای بعضی ها…
دعا کینم برای خوشبختی همه ظهور امام زمان

پاسخ به این نظر
سعید بیرجندی 2016/03/12 at 19:08

سلام..
سال ۹۴با شهادت حضرت فاطفه(س) آغاز و پایان یافت ..
ماتم و غم و اندوه بود برای من..

سال ۹۵ هم با ولادت آن حضرت آغاز و پایان می یابد . امید وارم برعکس ۹۴ برای من و امثال من باشد..

پاسخ به این نظر
سحر 2016/03/14 at 08:43

سلام
با نظرتون کاملا موافقم
ایشالا ک همه مشکلات و سختیای سال 94 در سال جدید جبران بشه
پیشاپیش عیدتون مبارک

پاسخ به این نظر
یلدا 2016/03/12 at 18:47

امیدوارم حضور خدا رو احساس کنم سلامتی برای همه وبرای خودم. و خانواده ام.

پاسخ به این نظر
نرگس 2016/03/12 at 18:28

سلام امیدوارم سالی جدیدی که برایتان میاد پراز عشقو محبت باشه و ارزو هاتون تو قالبی عاشقونه براورده شه منو تورو خدا دعا کنید تو امتحان خرداد خوب بشم منم قول میدم دعاتون کنم چون من 13 سالمه دعام براورده میشه خخخخخخخخخخخخخخخ فک کنم من اون موقع خواب باشم خخخخخخخخخ

پاسخ به این نظر
mina 2016/03/12 at 16:00

برای منم دعاکنید هم خودم هم خانواده ام از شرهرچه بدی هستیم نجات یابیم.و به زود استخدام بشم

پاسخ به این نظر
Amir 2016/03/12 at 14:25

سلام. منم سال نو رو به تمام ایرانیان عزیز در سرتاسر جهان تبریک میگم از خدا براشون آرزوی سلامتی و تندرستی میخوام.

پاسخ به این نظر
هانیه 2016/03/12 at 14:10

ایشالا بتونم تو این سال مستقل بشم
و بتونم پس از انتظار دوباره تنها راه برم
ایشالا خدا دستم به سمته تو دراز بوده و خواهد بود

پاسخ به این نظر
ناشناس 2016/03/12 at 13:49

انشاء الله که سالی پراز شادی و سلامتی در پیش رو داشته باشین و همچنین همه دوستان حاجت روا بشن و خدا به اعظم دوست من هم فرزندی در این سال عطا کند
آمین یا رب العالمین

پاسخ به این نظر
سال نو مبارک 2016/03/12 at 13:35

من آرزو و دعایی که دارم.برای پسران و دخترانیست که پدر و مادر خود را رنجانده اند.برادرم.خواهرم.بدون پدر و مادر ، هرجاکه خوشی میبینی ، مارانیز ببر.خدایا! برادرانم که پدر و مادر خواهرانشان را بدلیل …. واقعا نمیدانم برای چی ، ترک کردند . و هر روز پدر و مادرم چشم به در دوختند تا فرزنداشان برگردند ، بخاط پدر و مادرم برگردان.از همه ی عزیزانی که این مطلب را میخوانند عاجزانه خواهش میکنم که …برایمان دعاکنند.برای برادران من که بی هیچ دلیلی به قرآن خداکه فرموده “مراشکر کنید و والدینتان را” پشت کرده اند را خداببخشد.خدایا! همه ی دعاهای خیر و قبول کن.دعای منم قبول کن . خدایا هیچ فرزندی به پدر و مادر خودش بی احترامی نکنه.خدایا هیچ پدر و مادری ، از فراغ فرزندانش رنج نبرد.آمین.

پاسخ به این نظر
محمد باقریه مشهدی 2016/03/12 at 12:19

سلام. با عرض سلام امیدوارم پس از کلی فشارهای اقتصادی و سیاسی سال آینده رو با نرمی و لطافت خاصی همه مون شروع کنیم.

پاسخ به این نظر
جواد 2016/03/12 at 11:18

انشا الله سال فرج امام زمان باشد انجوریه که همه به ارزوشون برسن پس دعا کنید

پاسخ به این نظر
فرهاد 2016/03/12 at 07:48

پروردگارا
از تو متشکرم که یک عید نوروز دیگر را به من و همسرو فرزندانم هدیه خواهی کرد
وسپاسگذارم که سال 1394 را با لباس عافیت و سلامتی گذراندم
خدایا در آستانه سال نو به همه ی مریض ها شفا عنایت کن
وپدران را در این روز مبارک پیش خانواده هايشان سربلند نما
آمین

پاسخ به این نظر
mona 2016/03/12 at 01:36

سلام پیشاپیش سال نومبارک برایم دعاکنین ممنون میشم

پاسخ به این نظر
مهرزاد 2016/03/12 at 01:30

انشالله خداوند به برکت نام فاطمه الزهرا برکت به کار و زندگیمون بده … انشالله

پاسخ به این نظر
شيما 2016/03/11 at 15:40

برامنم دعا كنيد امسال خدا عيدي مو بده خدا ني ني مو بعد ازكلي انتظار بهم بده دعاااا ميخوام برام دعاكنيد

پاسخ به این نظر
الکاتراز 2016/03/11 at 21:16

معلومه که ۹ ماه قبل شیطونی کردی شلوغ 🙂

پاسخ به این نظر
مهرزاد 2016/03/12 at 01:28

انشالله خداوند منان به حق فاطمه زهرا ی بچه سالم به شما و پدرش هدیه بده. البته شما هم اسم بچتون رو اگه دختر بود مزین به نام اطهر یا القاب فاطمه زهرا متبرک نمایید.

پاسخ به این نظر
محمدحاتم 2016/03/12 at 01:41

سلام باتمام وجودم براتون دعا میکنم انشاالا بسلامتی بدنیامیادشماهم بدیده خوشبینی نگاه کنیدچون خیلی انتظارگشیدیدممکنه که کمی بترسید.نکران نباشیدوقتی خداداده خودش هم مراقبت میگنه.. منم همین تجربه روداشتم العان دخترم 3ساله شده..

پاسخ به این نظر
مریم 2016/03/12 at 02:04

عزیزم انشاا…سال دیگه سر سفره هفت سین با کوچولوت باشه این دعا از طرف کسیه که خودش 9 سال چشم انتظار بوده وحالا سال دومه که با دختر گلم سال را تحویل مبکنم صبور باش و امیدوار

پاسخ به این نظر
amir 2016/03/12 at 04:07

امیدوارم از خدا هرچیی میخوای بهت بده ارزوت قشنگه منم برات دعا میکنم

پاسخ به این نظر
مانا 2016/03/12 at 11:27

من هم همدرد شما هستم شیمای عزیز….محتاج به دعا

پاسخ به این نظر
حسن نبئی 2016/03/12 at 20:32

سلام انشاالله فرزندی سالم ونیک خداوند…
زیرسایه پدرومادرانشاالله

پاسخ به این نظر
هومن 2016/03/13 at 12:50

ایشاا… عزیز نی نی ات به سلامتمید با قدم خیر

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/13 at 12:51

مبارک باشه شیما جان

پاسخ به این نظر
یه هم وطن 2016/03/13 at 15:08

ان شاالله به امید خدا یه بچه سالم وصالح بهتون عطا کنه .
سرسفره هفت سین واسه اولین نفری که دعا می کنم و یادشم شمائید .

پاسخ به این نظر
dadooo.k 2016/03/13 at 17:22

سلام شیماخانوم ایشالا یه بچه سالم وخوشکل هدیه خدای مهربون واستون باشه منم ازته دل دعاکردم واستون

پاسخ به این نظر
... 2016/03/11 at 14:16

سلام.سال نو پیشاپیش مبارک.امیدوارم کسایی که مث خود من بیکار هستن.انشالله شغل پیدا کنن و زندگیشون سروسامون بگیره

پاسخ به این نظر
محمدحاتم 2016/03/11 at 03:41

عیدآمدوافزودغمم راغم دیکر *
ماتم زده راعیدبودماتم دیکر*

پاسخ به این نظر
سمیر 2016/03/11 at 01:44

سلام انشاالله…سال 95سالی پرخیروبرکت براتمام مردم ایران همراباظهوراقاامام زمان (عج)باشه…وخوشبختی وعاقبت بخیری همه جوانان…امیدوارم سال خوبی داشته باشید…

پاسخ به این نظر
ابوذرصادقی 2016/03/10 at 22:57

سلام برتمام مسلمانان جهان سال نوبرشما ایرانیان عزیز مبارک انشاالا که سال خوبی را داشته باشید ابوذرصادقی شعبده باز عضوانجمن شعبده بازان کشور

پاسخ به این نظر
موسی حسین پورشهرکی 2016/03/10 at 22:04

ضمن عرض سلام خدمت همه هم وطن های خوبم امیدوارم سال اینده سال پراز خیربرکتی برایتان باشه پیشاپیش تبریک عرض نموده

پاسخ به این نظر
امید یاسوج 2016/03/10 at 18:08

دروود، امیدوارم همه ایرانی ها در هرجای دنیا هستن سالی خوب و زیبایی داشته باشن و به یاد هم و در کنار هم به خوشی سال نو رو آغاز کنن، نورزتان پیشاپیش خجسته باد?????????

پاسخ به این نظر
يا علي 2016/03/10 at 17:25

ان شالله سال ظهور اقامون امام زمان عج باشه ولي فراموش نكنيم روز اول عيد روز شهادت خانم و سرور دو عالم حضرت زهرا س است پس نبايد شادي كنيم تا ان شالله از بركت خود خانم سال خوبي داشته باشيم

پاسخ به این نظر
عباس خبازيان 2016/03/13 at 11:06

سلأم
اينشالله هر كس را هرجه مصلحت خداست به او عطا كند ضمن تلأش وكوشش بايدارى واستقامت,و صبر,را در هر خواستهْ خدايى براى همه مسئلت دارم

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/10 at 14:38

انشاالله سال نو برهمه مسلمانان جهان مبارک باشد و این سال فرخنده را به فال نیک میگیریم که سیاستمداران ما از دروغ به ملت خود پرهیز کنند و از خداوند منان شاکریم که زیر سایه مقام معظم رهبری میباشیم
عیدتان مبارک

پاسخ به این نظر
selena 2016/03/10 at 14:29

سال 94 که افتضاح بوووود ،داداشم رفت قایمکی زن گرفت :((((
با زنی که یه بار ازدواج کرده بودو بچه هم داشت://
ایشالا امسال خوب بشششه..

پاسخ به این نظر
محسنی 2016/03/10 at 00:36

انشاالله برای همه سال پر برکت، همراه باسلامتی باشه

پاسخ به این نظر
نگار 2016/03/09 at 20:54

انشا ا…امسال بهترین سال برای همه ومن باشه سالی پر از سلامتی سربلندی سرافرازی مهربانی دعا کنید امسال دانشجو بشم. ازدواج کنم با یک مرد خوب از همه لحاظ امین

پاسخ به این نظر
مهدیس 2016/03/09 at 14:50

انشا الله همه به ارزوهاشون برسند.سال نوپیشاپیش مبارک.

پاسخ به این نظر
ایمان 2016/03/09 at 13:34

سلام بر دوسان انشالله سال خوبی داشته داشته باشید

چه فایده ای از تاریخ 94/06/01تا 94/12/19نه حقوقی نه عیدی چه عیدی مسئولی نداریم ممللکت…….

پاسخ به این نظر
F.SH 2016/03/10 at 19:18

اقای عزیز اینجا یه سایت برای شادی نه برای درد های شما

پاسخ به این نظر
پیمان 2016/03/09 at 10:48

با درود و شادباش نوروزی به هم‌میهنان ارجمند در هرکجای جهان. گمان می‌کنم لحظه‌ی آغاز سال به وقت کلیفرنیا نادرست باشد و ساعت درست 20:30:12 به وقت کرانه‌های غربی ایالات متحده باشد (کلیفرنیا، اورگن، واشینگتن و همچنین اریزونا، نوادا)

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 2016/03/13 at 19:03

سلام، این مورد را تحقیق نموده اید؟

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/09 at 00:47

باز سال جدید رسید مهمان ها دست بردار نیستن

پاسخ به این نظر
موسی 2016/03/08 at 17:12

پیشاپیش سال نو رو به همه ای ایرانیان تبریک میگم انشااله در کارهاتون در سال جدید موفق باشید سال خوبی را برایتان آرزو میکنم….

پاسخ به این نظر
محمد 2016/03/08 at 15:57

با سلام اميد وارم امسال سال ظهور امام زمان (عج)باشه و همه به آرزوشون برسن

پاسخ به این نظر
دوست 2016/03/11 at 09:06

سلام .انشالا . لحظه تحویل سال برای ظهور آقا امام زمان دعا کنید.

پاسخ به این نظر
AhmadReza 2016/03/08 at 12:01

Selam.
omidvaram hame haleshon khib bashe.
alan nazdike eide vase hame mariza doa konid.
Enshala emsal sale khobi baraton bashe va tamame lezatesho bebarin.
vase hame gerefta doa konin va in doaye khobo az kasi mahrom nakonim.
merc.

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/08 at 09:35

انشالله سال نو خوبی و خوشی پر از خیر برکت داشته باشین..

مهدی حسینی _هرات

پاسخ به این نظر
مهدی 2016/03/08 at 09:19

تشکر انشاالله عید خوبی داشته باشین..

پاسخ به این نظر
امین 2016/03/07 at 18:41

سلام.ان شاءالله سال خیر و سلامتی برای همه مردم ایران

پاسخ به این نظر
حمید 2016/03/07 at 17:37

در این دنیا اگر سودیست با درویش خرسند است
خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

پاسخ به این نظر
نرگس 2016/03/07 at 10:45

سال جدید روبهمه دوستان پیشاپیش تبریک میگم امیدوارم دیگ امسال ب عشقم برسم دعاکنیدلرام

پاسخ به این نظر
یاسر 2016/03/07 at 19:03

انشالله که میرسی

پاسخ به این نظر
عرفان 2016/03/08 at 12:24

ان شاءالله.
شمام واس ما دعاکن.

پاسخ به این نظر
ایمان 2016/03/09 at 13:37

انشالله که برسی
توقفه کم داشته باشی به همه چیز می رسی

پاسخ به این نظر
یونس وفایی 2016/03/09 at 15:11

سال نو بر همه و شما هم مبارک
زیبا ترین لحظه رسیدن به عشق پاک و خوشبخت شدن در کنار همديگس،
امیدوارم به عشقتون برسید
ما که نرسیدم ?

پاسخ به این نظر
جعفر 2016/03/07 at 09:30

انشالله سال 95 سالي پر خير و بركت همراه با سلامتي و سربلندي براي تمام مردم ايران زمين باشد. لحظه سال تحويل براي تمام مردم دعا كنيم

پاسخ به این نظر
مرتضی تیرگری 2016/03/07 at 01:27

سلام
انشاالله سال 1395 خداوند گناهان همه ی بنده هاشو ببخشه
خداوندا، تا ما را نبخشیدی و نیامرزیدی از این دنیا نبر. الهی آمین.
آرزو میکنم از صمیم قلب که انشاالله در سال جدید همه ی بیماران شفا یابند، زندانیان از بند آزاد شوند، منتظران به انتظارشان پایانی زیبا هدیه شود و بهترین و زیبا ترین های جهان هستی را برای یکایک هموطنان عزیزم آرزومندم.
سپاسگذار مهرتان هستم

پاسخ به این نظر
علی حسین پور 2016/03/06 at 21:36

°•○●°•○●°•○●°•○●°•○●°•○●°•○□°•○●
سلام اول به عزیزانی که این متن رو میخونن امیدوارم `تمام لحظات `سال جدید بلکه همه ی عمرتون سرشار از ■خوشی و سلامتی■ باشه و هیچ خانواده ای هم□ شرمنده فرزنداش نشه□،دعا کنید♡ که هرچی قهرو کینه هم هست ازبین بره و صفا و صمیمیت فضاشو پرکنه[]
فقط یادتون باشه شیرینی خوشمزس اما زیاد نخورین《》 که قندعید میگیرین هرچند آجیل مفت میچسبه!●
هرکس میپسنده تو پاسخ لایکم کنه از زحمتی که براخوندن کردین تشکر^¥^
_-^-_.،؛:”‘:؛؛،،.
Alihosseinpoor.blog.ir
(از مدیر سایت بابت پاک نکردن آدرس سایت هم ممنون)
×××××××××××××××××××××××××××××××××××××
____________________________________________
====================================
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

پاسخ به این نظر
علی 2016/03/10 at 14:43

شما لایک شدید /محبوب سال نو هستید

پاسخ به این نظر
محسن 2016/03/06 at 19:37

سال نو رو به همه دوستان تبریک عرض می کنم
در لحظه سال تحویل برای منم دعا کنید ??

پاسخ به این نظر
پکیج سین ششم ويژه نوروز 94 2016/03/05 at 23:14

سال نو پیشاپیش مبارک

پاسخ به این نظر
احسان بشیری 2016/03/04 at 13:58

ان شاءالله سال 95 سال خوبی برای همه جوانان آرزومندم.اونم با همت مسؤولین کشور

پاسخ به این نظر
مهسا 2016/03/03 at 19:47

سلام امیدوارم سال خیلی خوب و پر برکتی داشته باشین و به همه ی ارزوهاتون برسین . دوستون دارم

پاسخ به این نظر
abolfazl 2016/03/03 at 23:39

قربونت مهسا جون دوست دارم بوس بوس

پاسخ به این نظر
منوچهر مبيني راد 2016/03/03 at 18:39

سال نو ١٣٩٥ را به كليه هموطنان عزيز م تبريك گفته و سالى همراه با سلامتى ، موفقيت و ازادى براى يتان ارزو ميكنم.

پاسخ به این نظر
محبوبه 2016/03/03 at 17:10

سلام
آرزو میکنم هر کی این پست و میخونه…اول آرامش و سلامتی بعدم هرچی که آرزو داره و به صلاحشه بهش برسه…آمین?

پاسخ به این نظر
سعید 2016/03/03 at 09:40

ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشته بودید

پاسخ به این نظر
شقایق 2016/03/02 at 18:35

عالیییی بود ممنون

پاسخ به این نظر
darya 2016/03/02 at 13:19

اون وقت ساعت 12 شب ک 29 اسفند تموم میشه
تا 8 صبح ک سال تحویل
اون ساعتها تکلیفشون چیه
چه تاریخی میشه؟؟

پاسخ به این نظر
محمود 2016/03/06 at 16:35

از ساعت 12 شب به بعد، روز 1 فروردین 1395 شروع میشه و در ساعت 8 صبح روز یکم سال تحویل میشه.

پاسخ به این نظر
مجتبی 2016/03/06 at 20:50

اون مدت هر 4 سال یبار جمع میشهومیشه سال کبیسه و یه روز بیشتر میشه هر 4 سال ?

پاسخ به این نظر
سامان 2016/03/02 at 04:52

انشاالله سال خوبی باشه برای همه همگی باآرامش درون زندگی کنند آمین

پاسخ به این نظر
جعفر رحیمی 2016/03/01 at 12:01

سلام بچه ها تورا به خدا وبزرگی خداوند ولحظه که حضرت ابوالفضل عباس رفت برای تشنگان اب بیارد همه مریض ها را دعا کنید وپسر 25روزه من هم دعا کنید به خاطر طفل معصوم اقا علی اصغر دعا کنید شفا بیابد

پاسخ به این نظر
ياسي 2016/03/01 at 06:04

باسلام, اييييييشالا همه سال نو خوبي درپيش داشته باشن به همه فارسي زبانان وسالي باشه پرازموفقيت وپيروزي هاي خوب, .،

پاسخ به این نظر
شیوا 2016/02/29 at 22:43

سلام،
فکر می کنم لحظه تحویل سال در لوس آنجلس رو اشتباه نوشتین.

پاسخ به این نظر
منم دیگه 2016/02/29 at 15:41

امیدوارم تا اون موقع دوس دخترم بهم زنگ بزنه با هم آشتی کنیم 🙁

پاسخ به این نظر
Javad 2016/02/26 at 07:52

اخ جون عید رسید ان شا الله همه سلامت باشند

پاسخ به این نظر
ماداسلام 2016/02/25 at 23:11

2017کوردی یادت رفته

پاسخ به این نظر
شیدا 2016/02/21 at 09:43

سلام خواهش می کنم لحظه تحویل سال برای من دعا کنید ممنون می شم

پاسخ به این نظر
علی 2016/02/20 at 19:57

سلام
ایشالله که سال خوبی باشه و مسئولین کشور بتونن یه قدم برا پیشرفت کشور بردارن

پاسخ به این نظر
رفیق 2016/02/20 at 19:03

امیدوارم جنگ جهانی سوم برای شما پیروزیه اسلام در مقابل دشمنان باشد به امید موفقیت و کامیابی.

پاسخ به این نظر
علی ویروس 2016/02/19 at 17:49

دمتون گرم با این طراحی جالب وتاریخ هاتون

پاسخ به این نظر
ابوالفضل 2016/02/19 at 09:26

خدایا انشالله همه آدمای روی کره خاکی خوشبخت باشن

پاسخ به این نظر
kianoosh 2016/02/18 at 18:21

سلام بچه ها انشالله همه سالم باشن و جووووووونا کار گیرشون بیاد آخه …

پاسخ به این نظر
ساره 2016/02/23 at 20:53

سلام انشاالله همه سالی پرخیرو برکت داشته باشند…

پاسخ به این نظر
ایرانی 2016/02/25 at 22:45

الهی آمیییییین…9 ماه هست سربازیم تموم شده..لیسانس دارم و بیکار

پاسخ به این نظر
من این همه بدختی محاله ... 2016/03/05 at 00:21

من 2 سال 10 ماه سربازیم تموم شده بیکارم . هی موقع تحویل سال ارزو می کنم امسال برم سر کار که سال دیگه یه ارزو دیگه کنم اما…..

پاسخ به این نظر
telegram:dahe70ii 2016/02/17 at 14:50

فک کردم ۸و۸دقه است …ولی بیچاره ما مردا ک دهنمون سرویسه امسال.???خخخ
چون ۲بار روز زن داریم …
همین جا هم حقمون پایمال شد ها…می بینید تورو خدا…
بهترین جا واس سفر استان گلستان شهر آزادشهره…منتظرتونم ❤❤❤

پاسخ به این نظر
علی 2016/02/15 at 06:51

گفته بودند ساعت امام رضایی ساعت 8و8دقیقه 8ثانیه چجوریه؟

پاسخ به این نظر
سامیار 2016/02/15 at 01:17

درود به ایران و هرچی ایرانی با غیرته ایشالا سال جدید همراه با برکت و شادی خیر و خوبی باشه ایشالا تو این سال شیعیان عزیز از دست این تکفیری های بیشعور هم ازاد شن و دوباره شادی به سرزمینشون برگرده عید همتووووووون پیشاپیش مبااارک >>>اولین نفری بودم تبریک گفتم ها دیدین چه با مرامم خخخ

پاسخ به این نظر
ناشناس 2016/02/13 at 22:24

بالاخره هشت صبح هس یا دو هس

پاسخ به این نظر
محسن 2016/02/15 at 16:46

هر سال 5ساعت و نیم سال تحویل میاد جلو .. پارسال ساعت 2:30 شب بود . امسال 8 صبح و سال آینده 13:30 و …

پاسخ به این نظر
نيلوفر 2016/02/15 at 20:41

هشت ديگه!!!

پاسخ به این نظر
نیما 2016/02/11 at 22:01

سال میمون هست

پاسخ به این نظر
Milad 2016/02/11 at 13:27

یه خبر بد برا مردای بیچاره و خوب برای خانما سال ۹۵ دو بار روز زن داره وسال کبیسه خواهد بود(یعنی۳۶۶ روزه) بهرحال پیشاپیش مبارک باشه

پاسخ به این نظر
آنیتا 2016/02/09 at 21:21

وای من این سال رو دوست دارم ساعتش خیلی جالب و باهاله

پاسخ به این نظر
محمدرضا برخوردار 2016/02/09 at 13:33

خیلی عالی بود ممنون

پاسخ به این نظر
عسل 2016/02/09 at 05:37

عید هممممتون مبارک. الهییییی سالی باشه براتون پر از برکت , شادی, سلامتی, خنده از ته دل, عروسی, پول و هر چیزه خوبه دیگه.
همدیگرو و بخصوص مریضا و گرفتارا رو فراموش نکنیم.
حق نگهدارتون

پاسخ به این نظر
Mahtab 2016/02/08 at 05:26

Che bahaaaal

پاسخ به این نظر
پیام 2016/02/05 at 06:08

کی گفته لحظه تحویل سال ۹صبح است.

پاسخ به این نظر
مجتبی 2016/02/04 at 12:30

زنده باد ایران و ایرانی

پاسخ به این نظر
کوروش کبیر 2016/02/03 at 18:58

خوبه لحظه سال تحویلم سیاسی شد رفت…..

پاسخ به این نظر
تابامهر 2016/02/02 at 22:32

عزیزان با هم دوست باشید

پاسخ به این نظر
اقا 2016/02/01 at 23:22

سلام دوستان … من خودم شخصا در سه تقویم معتبر و مختلف ایرانی دیدم سال تحویل ساعت 8 صبح 0 دقیقه و 13 یا 14 ثانیه هستش .. با تشکر

پاسخ به این نظر
Reza 2016/01/30 at 09:34

خيلي زمانه عاليي هست برأي سال تحويل أخه به زمان اينجا ميشه حدود ساعت٦يا ٧بعدازظهر شنبه و اينجا اخره هفته ميشه و ما برأي سال تحويل خونه هستيم نه سركار،همچين اتفاقي به ندرت اتفاق مي افته.

پاسخ به این نظر
lol 2016/02/17 at 19:24

شما افغانستان زندگی میکنید؟

پاسخ به این نظر
alireza 2016/02/18 at 02:06

همون بهتر که از اینجا رفتی،ای کاش تحویل سال 4 صبح بود میخابیدیم.

پاسخ به این نظر
محسن 2016/01/27 at 22:11

مردم گیج کردید بالاخره ساعت چنده ازخودتون حرف نزنید تحقیق کنید

پاسخ به این نظر
زهرا 2016/01/26 at 16:06

عالی خیلی خوب بود

پاسخ به این نظر
pleiades 2016/01/19 at 08:54

چه باحال که همش یکیه زمانش…..
شاید هم به خاطر حال کردن ما گذاشتن….

پاسخ به این نظر
مصطفی 2016/01/18 at 00:59

8 به عشق امام رضا

پاسخ به این نظر
یکی بود یکی نبود 2016/01/05 at 11:26

من چند جای دیگه خوندم هر جا یه چیزی میگه…..

پاسخ به این نظر
بابک 2016/01/01 at 01:18

آرزوی سال شرشار از دوستی و مهربانی و رشد و توسعه همه جانبه برای ایرانیان عزیز و سرزمین کهنمان .

پاسخ به این نظر
محدثه 2015/12/10 at 10:27

ممنون بسیار خوب بود.

پاسخ به این نظر
عادل 2016/02/14 at 19:44

عالی امسال اجب ساعتی

پاسخ به این نظر
عادل 2016/02/14 at 19:46

پیشاپیش عید همه مبارک

پاسخ به این نظر
zary 2015/11/20 at 21:54

سلام. بچه ها سال 95 چه سالی شود لحظه ی سال تحویل خیلی باحاله ساعتو دقیقشو ثانیش یکیه من این سالو دوس دارم

پاسخ به این نظر
Amir 2016/01/14 at 14:54

Sale bad bakhtie mamlekate iran????

پاسخ به این نظر
پیام 2016/02/05 at 06:10

بابا اون طور حرف ها زیاد است

پاسخ به این نظر
جلال دلداده 2016/02/11 at 13:30

سلام خسته نباشید

پاسخ به این نظر
منیره 2015/11/18 at 01:22

سلام به همه ی مردم خوبوبافرهنگ کشور عزیرم ایران سر بلند همیشه سربلند وپایدار باشید در پناه خداوند منان سالتون عسل در پناه خدا التماس دها از همتون دارم در لحظه ی تحویل سال

پاسخ به این نظر
محمدحسن 2015/12/22 at 21:33

درود بر شما بانوی نیک اندیش،همچنین

پاسخ به این نظر
حجت 2016/02/09 at 11:24

صبح هااصلاحال نمیده باوآدم خوابه لطفایکم بکشین طرف های ظهر!!!

پاسخ به این نظر
فاطمه 2015/09/27 at 21:02

هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

پاسخ به این نظر
رها 2015/03/14 at 23:07

ممنون ازلطفتون

پاسخ به این نظر
علی 2015/03/13 at 23:34

عجب وقت بی ریختی اخه ساعت 2 چه وقت تحویله میزاشتن صب تحویل میکردن خب

پاسخ به این نظر
ناشناس 2015/03/19 at 15:41

خب دوست دارن به تو چه ووااااا

پاسخ به این نظر
giti 2015/02/26 at 13:27

saet chan sal tahvil mishe?

پاسخ به این نظر
حدیث 2015/12/11 at 11:59

هشت و هشت دقیقه و هشت ثانیه صبح

پاسخ به این نظر
فاطمه 2015/02/16 at 18:11

حالا دقیقا ساعت چنده؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2015/02/16 at 18:19

ذکر شده دوست عزیز

پاسخ به این نظر
EDID2 2015/02/08 at 23:29

سال تحویل وساعت رویه چی می زنه توضیح دهید

پاسخ به این نظر
بدون اسم 2015/02/04 at 15:33

نظر خوبی ندارم چو ان چیز که من می گفتم نبود بد است

پاسخ به این نظر
نرگس 2015/01/15 at 15:23

ممنون

پاسخ به این نظر
ناشناس 2015/01/14 at 15:02

ساعت 2 و 15 دقیقه و 10 ثانیه روز شنبه 1 فروردین 1394 هجری شمسی

پاسخ به این نظر
محمودمهدوی 2015/03/19 at 13:24

ساعت تحویل سال نو دو وپانزده دقیقه ویازده ثانیه بامدادشنبه

پاسخ به این نظر
نازی 2016/01/26 at 18:18

اون مال پارسال بود

پاسخ به این نظر
مهدی 2015/01/12 at 20:47

ممنون از اطلاعات جامع و خوبتون

پاسخ به این نظر
ناشناس 2015/01/04 at 22:02

مر تضی پاشایی خجالت نمی کشی تحویل سال 94 رو گذاشتی چه ساعتی

پاسخ به این نظر
مهلا 2014/11/29 at 20:56

سلام، خسته نباشید
ولی سایت موسسه ژئوفیزیک ساعت 2و 15 دقیقه و 10 ثانیه رو اعلام کرده.لطفا تصحیح بفرمایید

پاسخ به این نظر
مهدي 2016/02/13 at 13:12

نه باوووو اين درسته

پاسخ به این نظر
حمید 2014/10/15 at 13:37

واقعا اطلاعات عمومی جالبی هست

پاسخ به این نظر
mahdi 2014/08/04 at 10:36

با سلام بسیار جالب بود و اطلاعات عمومی خوبی است.

پاسخ به این نظر
مریم 2014/05/18 at 06:16

‏‎ ‎عالی بود

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 2014/05/18 at 11:07

زنده باشید

پاسخ به این نظر
نا 2015/03/19 at 23:55

خودت زنده باشی

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟