نوشيدنی ها

نوشیدنی های ویژه شب یلدا

همه خانواده ها برای شب یلدا انواع و اقسام غذاها و خوراکی ها و نوشیدنی ها را آماده می کنند. ما در این بخش آسمونی به معرفی نوشیدنی های ویژه شب یلدا می پردازیم و طرز تهیه نوشیدنی شب یلدا را شرح می دهیم.

3 Yalda Night Drink Copy نوشیدنی های ویژه شب یلدا

نوشیدنی های ویژه شب یلدا

شربت عرق نعنا و یا بید و کاسنی درست کرده و در لیوانهای بلند بریزید ،چند عدد از میوه های خشک مثل آلو و یا انجیر و برگه زردآلو درون لیوانهای شربت انداخته و با برشی کوچک بر روی یک تکه لیمو و یا میوه های دیگر به شکلهای مختلف، آن را در لبه ی لیوان قرار دهید و با نی از مهمانان خود پذیرایی کنید.

در لیوانهای بلند و یا جامی شکل و یا هر لیوان دیگری به سلیقه ی خودتان شربت آلبالو را به گونه ای درست کنید که ابتدا شربت غلیظ شده ی آلبالو را در کف لیوان ریخته و سپس چند قطعه یخ روی آنها بیندازید و پس از آن به آرامی بر روی یخها از گوشه ی لیوان، آب سرد و خنک اضافه کنید و مراقب باشید که شربت و آب با هم مخلوط نشوند ،سپس چند تکه آناناس و هندوانه ی توپی شکل کوچک یا برشهای لیمو درون لیوان بیاندازید و با انواع نی های رنگی میل نمایید.این شربت را در فصل تابستان که آلبالو و توت فرنگی فراوان است با توت فرنگی و آلبالو تزیین کنید. می توانید از آب میوه های طبیعی و میوه های مخصوص شب یلدا نیز استفاده کنید.

طرز تهیه نوشیدنی شب یلدا

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی شب یلدا

هندوانه (بدون هسته – تکه تکه شده)      1 فنجان

 کیوی (بدون پوست و خرد شده)     1 عدد

 یخ      2 تکه

 موز یخ زده و حلقه شده      1 عدد

آب سیب     1/4 فنجان

روش تهیه نوشیدنی شب یلدا

هندوانه، کیوی، موز، آب سیب و یخ را در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن بریزید و با سرعت بالا به مدت 30 ثانیه مخلوط کنید تا کاملا نرم و یکدست شوند.اسموتی را در لیوان های دلخواه ریخته و بلافاصله سرو کنید.

تازه های آسمونی

آشنایی با شهر سیرجان کرمان

جاذبه های گردشگری شهر ارومیه

ندا رحیمی

آموزش تزیین سبد گل طبیعی

ندا رحیمی

تصاویر دیدنی 1 دی 97

طاهره رضایی

30 آذر ، آذر جشن یا شب یلدا (جشن انقلاب زمستانی) شب زایش خورشید

طاهره رضایی

ایده های جالب مخصوص شب یلدا

ندا رحیمی

طنز نوشته های شب چله

ندا رحیمی

کپشن های زیبا برای شب یلدا

ندا رحیمی

شخصیت شناسی با میوه مورد علاقه در شب یلدا

آسمونی

نظر شما چیست؟