دانستنی های فیلم و سینما

سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

  • مشاهده اخبار داغ سلبریتی های ایرانی و خارجی در لینک زیر:

اخبار چهره ها

سلبریتی واژه ای است که معمولا برای افراد معروف یا فرد مشهور به کار می رود، افرادی که طرفداران زیادی دارند. این افراد می توانند خواننده، بازیگر، فوتبالیست، ورزشکار، مجری تلویزیون و … باشد. شاید بسیاری از افراد دوست داشته باشند روزی سلبریتی شوند اما از آنجایی که هر حرفه ای سختی های خاص خودش را دارد، سلبریتی بودن هم همینطور است. چرا که دائم در کانون توجه هستند و کوچکترین حرکاتشان ممکن است حواشی زیادی برایشان به وجود آورد. سایت آسمونی در این مقاله سعی دارد شما را بیشتر با واژه سلبریتی آشنا کند و اینکه به چه کسانی سلبریتی می گویند. پس با ما همراه شوید.

celebrities58 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

سلبریتی چیست (Celebrity) و کیست ؟ سلبریتی ها چرا سلبریتی می شوند؟

روزگاری، سلبریتی ها و ستاره های سینما برای مخاطبان خود یادآور توانایی ها و استعدادهای خارق العاده شان در دنیای هنر بودند، اما امروزه، رسانه های جمعی عوامل دیگری را برای برتری و به شهرت رسیدن افراد به وجود آورده اند که همین، تشخیص خاستگاه به شهرت رسیدن آنان را دشوار می کند.در جامعه معاصر سلبریتی بودن لزوما به این معنی نیست که یک فرد در مقایسه با میانگین افراد آن جامعه از استعداد و مهارت بیشتری برخوردار است، بلکه صرفا به این معنی است که یک نفر بهتر از دیگران توانسته کالایی را که مردم می خواهند، به خوردشانب دهد. فرقی ندارد این کالا زیبایی ای با سبک کیم کارداشیان باشد یا فعالیت های بشردوستانه آنجلینا جولی.

مهم این است که مردم با دیدن آن بتوانند رویایی از آن چه را ندارند، در سر بپرورانند. به همین خاطر است که با بررسی سلبریتی های هر جامعه می توان به فرهنگ توده ای و شکاف های اصلی آن جامعه در یک دوره مشخص پی برد. چرا که فرهنگ شهرت چیزی فراتر از علاقه به آدم های مشهور، انعکاسی از ارزش های جمعی و نمایش رابطه پیچیده میان انتظارات اجتماعی و واقعیت های اجتماعی- اقتصادی است. (سایت ترجمان: مقاله «سلبریتی ها به چه درد می خوردند؟»)

ما طرفدار آن چیزی هستیم که نداریم و دوست داریم روزی به دست بیاوریم. ما جذب سبک زندگی، زیبایی، ثروت، شهرت و نوع دوستی چهره ها می شویم، چون پکیج کاملی از همه آن چیزهایی است که در زندگی انتظارش را می کشیم. پس بیهوده نیست که به آن ها عشق می ورزیم و دوستشان داریم.

celebrities1 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

از دیدگاه جامعه شناسان، سلبریتی (celebrity) ، چهره جذاب و شناخته شده ای است که یا با اتکا به ویژگی ها ، توانمندیها و خصوصیات خاص خودش یا حتی بر مبنای یک حادثه اجتماعی، مورد توجه خاص رسانه ایی، به موفقیت هایی در عرصه های مختلف ورزش، هنر و موسیقی، دانش و اندیشه دست پیدا کرده و از همه لحاظ، مورد توجه مردم است. شخصیت هایی کاریزماتیک که از قدیم الایام در جوامع وجود داشتند و تاثیرشان بر سبک زندگی آدم های یک جامعه، غیرقابل انکار است.

هر کسی می تواند سلبریتی خاص خودش را داشته باشد یک نفر می تواند به خاطر علاقه به فلان ورزش ، اسطوره آن ورزش را عاشقانه دوست بدارد رنگ لباس و یا همان مارک را برای خود بخرد و بپوشد و یک نفر دیگر به خاطر علاقه به فلان بازیگر ، سعی می کند خود را شبیه او آرایش کند . و یک نفر هم مثل من می تواند عاشق یک فیلسوف باشد من هم سعی می کنم حرفهای فیلسوف محبوبم “حکیم ارد بزرگ” را حفظ کنم عکسش را برای خودم پرینت بگیرم و در بین صحبت هایم مداوم از سخنان او رفرنس بیاورم.

celebrities2 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

سلبریتی ها قابل تحمیل نیستند ما هزاران شخصیت مطرح داریم که در پشت برخی از آنها قدرتهای مختلفی وجود دارند اما مردم بنا به دیدگاه و نوع نگاه خود شخصیت مورد علاقه شان را انتخاب می کنند.

حتما همه ماها از کودکی با آدمهایی مواجه بوده ایم که خیلی سعی کرده اند شخصیت های مورد علاقه خودشان را به ما تحمیل کنند اما ما نتوانسته ایم سلبریتی آنها را درک کنیم و به قول معروف با آنها ارتباط برقرار نکرده ایم . پس سلبریتیها اساسا می توانند خط و مشی زندگی ما و چیزهایی که ما را به هیجان می آورند را نشان دهند حتی از طریق سلبریتی های اشخاص می توان منش خانوادگی و نقاط قوت و ضعف آنها را بهتر شناخت . سلبریتی ها شخصیت چند برابر شده دوستداران خودشان هستند.

بر فرض یک آدم مدگرا ، عاشق یک سلبریتی مانکن است او شاید نتواند تنوع مورد استفاده سلبریتی خودش را دنبال کند اما مسلما گلچینی از کالاهای تبلیغاتی آن مانکن را برای خود فراهم می آورد.

امروزه در جهان بسیاری از کشورها سعی در جهانی سازی سلبریتی های ملی خودشان را دارند و گاهی هم سلبریتی های کشورهای دیگر را به اشکال مختلف جذب خود می کنند . مثلا فرانسه با جوایز مختلف سلبریتی ها را جذب خود می کند و آمریکا با اعطای تابعیت آن سلبریتی را از آن خود می کند.

  • مشاهده اخبار داغ سلبریتی های ایرانی و خارجی در لینک زیر:

اخبار چهره ها

celebrities4 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

celebrities3 سلبریتی به چه معناست و به چه کسانی گفته می شود؟

تازه های آسمونی

آنجلینا جولی رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود؟

طاهره رضایی

نشریه معتبر فوربس نام ثروتمندترین سلبریتی های جهان در سال 2018 را اعلام کرد

لیلا شاهپوری

تصاویر دیدنی 21 مهر 97

ریشه و اصالت فامیلی صفاری

ندا رحیمی

تصاویر دیدنی 27 خرداد 97

طاهره رضایی

14 خرداد ، امروز تولد کیه؟

آسمونی

رامانا سیاح ، بدل ایرانی آنجلینا جولی در اکران فیلم شاخ کرگدن

جنیفر آنیستون باز هم از همسرش جدا شد

شباهت بازیگر ایرانی به آنجلینا جولی سوژه رسانه ها شد

لیلا شاهپوری

10 comments

علی 2019/01/11 at 07:30

با این قسمت که سلبریتی ها قابل تحمیل نیستند،کاملا موافقم. ولی به نظر من خوبه که نقاط و نکات مثبت رفتار و منش یک سلبریتی مثبت که هماهنگ با فرهنگ خودمون هست و در واقع باعث رشد فرهنگی میشه رو بازنشر داد تا دیگران هم از اونا مطلع باشن و به رشد یک فرهنگ زیبا کمک کنن.

پاسخ نظر
حمید 2019/01/02 at 22:09

خاک تو هرچی سلیبریتی

پاسخ نظر
ترک ایران 2017/11/16 at 11:29

سلبریتی ها یک خصیصه مشخص دارند و آن اینکه همگی آدمهای بی سواد هستند که مورد توجه قسمت بی سواد و عمی جامعه که البته اکثریت هستند می باشند

پاسخ نظر
علی 2018/08/27 at 06:17

اره از امی نوشتنت مشخصه با سوادی

پاسخ نظر
Mahsa 2018/08/27 at 06:19

اره از امی نوشتنت مشخصه با سوادی

پاسخ نظر
حسین 2017/10/08 at 16:40

علاقه خودت به یک فیلسوف را با علاقه یک بی سواد به یک بازیگر بخاطر مدل لباس یا نوع بازی یا قیافه، یکی می دانی؟!! اگر اینجوره واقعا به فکر خودت باش

پاسخ نظر
بی نام 2017/05/31 at 16:46

مثلا الکسیس یک سلبریتی هستش

پاسخ نظر
بی نام 2017/06/22 at 09:24

صد در صد عزیزم
عمو جانی هم همینطور
خخخخخخخخخ

پاسخ نظر
غریبه 2017/10/30 at 01:13

متاسفم.واسه خودمون

پاسخ نظر
احمد 2017/04/08 at 21:26

? جذاب ترین تصاویر و اخبار از سلبریتی ها
https://t.me/joinchat/AAAAAD7TZ0GbS3vYWM4iJA

پاسخ نظر

نظر شما چیست؟