تبلیغات

آگهی نامه های اینترنتی چیستند؟

آگهی نامه های اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال و وسیله ارتباطی برای ارسال تبلیغات در محیط وب اشاره دارد. اگر می خواهید بدانید آگهی نامه های اینترنتی چیستند؟ این بخش آسمونی را بخوانید.

4 internet Advertisement 2 آگهی نامه های اینترنتی چیستند؟

آگهی نامه های اینترنتی چیستند؟

آگهی نامه های اینترنتی را اینگونه تعریف نموده‌اند: نمایش دادن نامها و علائم تجاری، شعارها و تصاویر تبلیغاتی در سایتهای (پایگاههای) پربیننده اینترنت، به نحوی که به تحقق اهداف تبلیغات کمک نماید (سایت صدا و سیما ۲۰۰۲). در فرایند تهیه و اجرای آگهی نامه های اینترنتی ، شرکتهای تبلیغاتی، ناشران اینترنتی، تبلیغ‌دهندگان (سازمانها و شرکتهای تولیدی و خدماتی) درگیرند.

تاریخچه آگهی نامه های اینترنتی

آگهی نامه های اینترنتی برای اولین بار و بصورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات وایر نمایش داده شد. زمانی که هات وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی بوجود آمدند.

در آن زمان ۱۴ طراح تبلیغاتی مبلغی معادل ۳۰،۰۰۰ دلار برای نمایش ۱۲ هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند (کای و مداف ۱۹۹۹). در سال ۱۹۹۵ وب بعنوان رسانه‌ای عمومی پذیرفته شد. شرکت سان میکروسیستم در این سال زبان جاوا را به عموم عرضه کرد. در سال ۱۹۹۶ الدزموبیل۵ اولین اتاق گفتگوی تجاری را راه اندازی نمود.

4 internet Advertisement 1 آگهی نامه های اینترنتی چیستند؟

روند آگهی نامه های اینترنتی در دنیا

آگهی نامه های اینترنتی از زمان پیدایش (سال ۱۹۹۴) تا سال ۲۰۰۷ شاهد رشد بسیار زیادی بوده‌است. بطوریکه حجم درآمد آگهی نامه های اینترنتی از رقم ۲۶۷ میلیون دلار در سال ۱۹۹۶ به رقم ۱۳۰۸۷ میلیون دلار در سال ۲۰۰۷ رسیده‌است. ولی در بین سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ این صنعت شاهد رشد منفی بوده‌است. روند رشد در سال ۲۰۰۳ تغییر جهت داده و دوباره شاهد رشد مثبتی در این صنعت می‌باشیم.

آگهی نامه های اینترنتی در ایران

سیار پیش آمده که مدیران شرکت‌ها در مورد موفقیت آگهی نامه های اینترنتی در ایران (به دلیل کند بودن روند IT نسبت به سایر کشور‌های دنیا) اظهار شک و تردید کرده‌اند و بازخورد این صنعت تبلیغاتی را قابل مقایسه با آنچه در سایر کشور‌های دنیا وجود دارد نمی‌دانند. اگر مدل روند ورود تکنولوژی در ایران را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که نتایج دقیقا همانند سایر کشورهاست اما با اندکی تاخیر. به عبارت دیگر تلویزیون هم در ایران همانند سایر کشورها محبوب شد اما با تاخیر. برای اینترنت هم این وضع اتفاق افتاده‌ است. به زودی شاهد این خواهیم بود که مدیران دیگر نخواهند پرسید که آیا آگهی نامه های اینترنتی موثر است یا نه. با وجود آنکه اینترنت و فرهنگ و نیازهای وابسته به آن در ایران دیرتر از سایر کشور‌ها وارد شده ولی به دلیل جوان بودن جامعه ایرانی با گامهای بسیار سریع تری در حال پیشرفت می‌باشد.

تازه های آسمونی

تبلیغات رپورتاژ

آسمونی

جریان سازی رسانه ای و خبری چیست؟

ندا رحیمی

گواهینامه CE استاندارد محصول

ندا رحیمی

اصول مذاکره حرفه ای

ندا رحیمی

کلیدهای رشد کسب و کارهای کوچک

ندا رحیمی

کلیدهای رشد کسب و کارهای کوچک

ندا رحیمی

نیازمندی

آسمونی

نیازمندی یا آگهی نامه چیست؟

ندا رحیمی

نقش مشاور تبلیغاتی و بازاریابی در بیزنس ها

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟