پوست و مو

اکسیر جوانی چیست؟

Elixir of youth اکسیر جوانی چیست؟

پوست خودتان را هیچ وقت از یاد نبرید،  حتی اگر جوان هستید هم از همین حالا به فکر آینده پوست‌تان باشید. آنچه می‌خورید رمز جوانی طولانی‌تر و اکسیر جوانی شماست. آسمونی در این بخش مواد غذایی را معرفی می کند که شما را کمتر از سن شناسنامه‌ای‌تان نشان می‌دهند.

اکسیر جوانی چیست؟

شاهدانه اکسیر جوانی

این ماده غذایی را در طول تاریخ به‌عنوان نشاط بخش به کار می‌بردند اما حالا مشخص شده که اسیدهای چرب امگا 3 در این دانه خوراکی مانع خشکی بیش از حد پوست شده و به تازگی پوست کمک زیادی می‌کنند. می‌توانید شاهدانه را با مقداری آبلیموی تازه‌، کمی روغن شاهدانه، مقداری نمک و کمی ریحان تازه در مخلوط کن به خوبی مخلوط کنید و از خوردن آن لذت ببرید. با این ماده خوراکی، دیگر نگران خشک شدن پوست‌تان نباشید.

هندوانـــه اکسیر جوانی

میوه‌های قرمز رنگ و نارنجی مایل به قرمز مانند گوجه فرنگی یا هندوانه که سرشار از بتاکاروتن هستند، باعث افزایش مقاومت بدن در برابر اشعه های خطرناک مانند اشعه ماورای بنفش خورشید می‌شوند. ویتامین‌های موجود در این مواد غذایی، در لایه های خارجی پوست مستقر شده و با خاصیت آنتی‌اکسیدانی خود باعث ترمیم قسمت‌های آسیب دیده توسط نور خورشید می‌شوند و در نتیجه روند پیر شدن پوست را به تاخیر می‌اندازند.

ماهی قزل‌آلا اکسیر جوانی

ماهی‌ها به خصوص ماهی قزل‌آلا سرشار از پروتئین – یکی از مواد اصلی ساختمانی برای پوست- هستند. همچنین ماهی‌ها منبعی ضروری و سرشار از اسید چرب امگا 3 نیز هستند که این اسید چرب باعث کاهش توقف ترشح هورمون‌های استرس‌زا و پروردن پوست و جوانی و شادابی آن می‌شود و چروک‌های پوست را کاهش می‌دهد.

تخم کدو حلوایی یا آفتابگردان اکسیر جوانی

ویتامین E در بهبود پوست نقشی اساسی دارد. اگر بدن شما با کمبود ویتامین E مواجه است پوست شما آن‌طور که لازم است خوب و شفاف به‌نظر نمی‌آید.تخم آفتابگردان و کدو حلوایی منابع بسیار خوب ویتامینE هستند. بدون ویتامینE پوست در معرض مستقیم رادیکال‌های آزاد قرار می‌گیرد و آسیب‌پذیری بافت‌های پوستی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

کلم بروکلی اکسیر جوانی

محققان معتقدند، مواد موجود در کلم بروکلی بدون ایجاد اختلال در سازوکار سلول‌های طبیعی، سلول‌های سرطانی را (در ۲ نوع سرطان تخمدان و لوزالمعده) از بین می‌برد.

دانشمندان دانشگاه جان هاپکینز که نتایج تحقیقات خود را در مجله شرح مباحثات آکادمی ملی علوم(Pnas)منتشر کرده‌اند، کشف کردند که جوانه‌ها و برگ‌های تازه کلم بروکلی می تواند تا حد قابل توجهی از پوست در برابر صدمات تابش اشعه فرابنفش خورشید محافظت کند. اشعه فرابنفش خورشید یکی از دلایل محیطی ابتلا به سرطان پوست است.به گفته این دانشمندان یک لایه نازک از برگ‌های این کلم، از پوست در مقابل تابش‌های خورشیدی محافظت می‌کند. در حقیقت در برگ‌های جوان کلم بروکلی یک ترکیب شیمیایی با عنوان سولفورافان وجود دارد که قرمزی و التهاب پوست که نشان دهنده آسیب‌های ناشی از تابش اشعه فرابنفش به سلول‌های بافت پوست است را کاهش می‌دهد.

 خیـار اکسیر جوانی

اگر پوستی شاداب می‌خواهید، خیار راه حل شماست. چون با خوردن خیار پوست سطح یکسانی از هیدروژن را تقسیم می‌کند در نتیجه نواحی مختلف پوست به‌طور یکسان شفافیت و لطافت خوشایندی را تجربه می‌کند در نتیجه پوست خیار حاوی سیلیس است که این ماده به خودی خود باعث شفافیت و لطیف شدن سطح پوست می‌شود. از آب خیار نیز می‌توانید برای بهبود پوست‌تان استفاده کنید. به خاطر اثرات خنک‌کننده خیار، می‌توان از آن به‌عنوان عصاره جادویی برای درمان تمام مشکلات پوستی استفاده کرد و به‌‌‌‌ دلیل خاصیت پاک‌کنندگی‌اش پوست را بسیار نرم و لطیف می‌کند.

آبمیوه های طبیعی اکسیر جوانی

بدن خود را به مصرف آبمیوه‌هـــای طبیعی عادت دهید. مصرف این آبمیوه‌ها باعث جذب میزان زیادی ویتامین C می‌شود. ویتامین C یکی از ویتامین‌های بسیار مهمی است که کمبود آن باعث آسیب دیدن پوست شده و چین و چروک‌ها زودتر در پوست ظاهر می‌شوند.

نظر شما چیست؟