رپورتاژ

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | از فروشگاه اینترنتی یکنام

اگر بدانیم که به هنگام خرید ماشین لباسشویی کدام موارد و اصول را باید رعایت کنیم خرید بهتری خواهیم داشت. این امر برای تمامی محصولاتی که قصد خریدشان را داریم صادق است. اما محصولی که در این نوشتار از فروشگاه اینترنتی یکنام www.yeknam.com به راهنمای خرید آن اشاره خواهیم داشت، ماشین لباسشویی می‌باشد.

ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم خانگی برقی همواره در حال پیشرفت است و تولیدکننده‌های آن سعی‌شان برآن است که به تدریج مشکلات مدل های پیشین را برطرف ساخته و افزون بر این، تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به محصولات جدید خود بیفزایند.

به سبب همین امور است که، در میان این همه تولید کننده، می‌بایست با توجه به نیازهایمان و بودجه‌ای که در دست داریم، و همچنین با در نظر گرفتن اصول مربوط به خرید ماشین لباسشویی، انتخابی صحیح داشته باشیم.

کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام در این نوشتار به طور خلاصه به معرفی برخی از فاکتورهای مهم به هنگام خرید ماشین لباسشویی پرداخته اند که البته این مطلب کاملا خلاصه می باشد که به موارد مهم اشاره شده است که اگر میخواهید مطالب را به صورت دقیق و تخصصی مطالعه نمایید بهتون پیشنهاد می کنیم که به سایت یکنام به ادرس www.Yeknam.com سر بزنید.

yeknam1 راهنمای خرید ماشین لباسشویی | از فروشگاه اینترنتی یکنام

فاکتورهای مهم به هنگام خرید ماشین لباسشویی

1- نوع موتور:

از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که به هنگام خرید ماشین لباسشویی می‌بایست در نظر گرفته شود نوع موتور ماشین است.  اما پیش از آن باید ذکر کنیم که ماشین‌های لباسشویی ها عموماً از دو موتور برخوردارند: یکی موتور شستشو و دیگری موتوری که جهت پمپ آب استفاده می‌شود.

موتور شستشوی انها نیز بسته به نوعی که دارد می‌تواند در قیمت تمام شده‌ی ماشین لباسشویی تأثیری فراوان داشته باشد. این موتورها عموماً دو نوع هستند: یکی تسمه‌دار و دیگری بدون تسمه. خود موتورهای تسمه‌دار نیز به انواعی تقسیم می‌شوند: از مدل‌های اونیورسال گرفته تا دی‌سی و اسنکرون. امروزه عموماً از موتور اونیورسال در ماشین‌های لباسشویی استفاده می‌گردد.

 

2- ظرفیت:

مورد دیگری که به هنگام خرید بهتر است به آن توجه شود ظرفیت است. عموم ماشین لباسشویی‌ های موجود، 5، 7، 8، 9 و 14 کیلویی هستند. به هنگام خرید ماشین لباسشویی بایستی با توجه به جمعیت خانواده و تعداد لباس‌ها یک ظرفیت مشخص را انتخاب نمود. انتخاب یک ظرفیت مناسب می‌تواند موجب آن شود که لباس‌ها در چند سری شستشو نشوند و این امر نه تنها در زمان بلکه در انرژی نیز صرفه جویی را به همراه دارد.

 

3- ورود آب گرم و سرد

برخی ماشین لباسشویی ‌ها از دو ورودی آب گرم و سرد برخوردارند. بهتر است به هنگام خرید به دنبال این ماشین لباسشویی‌ها باشید چرا که مدلهایی که ورودی آب گرم ندارند به واسطه‌ی المنت آب را گرم می‌کنند و موجب افزایش مصرف انرژی می‌شوند.

 

4- لرزش و صدا

از جمله مواردی که در خرید ماشین لباسشویی مناسب بایستی مورد توجه واقع شود، لرزش و صدای ماشین مورد نظر است. بهتر است به هنگام خرید اینترنتی، به دسیبلی که برای صدای ماشین لباسشویی ذکر شده توجه کنید. برای مثال می‌توانید از سایت فروشگاه یکنام در قسمت ماشین لباسشویی سامسونگ 7 کیلویی به دسیبل این ماشین دقت کنید. بدیهی است که هر چه مدلی کم صدا‌تر و کم لرزش‌تر باشد، گزینه‌ی بهتری برای خرید می‌باشد.

yeknam 2 راهنمای خرید ماشین لباسشویی | از فروشگاه اینترنتی یکنام

5- دور موتور

فاکتور دیگری که در هنگام خرید باید به آن توجه شود، دور موتور است. دور موتور از تأثیرگذارترین موارد در خشک کردن لباس‌ها پس از شستشو است. این میزان در ماشین لباسشویی ‌های مختلف از 600 تا 1600 متغیر است اما عموماً دور موتورهای 1200، 1400 و 1600 مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند.

 

6- تولید کننده‌های برتر ماشین لباسشویی

موردی دیگر که بهتر است به آن دقت شود، برند ماشین لباسشویی است. بهتر است از ماشین لباسشویی‌های برندهای معروف انتخاب کنید. اما برندهای معروف کدامند؟

در فروشگاه یکنام، برخی برندها هستند که محصولات‌شان به نسبت سایرین از فروش بیشتری برخوردار بوده است و از شهرت بالایی هم برخوردار هستند. حتماً شما هم با نام این تولید کننده‌ها آشنایی دارید. این تولید کننده‌های برتر عبارتند از:

ماشین لباسشویی بکو

yeknam3 راهنمای خرید ماشین لباسشویی | از فروشگاه اینترنتی یکنام

البته که فاکتورهای بیشتری به هنگام خرید ماشین لباسشویی از اهمیت برخوردارند، اما آن چه که در بالا آمد مهم‌ترینِ این فاکتورها هستند.

در کل همانطور که گفته شد این مطلب خیلی خلاصه بود و نظر ما این می باشد که وارد فروشگاه اینترنتی یکنام شوید و در انجا مطالب را به صورت تخصصی در مورد خرید ماشین لباسشویی بخوانید.

نظر شما چیست؟