رپورتاژ

۸ سوغاتی برتر شهر دبی

اگر قصد سفر دبی را دارید، در این مطلب از نکست هالیدی سوغاتی‌هایی را که می‌توانید از این شهر با خود بیاورید معرفی می‌کنیم.

حال که در آستانه نوروز ۹۷ هستیم، تور دبی یا سفر شخصی به این شهر مورد استقبال خیلی از ایرانی‌ها قرار می‌گیرد. چرا که این شهر کشور امارات، یکی از بهترین شهر‌های خاورمیانه با داشتن جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بسیار است که پیش از این هم در نکست هالیدی تعدادی از آن‌ها را معرفی کرده بودیم. در این مطلب سراغ معرفی سوغاتی‌های خاص شهر دبی خواهیم رفت که می‌توانید برای دوستان و آشنایان خودتان از این شهر بیاورید.

خرما

مردم شهر دبی علاقه بسیار زیادی به خرما دارد و در این شهر قادر خواهید بود بهترین انواع خرما را بخرید. رایج‌ترین نوع خرما، خرمای ساده است که در بسیاری از مغازه‌های دبی به فروش می‌رسد اما در بعضی مغازه‌ها، می‌توانید انواع متفاوتی از خرما مثل خرمای شکلاتی یا مزه‌دار شده هم پیدا کنید که در کشور خودمان کمیاب هستند و می‌توانند سوغاتی جالبی باشند.

nextholiday 1 ۸ سوغاتی برتر شهر دبی

شیر شتر

با اینکه شیر شتر امروزه به اندازه دوران قدیم در دبی استفاده نمی‌شود، اما هنوز هم یک نوشیدنی و سوغاتی لوکس است و در فروشگاه‌های مختلف دبی، می‌توانید آن را به عنوان یک نوشیدنی سفارش داده و میل کنید یا اینکه در بسته‌های مخصوصی آن را به عنوان سوغاتی بخرید. حتی صابون شیر شتر هم وجود دارد که به اعتقاد مردم محلی، شستن دست و بدن با آن کمک زیادی به جوان ماندن پوست می‌کند.

میوه آب‌نباتی یا خشک

میوه آب‌نباتی روشی برای نگه داشتن میوه‌ها در طولانی مدت است تا بتوان مثلا در فصلی که آن میوه وجود ندارد هم آن را میل کرد. مردم دبی علاقه زیادی به آب نباتی و خشک کردن میوه‌های مختلف دارند و این محصول به عنوان یک اسنک و تنقلات سالم در این شهر به فروش می‌رسد که می‌توانید به عنوان سوغاتی هم آن را تهیه کرده و به ایران بیاورید.

جواهرات و طلا

اهالی دبی علاقه بسیار زیادی به طلا و جواهرات دارند و یک بازار مشهور به نام Gold Souk در این شهر مخصوص طلافروشان وجود دارد. درست است که سوغاتی دادن طلا و جواهر بسیار هزینه‌بر است، اما در صورتی که قصد خرید طلا برای اقوام خیلی نزدیک‌تان را داشته باشید، می‌توانید در این بازار جواهرات مختلفی را در ظاهر متنوع پیدا و خرید کنید.

nextholiday 3 ۸ سوغاتی برتر شهر دبی

جواهرات ساخته‌شده از مروارید

ساخت جواهراتی که در آن‌ها از مروارید استفاده شده، از دیرباز در دبی رایج بوده و این سنت هنوز هم حفظ شده است. پس اگر به دنبال خرید یک سوغاتی بسیار زیبا و صد البته گران قیمت از دبی هستید، این جواهرات را که توسط مردم محلی ساخته می‌شوند فراموش نکنید.

بطری حاوی شن صحرای دبی

در اطراف دبی یک صحرای بسیار زیبا واقع شده است که فعالیت‌هایی مثل ماشین‌سواری در آن جزو جاذبه‌های تفریحی دبی می‌باشند. اما یکی از سوغاتی‌های رایج این شهر که افراد زیادی آن را خریداری کرده و به شهر خودشان می‌برند، یک بطری حاوی شن این صحرا است که بیش‌تر به عنوان یک نماد از سفر به دبی ارزش دارد.

دشداشه برای مردان

مردان کشور‌های عربی از پوشش مخصوص و بلند خودشان با نام دشداشه استفاده می‌کنند که مخصوصا در گرمای این مناطق، می‌تواند باعث خنک ماندن بدن شود. اگر در دبی شانس پوشیدن این لباس را داشتید و از آن خوشتان آمد، می‌توانید برای اقوام و دوستان هم به عنوان سوغاتی دشداشه خریداری کنید.

nextholiday 2 ۸ سوغاتی برتر شهر دبی

چادر عربی

زنان کشور‌های عربی هم پوشش مخصوص خودشان را دارند که بیش‌تر، به فرم چادر عربی است و البته بیش‌تر توسط مردم محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرح‌های مختلفی دارد. در صورتی که قصد خرید سوغاتی‌ای را دارید که نمادی از فرهنگ دبی باشد، چادر عربی گزینه مناسبی می‌باشد.

پس در صورتی که قصد سفر به دبی را از طریق تور ارزان دبی یا به صورت شخصی اقدام به خرید پرواز و رزرو هتل دبی دارید، نگاهی هم به این سوغاتی‌ها داشته باشید.

 

نظر شما چیست؟