رپورتاژ

راهنمای خرید بهترین پنل برای ارسال پیام کوتاه

راهنمای خرید بهترین پنل اس ام اس و سامانه ارسال پیامک

توضیحات متن: خرید پنل اس ام اس می‌تواند نقش مهمی در تغییر روند بازاریابی یک شرکت داشته باشد و ما سعی ما بر است که شما را برای خرید بهترین سامانه پیامکی به خوبی راهنمایی کنیم.

اگر از کسانی که در طول روز بین ۵ تا ۱۰ پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنند، بپرسید که استفاده از پنل پیامک مناسب است یا خیر، بدون شک جواب آنها منفی خواهد بود. در حقیقت من هم با این دسته از افراد موافقم و معتقدم که استفاده نامناسب از سامانه ارسال پیامک، نه تنها نتیجه مثبت ندارد، بلکه دیدگاه قشر وسیعی از جامعه به این شیوه تبلیغاتی و بازاریابی منفی می‌کند. این در حالی است که اس ام اس و پیامک به عنوان یک راه ارتباطی ارزان و به صرفه در جامعه شناخته می‌شود که فلسفه آن با شیوه‌های تبلیغاتی نامناسب کاملاً متناقض است.
چرا شرکت‌ها هنوز هم معتقدند که استفاده از این شیوه‌ها مناسب است؟ چرا هنوز ظرفیت‌های این شیوه به طور کامل شناخته نشده است؟ آیا من هم می‌توانم در شرکت و کسب و کار خود از آنها استفاده کنم؟ چگونه می‌توانم بهترین پنل اس ام اس را بخرم؟

چرا خرید پنل اس ام اس؟
پنل اس ام اس در بسیاری از منابع به شکل‌های مختلفی تعریف شده است، اما برای ملموس‌تر شدن تعریف آن می‌توانم به یک نمونه‌ی قدیمی و بارز آن اشاره کنم که آن هم سیستم ایمیل است. همانطور که در این سیستم امکان ارسال پیام و دریافت آن را دارید، سامانه‌های ارسال پیامک نیز می‌توانند چنین نقشی را برای شما ایفا کنند و در حقیقت صفحه‌ای به این شکل در اختیار شما قرار می‌دهند که با مخاطبان خود در ارتباط باشید.
بطور کلی در مورد مزایای خرید پنل اس ام اس می‌توانم به موارد زیر اشاره کنم:
• خواندن پیامک توسط مخاطب در کوتاهترین زمان انجام می‌شود؛
• قشر وسیعی از جامعه به سیستم اس ام اس و گوشی دسترسی دارند؛
• محدودیتی در برقراری ارتباط و ارسال آنها وجود ندارد؛
• پنل های ارسال SMS امکان ارسال گروهی پیام‌ها را فراهم می‌کنند؛
• رایط کاربری این سامانه‌ها ساده بوده و به راحتی می‌توان آنها را فرا گرفت؛
• کار با این پنل راحت است و افراد مختلف می‌توانند با آن کار کنند؛
• امکان بررسی وضعیت پیامک‌های ارسالی و دریافت آنها؛
• کنترل پیامک‌ها و اعمال فیلتر برای ارسال یا عدم ارسال آنها؛
• امکان دریافت بازخورد از سمت مخاطبان و مشتریان.
مزایای متعدد دیگری برای پنل اس ام اس و سایر سامانه‌های ارسال پیامک وجود دارد که هر کدام از آنها به شکل مختلفی می‌توانند بر روی کسب و کار و جذب مشتری بیشتر مؤثر باشند.

سامانه ارسال پیامک و رونق کسب و کار
اگر تاکنون از ارسال پیامک فقط برای خبر دادن و برخی کارهای شخصی استفاده کرده‌اید، اکنون زمان استفاده و بهره بردن از سایر ظرفیت‌های بالقوه این شیوه ارتباطی است که بسیاری از بازاریابان معروف دنیا از این شیوه استفاده می‌کنند. این سبک از بازاریابی به جذب مخاطب بیشتر و برهمکنش بیشتر بین صاحب کسب و کار و مشتری منجر می‌شود.
اما در این میان نمی‌توان از نقش پنل اس ام اس در استفاده از تبلیغات پیامکی چشم‌پوشی کرد. شما اگر نهایت تلاش خود را به کار گیرید، نهایتاً در طول روز برای چند نفر از مخاطبان خود پیام ارسال می‌کنید؟ آیا مشخص است که چند عدد از این پیام‌ها تحویل داده شده است و امکان دریافت بازخورد آنها را دارید؟
با استفاده از این پنل و سامانه شما به راحتی می‌توانید افرادی که از وجود کسب و کار شما مطلع هستند و با ظرفیت‌های شما آشنایی دارند، شناسایی کنید و برای پروژه‌های بلندمدت خود برنامه ریزی کنید.

چه فاکتورهایی برای خرید بهترین پنل اس ام اس اهمیت دارند؟
یک خبر بد (یا شاید هم خبر خوب!) که می‌تواند در این زمینه به شما بدهم، این است که شرکت‌های مختلفی در ایران اقدام به خرید و فروش پنل های SMS و سامانه‌های پیامکی می‌کنند که انتخاب بین آنها به یک چالش برای خریداران و صاحبین مشاغل تبدیل شده است. اما برخی از این پنل ها از ویژگی‌هایی برخوردارند که آنها را در بازار به یک برند معروف تبدیل کرده است. برای اینکه بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

دسترسی به مخاطب
نیازی نیست که استفاده از پنل اس ام اس را پیچیده نشان دهم و کاربر به راحتی می‌تواند از آن استفاده کند.، اما هنوز هم این عقیده وجود دارد که اصل استفاده از آنها، دسترسی به مخاطب و ارسال SMS به آنهاست. بنابرین به هر اندازه که یک پنل اس ام اس بتواند امکان دسترسی به مخاطب را آسان‌تر کند، گزینه انتخابی بهتری به شمار می‌رود.
اگر ایبوک (ebook) ما را مطالعه کرده باشید، پیش شماره‌های مختلفی برای استفاده از سامانه ارسال پیامک وجود دارد که هر کدام از آن‌ها قابلیت‌های مختلفی دارند. به همین دلیل پیشنهاد من این است که از یک پنل استفاده کنید که امکان استفاده از گزینه‌های مختلف را در اختیار شما قرار دهد و به راحتی به آپشن های آن دسترسی داشته باشید.

کارایی و قابلیت‌های سامانه ارسال SMS
اگرچه سخت نیست که بخواهم پنل های مختلف ارسال اس ام اس را با هم مقایسه کنم و بین آنها تمایز قائل شوم، اما باید پذیرفت که بسیاری از این پنل ها دارای ویژگی‌هایی متفاوت نسبت به هم هستند که به راحتی قابل تشخیص هستند. در این حالت خریدار باید اطلاعات خود را در مورد این سامانه‌ها بالا برده و سیستمی را برای تبلیغات پیامکی خود انتخاب کند که نیاز او را در زمینه‌های مختلف برآورده کند.

مطابقت با نیازهای کسب و کار
مهم‌ترین فاکتوری که برای خرید و انتخاب سامانه ارسال پیامکی باید مدنظر قرار گیرد، مطابقت قابلیت‌های آن با نیازهای کسب و کار شماست. اگرچه مشورت با سایر همکاران و ملاحظه تجربه آنها در این زمینه بسیار مهم است، اما شناخت کسب و کار خود و تعیین نیازهای خود به صورت روزانه و بلند مدت اهمیت بیشتری دارد.
بنابراین، قبل از اینکه وارد بازار شوید و در موتورهای جستجوی مختلف به دنبال یک پنل اس ام اس مناسب بگردید، بهتر است ابتدا و نیازها و انتظارات خود را از این سامانه مشخص کنید و سپس از طریق وب سایت شرکت‌های مختلف، به اطلاعاتی در مورد سامانه‌های آنها دسترسی پیدا کنید.

انتخاب نرم افزار مناسب و امکان به روزرسانی آن
هنگامی که قصد ارسال تبلیغات پیامکی را دارید، طبیعتاً جامعه شما از شماره تلفن‌های یک شهر کوچک و یا حتی از یک استان فراتر می‌رود و به بانک اطلاعاتی بسیار مهمی دسترسی دارید که حجم وسیعی از اطلاعات را برای شما فراهم می‌کند. استفاده از این اطلاعات و دسترسی به جامعه آماری بزرگتر، مستلزم داشتن اقدامات نرم افزاری خاصی است که سرعت عمل پنل را افزایش داده و انعطاف پذیری بیشتری به کار شما ببخشد.
از طرفی شرکت‌های پشتیبانی این نرم افزارها در فواصل زمانی مشخص ممکن است نسبت به به‌روزرسانی آنها اقدام کنند. به همین دلیل داشتن یک پنل اس ام اس با نرم افزار مناسب و امکان بروز رسانی آن به شما کمک می‌کند که جامعه آماری خود را مرتبط آپدیت کنید.

انتخاب میزبان مناسب
میزبان در کارایی سامانه‌های ارسال پیامکی بسیار مهم هستند و نقش مهمی در کارایی نرم افزار و توانایی آن برای اهداف مختلف ایفا می‌کنند. این میزبان‌ها وظیفه پشتیبانی و بررسی منظم پنل را برعهده دارند و کاربر مطمئن است که پنل پیامک مرتباً توسط تیم پشتیبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
از طرفی، با توجه به اینکه این سامانه‌ها، نرم افزاری هستند و امکان بروز مشکل در آنها وجود دارد، هر اندازه که پشتیبانی یک شرکت قوی‌تر باشد، رهایی از این مشکلات برای پنل اس ام اس راحت‌تر خواهد بود و مدت زمان کمتری، سیستم شما بلا استفاده می‌ماند. انتخاب میزبان مناسب می‌تواند در نهایت به کاهش هزینه‌ها منجر شود. برای دریافت تعرفه استفاده از خدمات سامانه ملی پیامک به آدری زیر سری بزنید.

امکان ارائه گزارش و دریافت بازخورد
ایرادی که به ارسال پیامک از طریق گوشی وارد می‌شود این است که کاربر نمی‌تواند گزارش درست و دقیقی از پیامهای ارسالی خود و همچنین دریافت آن‌ها توسط مخاطبان و مشتریان داشته باشد. البته ارسال پیام به کمک گوشی نمی‌تواند رقیبی برای این سامانه باشد و عملکرد سامانه تقریباً نزدیک به ایمیل مارکتینگ و سوشیال مارکتینگ است. با این وجود، این دو سبک نیز امکان گرفتن خروجی و بازدهی را به کاربر نمی‌دهند و عملاً کاربر نسبت به نتیجه کار خود اطلاعات خاصی ندارد.
این در حالی است که یک سامانه پیامکی، نه تنها این شانس را در اختیار آنها قرار می‌دهد که پیام‌های خود را به صورت دسته جمعی برای مخاطبان ارسال کنند، بلکه امکان رصد کردن آنها و دریافت بازخورد از وضعیت SMS ها را فراهم می‌کند.

داشتن امکانات منحصربه فرد
با وجود اینکه هدف اصلی پنل اس ام اس، ارسال پیامک به مخاطب و بررسی وضعیت آنها در شرایط مختلف است، اما نباید از داشتن قابلیت‌های منحصربه فرد در آن برای خریدار چشم پوشی کنیم. طبیعتاً هر چه یک سامانه قابلیت‌های ویژه‌ای در اختیار کاربر قرار دهد، توانایی آنها در شرایط مختلف نیز بهبود می‌یابد. و اگر یک پنل بتواند این شانس را در اختیار آنها قرار دهد، به عنوان یک انتخاب خوب برای خرید شناخته می‌شود. به عنوان مثال، سامانه ملی پیامک این امکان را فراهم می‌کند که از طریق ارسال یک عدد، امکان اضافه کردن شماره به دفترچه تلفن را فراهم کند و از این طریق قدرت مانور آن را افزایش دهد.

بانک اطلاعاتی قدرتمند
اگر در قسمت جستجوی گوگل یا هر موتور جستجوگر دیگری واژه‌هایی مانندِ پنل اس ام اس، سامانه‌های پیامکی، پیامک تبلیغاتی، بازاریابی پیامکی، اس ام اس انبوه و مواردی از این قبیل را سرچ کنید، با شرکت‌های مختلفی مواجه خواهید شد که طبیعتاً هر کدام از آنها خود را به عنوان یک شرکت مهم و بزرگ معرفی می‌کند.
اما در مورد استفاده از این پنل ها محدودیت‌هایی وجود دارد که اصلی‌ترین آنها دسترسی به بانک اطلاعاتی قدرتمند است. زمانی که یک پنل به شماره‌های بیشتری دسترسی داشته باشند و با اپراتورهای مختلفی کار کند، این شانس را به شما خواهد داد که تبلیغات خود را به افراد بیشتری در سطح جامعه برسانید و از تبلیغات پیامکی خود اطمینان داشته باشید.
اگر احساس می‌کنید که برای خرید بهترین پنل اس ام اس و سامانه پیامکی آمادگی کافی را دارید و می‌توانید تفاوت آنها را تشخیص دهید، پیشنهاد می‌کنم که سری به وب سایت ملی پیامک به آدرس www.melipayamak.com بزنید و تمامی این قابلیت‌ها را در پنل آن‌ها ببینید.

مجری این رپورتاژ آژانس بازاریابی نوین است.

Related posts

طراحی سایت حرفه ای با سئوی تضمینی

آسمونی

بهترین بیمه عمر چیست؟

نیلوفر امامی

ماه رمضونه، میخوای کمک کنی ؟

آسمونی

Leave a Comment