رپورتاژ

زبان رو با تصویر سریع تر یاد بگیر!

بنام خدا

زبان رو با تصویر سریع تر یاد بگیر!

مقدمه

یادگیری زبان مثل انگلیسی همیشه یک دغدغه برای خیلی از افراد بوده است. چطور زبانو یاد بگیرم؟ چرا لغات تو حافظم نمیرن؟ دستور (گرامر) سخته و خیلی از این جملاتی که مدام در طی فرایند یادگیری یک زبان توسط زبان آموز بیان می شود حاکی از همین حقیقت است.

اما بهترین روش یادگیری چیست؟ چطور واژگان به حافظه بلند مدت انتقال پیدا می کنند؟ کدام ویژگی یک آموزش زبان به یادگیری کمک بهتری می کند؟

طبق نظرسنجی که از کاربران زبان آموز سایت مرجع آموزش بابا آب داد در کانال تلگرامی این وبسایت صورت گرفته، بیشتر کاربران به آموزش تصویری با آمار نسبتاً بالاتری رأی داده اند. و دیگر ویژگی ها مثل یادگیری با فایل صوتی، یادگیری با مثال و آزمون به ترتیب رتبه های بعدی بودند.

babaabdad3 زبان رو با تصویر سریع تر یاد بگیر!

این نظر سنجی اهمیت یادگیری تصویری را روشن می سازد. اما فواید آموزش تصویری چیست؟

فواید یادگیری تصویری زبان

ما در دنیایی پر از تصاویر زندگی می کنیم و اگر بگوییم زبان هم چیزی جز همین تصاویر نیست، بیهوده نگفته ایم. به عبارت دیگر تمام واژگان در دنیای خارج دارای تصویر هستند و زبان برای انسا نها با همین تصاویر معنا پیدا می کنند.

مثلاً زمانی که به ما کلمه ی «درخت» گفته می شود، تصویر آن در ذهن شکل می گیرد. و اگر یک مفهوم انتزاعی (abstract) مانند «درد» گفته شود، تصویر عضو آسیب دیده ای که دردناک است در ذهن شکل می گیرد که برای افراد مختلف این تصویر سازی می تواند متفاوت باشد.

در تصویر زیر که مربوط به آموزش کتاب محبوب 504 واژه ی مطلقاً ضروری (504 Absolutely Essential Words) از منابع کنکور کارشناسی منحصراً زبان، ارشد، دکتری و همچنین آزمون تافل سایت آموزشی بابا آب داد است، واژگان به صورت تصویری آورده شده اند.

babaabdad2 زبان رو با تصویر سریع تر یاد بگیر!

در این تصویر کلمه ی burden که در زبان انگلیسی دارای دو معنی اصلی «بار مسئولیت» و همچنین «بار سنگین حمل کردنی» است، با دو تصویر به همراه جمله ی مربوطه هر یک نشان داده شده اند.

طبق نظر کاربران این وبسایت، این آموزش تصویری علاوه بر جذابیت و عدم ایجاد خستگی در فرایند یادگیری، حفظ لغات هرچند سخت را آسان کرده است.

همچنین در یادگیری دستور زبان (Grammar) که همواره برای یادگیرنده زبان خسته کننده بوده است، می توان با استفاده از تصاویر، یادگیری را جذاب کرد.

در تصویر زیر که آموزش دستور زبان انگلیسی در سایت آموزشی بابا آب داد را نشان می دهد، از تصاویر برای نشان دادن ساختار دستوری بهره گرفته شده است.

babaabdad1 زبان رو با تصویر سریع تر یاد بگیر!

بنابراین در هر آموزشی می توان با استفاده از تصاویر یادگیری را جذاب و بخاطر سپاری واژگان و ساختارها را آسان تر کرد.

برای اطلاع بیشتر و استفاده از آموزش های مختلف تصویری مانند کتاب معروف 1100 واژه ای که نیاز دارید بدانید (1100 Words You Need To Know)، اینترچنج، تاپ ناچ و … می توانید به وبسایت آموزش زبان بابا آب داد به نشانی لینک: http://babaabdad.ir مراجعه کنید.

Related posts

تبلیغات پاپ آپ با پاپ آپ می

آسمونی

مناسب ترین قیمت هتل ها را کجا پیدا کنیم ؟

محمدرضا غفاری

دست خط خوب و امضای زیبا و ارتباط آن با شغل؟

آسمونی

Leave a Comment