چای و توت خطر ابتلای مردان به پارکسینون را کاهش می‌دهد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلس دی نیوز آمریکا، محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که مصرف منظم مواد غذایی و نوشیدنی‌های حاوی فلاونوئید مثل توت، سیب و چای می تواند خطر ابتلای مردان به بیماری پارکینسون را به میزان 40 درصد کاهش دهد.

این محققان دریافتند که همه مواد غذایی حاوی فلاونوئید برای مردان مفید هستند در حالی که توت علاوه بر مردان برای زنان نیز مفید است.

شیانگ گاو، مسئول این تحقیقات گفت: نتایج نشان داد که همه مواد غذایی حاوی فلاونوئید برای مردان فقط مفید است و فقط توت است که زنان را نیز علاوه بر مردان در مقابل ابتلا به پارکینسون محافظت می کند.

وی افزود: توت می‌توان از اعصاب محافظت کند و مردم می‌توانند آن را در رژیم غذایی منظم خود قرار دهند زیرا مصرف آن تاثیر زیانباری ندارد بلکه خطر ابتلا به افزایش فشار خون را نیز کاهش می دهد.

فلاونوئید در مواد غذایی نباتی یافت می شود و جلوی از بین رفتن سلول های بدن را می گیرد.

این تحقیقات از 50 هزار مرد و بیش از 80 هزار زن صورت گرفت و محققان تاثیر مصرف پنج نوع منبع غذایی و نوشیدنی حاوی فلاونوئید نظیر چای، توت، سیب و پرتقال را مورد بررسی قرار دادند.

محققان مصرف کنندگان زیاد ماده فلاونوئید را با افرادی که کمتر این ماده را مصرف می کردند، مقایسه کردند و مصرف این ماده موجود در مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، فواید قابل توجه خود را فقط در مردان نشان داد به گونه‌ای که خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را در بین بیشترین مصرف کنندگان به میزان 40 درصد کاهش داد.

این تحقیقات همچنین نشان داد که توت فقط علاوه بر مردان برای زنان نیز مفید است و باعث کاهش ابتلای زن و مرد به بیماری پارکینسون به میزان 25درصد می شود.

– منبع : فارس نیوز

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید