خواننده آمریکایی و نامزد ریاست جمهوری

كانیه وست خواننده رپ آمریكایی اعلام كرد می‌خواهد در دوره بعد خودش را نامزد ریاست جمهوری آمریكا كند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، وقتی در مراسم روز یكشنبه جوایز موزیك ویدیوی ام‌تی‌وی، كانیه وست اعلام كرد كه می‌خواهد در رقابت ریاست‌جمهوری سال 2020 شركت كند، همه را حیرت‌زده كرد. اما ایده پرزیدنتی كانیه وست هر چقدر هم دیوانه‌وار به نظر بیاید، غیرممكن نیست.

وست در حالیكه داشت جایزه ویدیو ونگارد مایكل جكسون را دریافت می‌كرد به حضار بهت‌زده گفت: «همانطور كه احتمالا خودتان تا این لحظه حدس زدید، من تصمیم گرفتم در سال 2020 نامزد ریاست‌جمهوری بشوم». با وجود اینكه بیشتر متخصصان سیاسی بر این باورند كه احتمال اینكه در یك روز تابستانی لس‌آنجلس صاعقه‌ای به وست برخورد كند بیشتر از این است تا اینكه بتواند رییس‌جمهوری بشود، اما آنها به این حقیقت هم اقرار می‌كنند كه قوانین بازی تغییر كرده‌اند. جان پیتنی استاد دولت كالج مك‌كنا واقع در ایالت كالیفرنیا می‌گوید: «وقتی بحث از رفتار قابل قبول در كاخ سفید می‌شود، بیل كلینتون واقعا استاندارد آن را پایین آورد .

سلبریتی‌هایی كه خواستار رسیدن به بالاترین درجه دولتی كشور بودند قبلا هم دیده شده‌اند؛ رونالد ریگان یكی از افراد این دسته بود كه موفق شد.

اما متخصصان می‌گویند وست اصلا كسی نیست كه از نظر مردم به سیاست مرتبط باشد. پیتنی می‌گوید: «او باید نشان دهد كه جدی می‌گوید. آرنولد شوارتزنگر هم ستاره بزرگی بود، اما از دهه 1980 در حزب جمهوری‌خواه حضور داشته. رونالد ریگان هم همینطور. مگر اینكه چیزی باشد كه من از آن اطلاع نداشته باشم، كانیه وست هیچ یك از این كارها را انجام نداده».

البته هنوز مشخص هم نیست كه وست داشته درباره جاه‌طلبی‌های ریاست‌جمهوری‌اش جدی حرف می‌زده یا خیر. اما این مسئله باعث نشده سایت‌های خبری از جمله ماركت‌واچ از پرسیدن این سوال خودداری كنند كه: «اگر دونالد ترامپ می‌تواند این كار را بكند، چرا كانیه وست نه؟» پیش از اینكه به كل این ایده بخندید این مسئله را هم در نظر داشته باشید كه اگر وست كاندیدا شود مزیت‌های زیادی خواهد داشت.

او میلیون‌ها نفر طرفدار دارد و موج بزرگ بیش از 14 میلیون فالوئر در توییتر و 366 هزار نفر دیگر در اینستاگرام را به وجود آورده كه بیش از هر كاندیدای دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 تا به اینجای كار است. البته این موضوع هم هست كه او از همین حالا تمام اهداكنندگان بزرگ كمك‌های مالی هالیوودی را می‌شناسد.

به نظر می‌رسد حزب دموكرات هم با این ایده مشكلی نداشته باشد، البته مگر اینكه این حزب هم بخشی از جوكی باشد كه وست گفت. حساب توییتر حزب دموكرات روز دوشنبه نوشت: «دیشب كانیه وست كاندیداشدن خود برای رقابت ریاست‌جمهوری سال 2020 را اعلام كرد. به مسابقه خوش آمدید آقای وست. خوشحالیم كه شما را داریم». حتی كاخ سفید هم چیزی برای گفتن در این باره داشت.

جاش ارنست منشی رسانه‌ای كاخ سفید روز دوشنبه به اسوشییتدپرس گفت كه می‌خواهد ببیند «وست از چه شعاری روی كلاه تبلیغاتی كمپینش» استفاده می‌كند.

هر اتفاقی بیفتد، متخصصان می‌گویند می‌توانید برای به وجود آمدن تمام این دیوانه‌بازی‌ها از دونالد ترامپ تشكر كنید. بیل كریك استراتژیست حزب دموكرات به د رپ گفت: «در مورد كانیه، او دارد به این شیوه تفكر نگاه می‌كند و با خود می‌گوید من هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارم، من هم می‌توانم مردم زیادی را جذب كنم. این روند به این زودی‌ها جایی نخواهد رفت .

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید