مزار حبیب محبیان کجاست + بیوگرافی و تصاویر

حبیب محبیان معروف به حبیب یکی از خوانندگان معروف موسیقی پاپ بود . او 21 خرداد 1395 در روستای نیاسته واقع در کتالم رامسر درگذشت . با آسمونی همراه باشید .

تصویری از محمد پسر حبیب بر مزار پدرش حبیب محبیان که در روستای نیاسته کتالم – رامسر استان مازندران واقع شده است .

مزار حبیب مرد تنهای شب در رامسر

habib-mohebbian3

حبیب محبیان در تاریخ 21 خرداد 1395 به دلیل ایست قلبی در روستای نیاسته کتالم رامسر درگذشت.

زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران گفت: صبح جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران برای انجام مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر درخواست آمبولانس شد.

پس از اعلام مأموریت بلافاصله، همکاران به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه وی فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود.

وی سابقه مشکل قلبی داشت و اقدامات احیا مؤثر نبود.

بیوگرافی حبیب محبّیان :

نام مستعار: حبیب
تولد: 4 مهر 1331 (63 سال)
ملیت: ایران
سبک‌ها: پاپ، راک،کانتری
سازها: گیتار، ارگ
سال‌ های فعالیت 1354 تا 1395
ناشرین: شرکت ترانه، پارس ویدیو، آونگ موزیک، طپش و World Music
سازهای برجسته: گیتار 12 سیم

habib-mohebbian4

نوشته ای از پسر حبیب (محمد محبیان)

7 سالی بود که پدرم حبیب به ایران نقل مکان کرده بود. او که 30 سال (پس از انقلاب) اجازه خواندن در ایران نداشت پس از بازگشت به ایران از کانالهای رسمی‌ به دنبال جواز تولید موسیقی‌ بوده اما متاسفانه به دلیل مخالفت شخصی‌ چند نفری در ارشاد با او، این مجوز صادر نشد و در پرده‌ای از ابهام بود.
حبیب همراه همسرش ناهید چند سالیست که در شمال ایران زندگی‌ آرامی دارند اگر چه در رسانه‌های داخل و خارج بارها اخبار و گاه شایعات غرض ورزانه در مورد حبیب و زندگی‌ و جواز فعالیتش در ایران منتشر شده بود که موجب تأسف من و هوادران حبیب میگردید.
من از زبان خودم باید بگویم که (اگر چه پدرم به شجاعت و راستی‌ معروف است) تصمیم پدرم به نقل مکان به ایران در این شرایط حساس شجاعانه‌ترین حرکت او در زندگی‌ بوده است. من خود شاهد بودم که در سالهای پس از انقلاب پدرم در غربت چه رنج‌هایی‌ را متحمل شد و در بازگشت به ایران نیز چه چیزهایی‌ را کنار گذشت (مانند موقعیت سود آور کنسرت‌ها و …) بدون شک ریش او سپید تر شده است ولی‌ پوست او کلفت تر و صبرش بیشتر شده است. از یک سؤ بسیاری با سعه صدر و آغوش باز از حبیب استقبال کردند و از سوئی معدودی افراد تمام سعی‌ خود را کردند تا مانع کار او در ایران شوند. مانند همه جای دیگر دنیا هم افراد معتدل داریم و هم افراد ناراحت و افراطی!

habib-mohebbian1

حبیب در جوانی

حبیب در 4 مهر ماه سال 1331 در شمیران تهران متولّد شد . در خانواده او برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه‌ای روی آورد. علی‌رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صدا و سیما، زیر نظر موسیقیدان بلند آوازه کشورمان استاد مرتضی حنانه به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد. در این کلاس سیمین غانم، هوشمند عقیلی، تورج شعبان‌خانی، هنگامه اخوان و… نیز شرکت داشتند. بعدها وی توانست به عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود. وی بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.

حبیب پدر محمد محبیان خواننده ایرانی نیز می‌باشد. وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ‌هایشان از گیتار دوازده سیم استفاده می‌کند. این هنرمند در سال ۱۳۸۸ همراه با خانواده‌اش به ایران مهاجرت کرد و درصدد انتشار آلبومش در ایران است.

همسر اول حبیب، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می‌کند. روزی شادی در خیابان پایش پیچ می‌خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می‌افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی‌سیلین در عرض چند دقیقه فوت می‌کند. تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب، مادر او نیز، بعلت حمله قلبی فوت می‌کند و این حوادث باعث می‌گردد که در اولین آلبومش یعنی مرد تنهای شب که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگها را به یاد ایشان بخواند. آهنگ‌های «مادر» و «خرس کوکی» را به یاد مادرش ، «شهلای من» و «خواب سرخ بوسه ها» را به یاد همسرش و «نگاهم» را به یاد هر دوی ایشان خواند. همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که محمد ثمره ازدواج با اوست.

عقاید

حبیب جزء معدود خواننده‌های خارج از ایران می‌باشد که فعالیت سیاسی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام نداده است و خود وی و اقوامش جزء گروه‌های معاند حکومت ایران نبوده‌اند. از اینرو دولت دهم از آمدن وی به ایران استقبال کرد.

حبیب محبیان بهتر شناخته با نام حبیب در سال 1331 هجری شمسی در شمران آذربایجان به دنیا آمد. سه سال در رضاییه و چند سالی هم در تبریز زندگی كرده است و اصلتاً متعلق به رضاییه است. خانواده او هنرمند و علاقه مند به موسیقی بودند. برادران او گرچه به صورت غیر حرفه ای، ولی برای دل خودشان ویولون میزدند.
یكی از آنها صدای خوبی داشته و آواز میخوانده است. حبیب هم از همان دوران كودكی به گیتار علاقه فراوانی داشته و تنها كسی هم كه به راه موسیقی كشیده شد خود حبیب بود و با مخالفت های اعضای خانواده روبرو شد و به خاطر این كار تنبیه بدنی هم شده است، ولی عشق حبیب به این كار باعث نشد كه از كار خود دست بكشد.
دوران دبیرستان او مصادف با دهه شصت اروپا و پیدایش گروه بیتل ها (Beatels) بود كه ذوق و شوق موسیقی را در وجود حبیب ایجاد كرد و باعث شد كه به آموختن موسیقی و نواختن گیتار كه ساز مورد علاقه اش نیز بود روی آورد. چند سال بعد طی تبلیغ رادیو و تلویزیون برای استخدام خواننده راهی آنجا شد تا در بین بیشمار شركت كنندگان كه حدود هشت هزار نفر بودند قرار بگیرد.
پس از گذراندن مراحلی بسیار سخت مورد تایید داوران قرار گرفت و در بین شانزده – هفده نفر دیگری كه در این مسابقه قبول شده بودند جای گرفت. دو سال در آنجا ماند و در طول این دو سال آموزش موسیقی هم میدید و زمینه پیشرفت حبیب داشت فراهم میشد كه خدمت سربازی سرش را گرفت. به خدمت سربازی رفت و آموزشی را در كرمان و خدمت را در ارومیه گذراند.
او در خدمت نیز جزء خوانندگان باشگاه افسران شد تا در كاخ جوانان برنامه اجرا كنند و این گونه از طرف كاخ جوانان رضاییه به تمام كاخ های جوانان سرتاسر ایران سفر كرده است. پس از اتمام سربازی با دختری به نام شادی ازدواج میكند كه یك پسر هم به نام احمدرضا از او دارد كه در ایران زندگی میكند. یك روز كه شادی برای انجام كارهای روزمره در خیابان راه میرفته پایش پیچ میخورد و به علت این كه بچه دستش بوده به زمین میخورد.
او را به بیمارستان میبرند و به علت اشتباهی زدن آمپول كزاز در عرض بیست ثانیه او را میكشند. در همان زمان مادر حبیب هم كه برایش بسیار عزیز نیز بوده فوت میكند تا این گونه دو خاطره ی بد در ذهن حبیب نقش ببندد. حبیب در سال 1356 اولین آلبومش را با عنوان “مرد تنهای شب” روانه بازار میكند.

مرد تنهای شب آلبومی بود كه بیشتر كارهایش همانند شعر، آهنگ و تنظیم از خود حبیب بود و با این كار توانست راه صد ساله را یك شبه تمام كند و محبوبیت زیادی بین مردم به دست آورد. او بیشتر آهنگ های این آلبوم را برای مرحوم مادرش و همسرش خواند تا این گونه درد دلش كمی آرام بگیرد. آهنگ هایی همانند “شهلای من” و “نگاهم” را به یاد همسرش خواند و دو آهنگ نیز به نام های “مادر” و خرس كوكی (ببار ای برف)” در سوگ مادرش خواند. با زن دیگری به نام ناهید ازدواج كرد كه پسرش محمد كه خواننده مطرحی نیز هست از همسر دوم ایشان است.
حبیب علاوه بر خوانندگی آهنگساز قهاری نیز هست كه علاوه بر ساختن آهنگ ترانه های خود اگر لازم بداند برای دیگر خوانندگان نیز آهنگسازی میكند. او استاد نوازندگی گیتار است و از معدود خوانندگانیست كه در كارهایش از گیتار دوازده سیم استفاده میكند و در كنسرت هایش نیز یكی از نوازندگان گیتار خود اوست و در حین این كه میخواند گیتار هم میزند.
صدای حبیب یك صدای زیبا، لطیف، دلنشین و پر احساس است كه قابلیت های فراوان صدایش او را به یك خواننده منحصر به فرد تبدیل كرده است. یكی از ویژگی های مهم و بارز صدای او لرزش خاصی است كه دارا میباشد و در خواندن گام بالا طوری صدای خود را میلرزاند كه به جرات میتوان گفت كه هیچ خواننده ای قادر به این كار نیست و همین قابلیت ها است كه او را جزء خوانندگان صاحب سبك كرده است.
حبیب در طول آلبوم هایی كه در زندگی هنری خود بیرون داده یكی از متفاوت ترین هنرمنداست. دو آلبوم اول او با نام های مرد تنهای شب و سلام همسایه كه قبل از انقلاب منتشر شدند ریتمی آرام داشتند و بیشتر آهنگ های آن غمگین بودند. از سال 1360 به بعد كه حبیب برای ادامه كار هنری به خارج رفت سه آلبوم به نام های آفتاب مهتاب، خورشید خانوم و همراز را بیرون داد كه كاملاً با دو آلبوم قبلی متفاوت بودند ولی همه به سبك خود او خوانده شده بودند.
آلبوم همراز آلبومی شاد بود و با آهنگسازی خود حبیب دسته بندی شده بود. آلبوم های آفتاب مهتاب و خورشید خانوم كه بیشتر آهنگ های آن سنتی بودند خوانده شد با این تفاوت كه آفتاب مهتاب شاد بود ولی خورشید خانوم غمگین. بعد از آن، آلبوم آخه عزیزم چی میشه منتشر شد كه باز به سبك خاص و زیبایی خوانده شده بود. بعد از این آلبوم پرطرفدارترین سبك حبیب شروع شد. او آلبوم صفر را ساخت و بعد از آن بزن باران، كویر باور، خداوندا و خانه كوچك را منتشر كرد كه بسیار خوب مورد توجه قرار گرفت ولی در دو آلبوم بعدی خود پسرش را هم به عرصه خوانندگی آورد كه در این آلبوم ها كه جوونی و خودشه نام داشتند، بیشتر آهنگ هایی با ریتم تند و امروزی را اجرا كرد كه زیاد با سبك خودش هم خوانی نداشت. آخرین آلبوم او هم تا اكنون ایران بانو است كه مخلوطی از سه آلبوم قبلی است، یعنی از لحاظ سبك خواندن، هم به سبك امروزی است هم به سبك قدیمی حبیب.
بیشتر آهنگ های حبیب بر وزن اجتماعی هستند و نمونه های آن را میتوان از آهنگ های خداوندا، خانه كوچك، بنی آدم و … نام برد. بعد از آن، آهنگ های سیاسی بیشتر كارهای حبیب را تشكیل میدهند و نمونه بارز آن را میتوان از آهنگ های افق، بزن باران، خرچنگ های مردابی، گلسرخی و … نام برد. آهنگ های عاشقانه و دیگر آهنگ ها بقیه ی كارهای او را شكل میدهند .

habib-mohebbian2

“محکوم” اثر جدید حبیب

حبیب سرانجام همراه هنرمند سمیر زند که در ایران جواز فعالیت دارد (او حبیب را هم “استاد” می‌خواند و هم “انسانی‌ خوش قلب و درستکار”) کاری متفاوت به نام “محکوم” را به بازار ارائه میدهد. شعر از مینا جلالی است، آهنگساز: حبیب، تنظیم: علی پارسا، ارنژ از محمد منصوری. ترانه چندان هم برای مردم ناآشنا نیست . ویدئوی این ترانه نیز بسیار زیبا می‌باشد. موضوع ترانه بر میگردد به خصیصه فرهنگی‌ ما ایرانیان: اتهام زنی‌ و قضاوت سریع. البته ترانه به هیچ وجه به وضعیت خود حبیب ارتباطی‌ ندارد.
حبیب همیشه برای دل‌ خود و از دل‌ خود برای ما موسیقی‌ تولید کرده، هر وقت که خواسته و در هر مکان که بوده. حبیب در دل‌ خود فقط از خدا می‌ترسد ولی‌ همیشه دلش برای ایران و ایرانیان می‌تپد.
با پیام دوستی‌ و صلح
ارسالی از محمد محبیان

بازگشت به ایران و اجرای کنسرت

حبیب در سال 1388 به ایران برگشت و تا زمان فوت در رامسر اقامت داشت. به‌گفته رئیس دفتر موسیقی ارشاد، حبیب محبیان درخواست خود برای دریافت مجوز انتشار آلبوم را ارائه کرده بود.
یکی از دلایل موافقت دولت ایران با اجرای کنسرت توسط وی، عدم اجرای هرگونه برنامه‌ای علیه حکومت جمهوری اسلامی ایران و همچنین حضور نداشتن در اجتماعات ضد حکومت ایران بود.
او در آخرین مصاحبهٔ خود اعلام کرد که با اختیار خود به ایران برگشته و قطعه‌ای به نام “عشق‌های خدایی ” را در آلبوم جدید خود ساخته است. او در ژانویه ۲۰۱۲ موزیک ویدئویی به همراه سمیر زند، منتشر کرد که عناصری از تکنو، ترنس و هاوس دارد. این ویدئو موجب جلب توجه گسترده رسانه‌ای شد.
حبیب بعد از در گذشت مرتضی پاشایی خواننده جوان ایرانی، علاوه بر حضور در منزل خانواده ی آن مرحوم، در مراسم ترحیم او در مسجد امیرالمؤمنین واقع در غرب تهران نیز حضور یافت که مورد توجه رسانه ها و مردم قرار گرفت.

آهنگسازی برای دیگران

حبیب برای خوانندگانی چون ستار (آهنگ: دنیای بابا)، لیلا فروهر (آهنگ: هرچی بخوای)، نوش آفرین (آهنگهای: زنگ در و دروغ نیست)، هلن (آهنگ: فراموش نکنی) و مکابیز (آهنگ: هرکسو بیشتر دوست داری) ترانه‌هایی را آهنگسازی کرده است

مجوز انتشار فعالیت‌های هنری

در بهمن ماه 1391 و پس از موزیک‌ ویدیو محکوم به همراه سمیر زند (با نام اصلی محمدحسین خزعلی)، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با «شرق» هر گونه اعطای مجوز به این خواننده را رد کرد.

انتشار کتاب مرد تنهای شب در نمایشگاه کتاب 1393

در فروردین ۱۳۹۳ مجوز انتشار کتاب مرد تنهای شب داده شد. با صدور مجوز انتشار کتاب مجموعه ترانه‌های «حبیب محبیان» در ایران صادر شد . کتاب مرد تنهای شب مجموع ترانه‌های حبیب محبیان است. ترانه‌هایی که حبیب اکثر آنها را در خارج از کشور تهیه و تولید کرده است. به عنوان مثال، ترانه‌هایی مثل «مادر» و… که دارای فضایی خانوادگی هستند در این کتاب گنجانده شده‌اند.

habib-mohebbian5

بازداشت

وی در ۱۷ تیر ۱۳۹۳ در ماسوله گیلان در حین گردش، توسط افراد لباس شخصی بازداشت و به مقامات انتظامی تحویل داده شد، وی در ۲۰ تیر ۱۳۹۳ با قید وثیقه آزاد شد. دلیل مشخصی برای بازداشت اعلام نشد.

آلبومهای رسمی به ترتیب زمان ساخت

مرد تنهای شب – ۱۹۷۷
سلام همسایه – ۱۹۷۸
آفتاب مهتاب – ۱۹۸۴
همراز – ۱۹۸۸
خورشید خانوم – ۱۹۹۰
آخه عزیزم چی میشه – ۱۹۹۲
صفر – ۱۹۹۴
بزن باران – ۱۹۹۶
کویر باور – ۱۹۹۹
خداوندا – ۲۰۰۱
خانه کوچک – ۲۰۰۲
جوونی (همراه محمد) – ۲۰۰۴
خودشه (همراه محمد) – ۲۰۰۶
ایران بانو – ۲۰۰۸

تک آهنگهای حبیب محبیان

نام ترانه ترانه سرا آهنگساز تنظیم کننده
واعظان حافظ حبیب
رهایی حبیب
نماز و روزه (ورژن جدید) داوود بدرخانی حبیب مهرزاد جاوید
ببار ای برف (ورژن جدید) سعید قائم مقامی حبیب نیما غفاری
ناز گل بابا داوود بدرخانی حبیب حبیب
الله اکبر ترجمه ی شعر اُتو رنه کاستیلو حبیب حبیب
بانوی شرقی سعید بدرخانی حبیب حبیب
تک‌آهنگهای اجرا شده حبیب محبیان در جمهوری اسلامی ایران
شونه به شونه با همراهی آیوان – ۲۰۱۰
عشق خدایی (دفاع مقدس ایران) – ۲۰۱۰
غدیر خم ۲۰۱۰
آب وخاک – ۲۰۱۲
باران – ۲۰۱۲
سارا (به زبان آذری برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی) – ۲۰۱۲
محکوم باهمراهی سمیر زند – بهمن ۱۳۹۱
تو نبودی – اسفند ۱۳۹۱
ببار ای برف – اسفند ۱۳۹۲
ناز گل بابا – اردیبهشت ۱۳۹۳
الله اکبر (برای مردم غزه) – مرداد ۱۳۹۳ (این آهنگ طبق گفته خود حبیب ، بیست سال قبل در آمریکا خوانده شده ولی انتشار نیافته بوده است.)
بانوی شرقی – مهر ۱۳۹۳

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: محمدجواد
  18 اردیبهشت 1398

  من همسایه حبیب هستم.عاشق حیوانات بود همیشه واسه سگهای ولگرد محل غذا تهیه میکرد.اسم سگش بلکی بود که بعد از فوتش دوروز غذا نخورد و یه جا کز کرده بود همه فکر میکردیم مرده.توی خونه که میرفتی همه جا عکس محمد بود.ناهید خانم هم واقعا با شخصیت بود.خیلی وقته ندیدمش.خانم آقا همیشه باهم پیاده روی میکردن.چکمه های حبیب هیچ وقت یادم نمیره.هروقت دلم میگیره میرم سر مزارش.تا صبح مردم میان.روز تشییع و سومش محل راه نبود.انگار تمام ایران اومده بودن.روحش شاد.

 2. نویسنده دیدگاه: صفا
  11 فروردین 1398

  حبیب تو برای من خدای صدا و مردانگی بودی و هستی

 3. نویسنده دیدگاه: جواد
  21 دی 1395

  صدای فوق العاده قوی رسا داشت خداوند رحمتت کند مرد تنهای شب خیللی خاطره داشتم از دوران عاشقی تا زمانی مامانم میزد تو گوشم بغض میکردم یاد همه ی اون روزا بخیر یادت گرامی باد

 4. نویسنده دیدگاه: مهربان
  02 دی 1395

  حبیب حقیقتا حبیب دل مردم ایران بود .حبیب پس از بازگشت به وطن و سزمین مادریش در نگاه مسولینی که بی توجه به خواست مردم بودند مظلومانه زندگی هنریش را شروع کرد …به امید روزی که بغضهای سیاسی ..مانند روح لطیف حبیب به حب فرهنگی تبدیل شود و از این پس قدر بقیه هنرمندان بیشتر دانسته شود. پچرا که هنرمندان بخشی از فرهنگ هر سرزمینی بحساب می آیند

 5. نویسنده دیدگاه: شهرام
  23 مرداد 1395

  سلام. من عاشق حبیب بودم وهستم. زمانی که فهمیدم استاد حبیب فوت کرد تا چندین روز حال وحوصله هیچی رو نداشتم. برای مراسم نتوانستم بروم اما بعد از مراسم هفته دیگه راه افتادم ورفتم سر مزارش. از مسجدسلیمان. بابااحمدی. بامدی کشکی

 6. نویسنده دیدگاه: امیر
  15 مرداد 1395

  من عاشق حبیب هستم نمیگم خدا رحمت کنه چون اون نمرده هنوز در دلها زنده هست

 7. نویسنده دیدگاه: اسماعیل
  08 مرداد 1395

  رضائیه زمان شاه وارومیه قبل شاه وفعلی

 8. نویسنده دیدگاه: پرهام گرشاسبی.شیراز
  06 مرداد 1395

  سلام عاشق حبیب بودم وهستم خدارحمتشون کنه

 9. نویسنده دیدگاه: ایمان
  06 تیر 1395

  خدا رحمتش کنه.واقعا خواننده معرکه ای بود.روحش شاد.دل هممون واسش تنگ میشه.انشاالله بهشت منزلش بشه.یه فاتحه واسش بخونیم بلکه ماهم سهمی داشته باشیم.یا علی

 10. نویسنده دیدگاه: همت
  21 خرداد 1395

  خدا رحمتش كنه واقعا متأسف شدم’

 11. نویسنده دیدگاه: behzad
  21 خرداد 1395

  روحشون شاد کارش 20بود

 12. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  21 خرداد 1395

  به قول سهراب سپهری , سرخوش ان نغمه که مردم بساپرند به یاد,
  حبیب خاطره روزهای خاطره انگیز ماست, و مردم بدون حاشیه به یادشون سپردن,
  دوستش داریم

 13. نویسنده دیدگاه: رضا
  21 خرداد 1395

  خدا رحمتش کنه

  کلی از صداش خاطر داشتم که اونم باز خاطره شد

 14. نویسنده دیدگاه: علی
  21 خرداد 1395

  روحش شاد و یادش گرامی

 15. نویسنده دیدگاه: شیرین
  15 اسفند 1394

  سلام ممنونم…من عاشق صدای اقای حبیب هستم امیدوارم همیشه موفق باشند

 16. نویسنده دیدگاه: رضا
  25 بهمن 1394

  خب دیگه ازحق نگذریم اطلاعات باید هواسش باشه به فردی که بدلیل سیاسی و سالها پیش از ایران خارج شده و سیاسی هم خونده ! بعضیها فکر میکنن ایرانیها و دولت ایران لولو خورخوره هست . خب همه دولتها اطلاعات دارن و باید هواسشون به مملکت باشه چرا ماکه کاری به کسی نداریم و سیاسیم نیستیم کسی باهامون کاری نداره؟ کسیم که میاد توی ایران بعد اینهمه سال لابد پی همه چیز رو به خودش مالیده ! دولت هم کسی خلافی مرتکب نشه باکسی کاری نداره ! به خدا از ایران ازادتر نیستو نداریم . همون امریکا که میگن ازاده از خود همین اقای حبیب محبیان سوال کنید میبینید چقدر اونجا اذیتشون کردن! این غربیها تا یه چیزی میشه ادم رو دیپرت میکنن! سالهاست افغانیها اعراب ناشناخته هندیها و پاکستانیها دارن راست راست و ازادانه توی مملکت ما راه میرن کسی باهاشون کاری نداره چقدر هم پول و ثروت بیت المال رو به جیب زدن و از مملکت خارج کردن قدر نشناس هم بودن!

 17. نویسنده دیدگاه: فرهاد
  16 بهمن 1394

  ممنون از اطلاعات خوب وکاملتون،من یکی از دوستداران آهنگهای آقای حبیب محبیان هستم و دیوانه وار عاشق سبک خواندنشون ؛از صمیم قلبم برای خودش و خانواده محترمش آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 18. نویسنده دیدگاه: شقایق
  06 بهمن 1394

  خیلی دوستشون دارم و واسم قابل احترامن ارزومه فقط یک بار ببینمشون

 19. نویسنده دیدگاه: alireza
  15 دی 1394

  من عاشق صدای حبیبم،ایشالا موفق باشه…

 20. نویسنده دیدگاه: سینا
  22 تیر 1394

  مرسی از اطلاعاتتون … من رامسری و درست در جایی زندگی میکنم که آقای محبیان هم سکونت دارن … باعث افتخارمه … ولی انگار گاهی اوقات مورد لطف دوستان قرار نمیگیرد چون در انزوا و ترس بیشتر اوقات خودشون رو سر میکنن… البته این داستان از وقتی که محل سکونت خودش رو عوض کرده بهتر شده چون بارها در سوپری محل دیدیمش و حتی نونوایی بود البته بیشتر غروب ها بیرون میاد … ولی باز هم خوشحالم و دوست دارم آزادانه قدم زدنش رو ببینم ….

  • نویسنده دیدگاه: آتیلا
   22 خرداد 1395

   مردتنهای شب یادت همیشه درقلبها میماند روحت شاد

 21. نویسنده دیدگاه: آوا
  17 تیر 1394

  عالی بود خیلی اطلاعاتتون درمورد زندگی آقای حبیب کامل وزیبا بود ممنون

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   11 آبان 1394

   من خودم عاشق حبیبم و واقعا با آهنگهای بسیار زیباش زندگی کردمو مونس تنهاییام بوده. از خدامه برای یکبارم که شده از نزدیک ببینمش

نظر خودتان را ارسال کنید