شرایط و هزینه زندگی در کره جنوبی

 

كشور كره جنوبي با پايتختي شهر سئول به عنوان یکی از ده شهر برتر دنیا از منظر “شاخص شهر های جهانی” و همچنین یک از ده شهر و مرکز تجاری و مالی جهانی اهمیت بسیار زیادی در محدوده جنوب شرق آسیا دارد  و از شهرهای مهم آن می‌توان پوسان، تائگو، ایچون و کوانگجو را نام برد. زبان رایج این کشور کره‌ای است. مذهب عموم مردم این کشور بودایی، چوندوکیو و کنفوسیوس و کمی مسیحی است.

 بیش تر در پورتال آسمونی مطلبی با عنوان آشنایی با کشور کره جنوبی برای شما قرار داده بودیم اما در این بخش سعی بر این است تا شرایط و هزینه زندگی در کره جنوبی را برای شما توضیح دهیم، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در سال 2008 سئول به عنوان ششمین شهر پرقدرت اقتصادی دنیا شناخته شد که کمپانی های عظیمی نظیر ال جی، سامسونگ، هیوندای، کیا و… در این شهر واقع شده اند.

در اینجا به اختصار مشخصات منحصر به فرد شهر سئول معرفی میگردند :

1- یکی از 10 شهر برتر دنیا از منظر ”شاخص شهر های جهانی”

2- یکی از 10 مرکز تجاری ومالب برتر دنیا

3- ششمین شهر پر قدرت اقتصادی دنیا

4- اولین شهر دارای مجموعه فن اوری اطلاعات (IT complex) در دنیا

5- اولین شهر دارنده DMB، تلویزیون های موبایلی، WiBro، و اینترنت پر سرعت موبایل در دنیا

6- دارنده سومین مترو در دنیا از نظر تعداد مسافر جابه جا شده در سال (بالغ بر 200 میلیون مسافر)

7- دارنده عنوان “بهترین فرودگاه جهان” از نظر ” سازمان بین المللی فرودگاه ها”

8- دارنده عنوان “بهترین پایتخت طراحی شده در سال 2010″ از نظر ” سازمان بین المللی مجتمع ها و طراحی صنعتی”

شهر سئول

در سال 1351 این شهر پیمان خواهر خواندگی را با شهر تهران امضا نمودند که به موجب آن یک خیابان در تهران به نام “سئول” و یک خیابان در سئول به نام “تهران” نامگذاری شده است. خیابان “تهران” در سئول یکی از مراکز مهم تجاری و سیاسی کشور کره جنوبی است که دفتر مرکزی شرکت های عظیمی همچون ال جی و سامسونگ در این خیابان واقع شده است.

در شهر سئول 38 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که همگی از مراکز بسیار معتبر دانشگاهی در کره جنوبی و حتی دنیا است.

لیست تعدادی از اين دانشگاه ها در زیر آورده ایم :

Chungang University

Chugye University for the Arts

Dongguk University

Dongduk Women’s University

Duksung Women’s University

Ewha Womans University

کشور جمهوری کره در نیمکره شمالی و شرقی، در شرق قاره آسیا و در کناره غربی دریای ژاپن قرار دارد.

ایمنی و امنیت

1- جرائم علیه خارجیان به طور کلی پائین گزارش می شود. هرچند لازم است از تردد به تنهایی بعد از تاریکی احتراز كنید.

2- توصیه می‌شود بعد از تاریک شدن هوا بجای تاکسی از مترو و اتوبوس استفاده كنید و درصورت لزوم فقط سوار تاکسیهای آرم دار شوید.

قوانین و آداب و رسوم

1- آمار خارجیانی که در این کشور به علت استفاده یا حمل داروها ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است. قوانین این کشور در رابطه با مواد مذکور بسیار سختگیرانه است و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبسهای طولانی، جریمه‌های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت.

2- برای رانندگی در کره جنوبی باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی كنند.

3- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری كند.

4- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محلی را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری كنید. شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محلی هستید و وظایف نمایندگی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور كره نیست.

الزامات ورود و اقامت

 روادید کار فقط در صورت اقدام فرد در خارج کره جنوبی صادر می‌شود.

بهداشت

1- طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر دراین کشور وجود دارد:

هپاتیت A

انسفالیت ژاپنی نوع B

تب تیفوئید

سل

2- در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده كنید. بیمه‌های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی‌توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- قبل از سفر به این کشور کنترل كنید واکسنهای چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه كنید.

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز كنید.

شرایط سفر

1- واحد پول این کشور وون است که به راحتی می‌توان ارزهای خارجی را در بانکها صرافیها و هتل های بزرگ به پول محل تبدیل كرد.

2- کره جنوبی از نظر آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از تصادفات مقام دوم را درجهان دارا است. بنابراین در رانندگی احتیاط كنید. مضاف بر اینکه چنانچه فرد در تصادفات منجر به خسارت جانی مقصر شناخته شود، با مسئولیت کیفری و مجازاتهای مربوط به آن مواجه خواهد شد.

3- بهتر است در زمان استفاده در تاکسی مقصد خود را به صورت نوشته و به زبان کره‌ای در اختیار داشته باشید ؛ زیرا آشنایی رانندگان تاکسی دراین کشور به زبانهای متداول خصوصا انگلیسی بسیار کم است.

4- برای تماس با پلیس با شماره 112، برای آمبولانس 119را بگیرید. شماره 112 پلیس از ساعت 7 صبح تا 10 شب مترجم انگلیسی دارد.

5- در بدو ورود به این کشور چنانچه در سئول اقامت كردید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا كنید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

6- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محلی برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت كنید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری كنید.

زندگی در کره جنوبی از نگاه ایرانی

مردم کره در کل آدم‌های میهن‌پرستی هستند. تفاوت‌ها را از همان بدو ورود به خاک این کشور می‌شود به‌وضوح مشاهده کرد؛ تقریبا بیشتر اجناس فروشگاه‌ها کره‌ای است، کمتر کسی به زبان دیگری حرف می‌زند و جالب اینجاست که در شهر بزرگی مثل اینچئون، تابلوهای راهنمایی در سطح شهر نوشته دیگری به غیر از نوشته کره‌ای ندارد. البته این حس را تا قبل از اینکه با آنها برخورد نداشته باشید، چندان متوجه نمی‌شوید. فلسفه کره‌ای‌ها این است؛ آنها عرق ملی دارند و برای حمایت از کشورشان باید هر کاری انجام دهند. آنها مردمی هستند با عقاید خاص، به سرسختی همسایگان شمالی، پایبند به سنت‌ها و باز در اجرای سیاست‌ها. فرهنگی که توانسته در 50 سال گذشته این امپراتوری پیر شرق دور را به قدرتی در اقتصاد دنیا تبدیل کند.

از زمان ورود به اینچئون تقریبا هیچ ماشینی به غیر از اتومبیل‌های ساخت شرکت‌های خودروسازی هیوندا و کیاموتورز در سطح شهر به چشم نمی‌خورد. البته خودروسازهای کشورهای بزرگ در این شهر نمایندگی دارند اما سرشان خلوت‌تر از آن است که فکرش را بکنید.

«کره‌ای جنس کره‌ای بخر»؛ این فرهنگ غالبشان است. چیزی که باورش دارند. شاید خیلی از آنها وضعیت مالی مناسبی داشته باشند اما در خیابان‌هایشان کمتر می‌بینید که کسی سوار بنز یا بی‌ام‌دبلیو شده باشد. «لی» یکی از مردم اینجاست. یک مهندس ساختمان که برای تماشای مسابقه‌های شنا به ورزشگاه آمده و گالکسی سری پنجش را در دست دارد تا مدام از خود و همراهش سلفی بگیرد. او که ماشینش هم محصول کارخانه کیاست، می‌گوید :«معمولا آدم‌های سیاسی و شخصیت‌ها سوار ماشین‌های لاکچری خارجی می‌شوند.» کره‌ای‌ها حتی خودروهای سنگین را هم خودشان تولید می‌کنند و شرکت‌هایی مثل هیوندا و دوو وظیفه تولید این ماشین‌ها را بر عهده دارند؛ «وقتی خودمان می‌توانیم چیزی را تولید کنیم چرا باید برای مشابه خارجی‌اش پول بدهیم؟ تولیدات کشور من همه دنیا را گرفته‌اند.»

اما این تمام ماجرا نیست. حس میهن‌پرستی آنها به اینجا ختم نمی‌شود. در اینچئون رستوران‌های معروف جهان هم شعبه دارند اما مشتریانشان بیشتر خارجی‌ها هستند و کره‌ای‌ها سعی می‌کنند در رستوران‌های خودشان که فضای متفاوتی دارند و در بعضی از آنها باید روی زمین بنشینند، غذا بخورند. بخشی از این اتفاق به سلیقه غذایی این مردم مربوط است اما بخش اصلی‌اش برمی‌گردد به پولی که نباید از مرزهایشان خارج شود.

آنها که دو غول بزرگ تولیدکننده تلفن همراه در کشورشان دارند، تقریبا بعید است به غیر از گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی از گوشی‌های دیگری استفاده کنند.

وقتی از آنها سوال می‌کنی که مثلا چرا تلفن همراه شما آیفون نیست، واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. «هیون می» که در شهر اینچئون از کارمندان برگزارکننده مسابقه‌هاست در این‌باره می‌گوید: «اینجا همه محصولاتی را که تولید خودمان است، استفاده می‌کنند. البته سامسونگ بیشتر. امکاناتی که آنها به ما می‌دهند سازگار با محیط خودمان است، ارزان‌تر است و کارایی‌های بیشتری دارد.»

درحالی که تب آیفون دنیا را تسخیر کرده، کره‌ای‌ها اسمارت‌فون داخلی را به هر چیزی ترجیح می‌دهند: «خیلی از مردم جهان هم می‌گویند که گوشی‌های کره‌ای بهترین هستند و بیشتر مردم جهان هم از محصولات سامسونگ استفاده می‌کنند. ما در کره جنس کره‌ای می‌خریم چون هم محصولات خوبی دارد و هم هزینه‌ای که می‌کنیم برای کشور خودمان است. پولمان هم صرف پیشرفت کشور خودمان می‌شود.»

پیدا کردن کره‌ای آیفون‌دار خیلی کار ساده‌ای نیست اما «کیم ‌هایکو» یکی از استثناهاست. او از مسئولان رسانه‌ای بازی‌هاست. گفت: «آیفون من هدیه است. خودم نخریده‌ام اما گوشی خوبی است. با این حال در کره مردم ترجیح می‌دهند تلفن‌های ساخت کشور خودشان را استفاده کنند. آنها با این کار راحت‌تر هستند. محصولات ما اگر چیز بیشتری از سایر محصولات نداشته باشد، کمتر از این گوشی‌ها نیست.»

این میل به پیشرفت ملی در وجودشان ریشه دوانده و مرزهایشان به روی دنیا باز است و برای نشان دادن خودشان و تاکید بر اعتقادات‌شان نیازی به بستن مرزها یا در افتادن با بقیه دنیا ندارند. آنها در زندگی شخصی بسیار مقتصد و بسته عمل می‌کنند و در سطح اجتماع و سیاست‌های حکومتی لیبرال‌اند، شاید درست برعکس همسایه‌های شمالی‌شان!

شرایط تحصیل و نظام آموزشی در کره جنوبی 

نظام آموزشی در کره جنوبی به چهار مرحله پیش دبستانی، دبستان، متوسطه و دانشگاهی تقسیم میشود. آموزش ابتدایی از شش سالگی شروع میشود و به مدت شش سال طول میکشد. آموزش متوسطه نیز شش سال است و پس از آن دوره دانشگاهی شروع میشود. طول دوره کارشناسی چهار سال، کارشناسی ارشد دو سال ( در برخی رشته ها تا 3 سال ) و در مقطع دکتری هم به طور متوسط 3 تا 4 سال است.

زبان آموزشگاهها

دانشگاهها و رشته های انگلیسی زبان در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

میانگین هزینه تحصیل

میزان تقریبی هزینه تحصیل در مقاطع مختلف به این صورت است ( البته شایان ذکر است که ممکن است در برخی دانشگاهها هزینه ها کمی با میزان اعلام شده متفاوت باشد. در ضمن دانشگاه رایگان برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.

دانشگاههای دولتی (ملی) :

کارشناسی در رشته های مختلف از 2000 تا 4400 دلار، کارشناسی ارشد و دکترا از 2500 تا 5100 دلار.

دانشگاههای خصوصی :

کارشناسی رشته های مختلف از 3000 تا 5000 دلار ، کارشناسی ارشد و دکترا از 3800 تا 6000 دلار.

میانگین هزینه زندگی دانشجویی

کسانی که از خوابگاه استفاده میکنند:

هزینه ماهیانه برای دانشجویان مقیم خوابگاه حدود 500 تا 700 دلار است.

کسانی که به طور شخصی محلی برای اقامت اجاره میکنند:

هزینه ماهیانه برای دانشجویان مقیم خارج از خوابگاه با توجه به شهر محل تحصیل حدود 800 تا 1200 دلار است.

تعطیلات آخر سال تحصیلی

تعطیلات پایان سال از ماه آگوست (مردادماه) شروع شده و تا حدود سپتامبر (شهریور ماه) ادامه دارد .

بیشتر دانشگاهها در زمان تعطیلات پایان سال تحصیلی، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار میدهند البته دانشجو باید هزینه ماهیانه اجاره خوابگاه را پرداخت نماید.
دانشجویان خارجی میتوانند با اجازه دانشگاه در تعطیلات دانشگاهی در این کشور کار کنند.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو

دانشجویان خارجی همه ساله با پرداخت هزینه ناچیزی میتوانند خود و خانواده خود را بیمه کنند و اکثر دانشگاهها نیز دارای بیمارستانها و کلینیک های مجهزی هستند که خدمات درمانی را به دانشجویان ارائه می دهند.

دریافت ویزا برای اولیای دانشجو

اولیای دانشجو میتوانند با اخذ ویزاهای کوتاه مدت نظیر ویزای توریستی از کشور کره جنوبی دیدار کرده و مدتی را در کنار دانشجوی خود سپری کنند.

دوره های زبان و هزینه های آن

دوره های زبان انگلیسی که دانشجو بتواند قبل از شروع تحصیل در آنها شرکت کند به ندرت در کره جنوبی وجود دارد. البته دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل در دوره اصلی دانشگاهی خود نسبت به تقویت زبان خود در مراکز آموزشی و کالجهای زبان اقدام نمایند.علاقمندان می توانند در دانشگاهها و کالجهای متعددی در دوره های زبان کره ای شرکت نمایند.

حداقل طول دوره زبان کره ای چهار هفته و شهریه آن هم حدود 800 دلار است. دوره های زبان کره ای سه ماهه هم بین 1000 تا 1500 دلار است.

محدودیتهای سنی برای تحصیل

در اکثر دانشگاهها برای مقطع کارشناسی 35 سال، کارشناسی ارشد 40 سال و دکترا نیز 45 سال می باشد. البته ممکن است در برخی دانشگاهها محدودیتهای سنی متفاوت باشد.

تحصیل برای دانشجویان متاهل

با اخذ ویزای همراه، همسر دانشجو میتواند به کره جنوبی عزیمت کند.

اعتبار ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی به طور معمول یکساله و با اعتبار چند بار ورود و خروج است.

 

2.7/5 ( 3 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: سارینا
  16 بهمن 1398

  سلام من 11 سال دارم در رقص و خوانندگی خیلی خوب هستم و ساله بعد هم به کلاس اواز میرم و زبان کره ای
  هم دارم یاد میگیرم و دارم برای رفتن به کره طلا هایم را میفروشم و مادرم هم برایم 400 دلار پسانداز کرده
  من عاشق کره هستم مانند=blackpink mamamoo

 2. نویسنده دیدگاه: بهار
  24 آذر 1398

  سلام.ینی یک عده جمع شدید دور هم یک مشت دروغ تحویل مردم و کسانی که دنبال اطلاعات درست هستند دادید.1.کره ای ها نژاد پرست نیستند.2. به ایرانی ها احترام میزارن.3.برای پیدا کردن جواب همه سوال های کره ای تون به کانال استاد راضیه جلالی نسب سر بزنید. تو گوگل بزنید.ایشون استاد بی نظیری هستند.قصدم تبلیغ نیست. به هیچ عنوان.کانال تلگرام ایشون رو دنبال کنید. به جواب همه سوال هاتون میرسید راجع به کشور کره و مخصوصا شهر زیبای سئول.

  • نویسنده دیدگاه: واحد ویراستاری آسمونی
   24 آذر 1398

   سلام به شما
   ما قصد نداریم چیزی رو به دروغ به دیگران بگیم
   این پست آپ نشده و مربوط به سال 1393 هست.
   تمام ارقام از خبرگزاریهای معتبر هست و بطور حتم مثل خیلی از مسائل نمیشه گفت همه چیز رو دقیق انتشار دادن
   ولی میدونیم که کره جنوبی طی سالهای اخیر از همه لحاظ رشد چشمگیری داشته
   بزودی ادیت و اپ خواهد شد …

 3. نویسنده دیدگاه: سوزی
  06 آذر 1398

  سلام من 14 سالمه دارم کره ای تمرین میکنم اونم با لحن خودشون خوبم پیش میرم استعداد بازیگری هم دارم میخوام برم کره و بازیگر شم ملیت اونجارو بگیرم و همونجا زندگی کنم

 4. نویسنده دیدگاه: Aπk~pop
  04 مهر 1398

  یاد گرفتن زبان کره ای اصلا سخت نیست فقط باید براش وقت بزارین دوستای عزیز که میگن میخوایم خواننده کره ای بشیم…نمیگم نمیشه اما نمیشه همینطوری بیاین بگین صدام خوبه پس من میتونم خواننده کره ای بشم شاید صداتون خوب باشه اما میتونید مثل لحن خودشون صحبت کنین؟؟؟یکی هم گفته بود من با یه خواننده تماس تلفنی داشتم اخه مگه یه خواننده معروف میاد شمارشو پخش کنه توی صفحه مجازی!!!بالاخره درسته که میشه رفت کره اما برای بقیش هم فکر کنین که میشه واقعا خواننده شد؟؟؟

 5. نویسنده دیدگاه: زینب
  31 شهریور 1398

  بچه ها من بازیگری میخونم و میخام بعد از این که بازیگر شدم برم کره بازیگری کنم

 6. نویسنده دیدگاه: 세훈
  22 اردیبهشت 1398

  یه سوال بعضی دانشگاها خارجی مثه کانادا معدلای بالای نوزده جذب میکنن کره هم اینطور یه یا حتما باید خودمون اقدام کنیم ؟؟؟

 7. نویسنده دیدگاه: نازنین
  16 فروردین 1398

  سلام من 15 سالمه و خیلی کره جنوبی رو دوست دارم و اداب و رسومشونم میدونم فقط اینکه اقامت چجوریه رو نمیدونم و اینکه چطوری میتونم برم زندگی کنم من استعداد خوانندگیمم خوبه لطفا هر کی میدونه لهم بگه ممنون چون میگن ایدلا نمیتونن درس بخونن تا اخر دبیرستان بیشتر نمیتونن من میخوام ایدل بشم کسی در مورد اقامت میدونه بهم بگه لطفا

 8. نویسنده دیدگاه: نازنین
  16 فروردین 1398

  ل

 9. نویسنده دیدگاه: BTS
  12 دی 1397

  سلام من حبیبه هستم و ۱۳ سالمه واز ۹ سالگی عاشق کره جنوبی هستم من قصد دارم بروم کره ولی نه زبانشو بلدم نه هزینشو می دونم چقدره و اصلا نمی دونم چه جوری برم خواهش می کنم اطلاعات بدید البته من عاشق گروه بی تی اس هستم و می خواهم بروم کره و خواننده شوم اصلا به خاطر همین می خواهم برم کره

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   20 دی 1397

   عب نداره جوگیری هنوز بچه ای

   • نویسنده دیدگاه: یاسی
    12 اردیبهشت 1398

    من جایی رو میشناسم زبان کره ایی درس میده خودمم میخونم

  • نویسنده دیدگاه: مبينا محصلى
   23 اسفند 1397

   عزيزم اولاً كه گروه بي تي اس يا همون كمپاني بيگ هيت كارامو دختر قبول نميكنه بعدشم كه بايد پول داشته باشى چيزي حدود سه چهار ميليون دلار!!گفتم دلارچون بايد خونه بخري ماشين داشته باشي سرمايه گذاري بكني بعدشم بايد زبانشو بلد باشي كره اَي ها زبان انگليسيشون زياد خوب نيستش و ميدوني كه خيلي نژاد پرستن ولي اگه خدا خواست تونستي بري كره جنوبي بهتر بري كمپاني واي جي چون كه خيلي كمپاني خوبيه و توصيه ميكنم به كمپاني اسم نري چون ازت خيلي كار ميكشن و همچنين اگه ميخواي بري واي جي بايد خيلي خوب بخوني يا خيلي خوب برقصي و كمپاني واي جي بيشتر استعداد براشون مهمه تا قيافه!!ولي كمپاني اس ام بيشتر قيافه و تيپ و هيكل وأسس همه ولي بازم انتخاب خودته ولي گفتم كه همون كمپاني بيگ هيت كه بي تي اس توشه كاراموز دختر به هيچ عنوان قبول نميكنن!!!

 10. نویسنده دیدگاه: army_sn
  05 دی 1397

  سلام من هنر جو سال اول رشته شبکه و نرم افزار هستم. قصد سفر به کره رو دارم ولی از نظر مالی شرایطم در اون حد خوب نیست. چطور میتونم به کره سفر کنم؟
  تنها راهم بورسیه است؟
  میتونم به صورت دائم اقامت داشته باشم؟
  لطفا همینجا جواب بدید.
  مرسی از سایت خوبتون.

 11. نویسنده دیدگاه: bangton sanyedon boys=love
  19 آذر 1397

  سلام .
  من هم دوست دارم دانشگاه رو اونجا بخونم .
  13سالمه آیا نمره بالای 19 رو قبول میکنن؟؟

 12. نویسنده دیدگاه: یه دختر 16 ساله
  03 آذر 1397

  سلام.ببخشید مگه اینجا ذهنتونه که دارید توش رویا پردازی میکنید؟:|اگه قرار بود هر کی که کره رو دوس داره بره اونجا که دیگه جای سوزن انداختن نبود.یکم واقع بین باشین.

 13. نویسنده دیدگاه: ملکه
  12 آبان 1397

  همتون مشکل دارین نمیدونین همین طور میاین یه چی مینویسین که فقط نوشته باشید.

 14. نویسنده دیدگاه: Yoosef
  29 مهر 1397

  با این چیزا نمیشه رفت کره جنوبی اولش پول میخواد دومش الکی دلتونو صابون نزنین واسه بورسیه برین چون نمیتونین اونجا بمونین خسته میشین دل تنگ وطن خانواده میشین سومش فقط بهترین راه واسه رفتن ویزای سرمایه گذاریه ک با500هزار دلار یا. 1میلیون دلار راحت رو هوا تو کره جنوبی میتونی زندگی کنی. بری اونجا فقط ابرو ایرانو ایرانیو میبری با پول پاشین برین یکی دید بگه اوه این بچه پول داره ایرانیه

 15. نویسنده دیدگاه: mahdyh
  30 شهریور 1397

  میشه جوابمو بدید؟؟؟

 16. نویسنده دیدگاه: mahdyh
  30 شهریور 1397

  سلام اگه یک مسلمون به کره جنوبی بره میتونه حجاب داشته باشه آیاااااا؟؟؟؟؟ منضورم اینه که گیر نمیدن؟؟

  • نویسنده دیدگاه: نازنین
   16 فروردین 1398

   شاید بتونی حجاب داشته باشین ولی چادر فک نکنم

 17. نویسنده دیدگاه: زهرا
  15 خرداد 1397

  سلام من 13 سالمه عاشق کره هستم دوست دارم کلا برم اونجا ولی اصلا نمیدونم چجوری ؟//زبانشو کجا میتونم یاد بگیرم؟
  هزینش چقدر میشه؟

  • نویسنده دیدگاه: salar
   02 تیر 1397

   بستگی داره واسه چی و چه مقطعی بری…..اگه دقیق دوس داری ایمیل بزن

   salar.rezaei86@gmail.com

 18. نویسنده دیدگاه: یاسمین
  02 خرداد 1397

  خواهشا از توهم بیاید بیرون
  مردم اونجا هرچقدر هم خوب باشن مثل مردم کشورت نیستن
  نمیگم ایران عالیه
  ولی هرچی باشه کشور خودتیو بین مردم خودت
  فکر میکنید اونجا ی زندگی ایده آل در انتظارتونه؟؟?
  مگر کسی ک واقعا نیازشه بره اونجا

 19. نویسنده دیدگاه: lily
  25 اردیبهشت 1397

  الان تو ایرن طرف یکی شمالیه یکی جنوبی میزنن به تیپ تاپ هم چه جور به همسر خارجی فکر می کنید نمی فهمم.البته ایرانی ها سازگاریشون با خارجی ها زیاده. جدیدا آسیایی ها خیلی مشتاق شدن با ایرانی ها ازدواج کنن . فکر می کنن فرهنگ خوبی داریم

 20. نویسنده دیدگاه: Mehrnoosh
  18 فروردین 1397

  سلام
  ایا ما میتونیم به عنوان پناهنده بریم کره؟
  چند تا مطلب خوندم و اینکه میتونیم اگه زیر 20 سال باشیم ی خانواده خارجی ک همون کره ایا هستن مارو ب فرزند خواندگی قبول کنن
  ایا صحت داره و من میتونم اینجوری اقدام کنم؟

 21. نویسنده دیدگاه: BTS
  26 بهمن 1396

  سلام من قصد زندگی در کره جنوبی رو دارم برای همیشه امکان داره شناسنامه کره بگیرم، و اینکه من واقعا تو رقص مهارت ویژه دارم و همین تور صدام خیلی خوبه همه بهم میگن و قیافم واقعا شبیه کره ای هاست به طور اینکه هرجا برم فکر میکنن توریست هستم و ملیتم کره ای هست .و میخوام توی گروه کره ای فعالیت کنم و خواننده کمکی و رقصنده اصلی بشم ، امکانش هست که بشه و منو قبول کنن.من زبان کره ای رو کاملا فرا گرفتم و برای زندگی در آنجا ۶۰۰ ملیون پول جمع کردم به نظرتون میشه لطفا پاسخ بدید؟؟؟!!! و اینکه اگه قبولم کنن باید چه رشته ای برم چون من هنوز انتخواب رشته نکردم.

  • نویسنده دیدگاه: delara
   30 تیر 1397

   سلام میتونم بپرسم کجازبان کره ای رو یاد گرفتین

   • نویسنده دیدگاه: نازنین
    16 فروردین 1398

    زبان کره ای رو میتونین از یوتوب یا از بازار دانلود کنید یاد بگیرید یا تو اینترنت بزنید کلاس حضوری زبان شاید بیاره

  • نویسنده دیدگاه: Yomi
   27 مرداد 1397

   ککککک این کپیع منه ک :’)

  • نویسنده دیدگاه: Yomi
   27 مرداد 1397

   خعب اگ میخای خواننده شی بستگی دارع کدوم کمپانی برات بهترع سنتم باید زیر 20 سال باشع (وع :|)
   من ک میدم شناسنامه برام بسازن بعد تو کمپانی وای جی اودیشن میزنم (شرایطشم خوبه اگ میخای میتونم بگم)اگرم قبول بشم همع سعیمو میکنم ک خواننده موفقی باشم
   اگ واقعنم قیافت شبیه کره ای هاست کره ای ها چشمای بزرگ و مژه های بلند و زیبایی دارن(البته دختراشون) صورتای بسی سفید دارن و الزانگاشون گونه های قرمز و لبای قرمزی دارن (ک امیدوارم شبیشون باشی ^~^) اونایم ک از کره چرت و پرت میگنو نادیده بگیر ” این چین تو دوسشون داری میدونی اختاپوس زنده میخورن و قیافه چندشی دارن ” اینو همیشه میشنوم (-_-) دلمم میخواد بخورمشون از بس غرمیزنن
   بدم نزار کسی رویاهاتو خراب کنع حرفای دیگرانو نادیده بگیر
   ببخش زیاد زر زدم :<

   موفق باشی *–*

   • نویسنده دیدگاه: مهسا
    29 دی 1397

    سلام نزينه عمل جراحي زيبايي بيني در كره چقدره ميتوني راهنماييم كني

  • نویسنده دیدگاه: hajibw.__.mz
   06 دی 1397

   تو هنوز انتخاب رشته نکردی اونوقت ۶۰۰ میلیون پول داری://////
   یه چی بگو آدم باورش شه خب مگه مجبوری

 22. نویسنده دیدگاه: Fatemeh
  22 بهمن 1396

  سلام،من میخواستم بدونم آیا تحصیل در دانشگاه های کره خیلی سخته؟مردمش به ایرانیها احترام میذارن؟باید کنکور داد حتما برای ادامه ی تحصیل در کره؟ممنون میشم جواب بدید.

  • نویسنده دیدگاه: Yomi
   27 مرداد 1397

   روابط کره جنوبی با ایران انقدر صمیمانه ست ک ی خیابون ب نام تهران تو سئول و ی خیابون ب نام سئول تو تهران موجودع چرا نگران این چیزاین اگ واقعن ارزوتون رفتن ب کره ست شدنیع غیر ممکن ک نی :|~

 23. نویسنده دیدگاه: maniya
  22 دی 1396

  فاطمه خانوم من میخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم من واسه ادامه تحصیل میخوام برم کره ولی با این شرایط که ممکنه هپاتیت بگیرم خیلی میترسم میتونید ایدی تلگرامتونو به من بدید که چند تا سوال اساسی داشتم و خیلی مهمه لطفا

 24. نویسنده دیدگاه: 말시mj
  27 آبان 1396

  خخخ منم میخوام برم بجایه سوسانو نقش ایفا کنم???
  عاقا یه چیزی. جدی جدی باید حتما زبان کره ای رو فول باشیم؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: علیرضا ابراهیمی
   07 آذر 1396

   بله باید مسلط باشید

  • نویسنده دیدگاه: 스미1
   23 فروردین 1397

   .정밀하게 저되다 들 한국 가요저는도

  • نویسنده دیدگاه: نازنین
   16 فروردین 1398

   بله

 25. نویسنده دیدگاه: الهام
  30 شهریور 1396

  خيلي باحاليد داغون شدم از خنده.ولي بچها بدون شوخي كناراومدنبافرهنگ كره ايها خيلي سخته خيليزياد سخته!?

 26. نویسنده دیدگاه: Ujtdtxjgdihgpjf9tfoj
  27 مرداد 1396

  دیوونه ها به جای اینکه اینقدر دنبال این چیزا باشید یکم درس بخونید پزشکی قبول بشید بعد بورسیه شید واسه کره و اونجا هم.جراحی پلاستیک بخونید چون کره ایی ها خعلی رو صورت و این چیزاشون حساسن همه چیزشون هم عملیه

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   عزیزم شما اول برو ببین شرایط بورسیه کره چیه و خصوصا پزشکی چقد سخته بعد بیا مردمو راهنمایی کن

   • نویسنده دیدگاه: فاطمه2018
    15 مرداد 1397

    خنگم خودم تو تیزهوشان درس خوندم وتوالمپیاد ریاضی وزیست رتبه دوم اوردم وزبان کره ای وانگلیسی رو فول فول ام اگه شرایط رفتن رو نداری تگچایو یه.

    • نویسنده دیدگاه: ناشناس
     20 دی 1397

     باشه خفه شو

 27. نویسنده دیدگاه: نگین
  31 تیر 1396

  منم دلم پیخوتد برم کره تحصیل کنم با چند تا از دوستام اما بودجه خیلی بالاست و همین طور شرایط زندگیش سخته کسی راه کار نداره اگه دارید لطفا بدید

  • نویسنده دیدگاه: حسین
   24 شهریور 1396

   سلام من حسین هستم ۲۳ساله من ۶ سال در کره ای جنوبی زندگی کردم جایه خیلی زیبایی هست . من رشته ی تجربی میخونم و یک زن کره ای گرفتم ‌ من اول پول نداشتم برای در خوندن و پدر و مادر من مرده بودن ۶ ماه آشپزی کردم وتونستم شهریه دانشگاه خودم رو جور کنم . من زبان کره ای رو از فارسیم بیشتر بلدم . من زن بسیار زیبای کرفتم .من بعد یک سال ساحب ۱ فرزند شدم و هفته ای ۵یا۴بار به کره میرم.

 28. نویسنده دیدگاه: Eli
  20 تیر 1396

  منم میخام برم کره زندگی کنم ولی پول ندارم ?

 29. نویسنده دیدگاه: رضا جان زمین
  18 تیر 1396

  سلام من یه پسر اهل جنوب کشور هستم از زبان کره ای زیاد سر در نمیارم اما تا حدودی تسلط به زبان انگلیسی دارم چطور میتونم با کره ای ها ارتباط داشته باشم؟
  یکی از معیار های ازدواج من اینه زنم کره ای باشه

  • نویسنده دیدگاه: پریسا
   24 تیر 1396

   سلام.اولا اینکه به دلیل اینکه این قدر مالزی هایی اومد باکره ای ازدواج کرد این شد که قانون بزارن باید تاپیک داشته باشی تاپیک ینی اینکه زبانه کره ای رو فول بلد باشی.ی چند تا هم کلاس اینا برات میزارن تا ازدواج کنی و اینکه یکی از طرفین باید تغییر دین بده.هیچ مسلمونی نمیتونه با غیر مسلپون ازداواج کنه مگر اینکه تغییر دین بده اگه تو تغییر بدی باید از ایران بری چونکه توی ایران حکمش اعدامه

   • نویسنده دیدگاه: fesHFeshE
    14 مرداد 1396

    این یعنی بدبختی که ازادی توی انتخاب دینت نداری… توی دوران پیامبر هر کی مسلمون نبود رو پیامبر اعدام می کرد؟؟؟ بیا بعد میگن چرا اینقد از ایران بعد میگی؟؟ توی کره جنوبی دین ها بودایی… مسیحی… یهودی… مسلمون…

   • نویسنده دیدگاه: مارال
    27 شهریور 1396

    اگر حکمش اعدام بود یهودی،مسیحی،زرتشتی،کلیمی،وجود نداشت در ایران.دوستان برادرم زرتشتی هم هست،و من هم دوستان مسیحی هم دارم.قانون که حتما باید اینطوری باشه وجود نداره،بلکه گفتن بهتره که با هم دین خودت ازدواج کنی.لطفا اول مطالعه کنید

 30. نویسنده دیدگاه: وانت
  13 تیر 1396

  منم میام دیگ فقط هم نودا میخورم دم مغازه مشت چوچونگ میبینمتون

 31. نویسنده دیدگاه: امیر
  13 اسفند 1395

  سلام منم میخوام برم کره اما نمیدونم چجوری کی میتونه یه راهی جلو پام بزاره

 32. نویسنده دیدگاه: حدیث
  15 بهمن 1395

  بچه ها منم میخوام بیام اونجا تخصص اطفال بخونم منم با خودتون ببرید بالاخره ی پزشک میخواید

 33. نویسنده دیدگاه: شیما
  12 دی 1395

  سلام من ی مدت هست ک ب فکراقامت در کره جنوبی ام اما بودجشو ندارم،آیاراهکاری هست ک بمن پیشنهاد بدید؟؟

  • نویسنده دیدگاه: میثم
   07 تیر 1396

   ازدواج با من.

 34. نویسنده دیدگاه: سعيد
  20 مهر 1395

  من يك خواننده هستم اگر كسي ميتونه من را لينك بزنه به يك خواننده كره اي لطفا جواب بدن جهت فعاليت دونفره كه تابه حال اتفاق نيوفتاده و برنامه هاي بسيار جذاب و پردرامدي دارم

  • نویسنده دیدگاه: صادق
   13 آذر 1395

   سلام آقا سعید خواننده کره ای میخوای باهاش برنامه اجرا کنی

   • نویسنده دیدگاه: مهدی
    10 دی 1395

    سلام من میخواهم با جمونگ فیلم بازی کنم .

    • نویسنده دیدگاه: محسن
     30 دی 1395

     منم میام رفتنی پی ام بده

     • نویسنده دیدگاه: آراد
      07 فروردین 1396

      حله دیگه پاشین جم کنین بریم منم میخام با اکسو فیت بدم

     • نویسنده دیدگاه: fesHFeshE
      14 مرداد 1396

      لطفا روی فیت با بی تی اس هم فک کن… اگ به سونتین هم فک کنی که دیگ عالی!…

  • نویسنده دیدگاه: روشن
   05 بهمن 1395

   بچه ها بچه ها منم میام قرارمون ایستگاه مترو سئول

   • نویسنده دیدگاه: حیدری
    28 خرداد 1396

    همتون خیلی باحالید?

 35. نویسنده دیدگاه: راز
  07 مهر 1395

  سلام تو رو خدا اگه کسی میدونه جواب سوالمو بده..من کارشناس رادیولوژی هستم..کسی میدونه برای کار کردن تو بیمارستانای کره ایا مدرک مارو قبول دارن یا نه؟؟ حقوقش چطوره؟ اصلا جذب شدن به بیمازستاناشون اونم واسه ما که غریبه ایم راحته؟؟

 36. نویسنده دیدگاه: مهشید محمدی فر
  30 شهریور 1395

  من فقط میخوام در اونجا اقامت ثابت داشته باشم.نه اینکه در باره کره بخوام چیزی بدونم چون تمام اطلاعات لازمو دارم من الان دارم زبان کره ای یاد میگیرم و همه چی درباره کره میدونم. راسیتش من عاشق کره و زبونشون شدم.دارم زبون کره ای یاد میگیرم تا وقتی رفتم اونجا مشکلی نداشته باشم.

  • نویسنده دیدگاه: Fatemeh
   30 دی 1397

   لطفا منو هم راهنمایی کنید

 37. نویسنده دیدگاه: زندگیم لی مین هو
  30 شهریور 1395

  سلام
  ترو قران جواب من رو بدید….. من محیام 17 سالمه و رشتم تجربیه 2 سال دیگه کنکور دارم میخوام بدونم شرایط بورسیه تو کره جنوبی جیه؟ من باید چه کار هایی انجام بدم؟ خواهش میکنم اگه کسی میتونه کامل برام توضیح بده بیاد اینستاگرام?ایدیم
  @zendegi_yani_mahya
  @zendegi_yani_leeminhoo

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   سلام. من این مطلبو از کانال استاد زبان کره ایم براتون پیست میکنم
   واسه اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامشون برید.
   ? “”انواع بورس و پذیرش””?

   به طور کلی بچه ها ما چند نوع بورس داریم:

   1. بورسی که فقط شهریه ی شما رو میده اونهم به صورت نصفه(نصف شهریه دانشگاه رو میده) و باقی هزینه ها یعنی نصف دیگه ی شهریه و پول غذا و جا و … رو خودتون باید داشته باشید?

   2.بورسی که کل شهریه ی دانشگاه شما رو میده( باز هم هزینه ی جا برای اقامت و غذا بر عهده ی خود شماست)??

   3. بورسی که هم شهریه ی شما رو پرداخت میکنه و علاوه بر اون به شما فاند میده(یعنی حقوق ماهانه دریافت میکنید) ????
   این فاند از ماهی 600 دلار( 2 میلیون تومن) تا 1600 دلار( 5میلیون تومن) هست و بسته به نوع رشته ی شما و استاد شما متفاوته و به طور خاص برای رشته های مهندسی و ساینس (علوم : فیزیک شیمی زیست و …) هست.

   پس اگر در یکی از این رشته ها هستید میتونید امیدوارتر باشید?

 38. نویسنده دیدگاه: amir
  24 شهریور 1395

  اگر با کره ای های میخواید ازدواج کنید کلی مشکل داره ایا اسلام میاره یا نه کار . زبان . تفاوت فرهنگ

 39. نویسنده دیدگاه: شبنم درودیان
  23 شهریور 1395

  بازم مزاحم شدم…
  شرایط درخواست به کره چیه منظورم اینه که چه مدرک هایی رو میخواد؟

 40. نویسنده دیدگاه: شبنم درودیان
  20 شهریور 1395

  سلام من شبنمم میخوام برای تحصیل دانشگاه بیام کره الان ماه دیگه میرم تو 13 سال و الان هم دارم با خود اموز زبان کره ای رو یاد میگیرم ولی چون توش قارسی توضیح نمیده زیاد متوجه نمیشم از طرفی هم شنیدم اموزشگاه های متفرقه درست اموزش نمیدن بی زحمت ادرس سه اموزشگاه خوب تو تهران رو میخوام خودمم خونه مون تو منطقه 5 تهران هست
  میخواستم ببینم شما که الان اون جا هستید چه طور زبان رو یاد گرفتین؟من الان در حد نوشتن اسم و الفبا بلد هستم
  ممنون از مطالبتون

  • نویسنده دیدگاه: صبا
   21 شهریور 1395

   اموزشگاه انقلاب برای یادگیری زبان کره ای خوبه منم یه مدتی میرفتم

 41. نویسنده دیدگاه: مهشید14
  14 شهریور 1395

  سلام من میخواستم بدونم که اگه بخوام برم کره و اونجا تو کمپانی اس ام مشغول به کار بشم و دوره کار آموزی بگذرونم معیار های اس ام چیه و اینکه اگر بخوام در کمپانی کار آموزی کنم باید چه مبلغی رو پرداخت کنم و اینکه آیا خوابگاه های شبانه روزی اس ام همه روزس یا نه فقط چند روز در هفته چون من و دوستم میخواستیم بریم کره منتها از این چیزا خبر نداشتیم مرسی اگه اطلاعات بدی بهم

  • نویسنده دیدگاه: roya
   01 اسفند 1396

   مشکل منم همینه و کسی جواب درستی نمیده اما بهتره زیر 20سال باشی این کمپانی ها هم اغلب ایرانی انتخاب نمی کنند

 42. نویسنده دیدگاه: مهدیه
  11 شهریور 1395

  من برای تحصیل دارم میرم کره من فقط انگیسی بلدم میتونم اونجا با این زبان. تحصیل کنم

  • نویسنده دیدگاه: لی مین هو
   18 شهریور 1395

   سلام به دوستای گلم
   من قصد رفن دارم به احتمال زیاد اذر ماه برم در مورد همه چی تحقیق کردم
   فقط تنهعام اگه کسی قصد رفتن داره بیاد با هم بریم
   اینم شمارممه09354499802

   • نویسنده دیدگاه: حسن
    29 شهریور 1395

    الو سلام .چه جوری

   • نویسنده دیدگاه: سعيد
    20 مهر 1395

    خب دقيق تر بگو برنامه ت چيه

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   نمیشه باید کره ای کامل بلد باشید

 43. نویسنده دیدگاه: مهدیه
  11 شهریور 1395

  سلام من می خوام برای تحصیل برم کره ، و فقط زبان انگلیسی بلد هستم ، ایا می توم با این زبان آنجا تحصیل کنم

 44. نویسنده دیدگاه: Zahra
  10 شهریور 1395

  سلام من ی درخواست داشتم اینکه بدونم اگه اونجابخوایم مشغول کار بشیم وضعیت چطوره؟ اگه میشه حدودشوبگین؟واینکه باکارکردن اونجامیشه خرج زندگی دراون کشورو دراورد؟

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   کار وضعیت مناسبی داره
   کارکردن پاره وقت توی کره اصلا عار نیست و راحت میتونید کار پیدا کنید و کلی هم تنوع داره
   اما اگه بورسیه بشید دولت همه خرجتون رو میده

 45. نویسنده دیدگاه: 모하마드
  10 شهریور 1395

  اگر قصد گرفتن بورس دانشگاه های کره جنوبی هستین باید اول آموزش زبان کره ای ببینید بعد میرید ثبت نام تاپیک میکنید و این امتحان سالی یک بار در مدرسه کره ای ها در تهران برگزار میشه این مجوز زبان خیلی برای گرفتن بورسیه کمکتون میکنه

 46. نویسنده دیدگاه: 모하마드
  10 شهریور 1395

  برای آموزش زبان کره ای هم میفرستمتون پیش بهترین استاد زبان کره ای در ایران آموزشگاه زبان کره ای صدیق دانش به مدیریت آقای شهاب عزیز زاده

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   بهترین استاد ایشون نیستن 🙂

 47. نویسنده دیدگاه: 모하마드
  10 شهریور 1395

  سلام من یه دوست دارم تو اولسان کره جنوبی درس میخونه اگر خواستید میتونم شمارش رو بهتون بدم بهش زنگ بزنید که شرایط اخذ بورسیه دانشگاهی رو بهتون بگن خودش هم میتونه براتون از اونجا بورسیه بگیره براتون فقط باید رشته اتون فنی باشه و معدلتون 16 به بالا باشه شماره من 09305754463 میتونید پیام بدین

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   اولسان شهر خوبی واسه تحصیل تو کره نیست
   توی کره دانشگاه های بدی هم هستن
   توصیه من اینه که حتما توی سئول باشه

 48. نویسنده دیدگاه: روحی
  09 شهریور 1395

  سلام مثل بقیه منم با دیدن سریالای کره ای عاشقشون شدم. و دلم میخواد برای اقامت و زنگی برم کره.میتونین کمک کنین و بگید که زندگی در اونجا چطوره؟و از لحاظ مالی چقدر خرجمون در میاد؟و در کل اخلاقشون و عکس العملشون با ایرانیا چطوره؟ویاد گرفتن زبانشون چطوره و چقدر طول میکشه؟مممممممممممنون میشم اگه راهنماییمون کنیم.

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   همه آدم های کره ای خوشگل نیستن
   باید بدونید که تفاوت در فرهنگ سریالی با فرهنگ واقعی کره وجود داره

 49. نویسنده دیدگاه: یلدا
  09 شهریور 1395

  سلام سلام.میشه درمورد دانشگاهی که اونجا میرین بیشتر توضیح بدین؟ اگه شد و دوست داشتین بگین چطور شد که رفتین کره؟
  اخه منم میخام پزشکی بخونم.خیلیم دوس میدارم کره رو.
  ممنون.
  موفق باشین.

 50. نویسنده دیدگاه: زینب
  08 شهریور 1395

  سلام فاطمه خانوم میشه برامون بیش تر توضیح بدید مثلا در مورد پول در اون جا پناهنده هستین یا نه و دانشگاه و رفتار هاشون با شما و امنیت و این مریضی هایی که این جا نوشته ایا اون جا هست ؟ و همین طور محل اقامت تون و هر چیزی که فکر میکنید خیلی ممنون میشم

 51. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  03 شهریور 1395

  سلام من دارم دوران پزشکی رو میگذرونم خیلی عالیه همیشه احترام میزارن خیلی هم خوش اخلاق هستن و کشور فوق العاده ای هست

  • نویسنده دیدگاه: عاشق لی مین هو
   04 شهریور 1395

   ببخشید میخواستم ببینم شما بورسیه شدید یا نه ؟ کدوم دانشگاه میخونید؟

 52. نویسنده دیدگاه: kim tan
  27 مرداد 1395

  با سلام
  همیشه دنیای واقعی با دنیای مجازی (فیلم و سریال) فرق داشته.
  نمی شه گفت که هرچیزی توی فیلم هاشون هست درسته .
  بیشتر خواننده ها و بازیگران کره ای موبایل های آیفون دارن . باور ندارید می تونید به پیج هاشون داخل اینیستا گرام فیسبوک و تویترشون سربزنید.
  به طور مثال پارک شین های در 21 آپریل 2016 عکس سلفی از خودش رو داخل برنامه اینستا گرام آپ کرده که با گوشی آیفون6plusهست.

 53. نویسنده دیدگاه: فاطمه زهرا
  20 مرداد 1395

  چطوری میشه کره ای یاد گرفت؟من یکم از فیلماشون یادگرفتم اما چطور میشه به طور کامل یاد گرفت؟کجا باید بریم کلاس؟

  • نویسنده دیدگاه: محمدحسین
   26 مرداد 1395

   سلام.زبان کره ای رو که زیاد کاربردی تو جهان نیست فقط شهرهای بزرگ مثل تهران آموزشگاه هایی دارند که تدریس میکنند

  • نویسنده دیدگاه: شکوفه
   29 مرداد 1395

   سلام پیشنهاد من سرکار خانوم استاد جلالی هستند که هم از طریق مجازی و هم حطوری اموزش میدند بنده مقیم کره هستم پیش ایشون این زبانو کامل یاد گرفتم

   • نویسنده دیدگاه: نگین
    04 شهریور 1395

    یه سوالی داشتم شکوفه خانوم می خواستم ببینم شما که اونجا مقیمید وضعیت حجاب اونجا و خودتان چه مدلیست بگین بهم من دارم کار هام رو انجام می دم بیام اونجا

   • نویسنده دیدگاه: مهاجر کره
    02 تیر 1396

    من هم کلاسایع استاد راضیع جلالی هستم ??

  • نویسنده دیدگاه: ملیحه
   23 شهریور 1395

   عزیزم چیزی که تو فیلما یاد میگیری و میفهمی با چیزی که واقعا حرف میزنن زمین تا اسمون فرق داره منظورم تلفظاشونه

 54. نویسنده دیدگاه: زهرا
  20 مرداد 1395

  خوشگلای من که سیزده سالتونه اگه واسه تحصیل میرید یه حرف دیگس ولی کشور اجازه خروج برای دخترایی که دنبال چیزای دیگه که با شئونات اسلامی تطابق نداره نمیده همون طور که دوستمون گفتن کره ایا زیادم باما خوب نیستن ها میرید میبینید با دنیایی که توفیلماشونه کلی فرق دارن
  در هر صورت موفق باشید

  • نویسنده دیدگاه: عسل
   25 مرداد 1395

   سلام اسم من عسله ببخشید من برای دانشگاه میخوام برم کره جنوبی الانم 13 سالمه

   • نویسنده دیدگاه: فاطمه
    03 شهریور 1395

    سلام من دارم دوران پزشکی رو میگذرونم خیلی عالیه همیشه احترام میزارن خیلی هم خوش اخلاق هستن و کشور فوق العاده ای هست

    • نویسنده دیدگاه: شاپرك
     05 شهریور 1395

     ميشه بگيد هزينش واسه يه سال چقد ميشه؟از لحاظ زبان مشكلي نداريد؟

    • نویسنده دیدگاه: امیر حسین
     18 مهر 1395

     سلام چطوری میشه باهات در تماس بود تا بتونم امار بیشتری از اونجا داشته باشم.

   • نویسنده دیدگاه: فاطمه
    03 شهریور 1395

    شاید تا چند روز آینده نامزد کردم خبرشو بهتون میدم

   • نویسنده دیدگاه: فاطمه
    03 شهریور 1395

    عسل خانم امیدوارم به خواستن برسی چون کره محشره

    • نویسنده دیدگاه: فریبا
     05 شهریور 1395

     سلام فاطمه جان میتونم شمارتونو داشته باشم میخوام ازکشورکره بیشتربدونم یاای دی بدید بیام اینستا تلگرام میخوام درموردکره بیشتربدونم دوست دارم خودمم امدادگرم

     • نویسنده دیدگاه: هستی
      07 شهریور 1395

      سلام میشه من سریالای کره ای رادیدم خیلی علاقمند شدم بهشونمی خوام بیشتر راجع بهشون بدونم.میتونیم از طیق تلگرام با هم در ارتباط باشم.ممنون

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   کره ایا با ایرانیا برخورد خیلی خوب و مهربونی دارن
   لطفا اطلاعاتتونو درست کنید اول
   ممنون

 55. نویسنده دیدگاه: زهرا
  20 مرداد 1395

  یه سوال واسه اقامت کره نیاز به اذن پدر برای دختران بالای هجده سال هست؟

 56. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  20 مرداد 1395

  سلام
  چرا بیشترشما سیزده سالتونه؟
  تروخدا یکم مث کره ای ها روکشورتون غیرت داشته باشید
  من واسه تحصیل می خوام برم و کلی مشکل دارم
  دختر خانم های محترم لطفا شرایط خروج از کشور دخترانو بخونید

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   بری کره میتونی اونجا زندگی کنی و از زندگی لذت ببری
   بعدشم اینکه کسی از 13 سالگی هدف داشته باشه بده؟
   که وقتی بزرگتر میشی ب خودت نیفتی
   همینطوری استعداد ها سرکوب میشن

 57. نویسنده دیدگاه: صارم نصوری
  17 مرداد 1395

  آی غذا های کره خورونی است و قیمتش چنده؟

 58. نویسنده دیدگاه: یسنا
  11 مرداد 1395

  و سوال دیگه ای هم دارم . اینکه در مجموع حدودا هزینه ی لازم برای اقامت در کره چقدره؟لطفا جوابم رو بدین چون من قراره به کره سفر کنم و باید آماده باشم.

 59. نویسنده دیدگاه: یسنا
  11 مرداد 1395

  سلام. ممنون از مطلب مفیدتون. ببخشید من یه سوال داشتم که واقعا برام مهمه و توی سایتها نتونستم پیداش کنم. اینکه چطور میتونیم از بورسیه دانشگاه کره بهرمند بشیم؟ واقعا مهمه برام . لطفا جواب بدین.

 60. نویسنده دیدگاه: هلیا
  25 تیر 1395

  خوش بحال منو با خودت ببر

 61. نویسنده دیدگاه: امیر
  15 تیر 1395

  سلام مارال منم خیلی دوس دارم برم کره والان میخوام برم کلاس زبان

 62. نویسنده دیدگاه: راحه
  14 تیر 1395

  در کل حداقل و حداکثر پول موجود برای این کارا چقدر باید باشه؟

 63. نویسنده دیدگاه: راحه
  14 تیر 1395

  سلام.میخواستم هزینه بلیط و ویزا به کره ی جنوبی رو بدونم.؟

  واینکه چه مقدار باید پول به بانک این کشور برای اقامت واریز کرد؟

  لطفا جواب بدید . من تو هر سایتی میگردم نیست این اطلاعات.

  و اینکه هزینه اجاره خونه در اونجا چقدره؟ممنون میشم جواب بدید . خیلی به این اطلاعات احتیا ج دارم

 64. نویسنده دیدگاه: freebird
  01 تیر 1395

  سلام ، عالی و مفید.
  ممنون

 65. نویسنده دیدگاه: lee tae ho
  17 خرداد 1395

  منم کره رو خیلی دوست دارم و جالب اینجاس که منم ۱۳سالمه ههههه

  • نویسنده دیدگاه: Hanie
   11 تیر 1395

   سلام 안녕 میشه بگم شما کجایی هستین ؟mary

 66. نویسنده دیدگاه: elahe
  17 خرداد 1395

  من خودم یک دوست ژاپنی دارم اون خیلی ازمن خوشش امده

 67. نویسنده دیدگاه: elahe
  17 خرداد 1395

  مثلا یک ایرانی بره انجا مانکن یا بازیگر یا خواننده بشه میذارن یانه
  اصلا ایرانیان را دوست دارن یانه

 68. نویسنده دیدگاه: کوثر
  14 خرداد 1395

  سلام من هم 13 سالمه وبه فکر اقامت دراونجاهستم وبه فکر پول در اونجا

  • نویسنده دیدگاه: امیر
   15 تیر 1395

   سلام اقامت در کجا

 69. نویسنده دیدگاه: دوس دختر هیونگ
  11 خرداد 1395

  سلام چطوری میتونم بورسیه کره جنوبی رو بدست بیارم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   18 مرداد 1395

   باید به سفارت کره مراجعه کنید تو تهران اونجا یه آزمون برگزار میکنند که اسمش تاپیک هست اگه خواستین اطلاعاتی راجع بهش میگم بعد اگه توی آزمون قبول شدید با دانشگاه مورد نظرتون ارتباط برقرار میکنید و اونها شما رو بورسیه میکنند ولی باز هم اطلاعات دقیقش رو از سفارت کره جنوبی بپرسید.

  • نویسنده دیدگاه: عاشق لی مین هو
   18 مرداد 1395

   ویه چیز دیگه من 7 سال در کره زندگی کردم اگه سوالی دارین ازم بپرسین

   • نویسنده دیدگاه: فاطمه
    19 مرداد 1395

    سلام شرایط زندگی شما انجاخوب بوده

   • نویسنده دیدگاه: ساحل
    13 خرداد 1397

    سلام برای اقامت کاری تو کره جنوبی باید چیکار کنم ؟
    برای یادگیری زبان کره ای کتابی دارین که معرفی کنین که بخونم و یاد بگیرم ، ممنون

 70. نویسنده دیدگاه: elham
  11 خرداد 1395

  و يه چيزه ديگه اينكه وقتي ميخواين به كره جنوبي سفر كنين حتما گوشي سامسونگ يا ال جي داشته باشيد.آيفون تنظيمات سيك كارت اونجارو نميخونه و كسي اونجا حاظر نيست واسه جنس غير كره اي وقت بذاره ولي واستون كاري نمي كنن

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   این اخلاق کره ای ها نیست

 71. نویسنده دیدگاه: elham
  11 خرداد 1395

  من يك ماه اقامت داشتم تو سئول بخاطر كار شوهرم.آدماي خيلي مودبي هستن ولي برخلاف فيلمايي كه مي سازن چيزي به اسم معرفت ندارن.تنها در صورتي ميان سراغت كه كارشون به وسيله ي تو حل بشه و به قول ما ايروني ها رفتارشون شبيهه آدم خاي تازه به دوران رسيده اس

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   شما اگه کره ای بلد باشی میبینی خیلی با معرفتن
   نمیدونم چرا وختی هیچی در مورد فرهنگ یه کشور نمیدونین نظر الکی میدید :/

 72. نویسنده دیدگاه: مهاجر
  07 خرداد 1395

  ممنون از این اطلاعات
  با ویزای تحصیلی ایا تمام افراد خانواده می توانند با این روش مهاجرت کنند ؟ پدر مادر چطور؟

  • نویسنده دیدگاه: عاشق لی مین هو
   18 مرداد 1395

   خیر فقط خودتون میتونید برید پدر و مادر تون با بورسیه تحصیلی میتونن سفری داشته باشند و لی برای موندن باید ویزای جدا بگیرین

  • نویسنده دیدگاه: عاشق لی مین هو
   18 مرداد 1395

   بله اگه حق شهروندی اونجا رو بگیرید

 73. نویسنده دیدگاه: kim
  25 اردیبهشت 1395

  سلام گرفتن اقامت دایم از طریق تحصیل و کار چقدر طول میکشه؟

 74. نویسنده دیدگاه: mary
  20 اردیبهشت 1395

  سلام من هم قصد دارم برم کره با دونفراز دوستام باورکنین وقتی ایننهارو خوندم خیلی خوشحال شدم.
  من عاشق کرم و درضمن من ایرانی نیستم!!!
  پس همه چی حله

  • نویسنده دیدگاه: نازی
   08 خرداد 1395

   سلام میشه بپرسم دختر هستی یا پسر

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   16 خرداد 1395

   سلام پس شما اهل کجایید ؟در ضمن منم میخوام برم کره

   • نویسنده دیدگاه: امیر
    15 تیر 1395

    سلام کره واسه چی

 75. نویسنده دیدگاه: yasin
  11 اردیبهشت 1395

  یه نکته بگم : اونجا خیلی با ایرانی خوب و روراس نیستند چونکه با امریکای ها خیلی اوکین و امریکا با ما چپِ. امکان داره خیلی با ایرانی ها او کی نباشن بعدشم خدا خودش پول خونه رو میرسونه لازم نبود سنتو بگی از طرز نوشتنت معلومه.

  • نویسنده دیدگاه: سکینه
   13 اردیبهشت 1395

   سلام یه سوال داشتم یه ایرانی باملیت ایرانی میتونه بره کره؟شنیدم نمیشه…ینی باید اقامته یه جای دیگه روبگیره درسته؟

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 تیر 1395

   ولی تازگیا بازیگر معروف هنری به ۴ارسی پست گذاشته تو اینستاگرامش

   • نویسنده دیدگاه: 2pm
    17 مرداد 1395

    سلام هنری بازیگر نیس و خواننده هس عضو گروه سوپر جونیور و شخصی ب اسمه آرش بهش فارسی یاد داده نا گفته نماند منم عاشق کره هسم مخصوصا خواننده هاش

   • نویسنده دیدگاه: 2pm
    17 مرداد 1395

    منم عاشقه کره جنوبی هسم مخصوصا خواننده هاشون ?

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   اخلاقشون با ایرانیا عالیه

  • نویسنده دیدگاه: مهسا
   20 فروردین 1397

   اتفاقا بیشترشون با امریکا مخالفن

  • نویسنده دیدگاه: Yomi
   27 مرداد 1397

   کل نفت کره از ایرانه بد کره ایا از ایران بدشون میاد؟
   تازه ی بازیگر کره ای(لی یانگ آئه) برا کمک ب زلزله زدگان کرمانشاه 5 میلیون وون معادل ی میلیارد خودمون گذاشته و گفته ک خیلی برا زلزله زدگان کرمانشاه ناراحت شده
   یا ایها الهیترها ایمان نمی اورید :|~

 76. نویسنده دیدگاه: علی
  17 اسفند 1394

  ممنون از مطلبت. ولی… اگر اونها سه دهه پیش مرزها رو نمیبستن هرگز شرکتهایی مثل سلمسونگ و هیوندا و…رشد نمیکردن تا امروز دنیا رو بگیرن.

 77. نویسنده دیدگاه: elahe
  09 اسفند 1394

  من 15 سالمه و امسال انتخاب رشته دارم یه تصمیم جدی دارم اونم رفتن به کره هست و هم تحصیل هم زندگی همیشگی فقط نمیدونم چه رشته ای رو انتخاب کنم که هم برام ارزون تر دربیاد و هم سرکار رفتن و زندگی تو کره برام اسون تر شه زیاد در این باره اطلاعات ندارم ممنون میشم کمکم کنید و این که چجوری باید بورسیه بگیرم و این کارا…..:(

  اینم ایمیلم جواب بدید تروخدا :(((

 78. نویسنده دیدگاه: Mohaddeseh
  08 اسفند 1394

  سلام من ایشالله سال دیگه سال آخر هنرستانمه میخواستم ببینم رشته طراحی لباس اوضاع اقتصادیش چطوره ؟؟

  و اینکه زبان کره ای رو بلد باشی کافیه یا نه باید زبان اینگلیسیت هم خوب باشه ؟؟

 79. نویسنده دیدگاه: رها رباعی
  30 بهمن 1394

  سلام اسم من رهاست. نمیدونم چرا اینقدر پارسی زبانان کره را دوست دارند من در کره متولد شدم و انجا بزرگ شدم الان 21 سالمه باور کنید در کره هیچ جا و چیز و مردم خاصی نیست من آرزو دارم حتی یک بار هم که شده به ایران بیام از وقتی 6 سالم بود شروع کردم کلاس زبان پارسی رفتن و الانم این زبان رو تقریبا بلدم به امید اینکه یه روز همه ی شما ها به آرزوهایتون برسید من یک خواهر کوچک تر دارم که 19 سال سن دارد و یک خواهر بزرگ تر دارم که 23 سال سن دارد و الان هر سه مون در کره ی جنوبی هستیم فقط برای من هم دعا کنید که یک بار به ایران بیام و وطنم رو ببینم

  • نویسنده دیدگاه: Rasool
   09 آذر 1397

   سلام
   شما كه از شرايط اقتصادي كره مطلع هستيد،به نظرتون كره براي كسب درامد جاي خوبيه؟
   من با فوق ليسانس حسابداري ميخوام ويزاي كار كره بگيرم،البته كار غير مرتبط بارشته تحصيليم.ميشه ميانگين درامد و هزينه زندگي ماهانه رو بهم بگيد؟
   راهنمايي كنيد لطفا

 80. نویسنده دیدگاه: mobina
  30 بهمن 1394

  سلام من سال سوم رشته گرافیک هستم میخواستم بدونم بازار کار رشته گرافیک در کره خوب هست؟ و اینکه من میخوام تغییر رشته بدم و طراحی دکوراسیون داخلی بخونم آیا میتونم موفق باشم ؟خواهش میکنم جواب بدین چون این فقط سواله من نیست

 81. نویسنده دیدگاه: سونیا
  30 بهمن 1394

  سلام ببخشید کسی میدونه اعتبار دانشگاهای کره بیشتره یا چین برای رشته بازرگانی بین الملل؟!؟!واینکه هزینه زندگی توی کدوم کمتره؟!کلا کدوم و توصیه میکنید

 82. نویسنده دیدگاه: صبا
  30 بهمن 1394

  من عاشق کره هستم و سال بعد قراره انتخاب رشته کنم و رشته ی هنر و انتخاب کردم . می خواستم ببینم که کسی که رشتش هنر هست توی کره در آمد خوبی خواهد داشت؟؟؟؟

 83. نویسنده دیدگاه: سهیلا
  29 بهمن 1394

  سلام، من مدرس زبان انگلیسی هستم و قصد دارم مدرک تدریس بین المللی هم بگیرم و تو این مدت روی زبان کره ایم کار کنم، من خیلی به کشور کره علاقه دارم، به نظرتون میتونم به عنوان معلم زبان ویزای کار بگیرم، شنیدم که دوسال سابقه تدریس میخاد ولی چیز دیگه ای نمیدونم، اگر پاسخ بدید واقعا ممنونتون میشم

 84. نویسنده دیدگاه: رها
  21 بهمن 1394

  سلام من از كره ي جنوبي شهر سعول با با شما در ارتباط هستم مي خواستم بگم زندگي در كره هيچ چيز خاصي نيست من از ٩سالگي اون جا بودم الان ١٧سالمه

  • نویسنده دیدگاه: saeed
   09 اسفند 1394

   سلام رها خاتم من قصد دارم دو هفته دیگه به سول بیام و سوالانی دارم میتونید راهنمایی کتید ؟

  • نویسنده دیدگاه: زهرا
   15 خرداد 1397

   وای خوشبحالت منم میخوام بیام میتونی کمکم کنی؟؟؟؟

 85. نویسنده دیدگاه: مهدی
  12 دی 1394

  با عرض سلام و خسته نباشيد ميخواستم بگم کره جنوبی نیروی تراشکار ایرانی هم استخدام میکنه؟و هزینه زندگی به چه صورت هستش. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 86. نویسنده دیدگاه: ثمین
  23 آذر 1394

  سلام، مطالبتون عالی بودن، من حسابداری میخونم ومیخواستم بدونم شرایط بورسیه‌شدن به کره جنوبی چیه، اصلا اونجا میتونیم حسابداری بخونیم؟؟؟

 87. نویسنده دیدگاه: Milad tataloo
  18 آذر 1394

  باسلام ،من وپسرعمم ایشاالله یه روزمیریم کره،ومیخوایم زندگی فوق العاده رودراونجاشروع کنیم،،،،یه روزتوسعول میبینمتون،:

 88. نویسنده دیدگاه: بیلی
  12 آذر 1394

  4منهم کرهرا دوس دارم ازکجا پولشو بگیرم

 89. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  11 آذر 1394

  سلام ممنون بابت مطالب عالی.من16سالمه وتجربی میخونم ومیخوام دندانپزشک بشم.امیدوارم این شغل بازارکارخوبی داشته باشه.چون پدرم من رو به کره جنوبی خواهد فرستاد.

 90. نویسنده دیدگاه: مروارید
  10 آذر 1394

  سلام ممنون از مطالب خوبتون من و دوستم وقتی بزرگ شدیم میخوایم بریم کره لطفا قیمت های خونه در سئول رو هم بگید

 91. نویسنده دیدگاه: لادن
  09 آذر 1394

  سلام. من در حال آموزش زبان کره ای هستم و میخام مترجم زبان کره ای بشم و توی سفارت ایران در کره کار کنم. تو دولت ایران هم یه پارتی کلفت دارم. میخواستم بدونم آیا این ممکنه؟

  • نویسنده دیدگاه: پیمان
   27 بهمن 1394

   هر چیزی ممکنه
   ولی 1 چیزی بهت بگم ساده ترین و مهربون ترین و پیغمبرترین آدم هم 2 تا چهره داره . آیا پارتیت اینقدری قابل اعتماد هست که عمرتو بزاری کره ای یاد بگیری؟
   با گفتن خالی چیزی درس نمیشه حرف باد هواست
   پارتیت یا باید داییت باشه یا خالت وصلام

 92. نویسنده دیدگاه: زینب
  22 آبان 1394

  سلام بابت مطالب مفید تون ممنون و ممنونم از اینکه اطلاعاتم رو بیشتر کردید خوش بحال دوستانی که قصد دارن به زودی سفر کنن به سئول لطفا برای منم دعا کنید تا کارم درست شه و بتونم برم برای هموتون ارزوی موفقیت میکنم دوستان عزیز
  یعنی میشه یه روز برم…

 93. نویسنده دیدگاه: محمد محمدی
  06 آبان 1394

  کشوری امن و با تکنولوژِی روز دنیا است

 94. نویسنده دیدگاه: سمیه
  29 مهر 1394

  سلام من عاشق کره جنوبی هستم میخوام تا چن ساله دیگه برم کره فقط اینکه قیمت خونه اونجا چنده یا اینکه اصلا میشه اونجا اقامت همیشگی داشته باشیم.من رشتم فنیه نرم افزار میخونم میشه با این رشته اونجا درس خوند وکار کرد؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: MEHDI
   17 آذر 1394

   سلام سمیه خانوم.
   چه چیز خیلی مهم رو شما نمیدونید اونم اینه که توی کره تنها جاییه که به عنوان یه دانشجوی نرم افزار یا IT میتونید تحصیل کنید. واقعا IT COMPLEX هست. اما هزینش زیاده در دانشگاه خصوصی برای مقطع لیسانس کل چهار سال به پول ایران چیزی حدود 100 میلیون تومن در ماید!!!!! واقعا زیاده.چیزی که من حساب کردم (غذا/خوابگاه سه نفره/بیمه/رفت و امد درون شهری به وسیله ی مترو/اینترنت ?/ دوره ی مدرک زبان کره ای) 178 میلیون تومن در میاد البته دانشگاه خصوصی.
   برای اقامت باید 300 میلیون تومن سرمایه گذاری کنید یا ازدواج با یک شخص کره ای.(خود من هم رشتم نرم افزاره در مقطع کاردانی من هم قصدی که شما دارید رو دارم امید وارم همه به هدفشون برسن).

 95. نویسنده دیدگاه: sara
  16 مهر 1394

  سلام اگه میشه درمورد هزینه ی سفر به این کشور اطلاعاتی به ایمیلم بفرستین

 96. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  10 مهر 1394

  ببخشید من خواستم داخل کره اقامت کنم مجرد هم هستم چه جوری این کارو بکنم

  • نویسنده دیدگاه: پیمان
   27 بهمن 1394

   اگه برا کار می ری جای خوبیو انتخاب کردی ولی باید برای همیشه بری
   خیلی راحت بی ویزا با مسافرپرون
   آدمای خیلی مهربونین پسراشون مثل دختران هیچ زد و خوردیم نیس اونا به حیووناو طبیعت احترام می زارن چه برسه به آدمی زاد
   کارای سنگین نمی تونن انجام بدن کل ناهارشون 1 نعلبکی برنجه اگه پرس دومو بخوری خوششون میاد سومیو آشپزمیاد بالا سرت
   چهارمیم که دیگه بخوری شرو می کنن به احترام گذاشتن و ازت تشکر می کنن مدام دلا راس می شن جولوت معتقدا هرکی زیاد بخوره نیروش زیاده
   سعی کن قبلش با یکی یکم زبون کره ای کار کنی رفتیم برو تو نخ جوشکاری روز ی به پول ایران 400 تومن در میاری 25 روز کار 5 روز استراحت قانونشونه

   خیلی آدم های بی کلک و راست گویی هستن برا همین کارشون درسته .به یکی تو خیابون بگی چقد خوشگلی و…ازت تشکر می کنه دیگه چه برسه بیافتی دنبالش اگه بگی دوست دارم باور می کنه وقتی ازدواج کنن خیلی وفادارن و دیگه شنیدن کی بود مانند دیدن

   • نویسنده دیدگاه: Atefeh
    06 اسفند 1394

    چه اطلاعات تو رفتی؟یکی منو ببره دیگه????

 97. نویسنده دیدگاه: سحر
  31 شهریور 1394

  سلام من امسال کنکوری هستم و میخواهم در کره ادامه تحصیل بدهم.چه دانشگاهی برای پزشکی خوبه؟ و چگونه میشه بورسی گرفت لطفا پاسخ دهید
  ممنون میشم

 98. نویسنده دیدگاه: arezu
  14 شهریور 1394

  خسته نباشید.آیا این براورد هزینه برای مقاطع تحصیلی ماهیانه یا سالیانه یا کل مقطع تحصیلی میباشد؟!
  اگر میشه حتما جواب بدید!

 99. نویسنده دیدگاه: mahbubeh
  02 شهریور 1394

  سلام
  من عاشق کره جنوبی ام و خیلی دوست دارم ک اونجا اقامت بگیرم و کار کنم
  میشه درباره شرایط اقامت برای کار توی کره جنوبی توضیح بدید و اینکه چطور میشه اقامت دائمی گرفت ؟
  ممنونم

 100. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  24 مرداد 1394

  تو اینترنت برای سال۱۳۸۸ بود برای خرید خونه تو سئول با۱۰۰ میلیون ی خونه میتونستی بخری ولی الان قیمت ندارم اگه کسی بهت گفت به منم بگو میخوام بدونم مرسی ایشالله خیلی زود به کره برسی چون منم عاشق کره ام ولی مشکلم اینه که ۱۵ سالمه

 101. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  22 مرداد 1394

  به هیچ وجه نمیشه اقامت دائم یا زندگی همیشگی خانوادگی در کره جنوبی داشت؟

 102. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  16 مرداد 1394

  بعد از درس خوندن هیچ راهی برای زندگی کردن تو سئول نداره

 103. نویسنده دیدگاه: نگین
  14 مرداد 1394

  اگه به عنوان دانشجوی سال اخر پزشکی بری کره ی جنوبی میشه تو بیمارستاناش ب عنوان دانشجوی ایرانی طرح بگذرونی عایا ؟؟من عاشق این کشورم میخام هرچه زودتر برم.لطفن راهنمایی کنید

  • نویسنده دیدگاه: کوثر
   23 مهر 1394

   ایول راست گفتی

 104. نویسنده دیدگاه: فائزه
  14 مرداد 1394

  سلام دوست عزیز..راستش من الان کنکوری هستم..قصدم اینه برای ادامه تحصیلاتم به کره جنوبی برم..فقط جدیدا خیلی حرف ها راجع به اینکه مردم کره دید خوبی به ایرانیا ندارن شنیدم…من میتونم یه صحبت خصوصی باهاتون با ایمیلم داشته باشم؟خیلی ممنون میشم اگه یکم بیشتر باهام صحبت کنید تا از تصمیماتم مطمئن شم…

 105. نویسنده دیدگاه: Hana
  12 مرداد 1394

  سلام ، مطالب خوبی داشتین ولی در مورد ایفون کاملا اشتباه میکنین ، چون تقریبا بیشتر یا همه ی بازیگرا و خواننده ها و مدل های کره ای از ایفون استفاده میکنن 🙂

 106. نویسنده دیدگاه: لیلا
  11 مرداد 1394

  میخواستم بپرسم برا خوندن پزشکی برا گرفتن بورسیه باید چیکار کرد؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: menes
   22 آبان 1394

   لطفلااگه فهمیدی به منم جواب بده

 107. نویسنده دیدگاه: Anima
  05 مرداد 1394

  سلام.
  منو خواهرم هم می خوایم به کره سفر کنیم.
  mer30 بابت مطلبتون.

  • نویسنده دیدگاه: فاطمه
   14 مرداد 1394

   وای خوش به حالتون.دعا کنین منم یه روزی به کره برسم.من واقعا عاشق کره جنوبی ام

 108. نویسنده دیدگاه: Anima
  05 مرداد 1394

  سلام
  من و خواهرم هم قراره به کره سفر کنیم.

 109. نویسنده دیدگاه: پدرام
  03 مرداد 1394

  سلام
  سئول عروس شهرهای جهانه.2 سال میشه خواهرم و دومادمون اونجا زندگی میکنن
  اگه خدا بخواد تا چند وقت دیگه با دخترم کلا میریم سئول زندگی میکنیم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   20 شهریور 1394

   چجوری رفتن ؟ خواهرتون با فرد کره ای ازدواج کرده اخه تو چند تا سایت که من دیدم همشون زده بودن زمانی میتوتی داخل کره زندگی کنید که با یه فرد کره ای ازدواج کنید

 110. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  01 مرداد 1394

  تشکر از همه عزیزانی دارم که بهم جواب بدن.میتونم در سئول زندگی راحتی داشته باشم چون میخوام حسابداری بخونم تو شرکت یا بانک میتونم کار کنم؟خواهش میکنم جوابمو بدین هرکسی که میدونه بگه یا موارد مشابه اش

 111. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  01 مرداد 1394

  میخوام حسابداری بخونم و فوق لیسانس بگیرم.میتونم تو سئول درامد خوبی داشته باشم

 112. نویسنده دیدگاه: sahel
  30 تیر 1394

  كره ك ويزا برا زندگى نميده…

 113. نویسنده دیدگاه: الهه
  29 تیر 1394

  سلام،ممنون از مطالب خوبتون….چهره من خیلی شبیه کره ای هاست « البته اینو تموم دوستام وخانوادم وآشنا هاو… میگن» وخودمم چون به بازیگری علاقه دارم،دوست دارم در کره فعالیت کنم، میخاستم ببینم توی کره مدرکی رو که از دانشگاههای موتبر ایرانه رو قبول میکنه؟وهمینطور از نظر بازار کار میتونم تو کره فعالیت کنم و توی فیلمهاشون من رو انتخاب میکنن یا نه؟؟؟ ممنون اگه زود جوابمو بدید……

  • نویسنده دیدگاه: elahe
   01 بهمن 1394

   منم میخوام مدل بازیگر وخواننده کره ای شم لطفا بگین باید چی کارکنم

 114. نویسنده دیدگاه: تینا
  29 تیر 1394

  خانم / اقای متین شما خودتون جواب خودتون رو دادید دانشجویانی که با موسسات اعزام میشن میرن یه رشته ای بخونن اسمشم خارج باشه شما برو المان
  البته این نظر منه

  • نویسنده دیدگاه: کیانا
   29 تیر 1394

   ایول
   درست گفتی گل گفتی

 115. نویسنده دیدگاه: متین
  29 تیر 1394

  براى تخصص در رشته پزشکی کشور کره جنوبی مورد تائید است ؟ کدام دانشگاه ؟ چه تخصصی ؟

  • نویسنده دیدگاه: متین
   29 تیر 1394

   شما دیگه چرا در دام موسسات افتادید شما که پزشکید ؟
   بهترین کار اینه که خودت بری یا از کسی که رفته راهنمایی بخواهی

 116. نویسنده دیدگاه: میلاد
  22 تیر 1394

  سلام لطفا همین جا جواب بدید که دیگه توی ایمیلم نرم ممنونم من خودم و دوستم قصد سفر و زندگی در کره جنوبی رو داریم میشه اونجا قیمت حدودی خانه و شرایط گرفتن ویزا هم بگید با تشکر

 117. نویسنده دیدگاه: M!NA
  20 تیر 1394

  خدا خیرتون بده این مطلبو گذاشتید…بلکه سه چهارتا بچه بیان بخونن هی کره کره نکنن.
  هی یکی دوتا فیلم می بینن عاشق بازیگراش میشن میگن ما میخوام بریم کره 😐
  البته من خودم 16 سالمه.از کره ای ها هم خوشم میاد ولی دیگه تو خواب و رویا سیر نمیکنم مثل بعضی از همسن های خودم…
  بازم میگم دستتون درد نکنه

  • نویسنده دیدگاه: 액타y
   05 فروردین 1397

   شما اشتباه میکنی .
   بعضی ها هستن که واقعا علاقه ی خاصی به این کشور دارن و بادیدن دوتا فیلم تحت تاثیر این کشور قرار نمیگیرن .
   شما اول مطالعاتت رو کامل کن بعد دیدگاه خودت را راجب این موضوع بگو.
   ممنون.

 118. نویسنده دیدگاه: ali
  12 تیر 1394

  من و همسرم یک ماه کره جنوبی بودم کشور خوبی است.دوست دارم دو مرتبه هم برم

 119. نویسنده دیدگاه: زیبا
  11 تیر 1394

  من کره را خیلی دوست دارم .سارانی کره .آنیونگ هاسیو کره.زندگی و طرز لباس پوشیدن کره ای ها خیلی باحاله بازیگرانشون خیلی خوشکلن مثه لی مین هو

  • نویسنده دیدگاه: s
   14 تیر 1394

   شما فقط از بازیگراش خوشت میاد در خواب و رویا به سر میبری.زندگی واقعی خیلی با اون چیزی که تو فیلم هست فرق داره

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   29 تیر 1394

   این طور نیست
   کره ای ها حساب بیریختند

 120. نویسنده دیدگاه: مرجان
  02 تیر 1394

  سلام .من دانشجوی ارشد رشته معماری هستم .قصد دارم برای دکترا از یکی از دانشگاهای فنی کره پذیرش بگیدم ایا شرایطی هست که بتونم تو دانشگاهای دولتی و رایگان تحصیل کنم ..اگه زبان کره ای رو کامل اشناییت داشته باشم یا حتما باید از فاند و ارسال رزومه برای دانشگاهای خصوصی استفاده کنم ممنون میشم باایمیل باهام درارتباط باشین .بدرود

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   29 تیر 1394

   ببین من 2سال از عمرم رفت فهمیدم آن رشته تو آن دانشگاه تائید نبود
   باید کسی رو آنجا داشته باشی کار بلد

 121. نویسنده دیدگاه: maede
  28 خرداد 1394

  سلام من الان یک بچه راهنمایی هستم و خیلی مشتاق برای سفر ب کره هستم من میخوام بگم شما توی مطالب مفیدتون ذکر نکرده بودید ک برای رفتن ب کشور کره ب چ مقدار هزینه ای نیاز داریم لطفا ذکر شود

 122. نویسنده دیدگاه: امیرعی نوزده ساله
  25 خرداد 1394

  سلام دوستان گلم من عاشق دیدارجمونگ درکره جنوبی هستم ممنون ازمطالب خوبتون….

 123. نویسنده دیدگاه: رها
  23 خرداد 1394

  ببخشید میشه شرایط اقامت در کره جنوبی رو هم بارید چه طور می توانیم اقامت بگیریم

 124. نویسنده دیدگاه: لیانا
  13 خرداد 1394

  سلام
  اگه میشه درمورد هزینه ی سفر به این کشور اطلاعاتی معتبر و به روز به ایمیلم بفرستین واقعا نیاز دارم
  باتشکر

 125. نویسنده دیدگاه: محمدرضاسراج
  04 خرداد 1394

  کره جنوبی زندگی خیلی قشنگ است

  • نویسنده دیدگاه: مائده
   24 تیر 1394

   اواز دهل شنیدن از دور خوش است!

 126. نویسنده دیدگاه: مازیار
  30 اردیبهشت 1394

  مرسی از مطلب زیباتون از کشور کره جنوبی ٬مردم کره یکی از سختکوش ترین مردمان جهانن.

 127. نویسنده دیدگاه: دنیا
  25 اردیبهشت 1394

  سلام واقعا مطالب مفیدی بود ممنون من تصمیم دارم برای اقامت و ادامه ی تحصیل به همراه خانواده ام به کره ی جنوبی مهاجرت کنم.من دیپلم رشته ی گرافیک را دارم و می خواستم بدونم کدام دانشگاه در کره برای من مناسب تر است؟؟؟

 128. نویسنده دیدگاه: بهاره
  16 اردیبهشت 1394

  سلام
  ببخشيد سوال داشتم در مورد سغر كردن به كره اگه به ايملم حواب بديد ممنون ميشم.
  منتظرم.

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   31 اردیبهشت 1394

   دوست عزیز اطلاعات کافی در سایت ذکر شده
   همچنین بخش تماس با ما، ایمیل روابط عمومی در خدمت شماست

 129. نویسنده دیدگاه: صدف
  05 اردیبهشت 1394

  ميخواستم راجبه کله هزينه اش بدونم
  خريد خونه اقامت و…..لطفا بهم مشاوره بديد

 130. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  14 فروردین 1394

  من از کره و لباس های هان گوک خیلی خوشم میاد

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   17 فروردین 1394

   کره واقعا کشورقشنگیه من خودم قصد صفر به این کشور و دارم یکی دو سال دیگه میرم برای زندگی خیلی از کره خوشم میاد البته کره جنوبی

 131. نویسنده دیدگاه: نگارزرنگ
  14 فروردین 1394

  من قرار است 4 سال دیگر برای تحصیل به کره برم
  وب خوب و مفیدی بود

  • نویسنده دیدگاه: کوچولو
   28 فروردین 1394

   ببخشید میپرسم میتونم بدونم برای چه رشته ای؟

  • نویسنده دیدگاه: صدف
   05 اردیبهشت 1394

   ميشه برام ايميل بزنين کارتون دارم
   مرسي

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   29 تیر 1394

   باش تا صبح دولتت بدمد

 132. نویسنده دیدگاه: ندا
  08 فروردین 1394

  سلام . من قصد دارم تا دو سال دیگه به این کشور برم و اونجا زندگی کنم . یعنی واسه کار برم. به همین علت میخوام تو این دو سال یه حرفه ای رو یاد بگیرم که اونجا هم به دردم بخوره. اگه میشه راهنمایی کنین چه کاری بهتره و اونجا هم ازش استقبال میشه. من خودم تصمیم دارم جواهرسازی کار کنم. ولی نمیدونم اونجا کاربرد داره یا نه.

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   17 فروردین 1394

   از نظر من توی کره جنوبی بیشتر رستوران کاربرد داره یعنی خیلی ها توی رستوران کار میکنن

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   24 اردیبهشت 1394

   رخشویی

   • نویسنده دیدگاه: Anima
    05 مرداد 1394

    راس میگیییییی؟؟

 133. نویسنده دیدگاه: مریم
  02 فروردین 1394

  انازیو من مریمم از اینکه اطلاعات مفیدی درباره سئول در اختیارم گذاشتید کوماوووووووووو

  • نویسنده دیدگاه: فریما
   07 اردیبهشت 1394

   مریم خانوم(انازیوووو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)اونی ک شمامیگید:انیو یا اناسیو ست.لطفادرست تلفظ کنید.بععله

   • نویسنده دیدگاه: سحر
    03 خرداد 1394

    ا سلام اونی که میگید سلام به کره ای میشه آنیو هاسیو anyong haseyo ولی چون گ آخر کلمه رو به خاطر تند حرف زدن معمولا نمیگن میشه آنیو هاسیو به جای (آنیونگ هاسیو)

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   20 اردیبهشت 1398

   كوماوو نيست
   گوماوو هست لطفا درست تلفظ كن

 134. نویسنده دیدگاه: خانی
  27 بهمن 1393

  سلام. من به همراه خانواده ام قصد داریم برای زندگی به کره جنوبی مهاجرت کنیم البته برای 4سال دیگر.در حال حاضر خودم دانشجوی رشتهنقاشی و همسرم دیپلم دارد و پسری 8 ساله داریم که بعد از تمام شدن دوره ی ابتدایی اش قصد رفتن داریم. لطف کنید و به من اطلاعات لازم وکارهایی که باید در این مدت انجام دهیم تا بعد از مهاجرت با مشکلات کمتری روبرو باشیم را بگویید. ممنون

 135. نویسنده دیدگاه: هانيه
  19 دی 1393

  كشوركره عاليه وزيباترين كشورهاي دنياست

 136. نویسنده دیدگاه: محمود
  16 دی 1393

  سلام من عاشق کره جنوبی ام مرسی از مطلبتون

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   04 مرداد 1394

   کره عشقه من در آینده می خوام برم کره

نظر خودتان را ارسال کنید