معرفی خانه آتشونی

آسمونی : پیدا کردن جاذبه های شهرهای مختلف ایران خیلی لذت بخش است. اگر بدانیم چه موقع و از چه طریق بهتره برای سفر رفتن برنامه بریزیم، میتوانیم شرایط را برای ساختن بهترین خاطره ها داخل همین کشور خودمان محیا کنیم. یکی از مکان های دیدنی که میخواهیم به شما پیشنهاد کنیم، خانه آتشونی، واقع در روستای گرمه در نزدیکی استان اصفهان هست.

در حال حاضر آتشونی اسم خانه ی قدیمیه که چیزی در حدود ۴۰۰ سال قدمت دارد. در کنار باقی مونده ی روستای گرمره واقع در دشت کویر که مربوط به دوره ساسانیان میشود.

مازیار به همراه خانواده اش این خونه را با استفاده از خشت های خام و سبک اصلی اش مرمت کرده اند.

مازیار و خونواده اش پذیرای بازدید کننده های زیادی از سرتا سر دنیا بودند و شیوه ی منحصر به فردی را در این پذیرایی به کار بردند. پذیرایی بازدید کنندگان توسط غذاهای سنتی ایران، اجرای موسیقی با ساز های سنتی و همچنین ساز های غیر سنتی مثل دیجیریدو و… انجام میشود.

این خانه که در قلب صحرای ایران واقع شده، به شما این فرصت را میدهد که تجربه متفاوتی از سفرتون داشته باشید. این خانه هنوز به کانون توریستی تبدیل نشده و هنوز توسط ساکنان بومی اداره میشود.

یکی از ویژگی های خیلی خوب این اقامتگاه این است که تورهای متنوع یک روزه یا چندروزه زیادی برای کویر گردی برگزار می کند، مثل اکتشاف کویر، ماشین سواری روی تپه ها و رمل ها و تورهای ویژه ی دیدن ماه کامل.

این خانه می تواند محل مناسبی برای ماجرا جویی و دستیابی به تجربه های جدید باشد. الان هم که فصل پاییزه و هوا برای کویرنوردی بهترین است.

آدرس خانه آتشونی :

اصفهان، گرمه خور و بیایانک، خانه آتشونی.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید