بیوگرافی برزو ارجمند

نام و نام خانوادگی : برزو ارجمند

متولد : 7 فروردین 1354

سمت : بازیگر

زندگی

آسمونی : برزو ارجمند پسر انوشیروان ارجمند و برادر بهار ارجمند، بازیگر و کارگردان ایرانی است. عموی او داریوش ارجمند و پسر عمویش امیریل ارجمند هم از بازیگران برجسته به حساب می آیند.

برزو ارجمند فرزند انوشیروان و برادرزاده داریوش ارجمند در هفتم فروردین‌ماه سال 1354 در محله احمدآباد مشهدمقدس دیده به جهان گشود.

او خودش را مثل امیریل و امیرسام و بهار نسل دوم ارجمندها خطاب می کند.دوره ابتدایی را با امیریل و امیرسام در دبستان شیخ‌الاسلامی تا كلاس سوم بود و بعد به مدرسه شهرستانی و راهنمایی را در مدرسه شهید مفتح درس خواند پس از آن به هنرستان سینا رفت.

او لیسانس بازیگری و كارگردانی از دانشگاه آزاد تهران دارد و بیشتر در مجموعه‌های تلویزیونی ایفای نقش می‌كند.او درباره شروع بازیگریش می گوید از وقتی كه یادش می آید یازده ماهه بوده كه توسط پدرش روی صحنه تئاتر رفته و در سن سه، چهار سالگی زمانی كه پدرش رییس فرهنگ و هنر شهرستان فردوس شده بود در نمایشنامه‌ای از ایشان به نام پریا همراه با كودكان دیگر بازی كرد. او می گوید: “ابتدا از خانواده و با دیدن بازی فرامرز صدیقی در فیلم “دندان مار” به صورت جدی تصمیم گرفتم كه بازیگر شوم.”

تقریبا تمام خانواده ارجمند اهل موسیقی هستند و خودش هم اولین سازش ملودیكا بود و بعد هم تمبك و تار و در حال حاضر گیتار می‌نوازد.

در این دوازده سالی كه كار حرفه‌ای انجام داده است حدودا سی سریال و پنج فیلم سینمایی بازی كرده است.برزو ازدواج کرده است و همسرش از همكلاسی‌های دانشكده‌اش بوده. حدود ده سال همدیگر را می‌شناختند و دو سال است كه ازدواج كرده‌اند البته هنوز فرزند ندارند و همسرش گریم و طراحی صحنه خوانده است و بازیگر نیست.

برزو ارجمند فقط یك خواهر دارد و با او نیز رابطه بسیار خوبی دارد بهار بازیگر توانایی است البته در عرصه تئاتر او لیسانس فلسفه دارد و با معلومات بالا و آموخته‌هایش از پدر روی صحنه همیشه عالی بوده و در سن سیزده سالگی بهترین بازیگر جشنواره تئاتر فجر شد.

در سال 1372 سه ماه شاگرد داریوش ارجمند در مدرسه بازیگری كانون خورشید مشهد بوده است .

برزو ارجمند که هر روز به اعتبارش در تلویزیون افزوده می شود گفته است که او بیشتر یک بازیگر تلویزیون است. او اعتقاد دارد به دنبال نقشی است که فقط مال خودش باشد.دوست ندارد تیپ بازی کند و خندادن مردم را در تیپ سازی نمی داند.

فیلم‌شناسی

فیلم های سینمایی

معراجی ها(1392)

نازنین (۱۳۹۰)

از ما بهترون (۱۳۸۸)

طهران، تهران (۱۳۸۸)

محیا (۱۳۸۶)

پروانه‌ای در مه (۱۳۸۴)

روز سوم (۱۳۸۵)

انتخاب (۱۳۸۳)

جایی دیگر (۱۳۸۱)

سفر سرخ (۱۳۷۹)

سریال‌های تلویزیونی

سریال ما فرشته نیستیم(نوروز ۱۳۹۳)

سریال فراموشی (نوروز ۱۳۹۱)

مجموعه نون و ریحون (رمضان ۱۳۸۹)

مجموعه مرد دوهزارچهره (نوروز ۱۳۸۸)

مجموعه اشکها و لبخندها (۱۳۸۸)

مجموعه نردبام آسمان (۱۳۸۷)

داستانی خاطرات الاغ مهربان (۱۳۸۷)

مجموعه نشانی (۱۳۸۶)

مجموعه یک وجب خاک (۱۳۸۶)

مجموعه خواستگاران (۱۳۸۶)

مجموعه ما چند نفر (۱۳۸۶)

مجموعه ساعت شنی (۱۳۸۵)

مجموعه صاحبدلان (۱۳۸۵)

مجموعه شبهای برره (بازیگر مهمان) (۱۳۸۴)

مجموعه زیر آسمان شهر ۲ (۱۳۸۱)

مجموعه زیر گنبد کبود (۱۳۷۴)

پخش شبکه خانگی

مجموعه قهوه تلخ (۱۳۹۱-۱۳۸۸)

طنز ویلای من (۱۳۹۱)

مجموعه شوخی کردم (۱۳۹۲)

تله فیلم ها

فیلم تلوزیونی طرقه (۱۳۸۷)

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید