کیک توت فرنگی

مواد لازم برای کیک اسفنجی :

تخم مرغ                                     6 عدد متوسط

شکر                                          150 گرم

آرد                                             170 گرم

وانیل                                          8/1 قاشق چایخوری

بیکینگ پودر                                نصف قاشق چایخوری

مواد لازم برای لایه میانی کیک :

خامه فرم گرفته                            400 گرم

شربت رقیق شده توت فرنگی         200 گرم ( برای مرطوب کردن کیک)

توت فرنگی خرد شده                    200 گرم

مواد لازم برای تزیین روی کیک :

شکلات توت فرنگی                      350 گرم

خامه کم چرب                             200 گرم

توت فرنگی                                 چند عدد

طرز تهیه

ابتدا یک قالب گرد به قطر 20 سانیمتر و ارتفاع 10 سانتیمتر آماده کنید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید ، ولی نیازی به چرب کردن نیست .

فر را از 10 دقیقه قبل از اینکه کیک را درآن بگذارید باحرارت 170 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت یا شماره 4 گرم کنید .

تخم مرغ ها، شکر و وانیل را در یک کاسه بریزید و 15 دقیقه با همزن برقی بزنید تا حجم آن چند برابر و کاملاً سفید و کشدار شود . بعد همزن را خاموش کنید وبه کمک لیسک ( قاشق مخصوص )  مخلوط آرد و بیکینگ پودر که قبلاً با هم الک کرده اید را کم کم به مخلوط تخم مرغ بیفزایید .

مواد آماده شده را در قالب بریزید و 55 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید . بعد از این مدت ، کیک  را امتحان کنید . اگر روی کیک کاملاً سفت شده بود آن را از فر خارج کنید واجازه دهید کاملاً خنک شود . سپس از قالب خارج کنید .

خامه را با همزن برقی بزنید تا کاملاً فرم بگیرد و پوک و سبک شود .

کیک را از ارتفاع به 3 لایه تقسیم کنید و برش دهید . لابه لای هر قسمت را با شربت توت فرنگی رقیق شده و به کمک برس مرطوب نمایید . روی یک لایه مقداری خامه فرم گرفته بریزید و خامه را روی سطح کیک کاملاً با پالت بمالید و به شکلی که پالت از روی خامه جدا نشود و براده های کیک به خامه نچسبد و ظاهر نازیبایی به کیک ندهد .

سپس توت فرنگی های خرد شده را روی خامه بریزید و بعد لایه بعدی را روی آن بگذارید . هر لایه کیک را که روی لایه قبلی می گذارید حتماً با دست کمی روی آن فشار دهید تا کاملاً لایه ها به هم بچسبند.

در نهایت ، روی کیک و دور و اطراف کیک را با خامه به همان روش که گفته شد ، بپوشانید و آن را در یخچال قرار دهید .

برای تهیه رویه تزیینی ، شکلات و خامه را هم مخلوط کنید . مواد را روی حرارت غیر مستقیم (بن ماری ) بگذارید و مرتب هم بزنید تا مواد با هم ترکیب شوند بعد از اینکه شکلات کاملاً آب و در خامه حل شد ، اجازه بدهید یکی دو جوش بزند . سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود . در این فاصله همچنان مواد را مرتب هم بزنید تا رویه نبندد .

کیک را روی یک پنجره سیمی قرار دهید و مواد روی کیک را روی آن بریزید و اجازه دهید تا اضافات آن بریزد و از توری بچکد . سپس اضافه  رویه را در یخچال بگذارید تا کاملاً سفت شود .

کیک را با استفاده از پالت بلند از روی توری به ظرف اصلی منتقل کنید و با اضافه رویه کیک که در یخچال مانده تا کاملاً سفت شود ، روی کیک و اطراف آن را تزیین کنید.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید