مراقبت و نگهداری از موهای رنگ شده

آسمونی : بعضی از خانمها و دختران موهای بسیار تیره ی خود را چندین و چند بار بوسیله ی دكلره یا رنگ موهای بسیار روشن به رنگ بلوند و خیلی روشن در می آورند و از اینكه چه آسیب بزرگی به موها می‌رسانند یا غافلند و یا توجهی ندارند.

گاهی هم تنها در فاصله زمانی بسیار كوتاه همین رنگ موی روشن ، كه به اصرار وبا درد سرهای فراوان به این رنگ درآورده اند ،باعث خستگی آنها شده ودرصدد تغییر آن بر می آیند.

بعضی وقتها هم با داشتن مراسم های پشت سر هم و مخصوص، با هر رنگ لباس رنگ موی خود را نیز تغییر داده و صدمات جدی كه متوجه آن نیستند را به موهای شاداب و سالمشان می رسانند.

راه مطمئن و بهتر برای اینگونه افراد چیست؟

1- از رنگهای موقت استفاده كنند. این نوع رنگها نمی توانند تغییرات شدیدی در رنگ موها ایجاد نمایندو بهترین راه امتحان یك رنگ ،نوع موقت آن است كه به آسانی با یك بار شامپو زدن از بین می‌رود.

2- از رنگ موهای نیمه دائمی كه عمر بیشتری از انواع موقت دارند ،استفاده كنند كه با4 الی 5 بار شامپو زدن از بین می روند، مصرف آنها نیز ساده است و طبیعی به نظر می رسند و فانتزی بودن نوع موقت را ندارند.این رنگها احتیاجی به اكسیدان نداشته و تنها با كمی شامپو و آب مورد استفاده قرار می گیرند و از این بابت ضرر كمتری به موها می رسانند.

3- رنگهای دائمی كه به همراه اكسیدانها مصرف می‌شوند به خصوص در مورد روشن كننده و بی رنگ كننده‌ها كه از اكسیدانهای بسیار قوی استفاده می شود موها را دچار شكنندگی و آسیب دیدگی شدید می كنند و در این مورد نباید كمتر از 3 و ترجیحا 4 هفته فاصله دوباره استفاده شوند چرا كه موها در ماه 8 تا 12 میلی متر رشد می كنند وفواصل رنگ كردن مجدد باید طوری باشد كه موهای جدید را بپوشاند.

4- حتما برای تغییر مكرر وتنوع در رنگ مویتان بخصوص در مورد رنگهای بسیار روشن و بلوند در منزل پرهیز كنید و حتی الامكان زیر نظر یك آرایشگر حرفه ای این كار را انجام دهید تا توصیه ها و تقویت كننده و نرم كننده مخصوص مویتان را معرفی كند.

5- بعضی وقتها بین رنگی كه روی مو دارید تا رنگی كه انتخاب می كنید فاصله زیادی است بنابراین آرایشگرتان مجبور می شود یا چند بار موها را بی رنگ كند تا از رنگ تیره به بلوند برسد و یا مدت زمان بسیار طولانی موها را در دكلره و بی رنگ كننده زیر سشوار نگه دارد كه هر دوی این كارها با آسیب جدی كه به موی شما می رسانند باعث می شوند كه مجبور شوید علی رغم میل باطنی موها را كوتاه كنید.

6- موهای بی رنگ شده و رنگ شده توسط رنگهای بسیار روشن را بعد از شامپو زدن همیشه با نرم كننده ها بشویید تا از در هم رفتگی و صدمات فیزیكی آنها كاسته شود.

7- برای برس زدن از شانه هایی كه فاصله ی دندانه های كمی دارند استفاده نكنید زیرا باعث شكنندگی موها ی رنگ شده می شوند و روی موها را پر از خورده موی شكسته می كنند.

8- برای سشوار كشیدن ،سشوار هرگز با مو تماس نداشته باشد و با فاصله و حرارت ملایم آن استفاده شود.

9- به هیچ عنوان پس از بی رنگ وبلوند كردن موها از محصولات فر كننده و یا صاف كننده استفاده نشود.

10- تا شش ماه و ماهی دو بار ازچند تقویت كننده ی ویژه جهت تقویت موها استفاده كنید.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: nima
    28 مرداد 1396

    با سلام
    با تشکر از مطالب مفيد سايتتون براي دانستن اطلاعات بيشتر در باره اين موضوع سايت
    http://www.salamsalamat.comرا پيشنهاد ميکنم

نظر خودتان را ارسال کنید