زندگینامه علی لاریجانی

نام و نام خانوادگی : علی لاریجانی 

متولد :  1336

زمینه فعالیت : سیاستمدار

سمت : رییس مجلس شورای اسلامی

زندگی 

آسمونی : دكتر علی لاریجانی متولد 1336 در نجف اشرف فرزند حوزه و مرجعیت است . ایشان فرزند مرحوم حضرت آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی از مراجع عظام تقلید می باشد. 

وی ، دوران دبستان را در مدرسه ادیب و دوره متوسطه را در دبیرستان صدر قم سپری كرد و لیسانس خود را از دانشگاه صنعتی شریف ، در رشته ریاضی و علوم كامپیوتر با رتبه اول اخذ نمود. سپس در رشته فلسفه دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و دكتری خود را در رشته فلسفه دریافت كرد و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه تهران است . 

دكتر لاریجانی از شاگردان استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره) و نیز داماد ایشان می باشد. 

وی در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی ، بدلیل حساسیت سازمان صدا و سیما، با رایزنی استاد شهید مطهری به آن سازمان وارد شد و یك دوره از فعالیت را در آن سازمان آغاز كرد . در آن ایام، دكتر لاریجانی در مقابل تحرك ات ضد انقلابی بنی صدر و منافقین با همكاری و همفكری نزدیك شهید بهشتی، در جهت روشنگری افكار عمومی اهتمام خاص داشت. در دوران دفاع مقدس و از سال 1361 به سپاه پاسداران پیوست و در سمت معاونت سپاه و جانشین ستاد كل سپاه پاسداران تا سال 71 خدمت كر د . 

سپس با رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پذیرفت و در سال 1371 با حكم معظم له رئیس سازمان صدا و سیما شد.

دوران فعالیت در صدا و سیما 

فعالیت پنج سال نخست دكتر لاریجانی و بدنبال آن دوره پنج ساله دوم، حركتی چشمگیر در بعد كمی و كیفی در صدا و سیما را نشان دا د . شبكه های استان ی (از جمله شبكه رادیوئی و تلویزیونی استانی قم) رادیو معارف، شبكه قرآن، العالم، الكوثر، شبكه خبر، شبكه های جهانی جام جم و… سریالهای با كیفیت نظیر ولایت عشق – درباره زندگی امام رضا علیه السلام ، تنها ترین سردار درباره امام حسن علیه السلام، مردان آنجلس (اصحاب كهف )، مریم مقدس (س)، روشنتر از خاموشی(ملاصدر ا)، شیخ بهائی، كیف انگلیسی، شب دهم، در چشم باد، مختارنامه و دهها فیلم و سریال دیگر، و همچنین همایش چهره های ماندگار، تاسیس روزنامه جام جم، توسعه فعالیت های چند رسانه ای شخصیت بخشی و گسترش مراكز صدا وسیما در استانها و… محصول حركت فكری جدید در صدا و سیما بو د . 

اقدامات اجرائی وی در شرایط رسانه ای كشور بر اساس نظریه ای استوار بود كه باید در مقابل هجوم رسانه ای حریف، محصولات فرهنگی و هنری خود را بر مبنای فرهنگ، هویت و سنتهای دینی گسترش داد تا افراد جامعه با سلایق گوناگون در شرایط مختلف از امكانهای متعدد رسانه برخوردار باشند . او در شرایطی كه به قول رهبر معظم انقلاب در جنگ سخت رسانه ای قرار داشتیم، نظریه یاد شده را با توسعه كمی و كیفی صدا و سیما جامه عمل پوشاند و این یكی از خدمات ماندگار دكتر لاریجانی است.

مقام معظم رهبری مورد سازمان صداوسیما در دوره فعالیت دکتر لاریجانی فرمودند: «این رسانه ملی در دوره ده ساله مسئولیت جناب آقای لاریجانی به ارتقاء و پیشرفت چشمگیری نائل گشت و نقش آفرین عرصه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شد مدیریت هوشمند و پرتلاش توانس ت در این سازمان بزرگ تحول بیافریند و آ ن را برای رسیدن به نقطه مطلوب آماده سازد وظیفه خود می دانم از جناب آقای لاریجانی و همكارانی كه ایشان را در این كار بزرگ یاری داده اند صمیمانه تشكر كنم». 

دوران فعالیت در شورای عالی امنیت ملی

دكتر لاریجانی كه به مدت پنج سال یكی از دو نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت بود در شهریور 1384 با حكم رئیس جمهور محترم به دبیری شورای عالی امنیت ملی منصوب گردید. وی از سالها پیش نسبت به برخی سیاستهای هسته ای انتقاد داشت و جمله مشهور او پس از معاهده پاریس (هیچ آدم عاقلی در غلطان را با آب نبات عوض نمیكند) در خاطره ها مانده است.

با مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی، هدایت پرونده اتمی ایران به عهده او قرار گرفت . پیگیری منویات رهبری برای تحقق اراده ملی در زمینه دانش هسته ای، یكی از محورهای اصلی فعالیت او در این جایگاه بوده است .

لاریجانی معتقد بود: «مسئله هسته ای ایران را باید از نظر اهمیت استراتژیك با ملی شدن صنعت نفت مقایسه نمود».

تئوری دكتر لاریجانی در هدایت پرونده هسته ای بر سه ركن اساسی استوار بود:

1- ایجاد فضای اجماع ملی در كشور با پرهیز از مناقشات داخلی )

2- مقاومت هوشمندانه دیپلماتیك با بهره گیری از ظرفیت های مختلف دیپلماتیك (اعم از دیپلماسی رسمی، دیپلماسی پنهان و دیپلماسی مسیر دو و دیپلماسی عمومی)

3- حركت فعال در صحنه موضوعات منطقه ای و بین المللی و ایجاد همگرایی بیشتر با پرونده هسته ای براساس اركان فوق، همزمان با مذاكره با آژانس و نماینده 1+5 و با روسای كشورهای مهم منطقه، نظیر رئیس جمهور سوریه، پادشاه عربستان، رئیس جمهور الجزایر، نخست وزیر عرا ق روسای كشورهای خلیج فارس و نیز روسای جمهور تركیه، پاكستان، تئوری همگرائی منطقه ای را در جهت خنثی كردن ماجرا جوئی های آمریكا در منطقه دنبال نمود. 

دكتر لاریجانی با طراحی تئوری « نگاه به شرق » در حوزه دیپلماسی هسته ای و راهبرد امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، تلاش كرد انگاره وقت (اتكاء به سه كشور اروپایی ) را تعدیل كند.

مذاكرات ویژه راهبردی با روسای جمهوری روسیه، چین و نخست وزیر هند در همین راستا بود، شاید این تئوری در روزهای نخست با نقد و طعن مواجه شد اما كاهش قدرت تئوری یكجانبه گرائی آمریكا و افزایش قدرت چانه زنی قدرتهای منطقه و چین و روسیه در 5+1 و انتقال كامل محموله سوخت هسته ای نیروگاه بوشهر از روسیه به ایران می تواند شاخص قابل تاملی در نتیجه بخشی دیپلماسی نگاه به شرق باشد.

از طرفی دكتر لاریجانی حوزه رایزنی با كشورهای غربی را از انحصار سه كشور اروپائی به سایر كشورهای مهم غربی كشاند، و با رایزنی مستمر با نخست وزیران ایتالیا و اسپانیا، رئیس جمهور سوئیس و سایر كشورهای اروپائی، همراه با رایزنی های فعال با كشورهای منطقه در مسائل حساس افغانستان عراق، لبنان و فلسطین، قدرت مانور ایران را در مذاكرات هسته ای افزون نمود، بطوریكه وی با ارائه طرح ابتكاری مدالیته (طرح اقدا م ) در مذاكرات با رئیس كمیسیون خارجی، اتحادیه اروپایی و دبیركل آژانس بین المللی انرژی اتم ی ، عملاً مذاكرات كم خاصیت آژانس و دور معیوب مذاكرات 5+1 را در مسیر معقولی شتاب بخشید ، كه منجر به سه گزارش البرادعی گردید و گزارش نهایی آن عملاً به حل و فصل جامع مسائل باقیمانده با آژانس منجر شد. بدین وسیله زبان آمریكا در اتهام افكنی به لكنت افتاد و موفقیت بزرگی نصیب ملت بزرگ ایران گردید.

گرچه برخی و رسانه های داخلی و خارجی، لاریجانی را به واسطه طراحی ابتكار مدالیته و دیپلماسی فعال هسته ای، به مرد هسته ای كشور ملقب كردند، اما او پس از گزارش البرادعی تصریح كرد: «موفقیت های هسته ای ایران را اگر بتوان به نام فرد ی نوشت آن شخص قطعاً مقام معظم رهبری است كه در طول سالهای متمادی این ایده استراتژیك را دنبال نمودند تا امروز به نتیجه رسید، توفیق هسته ای مرهون، شجاعت و درایت رهبری، عقلانیت در مدیریت و پایداری ملت ایران می باشد».

دكتر لاریجانی همواره نظریه پردازی را با سخت كوشی اجرایی در كلیه مناصب خود تلفیق كرده است. بطوریكه سبك مدیریت وی دو مولفه تئوری عقلانیت اسلامی و تحرك جدی اجرائی را نشانگر است. زمانی كه تهدیدات بین المللی و منطقه ای سرعت بیشتری گرفت، دكتر لاریجانی نظریه روشنگری در غرب و مذاكرات نفس گیر را با تئوری عمق بخشیدن به همكاریهای راهبردی منطقه ای بخصوص با سوریه و مقاومت اسلامی و ملی لبنان و فلسطین هم راستا كر د . حمایت جدی وی از حزب الله لبنان و مقاومت فلسطین مخصوصاً در دفاع مقدس 33 روزه و فتح الفتوح حزب الله در مقابل ارتش آمریكا و رژیم صهیونیستی، تحقق اجرایی چنین نظریه ای است.

لاریجانی موضوع اشغال عراق را نیز با حساسیت دنبال و اقدامات عمرانی و دیپلماتیك جمهوری اسلامی در این زمینه را هدایت می كرد. 

دوران فعالیت در مجلس شورای اسلامی 

دكترعلی لاریجانی پس از رای استثنایی مردم شریف قم با نظر اكثریت مطلق نمایندگان مجلس هشتم با 230 رای بعنوان ریاست مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم انتخاب شد. با وجود اینكه در چهار ساله اخیر،كشور در مواجهه با حوادث بزرگی از جمله جریانات بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 و فتنه گری عده ای در داخل با همراهی و فرصت طلبی غربیها بود، مجلس با متانت و استواری در خط رهبر معظم انقلاب اسلامی ، منافع ملت و آرمانهای نظام گام برداشت . 

در همین مسیر اعتماد بالای نمایندگان به ریاست دكتر علی لاریجانی بر مجلس هشتم در هر چهار سال استمرار یافت. دغدغه و برنامه لاریجانی در مجلس هشتم عمدتاً در محورهای زیر خلاصه می شود:

اولاً حفظ آرامش در كشور برای آبادانی و رفع مشكلات مردم، ثانیاً حمایت جدی از رهنمودهای مقام معظم رهبری، ثالثاً تصویب طرحها و لوایح مهم و اساسی برای حمایت از اقشار زحمت كش و پر تلاش نظیر كشاورزان، دامداران، قالیبافان ، بیمه بیكاری، طرح هدفمند كردن یارانه ها، برنامه پنجم توسعه و … رابعاً طراحی سیستم نظارتی بر امور اجرائی كشور توسط مجلس بود.

در این زمینه می توان به بررسی و تصویب نظام بهره وری كشاورزی، قانون مجازات اسلامی، قانون بیمه بیكاری، قانون بیم ه قالی بافان و سایر صنوف مرتبط با قالی بافی اشاره كرد.

انجام وظیفه برای قم

دكتر لاریجانی با همه مسئولیتی كه در اداره مجلس به عهده داشت، به عنوان نماینده مردم شریف شهرستان مقدس قم پیگیری طرحهای مهم در جهت آبادانی، عمران ، توسعه و رفع مشكلات مردم را دغدغه دیگر خود می دانست . 

بحمدالله با پیگیریهای ایشان بسیاری از آنها به جریان افتاده و یا به نتیجه رسیده است كه به برخی از این طرحها اشاره می شود:

 پیگیری تخصیص اعتبار و تامین بودجه و اتمام پروژه طرح تامین آب آشامیدنی قم

كمك به احداث فرودگاه قم با پیگیری در جهت رفع موانع و مشكلات احداث این فرودگاه 

پیگیری تامین اعتبار و اقدامات لازم برای آغاز فعالیت عمرانی مترو، پروژه منوریل و راه اندازی زیرگذر عمار یاسر

مساعدت در جهت حل مشكلات طرح حرم تا جمكران و پیگیری در جهت رفع مشكلات و موانع اجرای طرح حرم تا جمكران

توجه ویژه و پی گیری مستمر توسعه و گسترش كمی و كیفی مراكز آموزش عالی و دانشگاههای شهر قم و گسترش فعالیتهای علمی و پژوهشی حوزه علمیه قم و تخصیص اعتبارات در لایحه بودجه

پیگیری ویژه در انجام فعالیت و شتاب عملیات عمرانی طرح توسعه اطراف حضرت معصومه (س)

پیگیری برای آغاز بكار بیمارستان شهید بهشتی 

 پیگیری ویژه احداث شهرك های صنعتی در قم نظیر شهرك چاپ و نشر، شهرك شهرك نمایشگاهها اختصاصی و بخصوص نمایشگاه فرش و بررسی مشكلات ، IT فناوری صنعت گران استان

پیگیری ویژه در جهت حل مشكلات كشاورزان در ابتدای طرح هدفمند كردن یارانه ها با تشكیل جلسات با مسئولین ذیربط مشكلات دامداران در هنگام حوادث مختلف و تامین بخشی از خسارات آنها 

 پیگیری حل مشكلات تلاش گران بخش صنعت فرش استان قم

پیگیری طرح گسترش طرح گاز رسانی و آب رسانی به روستاها و انتقال آب برای بخشهای صنعتی و كشاورزی از تهران و تخصص اعتبارات مورد نیاز

دیدارهای مستمر با كلیه مدیران سازمانها، نهادها، و ادارات كل استان قم در جهت بهبود خدمت رسانی به مردم استان

پیگیری و تلاش در جهت راه اندازی جاده قم به گرمسار و تخصص اعتبارات مورد نیاز

پیگیری در جهت آغاز عملیات عمرانی قطار سریع السیر اصفها ن – قم – تهر ان و قطار سریع السیر قم به مشهد و رفع موانع موجود

پیگیری در جهت آغاز اقدامات راه اندازی قطار سریع السیر قم به مشهد

 تلاش در ایجاد راه دسترسی جداگانه مشكل رفع خطر سیلاب و راه اندازی امكانات رفاهی و انتظامی به شهرك پردیسان

 دیدار و ملاقاتهای متعدد با مراجع عظام تقلید، روحانیت معظم و بهره مندی از فرمایشات حضرات آیات عظام و توجه به نقطه نظرات آنان 

 تلاش و پیگیری در جهت اجرائی شدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان قم 

تاسیس مركزپژوهشهای اسلامی مجلس شورای اسلامی در شهر مقدس قم.

 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید