ممنوعیت پرواز دومین عضو خانواده آنتونوف

1393/05/26

پروازهای مسافری دومین عضو خانواده آنتونوف هم در آسمان ایران ممنوع شد؛ این بار یک هواپیمای نظامی – تاکتیکی که طبق آخرین برآوردها در ایران بیش از دو فروند از آن وجود دارد که در اختیار ارگان‌های نظامی است.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، طبق اعلام مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور، رییس‌جمهوری در دستوری استفاده مسافربری از هواپیمای آنتونوف 74 را ممنوع کرده است.

این هواپیمای قدیمی نظامی سال‌هاست در خطوط هواپیمایی روسیه پرواز می‌کند؛ هواپیمایی که اصلی‌ترین کاربرد آن در حوزه نظامی است اما قابلیت افزایش ظرفیت و استفاده مسافری را نیز دارد.

از آنتونوف 74 برای حمل مهمات و اقدامات تاکتیکی نظامی استفاده می‌شود این هواپیما قابلیت پذیرش 45 تا 50 مسافر را دارد و حتی از آن استفاده VIP هم می‌شود.

طبق آخرین برآوردها در ایران بیش از دو فروند از این نوع هواپیما وجود دارد که در اختیار ارگان‌های نظامی است.

بحث استفاده مسافری از آنتونوف 74 در سال‌های گذشته یک بار مطرح شد که البته با مخالفت سازمان هواپیمایی کشوری از دستور کار خارج شد.

هر چند به نظر می‌رسد با توجه به دستور رییس‌جمهور برای توقف استفاده مسافری از این هواپیما، مخالفت سازمان هواپیمایی در این زمینه نقض می‌شده است.

بحث ممنوعیت استفاده از هواپیماهای روسی در سال‌های گذشته بارها مطرح شده و هر چند در مراحل مختلف استفاده مدل‌هایی از آن ممنوع شده است اما مدل‌هایی از آن هر چند در سطح محدود مورد استفاده مدل‌هایی که مشخص نیست تنها به آنتونوف ختم می‌شود یا انواع دیگری به نام‌های شرقی را نیز شامل می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید