آیا فال قهوه صحت دارد ؟

is-it-true-that-coffee-beans(1)

نخستین سئوالی که در این مقوله مطرح است این است که اصولاً چرا در میان انواع و اقسام فال ها و ادوات و ابزار پیش گویی مساله فال قهوه تا این حد فراگیر شده و در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است؟با پورتال آسمونی همراه باشید

به نظر می رسد این فراگیر شدن دلایل متفاوتی داشته باشد. اما به یقین یکی از مهم ترین دلایل شیوع و گسترش این نوع فال گیری و پر مخاطب شدن آن، دسترسی آسان به ابزار و آلات آن و آسانی انجام کار در این نوع فال گیری است. تمام هزینه تشکیل چنین بساطی یک فنجان قهوه است که در هر کجای دنیا یافت می شود و تنها مقدمه ورود در این عرصه این خیال پردازی های خوردن قهوه و برگرداندن تفاله فنجان روی نلبکی است که به طور طبیعی موجب ایجاد اشکال و تصاویری روی سطح داخلی فنجان خواهد شد.

برخلاف روش های سنتی مانند رمالی و دعانویسی و احضار روح و …در بسیاری از موارد نیازمند ادوات و ابزار و فضای خاص و توانایی انجام برخی رفتارها و حرکات ویژه است که از عهده هر کسی برنمی آید.
به علاوه نفس برخی از کارهای سنتی آن قدر با خاطرات بد و مکان های کثیف و آلوده و حوادث مشمئز کننده همراه است که انسان متمدن و امروزی از ورود در آن حوزه پرهیز دارد و برای چند زن غربی یا غرب گرای شرقی دور هم نشستن بر مبل های تشریفاتی و دور میز عسلی های کوچک و قهوه ساختن و خوردن و بعد در عالم خیال پردازانه به گفتگوهای توهم آلود پرداختن به هیچ وجه چندش آور و به تعبیر متداول، بی کلاس نیست. در حالی که هیچ انسان تحصیل کرده ای معمولاً حاضر نمی شود به عنوان رمال و جن گیر یا مانند آن دست به کارهای متداول در این حوزه بزند.
از طرف دیگر عناوینی چون رمالی و جن گیری و … در زمره عناوین مجرمانه در بسیاری از کشورها و در قوانین جزایی ملل محسوب می شود در حالی که عنوان فال قهوه گیری چندان داخل در این مجموعه محسوب نمی گردد.
درستی یا نادرستی؟!

با وجود همه مباحث علمی و حساب و کتاب های عقلایی باز هم حقیقت آن است که نمی توان درستی برخی از پیشگویی های این فال گیران را انکار کرد و بسیار دیده شده که این افراد به نکات بسیار درستی و واقعی اشاره می کنند. با وجود این نتایج درست و واقعی چه می توان گفت؟

در پاسخ به این امر، هم نوعی تحلیل عقلی پاسخ گو است و هم تجربه های متعدد افراد و نتایج آماری مراکز قضایی و جنایی.
اولاً باید گفت که در مساله فال گیری و پیش گویی و مانند آن که خود نیز هنری است و مهارت انجام صحیح آن در نزد هر کسی نیست برخورد زیرکانه و روان شناسانه بسیار بسیار مهم است.

مثلا در مورد یک دختر جوان هر تصویری وجود داشته باشد به یقین شبیه یک مرد رؤیایی است که سوار بر اسب می خواهد به خواستگاری او بیاید. اما مانعی بزرگ بر سر راهش وجود دارد و …
در حقیقت نکته دقیق این شیوه آن است که مراجعه کنندگان به فال گیران غالباً افراد دارای مشکل و دغدغه و بسیار حساس نسبت حوادث و خطرات و مشکلات احتمالی هستند و این دغدغه ها هم معمولاً از چند مورد خاص و معین خارج نیست.
به عنوان مثال به احتمال بالای 90 درصد یک دختر جوان عاشق پسر جوانی است یا به او اظهار محبت شده و او در تصمیم گیری در این خصوص مردد است و به شکل کاملاً طبیعی موانع و مخالفین جدی در خانواده دو طرف وجود دارد و یا مشکلات گوناگون مالی و اجتماعی و …نمی گذارد که عشق به سرانجام برسد و مسلماً در این میان چند جمله ساده و کوتاه جناب فال گیر، زدن در خال و بیان حقیقتی است که به جز خدا و طرف مقابل کسی از آن خبر نداشت.
ثانیاً فال گیران در این جلسات مطالب و نکات متعدد و متنوعی را به شکل چند گزینه ای مطرح می کنند که احتمال درستی یکی از آن ها بسیار بالاست.
مثلاً می گویند:«در مدت بسیار کم آینده یک پسر که به تو خیلی نزدیک است به خواستگاریت می آید. حالا یا از بستگان نزدیک است یا همسایگان نزدیک و یا یکی از همکاران یا همکلاسی ها که خیلی به تو نزدیک است و …»
مسلماً دختر دم بختی که جمال و کمالی هم دارد و در موقعیت ازدواج است، خواستگاران متعددی هم دارد که همه آن ها یا لااقل اکثر آنها در یکی از عنوان های یاد شده می گنجد و کافی است که در همان ماه کسی به این دختر اظهار علاقه کرده پیشنهاد خواستگاری بدهد. با این فرض به یقین فال گیر داستان تبدیل به اسطوره ای شده که حرفش رد خور ندارد!

یک حالت روانی

نکته بسیار دقیق دیگر در این داستان این است که در علم روان شناسی گفته می شود که انسان مخصوصاً در موقعیت های خاص روحی و روانی مانند وضعیت درگیری با برخی مشکلات، چنان به دنبال راه حل و چاره جویی است که در موقعیت اعتماد به برخی افراد تنها به نکات مثبت توصیه های آنان توجه می کند و مثلاً وقتی زن فال گیر به چند نکته اشاره می کند که تنها یکی از آن ها به واقعیت نزدیک است، همان نکته در ذهن فرد برجسته شده و باقی می ماند، اما نکات و احتمالات متعدد دیگر که هیچ ربطی به واقع نداشتند کاملاً فراموش می شوند.
اگر با افرادی که اهل مراجعه به این فال گیران هستند مواجه شوید، معمولاً این تعبیر را می شنوید که «هرچی گفت عین حقیقت بود و مو لای درزش نمی رفت» اما اگر قدری پی گیر شوید یا خود فرد تا حدودی منصف باشد و زیاد جوگیر نشود می گوید «هرچند برخی از مطالبی که گفت درست نبود، اما انصافاً برخی از مطالب عین واقعیت بود». این نکته دقیقاً یعنی همان مطلب روانی مورد نظر، یعنی بزرگ نمایی ذهنی یک احتمال نزدیک به واقع و فراموشی نکات متعدد غیرواقعی.
در نتیجه همان موارد محدود نزدیک به واقع در ذهن فرد بزرگ می شود و مابقی هم به شکلی مبهم باقی می ماند، یا فراموش می شود و یا فرد انتظار رخ دادن آن ها را می کشد. اما بعد از مدتی می فهمد که چنین چیزی صحیح نبوده و این ادعا به واقعیت نپیوسته که دیگر تاثیری در نتیجه گیری و جمع بندی ندارد.
نباید از یاد برد که معمولاً فال گیران به خاطر کثرت مراجعه کنندگان، کاملاً احتمالات متناسب با هر فرد را می شناسند و از حرکات و تغییرات در چهره یا تایید و تکذیب احتمالی فرد می فهمند که در ادامه چه باید بگویند تا گفته هایشان به واقعیت نزدیک شود و کافی است که وقتی به زبان می آورند که «یک زن حسود در بین نزدیکان داری» و مشتری متوهم هم ناخواسته می گوید «ای گفتی، خواهر شوهرمه» دیگر به طور طبیعی هر فال گیر آماتوری هم می داند که در ادامه چه بگوید و چه نسخه ای برای زن مال باخته بپیچد!

تجربه ای تلخ

مهم تر از همه موارد بالا، نتایج تحقیقات مراکز جنایی و قضایی کشور است که نشان می دهد برخی از این افراد به طور کاملا حساب شده از طریق برخی واسطه ها از مشکلات اصلی فرد مطلع می شوند و سررشته اصلی را به دست می آورند.
مثلاً کافی است که فال گیر بداند مشکل اصلی این مشتری خاص مشکلات مالی یا رفتاری همسر یا اموری دیگر است و همین اطلاعات کوچک که معمولاً زنان به راحتی آن را به دیگران منتقل می کنند و در هر جمع زنانه ای وقتی سفره دل شان را باز می کنند به آن ها اشاره می کنند، کلید موفقیت فال گیران است.
ابزار این انتقال اطلاعات هم این است که اکثر فال گیران توسط دوست و آشنا معرفی می شوند و این واسطه های اجیر شده یا غافل از همه جا، وقتی با زنی که مشکلات خود را مطرح می کند مواجه می شوند، می گویند که من کسی را می شناسم که چنین و چنان می کند و بعد هم برای نوبت گرفتن با فال گیر تماس می گیرند و خواسته یا ناخواسته مشکلات فرد را بازگو می کنند و ادامه داستان هم روشن است.
وقتی فرد مشتری بدبخت برای اولین بار پیش فال گیر می رود چیزهایی را می شنود که به تعبیر خودش «عین واقعیت بود، در حالی که برای اولین بار بود که همدیگر را می دیدند و او هم قبل از فال گیری از مشکلاتش هیچ بر زبان نیاورده بود.»
روشن است که پس از این، تنها چیزی که باقی می ماند اعتماد کامل و صد در صد به این فرد و نسخه هایی است که می پیچد.

نکته ای دقیق

با وجود همه آن چه گفته شد، ممکن است فردی ادعا کند که ما هم همه این موارد را قبول داریم؛ اما با فرد خاصی مواجه شدیم که در موارد متعدد هرچه گفت عین حقیقت بود و به ریزترین نکات و ظرایف اشاره کرد که در عالم واقع صد در صد رخ داد و هیچ جای انکار و تردیدی باقی نگذاشت!
در مورد این ادعای خاص اگر فرض را بر صحت و درستی آن بگذاریم باید گفت تنها احتمال قابل قبول و منطقی در این مساله آن است که این فرد از ابزار و راهکاری دیگر برای نتیجه گیری بهره می برد ولی فال قهوه را بهانه ای برای طرح ادعاهایش قرار می دهد. در واقع شیوه ظاهری رسیدن او به پاسخ، فال قهوه است اما واقعیت چیز دیگری است.
توضیح مختصری که در این مورد می توان داد این است که به یقین علوم مشخصی از گذشته تا حال در بین برخی از خواص مطرح بود که به واسطه آن ها می توان به پاسخ دقیق برخی از سئوالات رسیده و از بعضی ناشناخته ها آگاه شد.
علومی مانند، جفر، رمل و … از این قبیلند که هرچند عالمان حقیقی به همه جزئیات و رموز این علوم بسیار کم و نادرند، اما برخی از افراد چیزهای مختصری را در این خصوص می دانند و از آن استفاده می کنند و در نتیجه ممکن است برخی از افرادی که به ظاهر با فال قهوه گرفتن به برخی از جزئیات مخفی و پنهان اشاره می کنند در واقع از طریق این علوم یا راه هایی مشابه به این امور پی می برند. اما فال گیری و قهوه و مانند آن را بهانه و ابزاری ظاهری قرار می دهند تا گرفتار برخی پیامدها و محکوم به برخی تخلفات نشوند.

نکته پایانی

نباید از یاد ببریم که اسلام دین تعقل و اندیشه است و ما معتقدیم که سرنوشت انسان نه در کارت های رنگارنگ تاروت و نه در صفحه های برنجی با تصاویر عجیب و غریب و نه در بین تفاله قهوه رقم نمی خورد و این خود ما هستیم که سرنوشت خود را آن گونه که خواهد بود با اعمال و رفتارها و تصمیمات مختارانه مان رقم می زنیم و البته اراده خداوند و قضای او هم در بالاتر از هر اراده و عزمی بر همین امر تعلق گرفته است. پس چه بهتر که زندگی مان را از مدار عقلانیت و شریعت خارج نسازیم و به سمت بیراهه های خطر نکشانیم.

3.9/5 ( 10 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: بی نام
  05 مهر 1398

  سلام ادمین جان این نظر رو صرفا جهت تجربه شخصی درج میکنم لطفا زود قضاوت نکنید من هم اعتقاد نداشتم چند نفر از بستگان نزدیکم میخواستن برن پیش فالگیر که من سعی کردم منصرفشون کنم و گفتم که اره تقدیر دست خداست سرنوشتتونو ندین دست اینجور ادما چون هیچی جز ضرر برای شما و زندگیتون نداره و این حرفا ولی اونا کار خودشونو کردن و نود درصد پیش بینی هایی که فالگیر کرده بود براشون اتفاق افتاد ولی من باز هم اعتقادی نداشتم که خواهرم مجابم کرد بریم پیشش و برای من فال بگیره من نرفتم داخل چون فالگیر خانم بود خواهرم رفت داخل و با صدای ضبط شده اومد بیرون من وقتی گوش کردم مو به تنم سیخ شد تعدادی اسم گفت که همشون بستگانم بودن بی کم و کاس حتی اسم صمیمی ترین دوستمم گفت وضعیت زندگیمو بازگو کرد و حتی با دختری که پنهانی حدود یک سالی هست دوستم و قصد ازدواج باهاش دارم رو با ظاهر چهرش توصیف کرد و گفت در شان و شخصیتت هست و میتونم بگم 80درصد چیزایی که گفت حقیقت داشتن و تصمیمی که برای ایندم داشتم و سر دو راهی قرار گرفته بودم منو مجاب کرد که محکم پای تصمیمم بایستم لطفا قبل از این که چیزی رو تجربه نکردید قضاوت عجولانه نفرمایید

 2. نویسنده دیدگاه: Dni
  28 مرداد 1398

  واقعا اگه ی ادمی عاقل باشه و منطقی فکر کنه هیچ وقت حتی فکرشم ب سمت اینجور مسائل نمیره
  واقعا خودتون تو خلوتتون بشینید فکر کنید فقط اع یک قهوه انتظار پیشگویی دارید
  واقعا احمقانس
  همش خرافاته
  ادم زندگیش اونطوری پیش میره ک خدا بخاد و خودش با قدمایی ک بر میداره
  نه ی فنجون قهوه و ی مشت اراجیف ک ملوم نیس چیه
  واقعا متاسفم ک انقد ساده و زودباورید

 3. نویسنده دیدگاه: مرضیه
  23 اسفند 1397

  منم فال گرفتم و طقریبا همه چیزایی که گف واقعیت داشت

 4. نویسنده دیدگاه: صابری
  24 دی 1397

  من چند بار رفتم و بهم درست گفتن .بعد از چند بار فهمیدم درباره چیزی که همون موقع ذهنم رو در گیر کرده حالا مشکل مالی .خانوادگی .روانی و….دقیقا دست رو همون میزارن و در موردش توضیح میدن هم حال و هم اینده رو میگن .البته من میبینم که اگر من سوالی میپرسم اون به جلو نگاه میکنه سوال من رو تکرار میکنه انگار که از کسی بپرسه .بعد به من جواب میده .منم اعتقاد دارم

 5. نویسنده دیدگاه: لیلا
  22 دی 1397

  من به هر چیزی که آینده خوبی رو پیش بینی کنه اعتقاد دارم و پیش بینی های بد رو اصلا فراموش میکنم و باور نمی کنم.همین اعتقاد باعث شده فقط اتفاقات پیش بینی شده خوب برام بیفته .خدا رو شکر

 6. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  07 آذر 1397

  کلااز بیخ وبن باسیاست وروانشناسی ومنطق حرف می زنند وبه رفتارهای ادم ها نگاه می کنند وتقریبا از ظاهر ادم ها میشه خیلی چیز ها رو فهمید

 7. نویسنده دیدگاه: فال تاروت کبیر
  02 آبان 1397

  سلام
  از بین فالها من به فال تاروت کبیر اعتقاد دارم.نمیدونم چرا ولی این فال جواب میده معمولا

 8. نویسنده دیدگاه: سارا۲۲
  19 مهر 1397

  سلام راستش من باور دارم همین چندوقت پیش که گرفتم بهم گفت کسی میاد پیشت بهت پیشنهاد شغلی میده واینو گفت که این مرد خیلی با موقعیت خیلی بالاهست من خیلی تعجب کردم توی این روزا که همه دنبال کار میگردن یکی باموقعیت بیاد بمن پیشنهاد بده شاید باورتون نشه دوروز بعدش یه اقای دکتر با موقعیت عالی که همیشه ارزوم بود ببینمش من فقط اسمش شنیده بودم خلاصه اومد تواتاقم وبهم پیشنهاد کاری داد حتی بهم گفت ساعت کاریتو خودت مشخص کن براش فقط اتمام پروژه مهم بود

 9. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  11 مهر 1397

  به نظر منم ٩٠ درصدش راسته منم تو فاصله شش ماه دوبار رفتم و هر دوبار چيزاي راستي درمورد زندگيم گفت و حتي خيلي از حرفاشم حرفاي دفعه قبل بود و جوري نيست هردفعه چيزي از پيش خودشون بگن و بعضي چيزا واقعا تو فال ادمه

 10. نویسنده دیدگاه: الهام
  03 مرداد 1397

  میشه شمارش رو بدی

 11. نویسنده دیدگاه: Monli
  28 اسفند 1396

  فال قهوه واقعا راسته ۷ سال پیش من وقتی ۱۵ سالم بود لیوان قهوه رو برگردندم و نگاه کردم از اون موقع یه حس جالبی بهش داشتم هر وقت به لیوانم نگاه میکرم اون اشکالش یه اتفاقو تو ذهنم میاورد و واقعا اون اتفاق میوفتاد کم کم برای مادرو خاهرامو نگاه کردم همینطور دوستای صمیمیم و هر چی که حس ششم بگه واقعا ۹۰ درصدش میشه من نمیدونم واقعا این چه حسیه ولی واقعا دوسش دارم ..البته این شغل نیس برام ینی همیجوری برای دل خودمون نگا میکنم و هیچ وقت دوست ندارم از این حسی که دارم سواستفاده کنم و اینده مردمو یسری حرف که ممکنه راستم باشه به کسی بفروشم ?واقعا گناه داره از این راه پول دربیاری …فقط خاستم بگم تجربش کردم و میدونم که راسته …البته نه گفته های هرکسی ..یادمونم باشه اول اخر هر اتفاقی خداس ☁?

 12. نویسنده دیدگاه: یه دختر
  26 آبان 1396

  منم گرفتم حقیقت داره فال قهوه.آدم‌مو به تنش سیخ میشه.به قول دوستمون ممکنه بااجنه درارتباط باشن

  • نویسنده دیدگاه: الهام
   03 مرداد 1397

   میشه شماره فال گیر رو بفرستین

 13. نویسنده دیدگاه: نرگس
  08 آبان 1396

  من به فال قهوه اعتقاد نداشتم ولی بایه خانم پرستاربازنشسته اشنا شدم که ازیه مرد روسی فال قهوه یاد گرفته بود …این خانم درباره اینده من چیزهایی گفت که باور نمیکردم ولی همش به واقعیت تبدیل شد واقعا عجیبه چطور از ایندم گفت که عین همون شد..حتی درباره همسر ایندم همه چیزش درست بود درباره خصوصیت رفتاری واخلاقش واقعا عجیبه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   08 مهر 1397

   میشه شمارشو بزارید منم زنگ بزنم

 14. نویسنده دیدگاه: محدثه
  22 تیر 1396

  اتش جان این شماره نگین فالگیر نیست.من یکبار فالشو امتحان کردم اصلا هیچکدوم حرقاش برام اتفاق نیفتاد.تازه یه دعانویسم معرفی کرد که ازش دعاگرفتم و بعداین همه مدت جواب نگرفتم. اصلا وعده هاشم درست از آب درنیومد.واقعا متاسفم.

 15. نویسنده دیدگاه: آتش
  20 خرداد 1396

  خانمی میشناسم خیلی خوش برخورده وواسه مشتریش وقت میزاره 09363297984

 16. نویسنده دیدگاه: محمد
  29 اسفند 1395

  منم وقتی 14سالم بود مادرم تنهایی رفت برام فال قهوه گرفت با این که من اصلا همراهش نبودم و منو نمیشناخت اسم منو به مادرم کفت و اتفاقاتی که تو گذشته برام اتفاق افتاده بود گفت که آینده اش خیلی خوب میشه خیلی ثروت مند و قدرتمند میشه ولی الان 19سالمه زندگیم خیلی مزخرفه حتی پول شارژ گوشیمم ندارم

 17. نویسنده دیدگاه: محمد
  22 دی 1395

  سلام فال قهوه داریم تا فال قهوه
  بعضی از فال ها هستن واقعا جنبه سرگرمی دارن ولی بعضی از فالگیرا با اجنه در ارتباط هستن و خیلی از حرفاشون درست از آب درمیاد

 18. نویسنده دیدگاه: fffff
  15 آبان 1395

  بنظر من فال قهوه فقط یه سرگرمیه و تخیل که وقتی حرفایی رو بما میگن ممکنه بینشون تعدادیش راست باشه و باعث میشه فکر کنیم واقعیه ولی اینطور نیست

 19. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  08 مهر 1395

  بچه ها من به فال قهوه یا فال دیگری اصلا اعتقادی نداشتم .ولی مادرم رفته یه فال قهوه برام گرفته که تمام اصرارم رو به مادرم گفته ….واقعا بچه ها خیلی خیلی تعجب کردم …با اینکه یه آدم تحصیل کرده هستم و به این چیزا اعتقادی نداشتم اعتقاد پیدا کردم .البته بچه ها شاید بگید از مادرت قبل از فال گرفتن حرف کشیده بیرون ولی اینطور نبوده و مادرم رو اصلا سوال پیچ نکرده و اصلا سوال تستی هم مطرح نکرده بگیم با احتمال و شانس فالگیره حرف زده…واقعا که خیلی عجیبه . بچه ها ذهنم رو واقعا درگیر این موضوع شده و اعتقاد پیدا کردم…

  • نویسنده دیدگاه: کمیل
   22 مهر 1396

   برای منم اتفاق افتاد

 20. نویسنده دیدگاه: مهتاب
  25 شهریور 1395

  سلام من هم به فال قهوه اعتقادی نداشتم اما خوبه که حداقل 1بار امتحان کنید . من پیش ی خانم فال قهوه همراه با سرکتاب قرآنی می گیرم و خیلی هم راضی هستم . گاهی هم ک کارم بسته میشه خودش برام دعای کارگشایی مینویسه .خیلی دستش خوبه…
  خانم کاشانی09339066217

 21. نویسنده دیدگاه: علي
  31 مرداد 1395

  من خواهرم رفته بود پيش يكي از فالگيرا من اعتقادي نداشتم اصلا به فال و هنوزم ندارم ولي داشتم بهرصداي فال گير راجب خواهرم گوش ميكردم يهو گفت علي كيه ؟! خواهرم گفت داداشم! گفت گرفتار مشكل مالي ميشه! من سركار بودم مشكلي هم نداشتم! بعد گفت محمد كيه خواهرم گفت بابام، گفت واسه علي نگرانه ولي مشكل مالي علي حل ميشه از تير تا شهريور ، من مرداد كارمو از دست دادم و شديدن به مشكل مالي برخوردم حتي نزول كردم و نميدونم چي بگم راجب فال گير …

  • نویسنده دیدگاه: گندم
   22 شهریور 1395

   جالبه!
   ولی واقعیت داره

   • نویسنده دیدگاه: امیر خدابخشيان
    30 بهمن 1397

    منم زیاد شنیدم . ولی سوالم اینه که مبنای علمی داره فال یا با جن سروکار دارن !؟ آیا واقعا در اون ته فنجان قهوه چه چیزی هست که کل زندگی یه نفر رو آمار میده . یا کشیدن کارت که بطور اتفاقی هست چه چیزی نهفته هست ، آیا همه اینا کلاهبرداری و سرکاری هست ؟ الان بقدری زیاد شده آدم میمونه چی نظر بده . یا سر کتاب که باز میکنند اون همه حروف و اعداد چه اسرار پنهانی است . اگر کسی مسلمان نباشد جواب میده ؟ لطفا دوستان محترم توضیح بدن .سپاس .🙏

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   10 شهریور 1396

   سلام میشه شمارشو بدی

   • نویسنده دیدگاه: فرزاد
    18 دی 1397

    سلام فال قهوه واقعیت داره

 22. نویسنده دیدگاه: نگار
  30 مرداد 1395

  بنظرمن کاملا حقیقت داره

 23. نویسنده دیدگاه: صبا
  25 مرداد 1395

  من به همراه دوستام پیش یکی از فالگیرای قهوه رفتم وفقط به چیزایی که به دوستام گفت گوش دادم … حالا جدای ازینکه حرصش گرفته بودکه چرا من فقط گوش میدم و نخواستم فالمو بگیره … که خداروشکر می کنم اینکارو نکردم و اخرشم کلی بهم تلقین کرد که توام ی روز میای پیشم فالتو بگیرم. ولی من عمراااا برم …..
  چیزی که خیلی تابلوا درمورد چیزایی که میگه روانشناسی از رو چهره و قیافه ست … و واکنش طرف به حرفایی که میگه و اینکه خیلی چیزا رو چندگزینه ای میگن …. واقعا اون روز فک کردم تو دلش چقد داره بما می خنده …
  من نگاهشو به دوستام و واکنش اونا رو زیر نظر داشتم تو چیزایی که می گفت تاثیر داشت ….اخرشم چندتا ویژگی بمن چسبوند … خخخ

 24. نویسنده دیدگاه: زهرا
  17 مرداد 1395

  باسلام من خیلی فال قهوه گرفتم واینو میدونم که فال قهوه یه نوع تلقینه هر چی که فالگیر بگه شما خودتون رو به اون چیزایی که گفته سوق میدین چون تو ذهن شما کار کرده سعی کنید زندگی رو خودتون بسازید نه فالگیر هر طور دلش خواست براتون رغم بزنه

 25. نویسنده دیدگاه: پيمان
  03 مرداد 1395

  من چهار ماه پيش ، پيش يه نفر فال گرفتم ازگذشته خوب اطلاعات دقيق داد ولي از اينده يه سري چيزا گفت كه هنوز اتفاق واسم نيوفتاده هيچ عكسش واسم اتفاق افتاده همش چرته

 26. نویسنده دیدگاه: حسین
  25 تیر 1395

  بهارستان اصفهان یه خانمی هست که فال قهوه میگیره واین زن برادر من ودخترهایش 7 روز هفته 5 روزش میرن پیش این زن فال گیر وفال میگیرن برای خودشون .یه روز بهش گفته بود دامادت بقدری پول دار میشد که نمیتواند پولها را جمع کند .الان ورشکست شده وروز بروز بدتر میشد وخیلی چیزهای دیگر ودست از این کار ببرنمی دارند اگه بهشون بگی بابا خدا ما را افریده اصلا قبول ندارن .فقط این زن فال قهوگیر .

 27. نویسنده دیدگاه: رونیا
  08 تیر 1395

  منم فال قهوه گرفتم اونم که فال گرفت برام نه منو دیده بود نه میشناخت ففط,تلفنی ولی ازگذشتم چیزایی,گفت که حقیقت داشت ازاینده هم برام گفت حتی خوشحال میشدم اینده ام جوریه که اون میگه خداکنه همین طور,باشه ولی,من قبولش دارم تزهمه چیز بهتره چون دقیق بهت میگه که,چی میشه

 28. نویسنده دیدگاه: محمد
  09 خرداد 1395

  وقتی به اراده غیر از قدرت خدا امید ببندیم بله نه فقط فال قهوه بلکه هر فال دیگه ای ممکنه فکر کنیم درسته خداوندهم مارو‌با همون وسیله که فکر میکنیم درسته واگذار میکنه.غیب فقط دست خداست تغییر قضا و غدر فقط با اراده خداونده.ممکنه فال قهوه اشکالی نشون بده ولی این دلیل نمیشه به خاطر یه فال خیلی ناراحت بشیم یا خیلی خوشحال.هر کار غیر ممکن فقط با اراده خدا ممکن میشه.بهتره نیست به جای اینکه پولمونو بدیم واسه یه فال تو راه خشنودی خدا خرجش کنیم تا بمون یه نگاهی بکنه گره کارمونو باز کنه.امید بستن به غیر خدا جز ضرر هیچی نداره!

 29. نویسنده دیدگاه: eli
  18 اردیبهشت 1395

  شدیدا واقعیت داره من شمارهی فالگیرمو از تو اینستا گرام برداشتم حتی نمیدونست کجای ایرانم ولی اینقد راس گفت ک گریه کردم.

  • نویسنده دیدگاه: Sina
   17 مرداد 1395

   خب شمارشو بده تا ماهم زنگ بزنيم

 30. نویسنده دیدگاه: eli
  18 اردیبهشت 1395

  واقعا حقیقت داره من کلی گریه کردم اینقد راس بود.شماره ی فالگیرو از تو اینستا برداشتم حتی نمیدونس من کجای ایرانم ولی خیلی راس گفت شاخ درآوردم.

 31. نویسنده دیدگاه: مژگان
  08 اردیبهشت 1395

  به نظر من فال قهوه حقیقت داره
  تا کسی نگیره باور نمیکنه من پیش فال گیرهای زیادی میرم و هیچکدام منو نمیشناسی ولی همش راست میگن.من خودم یه حس درونی فوقالعاده دارم و میتوانم فال قهوه ببینم.من وقتی به فنجان نگاه میکنم شکل هایی هست که اگه بشینی نقاشی کنی اونطور در نمیاد.پس این چیزها خرافات نیست.تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اگه واقعیت نداشتن کسی دست پولش نمونه که بره بده به فالگیرا

  • نویسنده دیدگاه: علی
   12 خرداد 1395

   موافقم

 32. نویسنده دیدگاه: raha
  31 فروردین 1395

  فال قهوه رو نه علم تایید میکنه نه عقل نه دین پس همش چرته خیلی احمقانه است من زندگی مو به کف یه فنجون بسپارم من با هر چیزی که عقل تایید نکنه مخالفم که عقل سلیم این موضوعو تایید نمیکنه

  • نویسنده دیدگاه: الهام
   02 اردیبهشت 1395

   با سلام حتما شما امتحان نکرده اید ولی واقعا بعضی چیزارو راست میگن…یه بار امتحان کن بعد نظر بده

  • نویسنده دیدگاه: مژگان
   08 اردیبهشت 1395

   سخت در اشتباهی

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   12 اردیبهشت 1395

   رها همیشه سعی کن چیزهایی که ریسک زیادی نداره امتحان کنی بعد قضاوت کنی مطمئنا تو کارهایی کردی که ربطی به عقل نداشته پس همه چیز روی منطق پیش نمیره حرفت درسته که اتفاقها از روی کف فنجون شناسایی نمیشه ، ولی میشه بعضی موقع این بنده خدا هایی که فال گیر و دعا نویس هستن حرفهایی میزنن که کاملا درست در میاد منم اعتقاد نداشتم ولی الان به صددرصد رسیدم که کاملا درست میگن قضاوت قبل از تجربه کردن جالب نمیتونه باشه . موفق

 33. نویسنده دیدگاه: نا شناس
  17 فروردین 1395

  با حرفای شما مخالفم جناب نویسنده
  فالگیرها اینقدر هم ساده کار انجام نمیدن که در مورد همه ی دختران جوان اینقدر کوته بینانه نظر بدن و قضاوت کنن
  گاهی چنان مشکلات پیچیده رو باز میکنن که خود آدم هنگ میکنه
  من خودم پریروز بودم پیش یک فالگیر
  تا همین امروز سه تا موضوع عجیب رو گفت که اون روز باور نکردم
  اما خانوادم هم دیدن که اتفاق افتاد
  به همین زودی
  گاهی تا 6 ماه طول میکشه ولی در نهایت اتفاق میفته
  البته از ده تا حرفشون شاید 8 تاش درست در بیاد که دوتای دیگه هم خودشون میگن سرنوشت قابل تغییره
  ولی حتما 8 تاش درست در میاد
  من میگم کسی تا فال قهوه نگرفته باشه حق نداره بگه اینا چرنده یا من اعتقاد ندارم
  چون خودم تا نگرفته بودم اعتقاد نداشتم
  یک بارش نظر آدمو تغییر میده

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   07 اردیبهشت 1395

   کاملا درسته من اصلا اعتقادی نداشتم ولی میتونه ادم بره و امتحان کنه واسه تجربه کردن حداقل خوبه به نظر من که تحصیل کرده هم هستم و واقعا اعتقادی نداشتم نزدیک به 80درصد درست در میاد

   • نویسنده دیدگاه: نازی
    12 تیر 1395

    کجا فال گرفتی آدرس بده ماهم بریم بگیریم

  • نویسنده دیدگاه: الهام
   03 مرداد 1397

   میشه شماره فالگیر خوب بدی

 34. نویسنده دیدگاه: sahel
  12 فروردین 1395

  من رفتم پیش ی فالگیر همین چندوقت پیش گفتش که یکی از فامیلاتون فوت میکنه که همونم شد پسرعمم فوت کرد بضی چیزاشون راسته

 35. نویسنده دیدگاه: sahel
  23 بهمن 1394

  بچه ها لطفا جوابمو بدید فال قهوه صحت داره ؟

  • نویسنده دیدگاه: زهرا
   17 فروردین 1395

   اگه فالگیر درست و حسابی پیدا کنی صد در صد صحت داره

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   12 اردیبهشت 1395

   بابت جواب ساحل ببین اصلا شک نکن که صد در صد درست حالا مطلق نگم ولی بالای نود و نه درصد درسته برو امتحان کن ولی افراط نکن که اعتیاد بهش پیدا کنی هی ره به ره بری فال

 36. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  15 مهر 1394

  من برای اولین بار رفتم فال قهوه دقیق از گذشته و حالم گف ولی پیش بینیای آیندشو نمیدونم درست در بیاد یا ن.

 37. نویسنده دیدگاه: رامونا
  31 مرداد 1394

  کاملا حقیقته

 38. نویسنده دیدگاه: نجمه
  13 مرداد 1394

  سلام من فال تاروت می گیرم و آموزش هم می دم با کمترین هزینه اگه تمایل داشتید می تونید میل بذارید برام

 39. نویسنده دیدگاه: مريم
  03 مرداد 1394

  باسلام
  فال قهوه يك علم بسيارقديمي ميباشدوگرفتنش كارهركسي نيست،بنابراين نميتوان ان رانهي كردوجزخرافات دانست. منتهي درگرفتن فال قهوه فالگيرازحالات دروني وانرژي دروني خدادادي كه دارداستفاده ميكنديعني هركسي اين استعداددروني رانداردونميتوانديك فال عالي رابگيرد.
  بنابراين لطفاباديدعميقتري به اين موضوع نگاه كنيد.

 40. نویسنده دیدگاه: بهنام
  27 تیر 1394

  میشه ادرسشو بدی

 41. نویسنده دیدگاه: سجاد
  31 خرداد 1394

  من به فال قهوه اعتقاد دارم…هرچی از آینده بهم گفت درست از آب درامد….

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   08 دی 1394

   واقعا درسته

  • نویسنده دیدگاه: نازی
   12 تیر 1395

   کجا فال گرفتی آدرس بده ماهم بریم بگیریم

 42. نویسنده دیدگاه: حانی
  24 اسفند 1393

  فکر نکنم نظرم تایید بشه….اما من پیش فالگیری رفتم ک کاملا غریبه بود.اما تمام جیکو پوک منو گذاشت کف دستم عین حقیقتم شد ایندم

  • نویسنده دیدگاه: بعنوش
   19 تیر 1394

   من رفتم طرفن غریب بود همشو نمیگن درست گفته فرضا گفت کسی توی زندگیم هس که نبود واقعا ولی یسری چیزهاهم درست گفت ولی تا الان نشده کسی ایندم رو بگه.شاید عس من ندیدم

نظر خودتان را ارسال کنید