آیا آدم کوچولوها واقعیت دارند ؟

little-people(3) 

فرهنگ عامه ی دنیا پر از افسانه های موجوداتی کوچکتر از انسان است و آیا می تونیم آنها را با نام آدمهای کوچک بدانیم؟

وجود دارند یا ندارند ؟

خوب آدم کوچولوها . سرزمین لی لی پوت و داستانش یادتونه، درسته برگرفته از یک واقعیت بود واقعیتی که الان سخت میشه باورش کرد.

یادتونه اون آدم کوچولوها گالیور رو بسته بودن؟ گالیور که از خواب بلند شد ، این طرف و اون طرف رو نگاه کرد دید کلی آدم کوچولوها اطرافش هستند و دست و پاشو بستن ، پرسید واسه چی منو بستین؟ گفتن بخاطر اینکه اگر تو بخوای پاشی و برای خودت راه بری واسه ما خیلی خطرناکه!چون ما خیلی کوچیکیم. 

اما چرا اینقد دور میریم  تو همین ایران خبر جنجالی پیدا شدن آدم کوچولوها اونم توی حصارک کرج خوب شاید بشه باور کرد! میگن سرزمین آدم کوچولوها وجود داره! شما باور می کنید؟ شاید فقط ساخته تخیله و با یک شایعه تمام ملت مات و مبهوت میمونن. هر چی که هست حرفهایی رو باید در این باره گفت.

توی یه جنگلی بزرگ بین شاخ و برگ درختها ، روی زمین لای بوته ها آدمهایی کوچولو با قامت ۲۰ تا ۸۰ سانتیمتر در حال راه رفتن هستن؟

آدم کوچولوها یا همان کوتوله ها قامتشان از ۲۰ سانتیمتر به پایین است یا کمی بیشتر. اندازه ی دستها و پاهایشان با هم تناسب دارد، موهایشان تا پاشنه ی پاهایشان می رسد و بعضی از آنها کلاه طلایی به سر می گذارند.

در غنا و هند در ناحیه ی جنوبی سیملا هیلز در همسایگی دامپور و کسولی مردمشان می گویند ، آدم کوچولوهایی اینجا وجود دارند که قدشان به هفده-هجده سانتی متر می رسد.

زمستانها در تنه ی درختان کاج زندگی می کنند و تابستانها بیرون می آیند و به غارها و زیر زمین می روند ، بعضی از آنها سبز و بعضی قهوه ای و آبی رنگ هستند، نوک پاهایشان به سمت جلو برگشته است ، آدم کوتوله های پیر ریش دارند و درشت تر از بقیه هستند ، می گویند غذایشان چیزهای شیرین است مانند شکراینها حرفهای این مردم است .

این گونه افسانه های قومی ممکن است واقعیت داشته باشد.عده ای از مردم آدم کوچولوها را به اجنه و پریان ربط می دهند و می گویند هر سه یک چیز هستند.

آدم کوچولوها عملا در هر کشوری شناخته شده اند و در هر جای دنیا برای آنها نامی گذاشته اند.

داستان ها و افسانه های زیادی درباره آدم کوچولوها وجود دارد که سینه به سینه به این دوران رسیده است حالا یک مورد از این داستان ها رو میگم :

این ماجرا را خانم هاردی یکی از ساکنان مائوری در سال ۱۹۲۰ نوشته است.

ده سال پیش اتفاقی برام افتاد که می خواهم آن را نقل کنم . می بخشید که مجبورم چند مساله را در مورد محل توضیح بدم . مجبورم چون به داستان مربوط است .

خانه ی ما در بلندی قرار داشت. سطح زمین را کمی مسطح کرده بودند تا بشود در آنجا خانه و باغچه درست کرد. زمینهای اطراف شیب دار بود. در سمت چپ خانه باغی قرار داشت و در سمت راست هم جاده ی اصلی و چراگاه.

یک روز غروب که هوا گرگ و میش بود، به حیاط رفتم تا حوله های دست و رو خشک کنی را روی بند درخت آویزان کنم. بمحض اینکه پایم را در ایوان گذاشتم، از سمت باغ صدای ملایم تاخت و تاز اسب به گوشم خورد.

خیال کردم اشتباه می کنم و حتما صدا از سمت جاده می آید، چون معمولا مردم بومی با اسب از آنجا رد می شدند. از حیاط رد شدم تا گیره ی لباس بیاورم.

صدای تاخت و تاز نزدیک تر شد. دوباره به طرف بند درخت رفتم و دستهایم را بالا کرده بودم تا به حوله ها گیره بزنم که متوجه شدم صدای تاخت و تاز از پشت سر می آید و ناگهان هیکلی کوچک را سوار بر اسبی کوچک دیدم ، شاید حدودا قامتش اندازه نصف دستم بود .

داشتم نگاهش می کردم که از کنارم رد شد . نگاهی به اطرافم انداختم و متوجه شدم هفت هشت تا موجود کوچولو روی اسبهای کوچک مرا احاطه کرده اند. یکی از آنها خیلی به من نزدیک بود.

از نوری که از پنجره می تابید ، هیکل او را می دیدم اما چون پشتش به پنجره بود، نتوانستم صورتش را ببینم. پوست همه ی آنها قهو ه ای رنگ بود. اسبهایشان هم همین طور . لباسشان مثل لباس بچه ها کشباف و چسبان بود.

آنها کوتوله و اندازه ی بچه های یک و دو ساله بودند . من که هاج و واج شده بودم ، فریاد کشیدم: خدایا، اینا دیگه چی هستن؟  گمان می کنم آنها را ترساندم، چون همگی بسرعت به طرف داربست گل رز آن طرف جاده بود، رفتند.

صدای تاخت و تاز و دور شدنشان را می شنیدم، و آن قدر گوش دادم تا صدا محو شد…..

 

با توجه به چیز هایی که از اطراف شنیده ایم و یا عکس هایی که دیده ایم آیا به نظر شما  بازدیدکنندگان عزیز آسمونی آدم کوچولوها واقعیت دارند ؟

– نویسنده : سعید زنگنه

– همچنین بخش زیر را ببینید :

موجودات ماوراء الطبیعه

3.8/5 ( 4 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: بابلی
  23 تیر 1398

  واقعاادم کوتوله وجود دارد مادیدیمشون جاشون هم هست هرکس میخوادیه چیزی به مابده تاببریم نشانشون بدیم

 2. نویسنده دیدگاه: بابلی
  23 تیر 1398

  سلام ووقتتون بخیرواقعاآدم کوتوله وجودداردوهست ماچندروزپیش نزدیگ کوه وجنگل5تاشون دیدیم ودوتابچه کم سن وسال دوتاشه گرفتن حالاهم جاشونه بلدیم چون تقریبانزدیک ساعت ۷به بعدمیاین طرف آب اندازشون حدودکف دست هستندکاملامثل انسان هستندبی آزارندصدای عجیبی دارندمافکرنمیکردیم ک ایناخریدوفروش میشن ازاین هفته میریم دنبالشون اگرکسی خواست میتونه تماس بگیره جاشون هم بهشون نشون میدم احتمالابشه ازطریق همین دوتابچه بازبگیریمشون ولی خیلی باحال هستن هرکس میدونه بدردمیخورن یه چیزی به مابدن تاببریمشون نشانشون بدیم

 3. نویسنده دیدگاه: Erfan
  19 تیر 1398

  کلا ازینا نمیشه فیلم و عکس گرفت غذا و شرایط نگهداری مخصوص دارن وگرنه میمیرن با دوربین هندی کم میشه فقط ازشون فیلم گرفت و گرفتنشون مهارت و دانش میخواد به اطلاعات دروغ توجه نکنید اگه‌ سراغ دارین بتونین بگیرین شانس باهاتون بوده

 4. نویسنده دیدگاه: محمود
  15 تیر 1398

  من با خودم فک میکنم ینی تو کشور اینقد ادم خرافاتی و خیال پرداز داریم ؟؟؟؟!!

 5. نویسنده دیدگاه: الی
  16 خرداد 1398

  محمد ۱۲ مهر ۹۶…
  واقعا دیدی خونتون کجا تهران بود

 6. نویسنده دیدگاه: مسلم
  08 فروردین 1398

  سلام بعضیامیشنن پای هسته ویالون زدن بعد قیمت میدن میلیاردی بابا ازاین توحمات بیایدبیرون کمتر بزنید تاهواستون سرجاش باشه بله وجودداره دیدم توبیابون محلمون اسلام شهر ولی واقعا اولش فکرکردم خیالاتی شدم امابعد چندتاشدن همینطور خشکم زده بودتابخودم بیام رفتن حالا کسی باورداره نداره به خودشون مربوطه ولی هستن باورکنید

 7. نویسنده دیدگاه: محمد
  24 دی 1397

  مشتری پهلوان گندمی وسیاه 13 تا بیست دوسانتی دارم
  شرایط فقط فقط اول روئیت موجود بعد خرید
  کسانی که ادعا داشتن پهلوان رو دارن تلگرام یا واتساپ پیام بدن

 8. نویسنده دیدگاه: Afi
  04 دی 1397

  سلام در روستایی نزدیک میانه وجود دارند من بچه بودم دیدم به هرکی گفتم باور نکرد اما هنوزم ذهنم درگیرشه.

 9. نویسنده دیدگاه: هدیه رمضانی ملقب به آنه شرلی
  03 دی 1397

  باسلام می دانم که شما به کسی نمیگین من روزی با پسر دایی ام همین امسال عید در روستا قدم میزدیم که ناگهانی من جیغ زدم کسی پشتم را گرفت ومن کوچک شدم احساس کردم دستم نیست وای پسر دایی ام هم کوچک میشد ناگهان صدایی آمد وبه ما گفت اگر می خواهید آزاد شوید باید با ما دوست شوید ومن وپسردایی ام با گله آنها دوست شدیم واز آن موقع تا کنون فقط عید می توانم آنها راببینم چون من تهرانم و پسردایی ام داهات وبا آنها دوست شده ومن هم عید می روم وآنها را میبینم من 13 سالمه وپسردایی ام 9 سال دارد واین قضیه را هیچ کدام از خانواده وفامیل نمی داند بین شما باشد واین دروغ نیست واقعیت است

 10. نویسنده دیدگاه: پارسامقدم
  28 آذر 1397

  حضرات گرامی شب بخیر. ان دسته از اقایون که میشینن پای ویالون زدن و میان چرت مینویسند یا اراجیف شنیداری از دیگران اینجا نقل میکنند خواهشا ساکت بشید. قیمت های بی منطق صحبتای بی منطق. اینا موجودات واقعی هستن. محدوده عمر اینا ۱و۷۰۰تا۲و۵۰۰سال هست. در ابعاد ۸سانتی و ۱۳سانتی (وروجک) ۱۸سانتی و ۲۳سانتی(جنگجو)در زیر زمین و کلونی های ساخته خودشون زندگی میکنند. بنده به شخصه تجربه روییت این موجودا در فاصله ای ۵۰متری در استان خوزستان اطراف شهر هفتکل خردادماه گذشته دارم. گرفتن اینا بینهایت سخت هست. سرعت عمل جنگجو ها به معنای واقعی به سرعت نور هست (میگ میگ). گیاهخوارهستن بیشتر و مخصوصا مغزهایی مث پسته فندق بادوم خام دوسدارن.و مصارف پزشکی و ژنتیکی دارن. ولی خلق الله بی انصاف چرتو پرت میگن و توهم مینویسند خیلیا.

  • نویسنده دیدگاه: امیر
   13 دی 1397

   پارسا جون من یک خبر نگارمئ میتونم روی تو حساب باز کنم

 11. نویسنده دیدگاه: sajad
  27 آبان 1397

  نظر شمااگه کسی دوربین حرارتی داره اعلام کنه من نشونش میدم تضمینی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   14 فروردین 1398

   سلام توکدوم منطقه میتونین نشون بدین

 12. نویسنده دیدگاه: sajad moradi1389
  27 آبان 1397

  نظر شماسلام من میگم که وجود دارن اگه کسی دوربین حرارتی داره بیاره من نشون میدم ولی با دوربین معمولی معلوم نمیشن .حتی فیلم هم گرفتم ولی فقط چیزی شبیه یه شبه از جلو دوربین رد میشه .

 13. نویسنده دیدگاه: محمد
  21 مهر 1397

  بهترین خریدارهای ادم کوچولوهای 12 تا بیست سانتی گندمی وسیاه دارم
  شرایط موجودیت ثابت کنین روئیت پول کنین

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   محمد جان ارتباط بده ببینم چکار میتونم بکنم

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    05 اردیبهشت 1398

    سلام محمد جان چطوری باهات ارتباط برقرار کنم

 14. نویسنده دیدگاه: احسان
  08 مهر 1397

  اون اقایی که میگه نشون بده ده ملیارد کاسب شو لازم نیست ده ملیارد هزینه کنی .بیا رفسنجان بریم قرار داد ببندیم پانصد میلیون بده هم تو تحقیقاتمون شریک میشی هم میبرم شما رو تو محله شون تو مسیر رفت وامداشون دوربین کار میزاریم تا به صورت علمی وحساب شده ببینی راست یا دروغ عزیزم تو استان من از زمان قدیم وجود داشته حتی خونه هاشون هم هست .به نظر من با یه سری ادمای کلاه بردار طرف نشید.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   29 آذر 1397

   سلام اقا احسان

 15. نویسنده دیدگاه: مهران یزد
  02 شهریور 1397

  سلام. واقعیت هست و جدیدا چند تا فیلم هم ازشون تو یوتیوب گذاشتن. فقط کافیه تو یوتیوب سرچ کنی آدم کوتوله
  ولی نمیدونم چرا در موردش سکوت کردن
  کاش بجای کشتن و تجارت و خرید و فروش، یه مکان امن براشون درست میکردن و میشد بهترین عامل برا جذب توریست
  ضمنا تو جاده ی یزد کرمان و مخصوصا شهر شهداد کرمان زیاده

 16. نویسنده دیدگاه: محمد
  27 تیر 1397

  پهلوان 12 تا20سانتی نژاد گندمی وسیاه هرکی ادعا فروش داره من مشتریشو دارم
  شرایط شاخص شما از موجودیت پهلوان مساوی با روئیت پول

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   سلام‌اگه ارتباط بدی تماس میگیرم خدمتتون

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   یه ارتباط بده تا هماهنگ کنیم

 17. نویسنده دیدگاه: روژان
  31 خرداد 1397

  سلام دوستان,باید بگم آدم کوتوله ها واقعیت دارن من به شخصه دیدم,کله شون نسبت به بدنشون بزرگتره دهن تقریبا گشادی دارن خیلی کوچیکن چشاشون دایره ای شکله,تقریبا 20سانت میشن,من اگه با چشمای خودم نمیدیدم باورم نمیشد منم مثل بعضی از دوستانی که باور نکردن به هیچ وجه باور نمیکردم اما وقتی دیدم نظرم عوض شد

 18. نویسنده دیدگاه: روژان
  08 خرداد 1397

  سلام
  به نظر منم دروغه اگه بود فیلم میذاشتن ببینیم

 19. نویسنده دیدگاه: مهدی
  04 اردیبهشت 1397

  ادم کوتوله ها ریشه گیاه میخورن اگر پیدا کردین نزارین ازگرسنگی بمیرن سنگم بهشون پرت نکنین زودمیمیرن اگر نتونستین بگیرین بزارین برن ولی نکشینشون

 20. نویسنده دیدگاه: محمد
  12 مهر 1396

  منم یه خاطره دارم، ما توی یه برج نوساز در اطراف تهران زندگی می کنیم که محل ساخت این برجه قبلا باغ بوده، من یه بار ساعت 4 صبح بیدار شدم تا درس بخونم (آخه دبیرستان امتحام داشتیم) خامواده هم شمشون خواب بودن، خلاصه من اومدم و توی پذیرایی رو مبل نشستم و خونه نسبتا تاریک بود، بعدش از اشپزخونه یه صدایی اومد و من ترسیدم و فکر کردم خیالاتی شدم و ۲ دقیقه بعد احساس کردم یه چیزی زیر مبلی که نشستم با سروصدا داره راه میره و من با ترس شدید از مبل پا شدم و با فاصله از مبل اون مبل رو نگاه کردم بعد یهو یه ادم کوتوله ۲۰ سانتی که پوشیده از مو بود رو دیدم که خییییلی سریع و فرز از زیر مبل بیرون اومد و دقیقا به سمت یک سوراخ در دیوار رفت که فلکه ی آب خونمون اونجا بود (البته فکر کنم کوتوله بود چون خیلی سریع رفت) و مستقیما رفت توی اون سوراخ…من از وحشت داد زدم و فرار کردم…چند شبی قبل از این قضیه صداهایی از اشپزخونه میومد ولی اون شب دیگه خودشو نشون داد ولی واقعا فرز و تند و باهوش بود…ما هم بعد از اون شب، اون سوراخه رو با سیمان مسدودش کردیم و بعد از اون شب صداهایی از توی سوراخ میومد ولی دیگه خبری نشد, ما هم دیگه از اون خونه اسباب کشی کردیم و رفتیم، گر چه من مطمئنم که الان توی منطقه ای که ساکنیم احتمالا از این موجودات وجود داره، ببینید دوستان این موجودات بیشتر در باغ ها و یا بیابونا و جنگلا و دهاتا و …هستند و نمیشه گفت که دقیقا کجان…من که خودم می خوام برم این کوچه باغ های سمت خونمون شاید یکیشو پیدا کردم

 21. نویسنده دیدگاه: علی رضا
  09 شهریور 1396

  سلام من نه حال دادم زیاد حرف بزنم نه وقتشو دارم اگه کسی داره من اول عکس میخوام..
  بعد یه فیلم …
  اگرم کسی جاشونو بلده من آدرس جا رو ازشون نمیخوام ولی باید برام از جاش فیلم بگیری تا ببینم جاش ازاین بارا داره یانه اگرم دیدم که دروغ نمیگین (واقعاً دیدین) سریع یه برنامه میزارم توی کمترین ساعت حضوری درمورد باقی چیزا حرف می‌زنیم

  • نویسنده دیدگاه: عباس
   30 فروردین 1397

   ازشون نمیشه عکس یا فیلم گرفت تو تمام گوگل رو سرچ کنی یه دونم ننيتوني پیدا کنی ولی هست من دیدم

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   شما که حال نداری پس گوش کن کسی که اصل داره هیچوقت شاخص نمیده اینکار منسوخ شده فقط قرار حضوری با یه شاخص پول و بعد رویت و معامله شاخص اصل نداره اگه خواستی ارتباط بده تا راهنماییت کنم

 22. نویسنده دیدگاه: هوتن
  07 مرداد 1396

  خخخخخخ
  چرندیجات 10 سال پیش و اون فیلما و …

  همونموقع هم این چیزا گفته میشد

 23. نویسنده دیدگاه: mila
  25 تیر 1396

  اقا من خریدارم قیمتم هرچی بگین.فقط باید اندازش برام مشخص باشه.عکسی ک برام میفرستین حتما یه اسکناس یا خودکار یا یه شی مشخص تو عکس باشه ک بشه تقریبا اندازشو دید.

 24. نویسنده دیدگاه: Shahab
  19 تیر 1396

  سلام ادم کوچولوها واقعیت دارند چرا بعضی ها مزخرف میگویند

 25. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  16 تیر 1396

  بهزاد چرات چرت و پرت میگی مگه میخوای گنجشک بگیری که آب و دون میگذاری باشون اقایون این موجودات خیلی باهوشتر از اون چیزی هستند که فکرشو میکنید با اب و دون گذاشتن براشون نمیشه به دام انداختشون بهزاد لطفا دیگه از این چرندیات ننویس شما میگی دوتا از این ادمکهارو گرفتی ولی از ما سوال میکنی که غذاشون چیه حتما اونایی که گرفتی عروسکهای باربی هستند

 26. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  15 تیر 1396

  در اخر هر کی طرز به دام انداختن این موجودات رو میدونه من حاضرم باهاشون همکاری کنم من دقیقا زمان و محل ورود وخروج این موجودات رو در اطراف روستا خبر دارم من فقط طرز به دام انداختنه اینهارو بلد نیستم اگه کسی هست به من خبر بده و برام پست بده

  • نویسنده دیدگاه: شهرزاد
   28 آذر 1396

   بابا ایناهم یه موجود هستند چه آزاری به انسان دارن که شما میخواین به دام بندازیشون بخدا گناه دارن

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    13 اسفند 1396

    یه سری اطلاعات بذارین در اختیارمون به خدا من فردا تفکر و پژوهش دارم باید درموردشون اطلاعات جمع کنم

  • نویسنده دیدگاه: Mohsen
   26 فروردین 1397

   شما به من نشون بده برای هر کدوم ۱۰ میلیارد کاسب شو

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   داداش ارتباط بده تا بهت بگم

  • نویسنده دیدگاه: امیر
   27 فروردین 1398

   سلام شمارت میدی تماس بگیرم

 27. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  15 تیر 1396

  دوستان این طور که از روستاییان و اقوام شنیدم حتی فکر کردن در مورده ازار و اذیت این موجودات برای طرف گرون تموم میشد مثلا سمت تپه ای که این موجودات زندگی میکردند کسی درخت و هیزمی قطع نمیکرد کسی جرات نمیکرد اتیشی روشن کنه هربار کسی گوسفندانش رو سمت این تپه میبرد گوسفندان طرف بیمار میشی و سگهایشان هم دیوانه وار دنبال چیزی میکردند و اکثره سگهای گله گم و گور میشد خلاصه هر کسی به نیت بد سمت محل زندگی اینها میرفت مشکلی براش پیش میومد یکبار ما حدودا شش نفر با پای برای تفریح از کنار تبه میرفتیم یک جای باصفا گردش کنیم و یکی دو شب هم کناره چشمه ای بمانیم تو نزدیگی تپه که رسیدیم دیدیم یکی از کیسه خوابها از دست بچه ها افتاده همین طور ادامه دادیم دیدیم در عرض پونصد متر کلی از وسایلمون گم شد مثله خوراکی ها و چادر خواب بعد از این اوضاع همگی دچار ترس شدیم و برگشتیم نزدیک روستا تا صبح نزدی روستا بودیم بعد از روشن شدن هوا دوباره راه افتادیم و وسایل خود رو توی اطراف جاده ای که داشتیم میرفتیم تفریحگاه سالم و دست نخورده پیدا کردیم و راهمون رو کج کردیم و از یک راهه دیگه رفتیم خلاصه اینکه این موجودات واقعا مثل جن هستند و هزاران کارهای عجیب غریب انجام میدند مثلا خراب شدن سه تراکتور نزدیکی محل زندگی این موجودات

 28. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  15 تیر 1396

  سلام من یک خاطره هم بگم یک روز صبح زود که با پدربزرگم به صحرا میرفتیم دو تا از این ادمک ها رو کنار تخته سنگی دیدم به محض دیدنشون یک سنگ برداشتم و به سمتشون پرت کردم قدشون بیشتر از ۲۵سانت نبود موهای تنشون قهوی ای و صورتی چروکیده داشتند بعضی ها میگن که اونها کلاه میزارن که به نظر من که بارها اونهارو دیدم اصلا کلاهی به سر نداشتند بلکه موهای این موجودات طوریه که با یک نگاه بهنظر میرسه که کلاه دارند ولی من که چند بار دیدم اصلا کلاه نداشتند میگفتم تا سنگ رو پرت کردم به یکباره دیدم این دو ادمک مثل برق ۵یب شدند و پدر بزرگمم تا متوجه شد به این موجودات سنگ پرت کردم کلی سرزنشم کرد و از همون راه برگشتیم و پدربزرگم یک کیسه نمک برداشت و به همونجا رفت دیگه متوجه نشدم که نمک رو برای چی اونجا برد این رو هم بگم بعد از پرت کردن سنگ مچ و کتف دستم تا مدتها درد میکرد و این برام عجیب بود

 29. نویسنده دیدگاه: بهزاد
  06 تیر 1396

  سلام من سی دونه یک جایی دارم اما نمیتونم بگیرمشون .دو تا الان در دسترس دارم.. بیست و یک سانتی یک قبیله هستن سی تا دیگه رو هر کی میتونه بگه تا من بگیرمشون. دو تا رو دونه ای چهل میلارد نقد میدم. سی تا دیگه رو که گرفتم معامله میکنیم چون هر تله اب میزارم میفهمن خیلی باهوشن. برای معامله یا موادی که میگن اینا رو جذب میکنه اسمش رو بهم بگید تا بقیه رو هم بگیرم. 09361430206بهزاد. اول ثابت بشه اطلاعاتی نیستید. دوم یه پرینت از حساب بانکی داسته باشید که بدونم پول دارید. سوم رو بعد میگم

  • نویسنده دیدگاه: ugعلی شاکرمی
   17 تیر 1396

   تعنت به دروغ گو بی شعورهای بی پدر چرا مردم راسر کار می گذارید

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   04 اردیبهشت 1397

   بباجاشوبه منم بگودوتاشوبگیرم بفروشم ازاین بدبختی دربیام

 30. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  03 تیر 1396

  سلام دوستان محلی رو که گفتم توی یک دره هست که کلا کوهاش صخره ای و پر از درخت و شاخ و برگه لطفا زیاد سوال نکنید من ادرس رو به هیچ وجع به کسی نخواهم داد فقط دنبال یک نفر مورد اعتماد هستم که در این مورد سررشته داشته باشه چون خودم اصلا هیچ شناختی از این موجودات ندارم من چندین بار این موجودات رو دیدم واقعا فکر میکردم اینها جن هستند و جراعت نمیکردم حرفی در این مورد با کسی درمیون بگذارم چون میترسیدم بهم بگن که من دیوانه و جن زده و غیره شدم ظمنا من ساکن تهران هستم

  • نویسنده دیدگاه: بهزاد
   06 تیر 1396

   سلام. بنده هر کدوم رو که گرفتی اندازه اش نباید بیشتر از بیست و یک سانت بیشتر باشه. مبلغ یک میلارد برای هر کدام پول میدم. خودم اهل تهرانم بیا

  • نویسنده دیدگاه: بهزاد
   17 تیر 1396

   سلام داداش من خریدارم به مبلغ خوب و خودم میگیرمشون. تو فقط بگو چه موقع از اونجا بیرون میان قدشون چند سانته. چند تا هستن. اینجوری راحت گرفته نمیشن. هم به فکر توام هم من. اما چند چیز میخام اگه دیدی که بعدا حرف میزنیم تلفنی

   • نویسنده دیدگاه: محمد حسین
    06 مهر 1396

    باسلام من همیشه تو کوه میرم و شبها میخوابم به طور عجیبی علاقه به کوه و کوهنوردی دارم.وتا بحال از این چیزا ندیدم .آقا بهزاد جان از اینکه این همه دروغ میگی و مریض فکری هستی ناراحتم امیدوارم طوری که حقیقت گذاشتی کنار دروغم کنار بگذاری بهترین دعا در حق شما بود.

  • نویسنده دیدگاه: علی
   21 تیر 1396

   وقتی محل رو به کسی نمیگی صد درصد دروغ میگی

  • نویسنده دیدگاه: علی
   09 شهریور 1396

   سلام محمد حسین جان من هرکدومشونو ب قیمت بالا میگیرم 5ملیارد ب بالا اگه داری و راست میگی فقط بیا تلگرام برام یه بار ازشون عکس بگیر بفرست تا اعتماد کنم و حضوری معامله کنیم من خودم خیلی از اینارو دیدم ولی چون که اینا هم خیلی کوچک و هم خیلی باهوش هستن جاشونو سریع عوض کردن و خودم توی گیر انداختنشون کارم عالیه ولی متاسفانه یه مدتی میشه دیگه نمیبینمشون و یه خریدار خوب هستم اگه کسی داره یه جاشونو بلده بیاد تلگرام من اصلا ازتون جاشونو نمیخوام فقط برام یه عکس یا فیلم ازشون بگیرین تا باور کنم و باهم معامله کنیم اگه داشتین یک لحظه هم صبر نکنید بیاد تلگرامم تا یه وقت از جاشونو نرن یاعلی

   • نویسنده دیدگاه: Mohsen
    26 فروردین 1397

    دونه ای ۱۵ میفروشم

 31. نویسنده دیدگاه: Shahab
  02 تیر 1396

  آقا محمد حسین مجدد بیاید تلگرام تا قرار بگذاریم حضوری همدیگرو ببینیم اومدی تلگرام یک شماره حساب هم بدید تا مبلغی رو جهت اعتماد به حسابتون واریز کنم

  • نویسنده دیدگاه: احسان
   19 شهریور 1396

   هرکس بگه تغذیشون چیه من خریدارم

  • نویسنده دیدگاه: Mohsen
   26 فروردین 1397

   محل دارم هر کسی خواست یک تیلیارد میفروشم

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   شهاب جان به ارتباط بده کار واجب دارم داداش

 32. نویسنده دیدگاه: Shahab
  02 تیر 1396

  سلام محمد حسین ممنون از عکسهایی که برام فرستادی محمد حسین مجدد تلگرام ادد کن محمد حسین به دام انداختن این موجودات کاره واقعا پیچیده ای من حاضرم بابت اون آدرس محل بهت بیست تومان نقدا واریز کنم من خودمم ساکن تهران هستم اگر دوست برای ب دام انداختن خودتم با ما بیا و اگر موفق به دام انداختنشون شدیم پونصد تومن همان روز بهت پرداخت میکنیم و بعد از فروششم یک مبلغ دیگه هم بهت میدیم بدون هیچ دوز و کلک

  • نویسنده دیدگاه: بهزاد
   06 تیر 1396

   سلام. من چند تا دیدم ولی چه جوری بگیرمشون. یکی بگه سی تا هستن.

  • نویسنده دیدگاه: شهرام
   07 شهریور 1396

   سلام.آیدی تلگرامتون رو میدید؟

 33. نویسنده دیدگاه: مریم
  01 تیر 1396

  خالی بندای بوگندول

 34. نویسنده دیدگاه: سپهر
  28 خرداد 1396

  سلام دونه ای 25 میلیارد میخرم اگه واقعا داشته باشی و حضوری ببینم.mohammad.137219@yahoo.com

 35. نویسنده دیدگاه: سپهر
  28 خرداد 1396

  باسلام.متاسفانه تاالان اطلاعات دقیق و علمی در مورد این موجودات حتی اصل وجود آنها نداریم.بنده به طور دقیق و مدون در حال تحقیق هستم.اگرکسی اطلاعاتی از این موجودات داره که مستنده و یا میتواند کمک کند از اینها تصویر رئال بگیریم ممنون میشم کمک کنه.

 36. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  24 خرداد 1396

  من فکر میکنم این آدم کوتوله ها همان قوم یأجوج و مأجوج باشن که قد کوتاهی دارن و بسیار پر مو هستن و در دستشون انگشتر دارن و لخت هستند و بسیار زود تولید مثل میکنن و بسیار فراوانن . در واقع شخصی به نام ذوالقرنین که به احتمال بسیار زیاد همان کوروش کبیر است به شمالی ترین نقطه کشور در آن زمان سفر کرده و مردمی رو دیده که از دست این قوم اذیت میشدن و تنها یک راه ورود به شهر داشتن و آن راه هم عبور از میان دو کوه بوده است . ذوالقرنین یا همان کوروش وقتی میبیند که مردم از دست قوم یاجوج و ماجوج ناراحت اند . سدی میان دو کوه با آهن و مس میسازد و آن سد سد ذوالقرنین نام گرفته است . این سد در شمال قفقاز قرار گرفته و اکنون تنگه داریال نامیده میشود . می گویند این سد بسیار سخت و سفت است اما روزی به اذن خدا فرو می ریزد و آن روز یا روز قیامت یا روز ظهور حضرت مهدی علیه السلام است و در آن روز آن قوم یعنی یاجوج و ماجوج به زمین حمله میکنند . در آیات پایانی سوره کهف نیز در مورد ذوالقرنین و یاجوج و ماجوج توضیح داده شده

 37. نویسنده دیدگاه: Mohamad hoseen
  12 خرداد 1396

  سلام من محلی رو میشناسم که بارها خودم و اقوامم این ها رو دیدیم معمولا اوایل صبح زیاد میدیدمشون و من دقیقا میدونم از چه گیاهی تغذیه میکنند یکبار هم مادربزرگم تعریف میکرد یدونه از این ادمها داخل تنور افتاده بود که درش اورده بود بیرون وازادش کرده بود من الان این تایپینگ رو خوندم و بعد از مطلع شدن از این رقمهای بالا تصمیم به گرفتن این موجودات گرفتم اوایل فکر میکردم اینها جن هستند و نمیشه اینها رو به دام انداخت اگه کسی هست در مورد چگونگی به دام انداختنشون به من کمک کنه همه جوره در خدمتش هستم

  • نویسنده دیدگاه: ali
   22 خرداد 1396

   bia telegramam
   0012105383716

  • نویسنده دیدگاه: Ghasem
   23 خرداد 1396

   با عرض سلام ميخواستم باهاتون در مورد این آدم کوچولو ها کمی صحبت کنم و در مورد این که چطور اون هارو به دام بندازید کمک تون کنم ، اگر خواستید میتونم فیسبوک یا شماره مو بهتون بدن

   • نویسنده دیدگاه: شهرام
    25 مرداد 1396

    سلام.کسی میتونه اطلاعاتی راجع به اینکه این موجودات رو چطور میشه به دام انداخت یا اینکه غذاشون چیه به من بده؟ یه جایی رو میشناسم که هستن.
    کسی اینکاره بود تلگرام پیام بده

 38. نویسنده دیدگاه: protective
  11 خرداد 1396

  هرچی که هستن نکنید گناه دارن اینقد خودخواه نباشین اونا هم موجود زنده هستن حق زندگی کردن دارن من نمیدونم انسانو چرا گفتن اشرف مخلوقات نابود گری بیش نیس پاش هرجا رسیده فقط نابود کرده این کجاش اشرفه نکنه همون شیطونیم ما اخرشم خودمون خودمونو نابود میکنیم

 39. نویسنده دیدگاه: یامهدی
  08 خرداد 1396

  کاش خدادوتاشونوبفرسته توخونه ما وضعمون خوب شه

 40. نویسنده دیدگاه: یامهدی
  08 خرداد 1396

  من واقعاهرکی بهم میگفت آدم کوتوله هست بدجورمسخرش میکردم هیچ فیلم وعکسی روهم باورنکردم تازمانی که توشهرخودمون یه نفرپیداکردوبه ماگفت براشون مشتری پیداکنین دوتابودن ماهم براشون مشتری پیداکردیم ۱۰ میلیارداماقبول نکردتایه نفردیگه روپیداکردیم که اون ۵۰ میلیاردخریداربودخودش فروختشون نمیدونم چرااینارومیخرن کاش یه نفربگه اینابه چه دردمیخورن خیلی زشتن ولی زرنگن بایدخیلی زرنگ باشی تابتونی بگیریشون خداکنه فقط اذیتشون نکنن ازخریدارشون که پرسیدیم گفت من میفرستمشون خارج اوناازخونشون یه چیزایی میگیرن

 41. نویسنده دیدگاه: Shahrooz
  30 اردیبهشت 1396

  سلام خدمت شما دوستان اگر كسي خريدار واقعي هستش بيايدتلگرام ايديم shahrooz_panahi
  اومدين تلگرام خواهش ميكنم لطفا نكين عكس بده يا فيلم بده
  شما اول بايد ثابت كنين كه سرمايه خريد داريد و دوما اطلاعاتي نيستيد
  سر قيمتشم با هم توافق ميكنيم (بالا بيست ميليارد)
  اگه به ما ثابت شد كه شما سرمايه داريد ادرس ميديم حضوري نشونتون ميديم
  و اين رو بگم كه اين چند تايي مه الان دست يكي از اشنايان هست تنها نمونه موجود در ايران و شايد جهان باشه

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   22 دی 1397

   داداش این آیدی که جواب نمیده یه ارتباط دیگه بده تا حرف بزنیم

 42. نویسنده دیدگاه: میثم
  19 اسفند 1395

  من یه چهل و‌پنج‌تا دارم ، جوجه کشی میکنم، ولی بی شوخی، میدونم دور و برم‌هست تو‌باغ و زمین های اطراف ینی شک‌دارم ولژ ندیدم‌تا حالا، ولی یکبار تیر کمان رو که خیلی دورتر گم‌شده بود خود ب خود و به طرز عجیبی شکسته و جای غیر ممکنی که ادم‌کرده باشه پیدا کردم، که رفتارشوت دوستانه نبود راستش، یکبارم تو‌تاریکی‌صدای عجیبی که شبیه هیچ‌حیوونی نبود و‌داشتن انگار حرف میزدن شنیدم‌و‌ریدم‌الکی صدا در اوزدم که صدای فرار اومد، ولی حس نمیکنم هر چژ که هست رفتار دوستانه داشته باشن،

 43. نویسنده دیدگاه: ممد
  17 اسفند 1395

  اونایی که میگن ماداریم ادما ..این چون ملتو خیلی خر فرض میکنن اوناییم که میگن کو عکس بده یا میخریم ازت خیلی …ترن 🙂
  در کل اینارو گفتم که بگم بنده یه کوتوله داره 165 سانتی متر زیاد حرف میزنه دروغ زیاد میگه شناسنامه داره و دانشجو هم تشریف داره اسمم داره بابا مامانشم معلومن اگر کسی خواست بنده این رفیقمو به قیمت 5 هزار تومن به هرکسی که بخواد میفروشمش در ضمن سیگارم میکشه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   02 فروردین 1398

   کوتو له5تومان منم می خوام حرف هم می زنه

 44. نویسنده دیدگاه: Ali
  13 اسفند 1395

  با سلام،کسی ک قصد فروش داره ب پی وی بنده مراجعه کنه اون هم با مدرک ب قیمت میلیاردی خریدارم!!ایدی:Hector_qj

 45. نویسنده دیدگاه: داوود
  24 بهمن 1395

  کسانی ک میخواین از این ادما بخرین من ک میدونم واسه چی میخواین پوله میلیاردی بدین خواهش میکنم اینکارو نکنین شما اینا رو میکشین ک با خونشون خودتونو جوون کنید؟!بخدا ک حیوون هم اینکارو نمیکنه خواهش میکنم نکشین اونام ادمن

 46. نویسنده دیدگاه: دکتر محمد
  02 دی 1395

  اگر کسی داره من خریدارم. به قیمت بالایی.

  • نویسنده دیدگاه: ی بنده خدا
   09 اسفند 1395

   سلام مشخصات بدین . چون خودم دارم اونم سه تا البته یکی 8ماه پیش مرده . 2 نوع گیاه رو خیلی دوس دارن . تو یکی از مراکز ازمایشگاهی چند تا عین مال من هست . قیمت خیلی بالاس

   • نویسنده دیدگاه: Jalal
    16 فروردین 1396

    سلام وقتتون بخير،ميشه يه چند لحظه تو تلگرام وقتتونا بگيرم

   • نویسنده دیدگاه: Jalal
    19 فروردین 1396

    آقاي …چجوري مي تونم شخصي با هاتون صحبت بكنم البته اگه ممكنه

  • نویسنده دیدگاه: شهروز
   24 اردیبهشت 1396

   سلام هركي خواست به قيمت سي ميليارد من در خدمتشان هستم و حرفمم الكي نيست حضوري نشونتون ميدم خريدار باشيد اگه خواستيد در برنامه اينستاگرام به ايدي shahrooz_ghpanahiبياين و در دايركت پيام بدين

 47. نویسنده دیدگاه: dr salehi
  26 آبان 1395

  سلام هرکی از دوستان ازجای این موجودات و یا از خودشون خبر داره من خریدارش دارم قیمت عالی میخره 09211460218

  • نویسنده دیدگاه: ..!@#
   21 دی 1395

   خودتو مسخره کن

 48. نویسنده دیدگاه: محمدحسین
  25 آبان 1395

  یه آدم کوچولوبلدم اسمش طالب بخشی هست .آدرسش روستای گنجه ای بزرگ از تواتع شهر یاسوج .

 49. نویسنده دیدگاه: مهدی
  07 آبان 1395

  هرکسی نشانه ای از جای این موجودات دا ه تماس بگیره
  09390339121

 50. نویسنده دیدگاه: سيما
  15 شهریور 1395

  من دو تا دارم، الان كنارم خوابيدن، اسمشون لي لي و نلي هست، خيلي ناز و مهربون هستند،
  من تهران، و يكى از محلات قديمى، در زيرزمين خونه مادربزرگم براي اولين بار با لي لي آشنا شدم، بعد نلي هم اومد،
  صحبت ميكنن ، مهربون و فهميده هستن،
  موهاشون رو كوتاه كردم، عاشق گل سر هستند و بيشتر گياهخؤار هستند،
  بهترين دوستهاي من هستند

  • نویسنده دیدگاه: مسی
   23 شهریور 1395

   خخخخ

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   25 شهریور 1395

   چرت نگو اگه هستن عكساشو منتشر كن

  • نویسنده دیدگاه: صادق
   02 مهر 1395

   سلام میتونی نشونشون بدین؟ من تهران هستم.. `پیام بذارین.. در صورت موافقت….

   ahm347@gmail.com

  • نویسنده دیدگاه: امیرمرادی
   14 مهر 1395

   سلام . وجدانا بمن نشان بده و اگر فروشی باشن میخرم چندین میلیارد

   • نویسنده دیدگاه: reza
    26 دی 1395

    آقای مرادی موجود است قیمتتون را اعلام کنید تا قرار بگذاریم

   • نویسنده دیدگاه: Peyman
    05 تیر 1397

    سلام خوبین

  • نویسنده دیدگاه: نیلو
   10 آبان 1395

   عاره منم دارم شیش تا?

  • نویسنده دیدگاه: پرنیان
   16 آبان 1395

   میتونم ببینمشون؟؟؟?

  • نویسنده دیدگاه: عرفان
   14 آذر 1395

   سلام اگه راضی به فروش هستید با من تماس بگیرید 09387058820

  • نویسنده دیدگاه: نيما راد
   29 آذر 1395

   قيمت از شما خريدارم

 51. نویسنده دیدگاه: مهدی
  02 شهریور 1395

  دوستان عزیز ادم کوتوله وجود داره خودم دیدم

  • نویسنده دیدگاه: نازنین
   06 شهریور 1395

   شاید به اندازه هبیت های ارباب حلقه ها . نه به اندازه یک کف دست . اسب کوتوله رو نگو که میخندم .
   میشه بگین کجا دیدین ..

 52. نویسنده دیدگاه: نازنین
  30 مرداد 1395

  جالبه ادم کوتوله که وجود داره اسب کوتوله هم وجود داره .. چه خنده دار توی کارتون لی لی پوت هم اسب کوتوله نبود .. سوار جغد و سمور و سنجاب میشدن .. التماس تفکر ..

 53. نویسنده دیدگاه: صالحی
  24 مرداد 1395

  من از نزدیک دیدم تو یکی از شهر های آذربایجان غربی حتی دستم هم گرفتم ریش بلند داشت و آلت تناسلی هم داشت . 50 میلیارد میگفتن البته جفت بودن . ولی معامله ی ما نگرفت از طرف محسن رضایی اومدن خریداری کردن . و مطمعن باشین این موجود هست ولی تقلبی زیاد هست کنترل از راه دور داره

  • نویسنده دیدگاه: باا
   29 مرداد 1395

   سلام من ۴جفت کشف کردم

   • نویسنده دیدگاه: باا
    29 مرداد 1395

    نظرتون چیه صالحی

   • نویسنده دیدگاه: مهدی
    02 شهریور 1395

    سلام دوست من وجود داره خودم دیدم و معامله کردم اگه هنوز داری مشتری خوب و دست به نقد دارم

   • نویسنده دیدگاه: نادیا
    13 شهریور 1395

    اکه راست میگین تماس بگیرین
    09395380132

  • نویسنده دیدگاه: نازنین
   30 مرداد 1395

   توی خواب دیگه ؟

 54. نویسنده دیدگاه: امیر
  26 تیر 1395

  توی این کره ی خاکی موجودات ناشناخته ی زیادی هست. شاید آدم کوتوله ها هم یکی از این ناشناخته ها باشن. ولی اخیرا فیلمایی که منتشر شده یکم جای بحث داره.

 55. نویسنده دیدگاه: saeed
  24 تیر 1395

  احتمالش هست ادم کوچولوها وجود داشته باشن و بالا دستی ها خودشون رو نمیکنن
  1.احتمال داره مردم ب اونا ضرربرسونن
  2.احتمال داره ترس و وحشت بجون مردم بیفته وهرج مرج ب وجود بییاد
  3.هرکسی هرچیزیو پیدا کنه سعی میکنه کاملا درموردش تحقیق کنه شاید براش بزرگترین کنجینه باش خصوصا برای هر مملکتی وهرکسی دوس داره همچین چیزی ب اسم خودش ثبت کن ولی بعد اینکه ثبت میکنه دیگه اختیارشو نداره دولت اونو ازش میگیره این عین ی اختراع میمونه

 56. نویسنده دیدگاه: شهاب
  09 تیر 1395

  به نظر من شفاف نبودن فیلم ها …نبودن پشتوانه علمی ( منظور عدم اطلاع رسانی از یک مرجع صحیح) …در دنیایی که یک جوراب نانو کلی توضیح داره و رسانه ای هست و کلا منظورم مقایسه با سایر اطلاعات علمی نوع پوشش خبر به نظر جعلی میاد …اما در دنیا هر چیزی ممکنه و حتی کاش واقعا وجود داشتند

  • نویسنده دیدگاه: neda
   06 مرداد 1395

   من خودم یکی از کسایی هستم که آدم کوچولورو لمس کرده من جایی از ایرانو میشناسم که بیش ازهزارتا از این انسانهای ریزوجود داره که من باهاشون دوستم.اگر نمیدیدم شایدباورنمیکردم اما الان به وجودشون ایمان دارم

   • نویسنده دیدگاه: سپیده
    08 مرداد 1395

    واقعا وجود دارند؟خب بگید کجا هستند؟

   • نویسنده دیدگاه: مریم
    18 مرداد 1395

    سلام این موجوداتی که میگین بی آزارن کجا دیدین شما؟!

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    11 شهریور 1395

    احتمالش زیاده ک ت لمسشون کردی شاید یه چیزه دیگه رو لمس کردی فک کردی ادم کوتوله ه

  • نویسنده دیدگاه: باا
   29 مرداد 1395

   نظرتون چیه صالحی

 57. نویسنده دیدگاه: کسری
  16 خرداد 1395

  سلام دوستان من از ساعت ۱۲ تا الان دارم دونبال این موضوع میگردم فیلمی دیدم با چند نام برای چند شهر مختلف دوسته عزیزمون که میگه داخل اصفهان پیدا شده این جریان تو تمومه سایت ها برای شهرستان قیر هست از پراکندگی اطلاعات میشه فهمید این فقط و فقط یک کلک برای بالا بردن بازدید سایت هست چون یک فیلم رو من برای اصفهان یزد ازربیجان ایلام کرمان کرمانشاه و غیره دیدم و سازمان میراث فرهنگیم ایلام اون رو تکزیب کرده پس خاهشن زیاد جدی نگیریدش در مورده فیلم بنده ۳ فیلم در این باره دیدم که یکی برای شهر های متفاوت بود و یکی کاملا مشخص بود که موجود داخل فیلم اسباب بازی هست چو حرکت دست و پای چسم کاملا یک سان بود وتغیری نمیکرد
  از نویسده این متن هم کمال تشکر را دارم قست فقط راحت کردن کاره دوستان بود که نخان زیاد بگردن

  • نویسنده دیدگاه: باا
   29 مرداد 1395

   س اگه میخریش برات میفروشمش

 58. نویسنده دیدگاه: sasi
  14 خرداد 1395

  سلام .دراین این دنیایی که الان از همه چیز فیلم و عکس هست اگه چنین چیزی بود تا حالا یه کلیپ ازشون دیده بودیم .واقعیت نداره .کی تا حالا یه کلیپ از اونها دیده .میگن تو اصفهان یکی مرده خب کسی ازش عکش نگرفت فیلم نگرفت .چرته بابا

 59. نویسنده دیدگاه: آویشن
  18 اردیبهشت 1395

  ادم کوتوله وجود داه؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: زیبا
   08 مرداد 1395

   نمیدونم داره یانه اما امید وارم اگه وجود داشت بی ازار باشن و یکشون پیشه من بی نوا بیاد

 60. نویسنده دیدگاه: ع امید
  14 اردیبهشت 1395

  تو این دنیا خیچی بعید نیست ولی علم انسان تا کهکشانها هم رفته چطور نمیتونه درمورد این موضوع تحقیق کنه و یه جواب شفاف بده

 61. نویسنده دیدگاه: لیلا
  02 اردیبهشت 1395

  فقط باپژوهش میشه فهمید!

  • نویسنده دیدگاه: فرزاد
   16 خرداد 1395

   من رفتم جاده شصت کلا نزدیک گرگان داخل جنگلش نزدیک رودخونه چندتارغار کوچیک دیدم محلیا گفتن غارکوتوله هاست عکسشو گرفتم

 62. نویسنده دیدگاه: مجتبی سیرتی
  24 فروردین 1395

  خیلی جالب بود من که از خوندنش لذت بوردم ولی اگر اگر واقعیت داشته باشه برای ما خیلی مفید هستند چون هر چی که اینها تولید کنند اتو ماتیک نانو محسوب میشه

 63. نویسنده دیدگاه: Mahdi
  24 بهمن 1394

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من همین الان در یک مجله در مورد ادم کوچولو ها یک مقاله خوندم و به فکر افتادم و دوست داشتم بیشتر بدونم که این مطلب رو در سایت شما پیدا کردم. هنوز واقعا نمیدونم که اونا وجود داشتن یا نه. اما میدونم که هر چیزی ممکنه و منم خیلی دلم می خواد که اون ها رو در واقعیت با چشم های خودم ببینم. اگه میشه این مطلب رو تو یه مقاله ی دیگه در مورد ادم کوچولو ها کامل تر توضیح بدید تا ما بیشتر دربارشون بفهمیم و همین طور در مورد واقعی و غیر واقعی بودنشون. اگه میشه در مورد پریان هم بنویسید.

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   28 بهمن 1394

   بخش ماورای طبیعت را از زیر منوی علمی ببینید

 64. نویسنده دیدگاه: گندم
  06 آذر 1394

  وای خدا کاش واقعا وجود داشتن خیلی دلم میخواد از نزدیک ببینم

 65. نویسنده دیدگاه: مهران
  19 مهر 1394

  واقعا عجیبه

 66. نویسنده دیدگاه: Amir
  17 مهر 1394

  سلام این موجودات وجود دارند و در زیر زمین بصورت گروهی زندگی میکنند و نسلشون تازگیا ایجاد شده و جمعیتشون خیلی کمه ولی ب مرور زمان زیاد میشن

 67. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  27 شهریور 1394

  واقعیه، دو سه سال پیش تو اصفهان خودمون دوتا شدند پیدا کردن که یکیشان فرار کرده بود ولی یکیشون که مرد بود رو تونستن بگیرن، چنان تا از آشنا هام شاهد این ماجرا بودن

 68. نویسنده دیدگاه: بیتا
  28 مرداد 1394

  واقعا وجود داره??کارتونش را دیدم اما نمیدانم وجود داره یا نه بگین فکر میکردم افسانه است

  • نویسنده دیدگاه: بیتا
   28 مرداد 1394

   …نمیدونم شاید وجود دارد یا نه??

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    21 تیر 1395

    سلام

 69. نویسنده دیدگاه: مرتضی شاکر
  13 مرداد 1394

  چرت و توهم زا است در دنیایی که انسان با مشکلات زیاذ سر کار داریم بهتره به فکر نان شب باشیم و توهم نزنیم چون خوب نیست

 70. نویسنده دیدگاه: محمدرضا
  10 مرداد 1394

  غذایه اینا چیه اگه میدونین به شمارم زنگ بزنین

 71. نویسنده دیدگاه: ستایش
  20 خرداد 1394

  سلام خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.من سال پیش یک خانه ی کوچک با وسایل زیبا و کوچولویی را درست کردم وبه حیاط خانه مان که کمی بزرگ است،بردم اما پس از یک ربع خانه ناپدید شد.از ان موقع به ادم کوتوله اعتقاد دارم و عقیده دارم ک ان ها در نزدیکی ما هستند

 72. نویسنده دیدگاه: مهدی
  06 خرداد 1394

  این خزعبلات دیگه چیه؟

 73. نویسنده دیدگاه: سید علی
  17 اردیبهشت 1394

  باسلام و خسته نباشید از نظر من نیز وجود دارند

 74. نویسنده دیدگاه: اقای م
  13 اردیبهشت 1394

  خخخ عجب من بودم باهاشون دوست بودم میفرستادمشون برن دزدی کنن کوتله هستن کی میفهمه

 75. نویسنده دیدگاه: علیرضا پورآقائی
  29 فروردین 1394

  سلام
  خب این کاملا” مشهوده که کوچکها هم با ما ودر زیر زمین زندگی میکنند . اما آنها واقعا” آدم کوچک هستند …..
  خیر ، به صراحت باید بگم که آنها از گروه خاص اجنه هستند که در زیر زمین (خاک) و خرابه ها زندگی میکنند و سخنان دوست هندی ما میتونه به واقعیت نزدیکتر باشه .
  متشکرم

 76. نویسنده دیدگاه: ninja
  24 اسفند 1393

  مطمئنم راسته.تازه قدرتهای ماورایی هم دارن.قبیله ای زندگی میکنن وخیلی مهربونن

 77. نویسنده دیدگاه: مرتضي
  18 اسفند 1393

  اره حتمأهستن

 78. نویسنده دیدگاه: نسیم
  27 بهمن 1393

  صددرصدوجودداره البته به نظر من کوچکتر از اون اندازه ی که شما گفتید هستن

 79. نویسنده دیدگاه: ارمی
  10 بهمن 1393

  فیلم اادم کوچولوهلروبفرستین
  /ها/لکشب/

  • نویسنده دیدگاه: Sami
   06 مهر 1394

   منم مطمعنم ک وجود داره چون یه فامیلی داریم ک روستا میشینه و از ادم چوچولو ها و درس و مرس سرش نمیشه ولی شب با ترس اومده بود خونه و میگفت تو باغ ک داشتم اب میگرفتم دیدم و فرار کردم اومدم خونه

 80. نویسنده دیدگاه: ارمی
  10 بهمن 1393

  فیلم اادم کوچولوهلروبفرستین

 81. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  28 دی 1393

  با سلام، بله واقعیت دارند.من خودم از نزدیک دیدم. حدود 19 الی 20 سانت قد داشتند. مرد و زن و بچه- حتی فیلم برداری هم کردم.

  • نویسنده دیدگاه: موتضي
   18 اسفند 1393

   کجا

  • نویسنده دیدگاه: مسعود
   01 خرداد 1394

   دوست عزیز می شه خوواهش کنم فیلم و برای من بفرستید ؟

  • نویسنده دیدگاه: مسعود
   07 خرداد 1394

   سلام
   من دارم روی این موضوع کار می کنم . منون می شم اگه اطلاع موثق یا فیلم واقعی دارید بدام بفرستید

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   07 تیر 1394

   اگه راست می گی فیلمش رابفرست

  • نویسنده دیدگاه: Amir
   17 مهر 1394

   سلام لطفا فیلمشو برام بفرستین اگه تو لاین هستین این ایدیه من0system0

 82. نویسنده دیدگاه: رضا
  02 دی 1393

  سلام راستش یکی از رفقای پدرم واسه پدرم تعریف می کرد و میگفت که از دوستانش دو زن و مرد کوتوله را با رنگ قهوه ای و قد تقریبا 20 سانتی در قفسی گرفته و میگفت که خودش هم از نزدیک ان ها دیده است و وجودشان را کاملا قبول دارد . نمیدانم شاید هم وجود داشته باشند

 83. نویسنده دیدگاه: الق
  01 دی 1393

  انسانهایی قدیمی وجوداشتن که از نظر ژنتیکی کوتاه قد بودن< ولی فکرنکنم زیر 60سانت بوده باشن

 84. نویسنده دیدگاه: پروشات
  17 آذر 1393

  جالب بود ولي من شنيده ام كه ميگويند همچنين چيزي وجود ندارد و فقط تخيل انساني است

 85. نویسنده دیدگاه: amir
  01 آبان 1393

  کی می دونه ما که همه جای دنیارو ندیدیم و نمی تونیم ببینیم

 86. نویسنده دیدگاه: مهران
  21 مهر 1393

  جالب بود ولی یه ایرادی داشت.انسان های کوتوله زاده ذهن یک نویسنده بود و این داستانی هم ک نوشته شد بازم ذهنو گنگ میکنه

 87. نویسنده دیدگاه: سياه دل
  18 شهریور 1393

  na nadaran
  maghz agar kochektaraz ini ke hast hoshi nist andazei ham ke shoma migid mishe maghz kochiktar az gonjeshk
  pas bayad mesle in mojodat dar tabiaat charkh mizadan va ma mididimeshon
  pas nistan

 88. نویسنده دیدگاه: غیاثی
  23 مرداد 1393

  سلام خسته نیاشین خیلی جالب بود منم دوست دارم وجود داشته باشه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   15 دی 1393

   بد نبود ولی همش دراغه

   • نویسنده دیدگاه: هدیه رمضانی ملقب به آنه شرلی
    03 دی 1397

    عالی بود

نظر خودتان را ارسال کنید