همه نوع خبر در یک لحظه

الودگی هوا

” باز هم آلودگی هوا “

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با افزایش تمام آلاینده ها برای گروه های حساس جامعه در شرایط ناسالم است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا: حشمت الله بسطامی افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با 22عدد افزایش فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد 104 قرار گرفت.

بسطامی به آلاینده اشاره کرد و افزود: میزان غلظت آلاینده های منواکسید کربن نیز نسبت به روز گذشته از 30 به 39 و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 54 به 63 افزایش داشته است.

وی گفت: ایستگاه های شهرداری منطقه 15 با 154، پارک قائم(منطقه 18) با 151 و فرمانداری شهرری(منطقه 20) با 135آلوده ترین مناطق شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

بسطامی به مناطق کم آلوده نیز اشاره کرد و گفت: ایستگاه های پونک(منطقه 5) با 66، اقدسیه(منطقه 1) با 69 و تربیت مدرس(منطقه 3) با 175سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بودند.

مدیر روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط وزش باد و گرد و خاک انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ساعات ظهر همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

بسطامی به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

×××××××××××××××××××

مرد 600 زنه

 

” مردی که 600 زن و بچه دارد “

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایران، بنا بر سنتی دیرین در کامرون، هر سلطان جدید پس از مرگ سلطان قبلی همسران او را هم به ارث می‌برد و در نهایت سرنوشت سلطان جدید پس از ازدواج با ملکه اهمیت واقعی خود را پیدا می‌کند.

بر اساس یک اعتقاد کهن، ملکه مسن‌تر و با اقتدارتر می‌تواند دانش‌ خود را در اختیار پادشاه کامرون قرار دهد تا بتواند حکومتش را بهتر کنترل کند.

همسر سوم سلطان ابومبی ملکه کنستانس می‌گوید: پشت سر هر مرد موفق زنی سرسخت وجود داشته است. هر پادشاه جوان تجربه چندانی ندارد و همسران مسن وی می‌توانند دانسته‌های خود را در اختیار او قرار دهند.

سلطان ابومبی دوم نیز در این باره می‌گوید: تضاد شدیدی بین سنت‌های دیرین و مدرنیته در کامرون وجود دارد. ارزش‌های سنتی با ارزش‌های مدرن تفاوت‌های زیادی دارند و من سعی می‌کنم این تفاوت‌ها کمتر شود و در عین حال فرهنگ مردم کامرون را نیز حفظ کنم.

جالب آنکه همسران جوان او به زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند.

وی اضافه می‌کند: اگرچه فرهنگ چند همسری در اروپا چندان مطلوب نیست اما نباید به زندگی پادشاهان و سنت‌های چند صد ساله قومیت‌ها بی‌تفاوت بود و نسبت به آن قضاوت کرد.

ابومبی با وجود به ارث بردن 100 زن و 500 فرزند از پدرش، خود را سلطانی مدرن می‌داند.

××××××××××××××××××××××

Safavi

” تومور مغزی بهنام صفوی “

 

بهنام صفوی که در دو سال اخیر به دلیل وجود یک تومور در مغزش تحت معالجه بوده به تازگی با مراجعه به متخصص متوجه شده برخلاف انتظار رشد تومور کند نشده و بزرگتر شده است و به گفته مدیر برنامه اش حالا او برای خارج کردن و بررسی تومور باید بستری شود.

جراحی که به زودی انجام خواهد شد، میلاد لطیفی می گوید بعد از این جراحی، شدت بیماری و شکل درمان آن مشخص خواهد شد و از هواداران می خواهد که شکیبایی به خرج دهند.

او کنسل شدن کنسرت های این خواننده را دلیلی بر جدی بودن موضوع عنوان می کند.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید