مناسبت های روز

تاریخ ماه رمضان 98 و رَمَضان 2019

رمضان امسال نیز خدا را بی نهایت شاکریم که از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا دگرباره بتوانیم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نماییم؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…»

ramadan تاریخ ماه رمضان 98 و رَمَضان 2019

آسمان اهدافت را لمس کن… دست یافتنیست

“ماه رمضان ماهی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل، قرآن نازل شده است.”

و در ادامه آیه می فرماید:

«فمن شهد منکم الشهر فلیصمه…» “پس هر که این ماه را دریابد، باید که در آن روزه بدارد.”

پورتال آسمونی به جهت برنامه ریزی هموطنان گرامی تاریخ دقیق رمضان را به صورت شمسی و میلادی اعلام می نماید:

ماه رمضان امسال 30 روزه می باشد

شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال 1440 قمری در ایران برابر با روز دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 خورشیدی و مصادف با 6 می 2019 میلادی میباشد.

پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1440 قمری در ایران برابر با روز سه شنبه 14 خرداد 1398 خورشیدی و مصادف با 4 ژوئن 2019 میلادی میباشد.

عید سعید فطر سال 1398 در ایران روز چهارشنبه 15 خرداد ماه است (Wednesday, June 5, 2019) و تعطيلات عيد فطر 98 روزهای چهارشنبه 15 خرداد و پنجشنبه 16 خرداد ماه ماه خواهد بود.

.Ramadan in 2019 will start on Monday, the 6th of May and will continue for 30 days until Tuesday, the 4th of June

Ramadan 2019 in United States of America will begin in the evening of
Monday, May 6
and ends in the evening of
Tuesday, June 4

Ramadan 2019 in Iran will begin in the evening of
Monday, Ordibehesht 16 AP
and ends in the evening of
Tuesday, Khordad 14 AP

رمضان

رمضان در دین مبین اسلام یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، رخ می‌دهد.

ماه رمضان نود و هفت 29 روز است، کتاب قرآن کریم در این ماه بر پیامبر اسلام (ص) فرود آمده‌ است، در قرآن مستقیماً آمده است که کسانیکه ایمان آورده اند در این ماه روزه بگیرند.

واژهٔ رمضان

رمضان واژه‌ای عربی است که از سه حرف اصلی «الرم‌ض» ساخته‌شده‌است.

الرمض به معنای گرمای شدید، زمین سوزان، کوتاه‌بودن و جیره‌است.

بزرگی رمضان

این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود.

از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود.

حدیثی نیز در این زمینه از پیامبر اسلام (ص) نقل شده‌ است:

“ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و اهل بیتم و ماه رمضان ماه مسلمانان است”

شب قدر (قرآن در آن شب بر پیامبر اسلام نازل شده است) نیز بنابر روایات در یکی از ۳ شب نوزدهم، بیست‌ویکم یا بیست‌وسوم این ماه واقع شده است. رمضان با شروع ماه شوال پایان می‌پذیرد.

در روز اول شوال نیز عید فطر برای جشن یک ماه روزه‌داری مسلمانان برپا می‌شود.

پرهیزهای رمضان ( شهر رمضان 2019

  • روزه : مهمترین پرهیز این ماه روزه است. روزه داران قبل از طلوع تا غروب آفتاب از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنند و سعی می کنند با کنترل خواسته‌های خود تزکیه نفس را تمرین و ملکه کنند. به جز خوردن و آشامیدن، آمیزش جنسی، دروغ گفتن در مورد پیامبر اسلام، فروبردن سر در آب، و رسیدن دود و غبار غلیظ به حلق نیز باعث باطل شدن روزه می‌شود.
  • ختم قرآن : برخی از مسلمانان مقید هستند که در این ماه یک دوره قرآن را از اول تا آخر تلاوت نمایند.

روایات در باب ثواب قرائت قرآن در این ماه :

– روایت اول :

در کتاب بحارالانوار از امام جعفر صادق (ع) از پیامبر اسلام (ص) روایت آمده است که:

«ماه رمضان ماه خدای عزوجل می باشد، و آن ماهی است که خداوند کارهای نیک را در آن دو چندان کند و بدی‌ها را در آن محو سازد، ماه برکت، و ماه انابة و بازگشت، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادی از آتش دوزخ، و کامیاب شدن به بهشت است . هان که در این ماه از هر حرامی خودداری کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید. و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماه‌های دیگر باشد، چرا که برای این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برتری بر دیگر ماه‎ها است، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.»

– روایت دوم :

و از امام رضا (ع) روایت آمده است:

«نیکی ها در ماه رمضان پذیرفته، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسی که در ماه رمضان آیه ای از کتاب خداوند بخواند همانند کسی است که در ماههای دیگر قرآن را ختم کرده و کسی که در این ماه در روی برادر ایمانی خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روی او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده‌اش دهد، و کسی که در این ماه به مؤمنی کمک می کند، خدای تعالی در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزی که گام‌ها بلغزد، و کسی که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد.

و کسی که درمانده اندوهگینی را دستگیری و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسی که ستمدیده ای را در این ماه یاری کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یاری دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند.

ماه رمضان ماه برکت، ماه رحمت، ماه مغفرت، ماه توبه و ماه انابه و بازگشت به درگاه الهی است ، کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهی می خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه‌تان را بپذیرد، و آخرین سال عمر شما قرار ندهد، و توفیق اطاعت خود را به شما دهد، و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستی خداوند بهترین کسی است که از او درخواست کنند.»

– روایت سوم :

شیخ صدوق در کتاب معانی الاخبار و امالی به سندش از امام جعفر صادق (ع) روایت کرده نموده که: «هر چیزی را بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است.»

– روایت چهارم :

و از مجالس شیخ از امام جعفر صادق (ع) روایت شده که گفته است:

«براستی که در کتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزی که خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنی ماهها ماه رمضان است، و قلب ماه رمضان شب قدر است، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .»

رمضان در قرآن

شَهْرُ رَمَضَانَ اَلَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْءَانُ هُدیً لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمْ الْشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَنْ کَانَ مَرِیْضاً أَوْ عَلَی سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُرِیدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَلاَ یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَلِتُکْمِلُواْ الْعِدَّةَ وَلِتُکَبِّرُواْ اللَّهَ عَلَی مَا هَدَیکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ.«سوره بقره آیه ۱۸۵»

ترجمه فارسی آیه:

ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. «و قرآن کتابی است که» هدایتگر مردم همراه با دلائل روشنِ هدایت و وسیله تشخیص حقّ از باطل است، پس هر کس از شما که این ماه را دریابد، باید روزه بگیرد. و آنکس که بیمار یا در سفر باشد، روزهای دیگری را به همان تعداد روزه بگیرد. خداوند برای شما آسانی می‌خواهد و برای شما دشواری نمی‌خواهد «این قضای روزه» برای آن است که شماره مقرّر روزها را تکمیل کنید وخدارا بر اینکه شما را هدایت کرده، به بزرگی یاد کنید، باشد که شکرگزار گردید.

تفاوت رمضان با دیگر ماه ها

به گفته پیامبر اسلام (ص) خواندن یک آیه از قرآن در این ماه مانند یک ختم قرآن است.

به گفته امام علی(ع) خواب روزه دار عبادت است، سکوتش تسبیح است، دعایش پذیرفته و عملش دوبرابر است.

همینطور در اسلام از رمضان با عنوان «ماه خدا» یاد شده است.

از دیگر مزایای این ماه نسبت به ماه های دیگر این است که پیامبر اسلام گفته است که در این ماه درهای جهنم به روی مردم بسته و درهای بهشت باز می شود. همینطور در روایاتی آمده است که در این ماه شیطان در عرش خداوند زندانیست و در روایاتی آمده است که در زنجیر گرفتار شده است. یکی از دلایل دیگری که این ماه را بهبود بخشیده است نسبت به دیگر ماه ها نزول قرآن در این ماه است.

همچنین لازم به ذکر است که امام علی (ع) در این ماه به شهادت رسیده است.

ماه رمضان چند روز است؟

ماه رمضان سی روز است یا بیست و نه روز!؟

شاید باور مردم بر این باشه که ماههای قمری باید یک در میان 29 روز و 30 روز باشند اما در واقع چنین قاعده ای وجود نداره. محاسبات نجومی نشون میده که میشه تا سه ماه قمری پشت سر هم 29 روز و تا چهار ماه قمری پشت سر هم 30 روز باشه. البته 3 ماه 29 روز و 4 ماه 30 روز پشت سر هم ، خیلی نادر و استثناء است اما موارد زیادی رو میشه اشاره کرد که 2 ماه پشت سر هم 29 روز باشه و سه ماه پشت سر هم 30 روز.

بعنوان مثال ماههای محرم و صفر 1434 ، ذیقعده و ذیحجه 1434 ، صفر و ربیع الاول 1435 ، ربیع الاول و ربیع الثانی 1436 ، جمادی الثانیه و رجب 1437 ماههای 29 روز پشت سر هم ، و ماههای جمادی الاولی و جمادی الثانیه و رجب 1434 ، صفر و ربیع الاول و ربیع الثانی 1438 ماههای 30 روز پشت سر هم هستند. در اوایل سال 1439 قمری چهار ماه صفر ، ربیع الاول ، ربیع الثانی و جمادی الاولی پشت سر هم  30 روز هستند

اما گروهی نیز هستند که با استناد به روایات معتقدند که ماه رمضان همیشه باید 30 روز باشد. در این رابطه توجه این افراد را به فرمایشات حضرت آیت الله حسن زاده آملی جلب میکنم :

یکى از نظریات شیخ صدوق مربوط به تعداد روزهاى ماه رمضان است. ایشان در کتاب من لا یحضره الفقیه بعد از نقل روایاتى مى فرماید: لذا شهر مبارک رمضان براى همیشه سى روز است.

در حالى که روایات دیگرى هم داریم، از خاصه و در جوامع روایى عامه که بعضى از صحابه پیغمبر فرمودند: ما در زمان رسول الله، ماههاى 29 روزى بیش از ماههاى 30 روزى روزه گرفتیم. آن وقت جناب صدوق چند روایت نقل مى کند که حضرت شیخ الطایفه طوسى در تهذیب و استبصار نظر ایشان را رد مى کند. ما فرمایشات هر دو را در درس هفتاد و پنجم کتاب «دروس معرفة الوقت و القبلة» آورده ایم.

اینکه شیخ صدوق (ره) فرموده همیشه ماه رمضان 30 روز است و روایاتى نیز تأیید آن آورده. اشاره به یک نکته علمى دارد که متأسفانه حضرت شیخ طوسى هم در تهذیب و استبصار این را نیاورده است و بدان اشاراتى نفرموده است.

  • علاوه بر موضوعات ماه رمضان میتوانید موضوعات زیر را در آسمونی ببینید و دنبال کنید:

  • همچنین ببینید:

همه چیز در مورد ماه رمضان

تاریخ عید فطر

میزان فطریه چقدر است؟

نماز عید فطر

پیام های تبریک عید فطر

روز عید سعید فطر

اعمال شب عید فطر

اشعار عید فطر

عکس و کارت پستال تبریک عید فطر

آداب و رسوم مسلمانان در روز عید سعید فطر

سریال های ماه رمضان

تاریخ شروع و پایان ماه رمضان چه روزی است؟

شب های قدر

تعطیلات رسمی

تازه های آسمونی

تمامی دستگاه‌ها ۴۰۰ هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند

طاهره رضایی

۴۴۰ هزار تومان؛ حداقل افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری

طاهره رضایی

جشنواره جهانی فیلم فجر : بودن یا نبودن

alem_dh3-8sn

اینستاگرام تعداد لایک‌ پست‌ها را مخفی خواهد کرد؟

احمدرضا راجی

خصوصیات متولدین اردیبهشت

آسمونی

تصاویر هنرمندان در جشنواره جهانی فیلم فجر

لیلا شاهپوری

113 نظر

علیرضا رستمی 11 ژوئن 2018 at 20:50

مرسی آسمونی، تاریخ و اطلاعات جدید هست

پاسخ به این نظر
محمد 29 آوریل 2018 at 20:13

با سلام
پایان ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه است نه یکشنبه لطفا اصلاح کنید

پاسخ به این نظر
حسین 16 ژوئن 2017 at 06:22

یک زمانی ماه رمضان ماه خدا بود. همه چیز ارزان میشد. نوعی مردم بهمدیگر کمک میکردند. عبادت و تزکیه از درو دیوار میبارید. حالا ماه رمضان ماه گرای پلکانی اقلامی هست که قیمت و توزیع آنها عمدتا دست دولت است.

پاسخ به این نظر
امیرحسین 04 ژوئن 2017 at 01:18

سلام و ممنون از سایت خوبتون و امیدوارم این ماه رمضان بهترین سال زندگی شما برای عبادت و بندگی خداوند متعال باشه و طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار بگیره

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 05 ژوئن 2017 at 16:30

زنده باشید، تشکر از همراهی شما
طاعات شما نیز قبول حق

پاسخ به این نظر
حجت 26 می 2017 at 18:21

با سلام بیایید در ماه رمضان با خدا برای همیشه دوست شویم

پاسخ به این نظر
علی 26 می 2017 at 18:15

ماه رمضان بهترین ماه است و ماه پر برکت؛الحمدالله رب العالمین
ختم قرآن و نماز برای اموات:09308065578 توسط سادات.

پاسخ به این نظر
عباس 10 می 2017 at 03:25

درود ب همه دوستان مسلمان و انسان صفت در سراسر ملك خداوند پاك ، با ارزوى موفقيت و شادابى در تمامى لحظات زندگيتان
اميدوارم هر لحظه از ثانيه هاى عمرتان حس خدايى و پاك از هرگونه ناخواستنى ها باشه
خيلى حس خوبيه روزهاى مهمان شدن ب درگاه بخشش و دوستى خداى مهربون
براى همتون از الهه جهان هستى ارزوى خوبى و سلامتى ميكنم
دوستدار شما ::: يكى از كوچكترين بندگان خالق بزرگ

پاسخ به این نظر
روژان از لس آنجلس 09 می 2017 at 14:55

خدایا شکرت برای ماه رمضان امسال که نزدیک است
ممنون پورتال آسمونی

پاسخ به این نظر
امین 07 می 2017 at 15:15

سلام، لطفا اطلاعات غلطتون رو اصلاح کنید. اشتباه به این بزرگی واسه یه مطلب ساده چطور میتونه اتفاق بیوفته در عجبم.
1) 8 خرداد دوشنبه هستش نه سه شنبه
2) شروع رمضان روز یک شنبه 7 خرداد هستش
3) 1 ژوئن 11 خرداد مصادف با پنج شنبه و روز 5 رمضان میشه
و ….
نمی دونم چی بگم شاخ درآوردم تو یک سطر مطلب چند تا غلط میتونه باشه

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 07 می 2017 at 17:52

سلام، تشکر از شما

اما دوست گرامی اشتباه در مطلب در عنوان روز بوده، در صورتیکه اطلاعات نوشته شده شما غلط است، لطفاً مجدد مطلب را بخوانید

پاسخ به این نظر
علی 26 می 2017 at 22:00

توی ایران از روز شنبه هستش

پاسخ به این نظر
حسونی 23 آوریل 2017 at 15:49

واقعا خداروشکر که بازهم به ماه مبارک رمضان برگردیم و به همه مردم و هموطنان تبریک می گویم رمضان یجمعا یا ماه رمضان ما به اشنایان جمع می کند

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژوئن 2016 at 22:32

سلام رمضان یا29 روزه یا 30 روز ولی تقویم شما28روزه این ممکن نیست

پاسخ به این نظر
پریسا 06 ژوئن 2016 at 13:58

خدجونم ممنون که این بنده گهنکار راهم به ماه رمضان راه دادی خیلی دلم برای دعای سحر جوشن کبیر ابوحمزه رمضان تنگ شده کمکم کن از این ماه سربلند بیرون بیاییم

پاسخ به این نظر
یاشار 06 ژوئن 2016 at 13:56

ماه رمضان رو به همه هموطنان تبریک میگم
عاشق این حس نابم
ایشالا همه به ارزوهاشون که سر سفره افطار از خدا میخوان برسن
برکتتون فراوون تنتون سلامت دلهاتون پر از عشق

پاسخ به این نظر
سعادت 06 ژوئن 2016 at 13:27

رمضان ماه مهمانی خدا و دوری از زشتی و پلیدی ها مبارک
التماس دعا

پاسخ به این نظر
زهرا 06 ژوئن 2016 at 11:45

سلام

پاسخ به این نظر
سما 06 ژوئن 2016 at 09:18

انقدر همه خوبن و پاک که گاهی آدم فکر میکنه پس اینهمه نامرد و دزد و قاتل و …. از فضا اومدن حتماااا

پاسخ به این نظر
Hooman 06 ژوئن 2016 at 03:34

سلام. روز خوبي داشته باشيد.
بابت مطلب خوبتون متشكرم.

پاسخ به این نظر
امیر 06 ژوئن 2016 at 00:17

ماه رمضان خیلی خوب است

پاسخ به این نظر
علی... 05 ژوئن 2016 at 21:23

وقتی یادم میاد خیلی ها بودن که پارسال آخرین ماه رمضونشون رو تجربه کردن
دلم میگیره آخه شاید این بار نوبت من باشه که آخرین مهمونی ماه رمضون رو تجربه کنم

پاسخ به این نظر
sajad 05 ژوئن 2016 at 21:10

این روز عزیزو به همتون تبریك میگم…

پاسخ به این نظر
علی 05 ژوئن 2016 at 14:32

ماه رمضان رو به شما دوستان تبریک میگم انشالله روزه هاتون قبول درگاه حق تعالی باشه . این ماهو بهتون پیشاپیش تبریک میگم روز سه شنبه 18 خرداد اولین روز ماه رمضانه.

پاسخ به این نظر
درسا 05 ژوئن 2016 at 22:54

سلام ببخشید حتما 18 هست اخه میگن هنوز مشخص نشده؟

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژوئن 2016 at 13:49

به شما هم ماه رمضان را تبریک میگم

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژوئن 2016 at 21:24

من هم به شما تبریک می گویم

ضمنا ((ان شاءالله)) درست است نه آنگونه که شما نوشته اید.

پاسخ به این نظر
میترا 05 ژوئن 2016 at 12:46

ماه عزیز رمضان پیشاپیش مبارک
التماس دعای شدید
???

پاسخ به این نظر
قدرت الله 06 ژوئن 2016 at 06:24

همچنین به شما دوست ارجمند.

پاسخ به این نظر
امیر 04 ژوئن 2016 at 23:57

۳۰

پاسخ به این نظر
کاظم 04 ژوئن 2016 at 11:55

ماه کنار گذاشتن پلیدی ها

پاسخ به این نظر
ناشناس 05 ژوئن 2016 at 22:23

بعضی ها این کار را نمی کنند

پاسخ به این نظر
رویا 03 ژوئن 2016 at 21:24

http://s3.picofile.com/file/8194228342/ROYA_ramezan_mahe_mehmani_khoda1_gol.gif

پاسخ به این نظر
بنده 01 ژوئن 2016 at 19:15

کاش تواین ماه رمضون یکم بارگناهموکم کنم…ای کاش

پاسخ به این نظر
اسمان 05 ژوئن 2016 at 13:27

کاش همه ی ماه هامون ماه دعوتی خدامون بودگناهانمون زیاده ولی بااین حال خداامسالم دعوتمون کرده

پاسخ به این نظر
عبدالله مسافر 31 می 2016 at 01:04

با سلام و التماس دعاء، فاصله دو تاریخی که ذکر کرده اید ۲۹ روز است نه ۳۰ روز. موفق و موید باشید.

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 04 ژوئن 2016 at 12:19

سلام طبق تاریخ درج شده در تقویم ها می باشد.

پاسخ به این نظر
نجیب رضای 06 ژوئن 2016 at 06:22

حلول این ماه پور برکت راتبریک عرض مدارم امید است که دعاها مناجات هابه درگاه حق پزیرفته شود انشاالله

پاسخ به این نظر
the 25 می 2016 at 12:21

تاریخ های میلادی رو اشتباه وارد کردین، میشه 40 روز

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 25 می 2016 at 19:57

اصلاح شد و سپاس

پاسخ به این نظر
امیرحسین 11 می 2016 at 01:57

رمضان یعنی زیباترین لحظات زندگی…

پاسخ به این نظر
Morteza 09 می 2016 at 18:54

عاشق این ماه عزیزم خدایا کمک کن بیشتر درکش کنیم التماس دعا یاعلی مدد

پاسخ به این نظر
مانی 11 جولای 2015 at 10:35

رمضان یعنی فرصتی دوباره برای تولدی دوباره…برای جسمو روحو نفس انسان…

پاسخ به این نظر
م 04 جولای 2015 at 17:19

رمضان یعنی ماه حال خوب رمضان یعنی ماه انجام کمترین گناه خدایا شکرت که چنین ماهی رو برای ما قرار دادی

پاسخ به این نظر
عباس 04 جولای 2015 at 12:45

رمضان یعنی ماهی که خستگی یک سال حب دنیا داشتن را در بیاوری رمضان یعنی فرصتی برای بدست آوردن یه جایی در دل خدا و توشه ایی برای سفری ابدی مهیا کردن و بهتر بگم رمضان فصلی برای (آدم) شدن آدم شدن و آدم شدن التماس دعا

پاسخ به این نظر
ناشناس 12 جولای 2015 at 04:33

رمضان یعنی روزها بخوابی مانند خرس و شبها بخوری مانند گاو

پاسخ به این نظر
محمد 16 جولای 2015 at 22:54

شاید تو اینجوری باشی ولی بقیه نه….

پاسخ به این نظر
ناشناس 31 می 2016 at 05:27

ایوووول

پاسخ به این نظر
ناشناس 01 ژوئن 2016 at 12:05

ماه رمضان هم شب و هم روزش باید پراز عبادت باشه ن شبا گاو بشی و روزا خرس خوردن سحری خودش کلی ثواب داره در ماه رمضان ن فقط شکم بلکه باید روح و جسم انسان روزه بگیره از هرنوع گناهی باید بپرهیزی خدایا ممنون ک این ماه مبارکو برای جبران اشتباهاتمون ب ما دادی

پاسخ به این نظر
میترا 05 ژوئن 2016 at 12:44

سلام
احسنت واقعا همینطوره

چقد خوبه تو این روزا تزکیه نفس کنیم و با تبتل و ورع خودمونو بسازیم
خیلی وقته گم شدیم

خیلی جاها میبینم ک ایرانیا بیگانه پرست شدن و راحت پشت ملت غیبت میکنن

ب خدا خیلی ساده اند

چ خوبه ک پشت هر ایرانی واسیم

و مضحک کردن هم وطن خودمونو مایه شادی دشمنای اسلام قرار ندیم
خدا کمک باشه
یا حق

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژوئن 2016 at 22:33

باسلام
رمضان یا29 روزه یا 30 روز ولی این تقویم 28 روزه که چنین چیزی ممکن نیست اشتباهه

یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف 06 ژوئن 2016 at 02:00

سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
ادماباید مراقب کلامشون باشند
حرفتون زشت بود
خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

پاسخ به این نظر
یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف 06 ژوئن 2016 at 02:06

سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
ادماباید مراقب کلامشون باشند.کلام وجملات
.انسان بایدمتناسب باارزش هرچیزی باشه.شایسته این حرف زشت نبود.شایدایشون تودلشون چیزی نبوده ولی اون حرف زشت وناشایسته رانباید میزد
خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژوئن 2016 at 05:25

توواقعا مثل خرس وگاوی!!! روزه گرفتن اینهمه سخته که به خودت توهین میکنی؟؟؟!!!
باورکن که روزه گرفتن کار سختی نیست فقط هدف میخواد..هدف که مشخص شد میبینی بسیار ساده است..وگذشت زمان رانمیفهمی.. احتیاج به شکمبارگی هم نیست..

پاسخ به این نظر
محمد 06 ژوئن 2016 at 11:56

معرفت در گرانییت به هرکس ندهند پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند

پاسخ به این نظر
Mitra 02 جولای 2015 at 02:28

ماه رمضان ماهی پربرکت وبخشش الهی تا پاکم نکردی خاکم نکن آلهی آمین

پاسخ به این نظر
خالد حفیظی 25 ژوئن 2015 at 21:31

رمضان ماه پور برکت

پاسخ به این نظر
ناشناس 20 ژوئن 2015 at 13:34

بار الهی دستم را بگیر میدانم که میگیری ولی ما نمیتونیم ببینیم خداجون این ماه را بر ما نیکو بگردان و توفیق رمضان بعدی را هم به ما بده…
خدایا…………نوکرتیم رفیق
برای تعجیل در فرج صلوات بلند عنایت کن برادر مسلمانم….

پاسخ به این نظر
بهار 18 ژوئن 2015 at 15:03

ماه رمضان ماه نزدیک شدن ب خدا…..

پاسخ به این نظر
ب 18 ژوئن 2015 at 04:42

وای به حال کسانی که روزه نمی گیرن هیچ درملا روزه خواری هم میکنن

پاسخ به این نظر
علی 02 جولای 2015 at 13:13

تو خیلی مسلمانی سعی کن خودت درست کنی بازم که جای خدا نشستید وای بر وای بر میدی بیرون برو خودتو درست کن سعی کن اخلاقت روزه باشه و از دیگران هم ایزاد نگیر هیچکس مقدس نیست پس ادای مقدسا رو در نیار

پاسخ به این نظر
محمد 10 ژوئن 2018 at 14:29

واییییییییی :)))))))))))

پاسخ به این نظر
ناشناس 18 ژوئن 2015 at 03:39

سلام ماه مبارک رمضان مبارک برهمه شما,,دعاکنیدبرسربلندی ایرانمون

پاسخ به این نظر
x 18 ژوئن 2015 at 01:32

دوستان عزیز شیعه و سنی فرا رسیدن ماه پر برکت رمضان مبارک باشه
دوستان عزیز روایتی هست که میگه هر کسی لا الله الا الله را بر زبان بیاورد مسلمان است.همه ی شما مسلمانید به همدیگه توهین نکید فقط به اندازه ده درصد اختمال بدید طرف مقابلتون درست تر میگه.حتی اگه فرضا یک گروه واقعا مسلمانم نباشند شمایی که اسلام دارید مطابق دستور خدا رفتار کنید .درشت خو وسنگدل نباشید با همدیگه مهربون باشین جواب توهین رو با خوبی بدید که یایرین جذبتان شوند.انسالله خداوند خودش توفیق هدایت و عبادتش را به همه بندگانش و بخصوص کسانی که این متنو میخونن عطا کنه

پاسخ به این نظر
رجب پور -مهدی 17 ژوئن 2015 at 16:32

به شکرخدا این ماه رمضان 1394امد وانشاا… دراین ماه هم روزه گرفته.وانشاا…هم موردقبول پروردگارقرارگیرد. ای خدایا شکر

پاسخ به این نظر
رضا 17 ژوئن 2015 at 11:54

به امید این که تو این ماه مبارک خدا توفیق بخشش را به همه بدهد و سعی کنیم تا ادم بهتری باشیم چه شیعه چه سنی… ما همه با برادیم ما همه بنی ادمیم با تشکر از مدیدریت سایت بابت مطالب اموزنده

پاسخ به این نظر
ارينب 17 ژوئن 2015 at 08:56

نظرات شخصى ازنظر من بايد مورد احترام باشه ولى اقا سعيد شما نبايد اصول دين را خدا نكرده مورد تمسخر قرار دهيد اگر واقعا با اين چيزا مشكل داريد لطفا نظرات خودتون جاى ديگر مطرح كنيد در ضمن شيعه وسنى يعنى چه ما همه بندگان خداييم. ازما در مورد تك تك حرفهامون سوال ميشه ايا ميتونيد جواب بديد لطفا كمى فكر كنيد ممنون

پاسخ به این نظر
زهرا 17 ژوئن 2015 at 01:26

خدایا دوستت دارم

پاسخ به این نظر
حسین 17 ژوئن 2015 at 01:06

می‌خوام شروع کنم‌. امید به خدا…

پاسخ به این نظر
خدایا دیه با چه رویی وارد ماه مبارک رمضانت بشم منه گناکار 16 ژوئن 2015 at 22:04

الهی العفووو خدایا پاکم کن درین ماه پر برکتت

پاسخ به این نظر
مسعود 16 ژوئن 2015 at 20:39

ماه رمضان یعنی رسیدن به آرامش

پاسخ به این نظر
علی 16 ژوئن 2015 at 20:09

آسمونی : این نشان که احترام به حقوق دیگران و ادای آن یکی از اساسی‌ترین اهداف ادیان آسمانی است. قرآن کریم در آیات بسیاری مؤمنان را چه در باب مسائل اقتصادی و چه در باب حقوق اجتماعی و… دعوت به احترام به حقوق مردم نموده است. در اینجا تنها به دو نمونه از این آیات اشاره می‌نماییم.

«یا أیّها الّذین آمنوا لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید اموال یکدیگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخورید»؛[۲]یعنی، هرگونه تصرف در مال دیگری که بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.

قرآن کریم، به هنگام نکوهش از قوم یهود و ذکر اعمال زشت آنان می‌فرماید: «…وَ أَکْلِهِمْ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ…»؛

آنان در اموال مردم بدون مجوز و به ناحق تصرف می‌کردند. ناگفته پیداست که مراد از اکل و خوردن، در این آیه کنایه از هرگونه تصرف است خواه به صورت خوردن معمولی باشد یا پوشیدن و یا سکونت و یا غیر آن و چنین تعبیری در زبان فارسی نیز رایج است.

– منبع، پورتال آسمونی https://www.asemooni.com/religion/islam/the-right-people

پاسخ به این نظر
بسم الرب المهدی 16 ژوئن 2015 at 17:22

آنان که محیط فضل و آداب شدند
در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند به پیش
گفتند فسانه ای و در خواب شدند

پاسخ به این نظر
بهنام 16 ژوئن 2015 at 13:56

بسم الله رحمان رحیم ماه رمضانم اومد ای کاش ارزانی شه و توکلمون به خدا بیشتر شه

پاسخ به این نظر
سجاد 16 ژوئن 2015 at 11:21

دوستی که ازواژه آدم بشیم استفاده کردی بدون شرک بزرگی انجام دادی توبه کن

پاسخ به این نظر
ناشناس 16 ژوئن 2015 at 10:59

سلام اميدوارم براي همه سلامتي باشه در اين ماه مبارك التماس دعا

پاسخ به این نظر
محمد 16 ژوئن 2015 at 10:00

با سلام منم به عنوان فرزند کوچک از سرزمینی بزرگ ورود مسلمانان دنیا را به بهترین جای دنیا یعنی ماه مهمانی خدا تبریک میگویم امید است از این ماه بهره کافی را ببریم

پاسخ به این نظر
مستاجر 15 ژوئن 2015 at 17:30

وقتی که روزه می گیریم ماه رمضان که تمام می شود یک حس خوبی داریم ولی اگ نگیریم ……

پاسخ به این نظر
علی 15 ژوئن 2015 at 02:28

خدایا دو سه روزی تا ماه رمضان بیشتر نمونده ماه خودت ماه بخشش گناهان ازت میخوام به همه مردم کمک کنی تا باهم خوب باشیم هم دیگه رو این قدر اذیت نکنیم به بزرگترها بیشتر احترام بزاریم قدر اونا و خودمون و بیشتر بدونیم دراین ماه آدم بشیم و ارزش خودمون و بدونیم و خود را به چیزی جز بهشت نفروشیم ان شا الله .

پاسخ به این نظر
ناشناس 17 ژوئن 2015 at 00:36

آمین

پاسخ به این نظر
ناشناس 14 ژوئن 2015 at 10:05

ماه پر برکت رمضان مبارک

پاسخ به این نظر
ناشناس 14 ژوئن 2015 at 04:32

یعنی شماها حقیقت رمضان را درک میکنید خدایش؛ خدا ازهمه بهتربنده هاشومیشناسه تهمت نزن خدا ازت نگذره ایشالا بعضی ها میدونن عرب ها وسنی هاکی هستن وبه فکرچه چیزهایی هستن انتظاردارن با اون کارهاشون بهشت هم برن آخردنیا معلوم میشه به امیداون روز.

پاسخ به این نظر
حسین 17 ژوئن 2015 at 06:21

سلام من عرب هستم جدم هم مالک اشتر میشه پیامبر و همه ائمه هم عرب بودن.لطفا توهین نکن و منظورت واضح برسون در ضمن قران و ادعیه هم به زبان عربی هستن.میدونم منظور بدی نداشتی و منظورت همه نبوده ولی درست از کلمات استفاده کن

پاسخ به این نظر
حامد 14 ژوئن 2015 at 04:24

یعنی همه خوبن شعیان بدن سعید نفهم بفهم تو ….. میای اینجا راجب مابد میگی ازدین تو نجس ترنیست عرب ملخ خور

پاسخ به این نظر
باران 13 ژوئن 2015 at 18:16

آقا سعید همین که شما وقت میذارید تا در مورد اسلام و شیعیان مینویسید نشانگر اینه که شما راهی برای هدایت میخواین و اینم بدونین خوب و بد در همه جا هست چه شیعه چه سنی سعی کنید خودتون مسلمان واقعی باشید
از همه دوستان خواهش میکنم برا هدایت این برادر عزیز دعا کنید

پاسخ به این نظر
انتظار 12 ژوئن 2015 at 20:21

سلام واسه ختم گروهی قران ماه رمضان ثبت نام کرده میشه از حالا شرو به ختم کرد

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 15 ژوئن 2015 at 17:43

بله در همین روزها اطلاعیه روی سایت قرار می دهیم

پاسخ به این نظر
مریم 12 ژوئن 2015 at 19:37

امیدوارم که خداوند توفیق روزه گرفتن در این ماه پرکت را نصیبمان کند

پاسخ به این نظر
شکیب 09 ژوئن 2015 at 09:47

با عرض پوزش ( باتشکر از آسمونی که(اطلاع رسانی) کرده اند بدینوسیله نوشته بالا تصحیح میگردد

پاسخ به این نظر
سعید 08 ژوئن 2015 at 12:46

کاش شما شیعیان بتونید حقیقت رمضان را درک کنید….
اماحیف و صدافسوس که نمیتونید…….

پاسخ به این نظر
ناشناس 13 ژوئن 2015 at 21:24

شما مطمئنی درکش کردی!!؟؟؟؟؟

پاسخ به این نظر
رضا 16 ژوئن 2015 at 08:26

خوش به حالت عزیز اگه میشه ما رو هم در دریافتات شریک کن

پاسخ به این نظر
ح 06 ژوئن 2015 at 18:52

برام دعا کنید که خدا علم آگاهی منو تو این چند روز ببره بالا من بتونم روزه بگیرم یا خدا قدرت به من بده به حق حضرت عباس.

پاسخ به این نظر
ناشناس 17 ژوئن 2015 at 12:52

عزیزم ازخود خدا کمک بگیر نه دیگرات

پاسخ به این نظر
انتظار 31 می 2015 at 12:13

سلام ببخشید چجوری تو ختم های قرانی تو ماه رمضان از سایت ها برگزار میشه ثبت نام کنیم

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 12 ژوئن 2015 at 18:16

سلام به زودی در همین صفحه اعلام می کنیم

پاسخ به این نظر
انتظار 31 می 2015 at 12:07

سلام,, تمام کاربران سایت ما رو از دعای خیرتان محروم نکنید,,خیلی مشکلات سختی دلرم

پاسخ به این نظر
ويدا 17 ژوئن 2015 at 10:36

سلام. انشأ الله هر جه زودتر مشكلاتتون حل بشه. دعاي افتتاح رو بخونيد بهتون ارامش ميده.

پاسخ به این نظر
سعید 29 می 2015 at 18:23

چرا در مورد حق الناس و کسانی که در حق دیگر بندگان خدا ظلم و بدی کردن چیزی ننوشتيد،آیا این اشخاص تنها با روزه گرفتن و شب زنده داری و توبه کردن فقط آمرزیده می شوند !!!!هرگز….

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 12 ژوئن 2015 at 18:15

دوست گرامی بهتر بود ابتدا یه جستجو میکردین
www.asemooni.com/religion/islam/the-right-people

پاسخ به این نظر
فرزاد 22 می 2015 at 16:41

دمت گرم ماهم هستیم

پاسخ به این نظر
عشق رمضان 14 می 2015 at 11:10

اگر روزی بمیرم ارزو می گنم در ماه شوال بمیرم زیرا ماه رمضان را ازدست ندهم. من دلم با رمضان است که هست گر نباشد رمضان نیست دل من

پاسخ به این نظر
حسین 10 می 2015 at 21:47

ماه رمضان ماهی پربرکت و مهمانی خداوند مهربان و منان است .

پاسخ به این نظر
هادی 12 آوریل 2015 at 15:14

سلام خسته نباشید از خدا میخوام که توفیق روز افزون به شما برادران عطا کند که در جهت اصلاع رسانی دین بر حق اسلام ومذهب بر حق شیعه و نکات مهم ماه مبارک رمضان را برای علاقه مندان بازگو نموده اید..اجرتان با خدای یکتا..

پاسخ به این نظر
ناشناس 31 می 2015 at 13:19

کلا مسلمانان میگفتی بهتر بود چون که مسلمان واقعی شیعه و سنی ندارد.این الفاظ بیان میشه که بین مسلمانان شیعه و سنی تفرقه میافته .

پاسخ به این نظر
مریم 08 آوریل 2015 at 14:59

ممنونم

پاسخ به این نظر
سعید 04 آوریل 2015 at 20:02

رمزان تا کی ادامه دارد

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 05 آوریل 2015 at 19:30

اضافه شد به متن

پاسخ به این نظر
منتظر 06 می 2015 at 00:04

تو اول نوشتن رمضان را ياد بگیر بعداز این سوالات نادانی بپرس

پاسخ به این نظر
ناشناس 15 ژوئن 2015 at 11:31

دوست عزیز بجای خرده گرفتن و ناراحت کردن بقیه شما کوتاه بیا.مهم خدا است که میبخشد.

پاسخ به این نظر
شکیب 09 ژوئن 2015 at 09:41

باتشکر از آسمونی که اطلاع کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
آمده ماه رمضان های های روزه خوران را رم از آن های های

پاسخ به این نظر
شکیب 09 ژوئن 2015 at 09:55

باتشکر از آسمونی که اطلاع رسانی کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
آمده ماه رمضان های های
روزه خوران را رم از آن های های

پاسخ به این نظر
نحن شیعه علی بن ابیطالب 17 ژوئن 2015 at 03:24

بی سواد رمضان درسته نه رمزان
متاسفانه تو و اون بی سوادایی که پدر تفکرت رو درآوردن کلا بی سوادین. چرا نمیری یه خودده تحقیق کنی.
الحمد لله الذی جعل من المتمسکین بولایت علی بن ابی الطالب.
ولایت علی بن ابی طالب حسنی فمن دخل حسنی امن من عذابی

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟