تاریخ ماه رمضان 99 و رَمَضان 2020

رمضان امسال نیز خدا را بی نهایت شاکریم که از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر ما منت نهاد تا دگرباره بتوانیم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نماییم؛ ماهی که خداوند متعال در شأن آن می فرماید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی لناس و بینات من الهدی و الفرقان…»

رمضان

آسمان اهدافت را لمس کن… دست یافتنیست

“ماه رمضان ماهی است که در آن برای راهنمایی مردم و بیان راه روشن و هدایت و جدا ساختن حق از باطل، قرآن نازل شده است.”

و در ادامه آیه می فرماید:

«فمن شهد منکم الشهر فلیصمه…» “پس هر که این ماه را دریابد، باید که در آن روزه بدارد.”

پورتال آسمونی به جهت برنامه ریزی هموطنان گرامی تاریخ دقیق رمضان را به صورت شمسی و میلادی اعلام می نماید:

تاریخ ماه رمضان

شروع یا روز اول ماه مبارک رمضان سال 1441 قمری در ایران برابر با روز شنبه 6 اردیبهشت 1399 خورشیدی و مصادف با 25 آوریل 2020 میلادی میباشد.

پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1441 قمری در ایران برابر با روز شنبه 3 خرداد 1399 خورشیدی و مصادف با 23 می 2020 میلادی میباشد.

عید سعید فطر سال 1399 در ایران روز یکشنبه 4 خرداد ماه است (Sunday, May 24, 2020) و تعطيلات عيد فطر 99 روزهای یکشنبه 4 خرداد و دوجشنبه 5 خرداد ماه ماه خواهد بود.

.Ramadan in 2020 will start on Saturday, the 25th of April and will continue for 30 days until Saturday, the 23rd of May

Ramadan 2020 in United States of America will begin in the evening of
Saturday, April 25
and ends in the evening of
Saturday, May 23

Ramadan 2020 in Iran will begin in the evening of
Saturday, Ordibehesht 6 AP
and ends in the evening of
Saturday, Khordad 3 AP

رمضان

رمضان در دین مبین اسلام یک مناسبت مذهبی است که در طول نهمین ماه قمری، رخ می‌دهد.

کتاب قرآن کریم در این ماه بر پیامبر اسلام (ص) فرود آمده‌ است، در قرآن مستقیماً آمده است که کسانیکه ایمان آورده اند در این ماه روزه بگیرند.

واژهٔ رمضان

رمضان واژه‌ای عربی است که از سه حرف اصلی «الرم‌ض» ساخته‌شده‌است.

الرمض به معنای گرمای شدید، زمین سوزان، کوتاه‌بودن و جیره‌است.

بزرگی رمضان

این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود.

از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود.

حدیثی نیز در این زمینه از پیامبر اسلام (ص) نقل شده‌ است:

“ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و اهل بیتم و ماه رمضان ماه مسلمانان است”

شب قدر (قرآن در آن شب بر پیامبر اسلام نازل شده است) نیز بنابر روایات در یکی از ۳ شب نوزدهم، بیست‌ویکم یا بیست‌وسوم این ماه واقع شده است. رمضان با شروع ماه شوال پایان می‌پذیرد.

در روز اول شوال نیز عید فطر برای جشن یک ماه روزه‌داری مسلمانان برپا می‌شود.

پرهیزهای رمضان ( شهر رمضان 2019

 • روزه : مهمترین پرهیز این ماه روزه است. روزه داران قبل از طلوع تا غروب آفتاب از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کنند و سعی می کنند با کنترل خواسته‌های خود تزکیه نفس را تمرین و ملکه کنند. به جز خوردن و آشامیدن، آمیزش جنسی، دروغ گفتن در مورد پیامبر اسلام، فروبردن سر در آب، و رسیدن دود و غبار غلیظ به حلق نیز باعث باطل شدن روزه می‌شود.
 • ختم قرآن : برخی از مسلمانان مقید هستند که در این ماه یک دوره قرآن را از اول تا آخر تلاوت نمایند.

روایات در باب ثواب قرائت قرآن در این ماه :

– روایت اول :

در کتاب بحارالانوار از امام جعفر صادق (ع) از پیامبر اسلام (ص) روایت آمده است که:

«ماه رمضان ماه خدای عزوجل می باشد، و آن ماهی است که خداوند کارهای نیک را در آن دو چندان کند و بدی‌ها را در آن محو سازد، ماه برکت، و ماه انابة و بازگشت، و ماه توبه و ماه آمرزش و ماه آزادی از آتش دوزخ، و کامیاب شدن به بهشت است . هان که در این ماه از هر حرامی خودداری کنید، و تلاوت قرآن را زیاد کنید. و حاجات خود را بخواهید، و به یاد پروردگارتان سرگرم باشید، و ماه رمضان نزد شما نباید همانند ماه‌های دیگر باشد، چرا که برای این ماه در پیشگاه خداوند حرمت و برتری بر دیگر ماه‎ها است، و نباید در ماه رمضان روز روزه شما مانند روز غیر روزه شما باشد.»

– روایت دوم :

و از امام رضا (ع) روایت آمده است:

«نیکی ها در ماه رمضان پذیرفته، و بدیها در آن آمرزیده است ، کسی که در ماه رمضان آیه ای از کتاب خداوند بخواند همانند کسی است که در ماههای دیگر قرآن را ختم کرده و کسی که در این ماه در روی برادر ایمانی خود بخندد (و او را خوشحال کند) در روز قیامت او را دیدار نکند جز آنکه در روی او بخندد (و او را خوشحال کند) و به بهشت مژده‌اش دهد، و کسی که در این ماه به مؤمنی کمک می کند، خدای تعالی در هنگام عبور بر صراط کمکش کند در آن روزی که گام‌ها بلغزد، و کسی که خشمش را در این ماه نگهدارد خداوند خشمش را در روز قیامت از او باز دارد.

و کسی که درمانده اندوهگینی را دستگیری و نجات دهد، خداوند در روز قیامت او را از هراس بزرگ آن روز در امان دارد، و کسی که ستمدیده ای را در این ماه یاری کند، خدایش در دنیا بر دشمنانش یاری دهد، و در روز قیامت نیز هنگام حساب و در کنار میزان یاریش کند.

ماه رمضان ماه برکت، ماه رحمت، ماه مغفرت، ماه توبه و ماه انابه و بازگشت به درگاه الهی است ، کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود در چه ماهی می خواهد آمرزیده شود؟ از خدا بخواهید در این ماه روزه‌تان را بپذیرد، و آخرین سال عمر شما قرار ندهد، و توفیق اطاعت خود را به شما دهد، و از نافرمانیش شما را نگهدارد، که براستی خداوند بهترین کسی است که از او درخواست کنند.»

– روایت سوم :

شیخ صدوق در کتاب معانی الاخبار و امالی به سندش از امام جعفر صادق (ع) روایت کرده نموده که: «هر چیزی را بهاری است و بهار قرآن ماه رمضان است.»

– روایت چهارم :

و از مجالس شیخ از امام جعفر صادق (ع) روایت شده که گفته است:

«براستی که در کتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزی که خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنی ماهها ماه رمضان است، و قلب ماه رمضان شب قدر است، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته، پس با قرآن از این ماه استقبال کن .»

رمضان در قرآن

شَهْرُ رَمَضَانَ اَلَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْءَانُ هُدیً لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ فَمَنْ شَهِدَ مِنْکُمْ الْشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَنْ کَانَ مَرِیْضاً أَوْ عَلَی سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُرِیدُ اللَّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَلاَ یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَلِتُکْمِلُواْ الْعِدَّةَ وَلِتُکَبِّرُواْ اللَّهَ عَلَی مَا هَدَیکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ.«سوره بقره آیه ۱۸۵»

ترجمه فارسی آیه:

ماه رمضان، ماهی است که قرآن در آن نازل شده است. «و قرآن کتابی است که» هدایتگر مردم همراه با دلائل روشنِ هدایت و وسیله تشخیص حقّ از باطل است، پس هر کس از شما که این ماه را دریابد، باید روزه بگیرد. و آنکس که بیمار یا در سفر باشد، روزهای دیگری را به همان تعداد روزه بگیرد. خداوند برای شما آسانی می‌خواهد و برای شما دشواری نمی‌خواهد «این قضای روزه» برای آن است که شماره مقرّر روزها را تکمیل کنید وخدارا بر اینکه شما را هدایت کرده، به بزرگی یاد کنید، باشد که شکرگزار گردید.

تفاوت رمضان با دیگر ماه ها

به گفته پیامبر اسلام (ص) خواندن یک آیه از قرآن در این ماه مانند یک ختم قرآن است.

به گفته امام علی(ع) خواب روزه دار عبادت است، سکوتش تسبیح است، دعایش پذیرفته و عملش دوبرابر است.

همینطور در اسلام از رمضان با عنوان «ماه خدا» یاد شده است.

از دیگر مزایای این ماه نسبت به ماه های دیگر این است که پیامبر اسلام گفته است که در این ماه درهای جهنم به روی مردم بسته و درهای بهشت باز می شود. همینطور در روایاتی آمده است که در این ماه شیطان در عرش خداوند زندانیست و در روایاتی آمده است که در زنجیر گرفتار شده است. یکی از دلایل دیگری که این ماه را بهبود بخشیده است نسبت به دیگر ماه ها نزول قرآن در این ماه است.

همچنین لازم به ذکر است که امام علی (ع) در این ماه به شهادت رسیده است.

ماه رمضان چند روز است؟

ماه رمضان سی روز است یا بیست و نه روز!؟

شاید باور مردم بر این باشه که ماههای قمری باید یک در میان 29 روز و 30 روز باشند اما در واقع چنین قاعده ای وجود نداره. محاسبات نجومی نشون میده که میشه تا سه ماه قمری پشت سر هم 29 روز و تا چهار ماه قمری پشت سر هم 30 روز باشه. البته 3 ماه 29 روز و 4 ماه 30 روز پشت سر هم ، خیلی نادر و استثناء است اما موارد زیادی رو میشه اشاره کرد که 2 ماه پشت سر هم 29 روز باشه و سه ماه پشت سر هم 30 روز.

بعنوان مثال ماههای محرم و صفر 1434 ، ذیقعده و ذیحجه 1434 ، صفر و ربیع الاول 1435 ، ربیع الاول و ربیع الثانی 1436 ، جمادی الثانیه و رجب 1437 ماههای 29 روز پشت سر هم ، و ماههای جمادی الاولی و جمادی الثانیه و رجب 1434 ، صفر و ربیع الاول و ربیع الثانی 1438 ماههای 30 روز پشت سر هم هستند. در اوایل سال 1439 قمری چهار ماه صفر ، ربیع الاول ، ربیع الثانی و جمادی الاولی پشت سر هم  30 روز هستند

اما گروهی نیز هستند که با استناد به روایات معتقدند که ماه رمضان همیشه باید 30 روز باشد. در این رابطه توجه این افراد را به فرمایشات حضرت آیت الله حسن زاده آملی جلب میکنم :

یکى از نظریات شیخ صدوق مربوط به تعداد روزهاى ماه رمضان است. ایشان در کتاب من لا یحضره الفقیه بعد از نقل روایاتى مى فرماید: لذا شهر مبارک رمضان براى همیشه سى روز است.

در حالى که روایات دیگرى هم داریم، از خاصه و در جوامع روایى عامه که بعضى از صحابه پیغمبر فرمودند: ما در زمان رسول الله، ماههاى 29 روزى بیش از ماههاى 30 روزى روزه گرفتیم. آن وقت جناب صدوق چند روایت نقل مى کند که حضرت شیخ الطایفه طوسى در تهذیب و استبصار نظر ایشان را رد مى کند. ما فرمایشات هر دو را در درس هفتاد و پنجم کتاب «دروس معرفة الوقت و القبلة» آورده ایم.

اینکه شیخ صدوق (ره) فرموده همیشه ماه رمضان 30 روز است و روایاتى نیز تأیید آن آورده. اشاره به یک نکته علمى دارد که متأسفانه حضرت شیخ طوسى هم در تهذیب و استبصار این را نیاورده است و بدان اشاراتى نفرموده است.

 • علاوه بر موضوعات ماه رمضان میتوانید موضوعات زیر را در آسمونی ببینید و دنبال کنید:

 • همچنین ببینید:

همه چیز در مورد ماه رمضان

تاریخ عید فطر

میزان فطریه چقدر است؟

نماز عید فطر

پیام های تبریک عید فطر

روز عید سعید فطر

اعمال شب عید فطر

اشعار عید فطر

عکس و کارت پستال تبریک عید فطر

آداب و رسوم مسلمانان در روز عید سعید فطر

سریال های ماه رمضان

تاریخ شروع و پایان ماه رمضان چه روزی است؟

شب های قدر

تعطیلات رسمی

1/5 ( 1 نظر )


منبع : آسمونی

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: علیرضا رستمی
  21 خرداد 1397

  مرسی آسمونی، تاریخ و اطلاعات جدید هست

 2. نویسنده دیدگاه: محمد
  09 اردیبهشت 1397

  با سلام
  پایان ماه مبارک رمضان روز چهارشنبه است نه یکشنبه لطفا اصلاح کنید

 3. نویسنده دیدگاه: حسین
  26 خرداد 1396

  یک زمانی ماه رمضان ماه خدا بود. همه چیز ارزان میشد. نوعی مردم بهمدیگر کمک میکردند. عبادت و تزکیه از درو دیوار میبارید. حالا ماه رمضان ماه گرای پلکانی اقلامی هست که قیمت و توزیع آنها عمدتا دست دولت است.

 4. نویسنده دیدگاه: امیرحسین
  14 خرداد 1396

  سلام و ممنون از سایت خوبتون و امیدوارم این ماه رمضان بهترین سال زندگی شما برای عبادت و بندگی خداوند متعال باشه و طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار بگیره

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   15 خرداد 1396

   زنده باشید، تشکر از همراهی شما
   طاعات شما نیز قبول حق

 5. نویسنده دیدگاه: حجت
  05 خرداد 1396

  با سلام بیایید در ماه رمضان با خدا برای همیشه دوست شویم

 6. نویسنده دیدگاه: علی
  05 خرداد 1396

  ماه رمضان بهترین ماه است و ماه پر برکت؛الحمدالله رب العالمین
  ختم قرآن و نماز برای اموات:09308065578 توسط سادات.

 7. نویسنده دیدگاه: عباس
  20 اردیبهشت 1396

  درود ب همه دوستان مسلمان و انسان صفت در سراسر ملك خداوند پاك ، با ارزوى موفقيت و شادابى در تمامى لحظات زندگيتان
  اميدوارم هر لحظه از ثانيه هاى عمرتان حس خدايى و پاك از هرگونه ناخواستنى ها باشه
  خيلى حس خوبيه روزهاى مهمان شدن ب درگاه بخشش و دوستى خداى مهربون
  براى همتون از الهه جهان هستى ارزوى خوبى و سلامتى ميكنم
  دوستدار شما ::: يكى از كوچكترين بندگان خالق بزرگ

 8. نویسنده دیدگاه: روژان از لس آنجلس
  19 اردیبهشت 1396

  خدایا شکرت برای ماه رمضان امسال که نزدیک است
  ممنون پورتال آسمونی

 9. نویسنده دیدگاه: امین
  17 اردیبهشت 1396

  سلام، لطفا اطلاعات غلطتون رو اصلاح کنید. اشتباه به این بزرگی واسه یه مطلب ساده چطور میتونه اتفاق بیوفته در عجبم.
  1) 8 خرداد دوشنبه هستش نه سه شنبه
  2) شروع رمضان روز یک شنبه 7 خرداد هستش
  3) 1 ژوئن 11 خرداد مصادف با پنج شنبه و روز 5 رمضان میشه
  و ….
  نمی دونم چی بگم شاخ درآوردم تو یک سطر مطلب چند تا غلط میتونه باشه

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   17 اردیبهشت 1396

   سلام، تشکر از شما

   اما دوست گرامی اشتباه در مطلب در عنوان روز بوده، در صورتیکه اطلاعات نوشته شده شما غلط است، لطفاً مجدد مطلب را بخوانید

   • نویسنده دیدگاه: علی
    05 خرداد 1396

    توی ایران از روز شنبه هستش

  • نویسنده دیدگاه: نصیر علیزاده
   14 اردیبهشت 1398

   خدا کنه ماه برکتی برای همگی ما باشد ماه رمضان ماه پربرکت سعادت خوش به آن کسی که ماه رمضان پاداش از خدا میگیره از طرف نصیر علی زاده جگرخون سیزده سال ایرانم همه روزه ام در ایران گرفتم

 10. نویسنده دیدگاه: حسونی
  03 اردیبهشت 1396

  واقعا خداروشکر که بازهم به ماه مبارک رمضان برگردیم و به همه مردم و هموطنان تبریک می گویم رمضان یجمعا یا ماه رمضان ما به اشنایان جمع می کند

 11. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  17 خرداد 1395

  سلام رمضان یا29 روزه یا 30 روز ولی تقویم شما28روزه این ممکن نیست

 12. نویسنده دیدگاه: پریسا
  17 خرداد 1395

  خدجونم ممنون که این بنده گهنکار راهم به ماه رمضان راه دادی خیلی دلم برای دعای سحر جوشن کبیر ابوحمزه رمضان تنگ شده کمکم کن از این ماه سربلند بیرون بیاییم

 13. نویسنده دیدگاه: یاشار
  17 خرداد 1395

  ماه رمضان رو به همه هموطنان تبریک میگم
  عاشق این حس نابم
  ایشالا همه به ارزوهاشون که سر سفره افطار از خدا میخوان برسن
  برکتتون فراوون تنتون سلامت دلهاتون پر از عشق

 14. نویسنده دیدگاه: سعادت
  17 خرداد 1395

  رمضان ماه مهمانی خدا و دوری از زشتی و پلیدی ها مبارک
  التماس دعا

 15. نویسنده دیدگاه: زهرا
  17 خرداد 1395

  سلام

 16. نویسنده دیدگاه: سما
  17 خرداد 1395

  انقدر همه خوبن و پاک که گاهی آدم فکر میکنه پس اینهمه نامرد و دزد و قاتل و …. از فضا اومدن حتماااا

 17. نویسنده دیدگاه: Hooman
  17 خرداد 1395

  سلام. روز خوبي داشته باشيد.
  بابت مطلب خوبتون متشكرم.

 18. نویسنده دیدگاه: امیر
  17 خرداد 1395

  ماه رمضان خیلی خوب است

 19. نویسنده دیدگاه: علی...
  16 خرداد 1395

  وقتی یادم میاد خیلی ها بودن که پارسال آخرین ماه رمضونشون رو تجربه کردن
  دلم میگیره آخه شاید این بار نوبت من باشه که آخرین مهمونی ماه رمضون رو تجربه کنم

 20. نویسنده دیدگاه: sajad
  16 خرداد 1395

  این روز عزیزو به همتون تبریك میگم…

 21. نویسنده دیدگاه: علی
  16 خرداد 1395

  ماه رمضان رو به شما دوستان تبریک میگم انشالله روزه هاتون قبول درگاه حق تعالی باشه . این ماهو بهتون پیشاپیش تبریک میگم روز سه شنبه 18 خرداد اولین روز ماه رمضانه.

  • نویسنده دیدگاه: درسا
   16 خرداد 1395

   سلام ببخشید حتما 18 هست اخه میگن هنوز مشخص نشده؟

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   17 خرداد 1395

   به شما هم ماه رمضان را تبریک میگم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   17 خرداد 1395

   من هم به شما تبریک می گویم

   ضمنا ((ان شاءالله)) درست است نه آنگونه که شما نوشته اید.

 22. نویسنده دیدگاه: میترا
  16 خرداد 1395

  ماه عزیز رمضان پیشاپیش مبارک
  التماس دعای شدید
  ???

  • نویسنده دیدگاه: قدرت الله
   17 خرداد 1395

   همچنین به شما دوست ارجمند.

 23. نویسنده دیدگاه: امیر
  15 خرداد 1395

  ۳۰

 24. نویسنده دیدگاه: کاظم
  15 خرداد 1395

  ماه کنار گذاشتن پلیدی ها

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   16 خرداد 1395

   بعضی ها این کار را نمی کنند

 25. نویسنده دیدگاه: بنده
  12 خرداد 1395

  کاش تواین ماه رمضون یکم بارگناهموکم کنم…ای کاش

  • نویسنده دیدگاه: اسمان
   16 خرداد 1395

   کاش همه ی ماه هامون ماه دعوتی خدامون بودگناهانمون زیاده ولی بااین حال خداامسالم دعوتمون کرده

 26. نویسنده دیدگاه: عبدالله مسافر
  11 خرداد 1395

  با سلام و التماس دعاء، فاصله دو تاریخی که ذکر کرده اید ۲۹ روز است نه ۳۰ روز. موفق و موید باشید.

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   15 خرداد 1395

   سلام طبق تاریخ درج شده در تقویم ها می باشد.

   • نویسنده دیدگاه: نجیب رضای
    17 خرداد 1395

    حلول این ماه پور برکت راتبریک عرض مدارم امید است که دعاها مناجات هابه درگاه حق پزیرفته شود انشاالله

 27. نویسنده دیدگاه: the
  05 خرداد 1395

  تاریخ های میلادی رو اشتباه وارد کردین، میشه 40 روز

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   05 خرداد 1395

   اصلاح شد و سپاس

 28. نویسنده دیدگاه: امیرحسین
  22 اردیبهشت 1395

  رمضان یعنی زیباترین لحظات زندگی…

 29. نویسنده دیدگاه: Morteza
  20 اردیبهشت 1395

  عاشق این ماه عزیزم خدایا کمک کن بیشتر درکش کنیم التماس دعا یاعلی مدد

 30. نویسنده دیدگاه: مانی
  20 تیر 1394

  رمضان یعنی فرصتی دوباره برای تولدی دوباره…برای جسمو روحو نفس انسان…

 31. نویسنده دیدگاه: م
  13 تیر 1394

  رمضان یعنی ماه حال خوب رمضان یعنی ماه انجام کمترین گناه خدایا شکرت که چنین ماهی رو برای ما قرار دادی

 32. نویسنده دیدگاه: عباس
  13 تیر 1394

  رمضان یعنی ماهی که خستگی یک سال حب دنیا داشتن را در بیاوری رمضان یعنی فرصتی برای بدست آوردن یه جایی در دل خدا و توشه ایی برای سفری ابدی مهیا کردن و بهتر بگم رمضان فصلی برای (آدم) شدن آدم شدن و آدم شدن التماس دعا

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   21 تیر 1394

   رمضان یعنی روزها بخوابی مانند خرس و شبها بخوری مانند گاو

   • نویسنده دیدگاه: محمد
    25 تیر 1394

    شاید تو اینجوری باشی ولی بقیه نه….

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    11 خرداد 1395

    ایوووول

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    12 خرداد 1395

    ماه رمضان هم شب و هم روزش باید پراز عبادت باشه ن شبا گاو بشی و روزا خرس خوردن سحری خودش کلی ثواب داره در ماه رمضان ن فقط شکم بلکه باید روح و جسم انسان روزه بگیره از هرنوع گناهی باید بپرهیزی خدایا ممنون ک این ماه مبارکو برای جبران اشتباهاتمون ب ما دادی

    • نویسنده دیدگاه: میترا
     16 خرداد 1395

     سلام
     احسنت واقعا همینطوره

     چقد خوبه تو این روزا تزکیه نفس کنیم و با تبتل و ورع خودمونو بسازیم
     خیلی وقته گم شدیم

     خیلی جاها میبینم ک ایرانیا بیگانه پرست شدن و راحت پشت ملت غیبت میکنن

     ب خدا خیلی ساده اند

     چ خوبه ک پشت هر ایرانی واسیم

     و مضحک کردن هم وطن خودمونو مایه شادی دشمنای اسلام قرار ندیم
     خدا کمک باشه
     یا حق

     • نویسنده دیدگاه: ناشناس
      17 خرداد 1395

      باسلام
      رمضان یا29 روزه یا 30 روز ولی این تقویم 28 روزه که چنین چیزی ممکن نیست اشتباهه

   • نویسنده دیدگاه: یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف
    17 خرداد 1395

    سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
    یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
    ادماباید مراقب کلامشون باشند
    حرفتون زشت بود
    خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
    پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
    بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
    إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
    ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

   • نویسنده دیدگاه: یامهدی عج الله تعای فرجه الشریف
    17 خرداد 1395

    سلام.مثل اینکه ازبزرگی این ماه چیزی نمیدونید
    یه کم معرفتتان راببرید بالا چیزی کم نمیشه
    ادماباید مراقب کلامشون باشند.کلام وجملات
    .انسان بایدمتناسب باارزش هرچیزی باشه.شایسته این حرف زشت نبود.شایدایشون تودلشون چیزی نبوده ولی اون حرف زشت وناشایسته رانباید میزد
    خیلی هاماه مبارک رمضان زیباترین لحظات بندگی خدا وزندگی شونه
    پیشتازترازقبل بااراده تراز قبل موفق تراز قبل درامور دنیوی واخروی
    بنده خودم باوجود روزه گرفتن. بیشتر ازماههای دیگه درماه مبارک رمضان درس میخوانم وفهالیتهای مفید بیشتری هم دارم.
    إنشاالله این. ماه آسمونی راقدر بدانیم
    ماه مبارک رمضان. برهمه مبارک

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    17 خرداد 1395

    توواقعا مثل خرس وگاوی!!! روزه گرفتن اینهمه سخته که به خودت توهین میکنی؟؟؟!!!
    باورکن که روزه گرفتن کار سختی نیست فقط هدف میخواد..هدف که مشخص شد میبینی بسیار ساده است..وگذشت زمان رانمیفهمی.. احتیاج به شکمبارگی هم نیست..

   • نویسنده دیدگاه: محمد
    17 خرداد 1395

    معرفت در گرانییت به هرکس ندهند پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند

 33. نویسنده دیدگاه: Mitra
  11 تیر 1394

  ماه رمضان ماهی پربرکت وبخشش الهی تا پاکم نکردی خاکم نکن آلهی آمین

 34. نویسنده دیدگاه: خالد حفیظی
  04 تیر 1394

  رمضان ماه پور برکت

 35. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  30 خرداد 1394

  بار الهی دستم را بگیر میدانم که میگیری ولی ما نمیتونیم ببینیم خداجون این ماه را بر ما نیکو بگردان و توفیق رمضان بعدی را هم به ما بده…
  خدایا…………نوکرتیم رفیق
  برای تعجیل در فرج صلوات بلند عنایت کن برادر مسلمانم….

 36. نویسنده دیدگاه: بهار
  28 خرداد 1394

  ماه رمضان ماه نزدیک شدن ب خدا…..

 37. نویسنده دیدگاه: ب
  28 خرداد 1394

  وای به حال کسانی که روزه نمی گیرن هیچ درملا روزه خواری هم میکنن

  • نویسنده دیدگاه: علی
   11 تیر 1394

   تو خیلی مسلمانی سعی کن خودت درست کنی بازم که جای خدا نشستید وای بر وای بر میدی بیرون برو خودتو درست کن سعی کن اخلاقت روزه باشه و از دیگران هم ایزاد نگیر هیچکس مقدس نیست پس ادای مقدسا رو در نیار

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   20 خرداد 1397

   واییییییییی :)))))))))))

 38. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  28 خرداد 1394

  سلام ماه مبارک رمضان مبارک برهمه شما,,دعاکنیدبرسربلندی ایرانمون

 39. نویسنده دیدگاه: x
  28 خرداد 1394

  دوستان عزیز شیعه و سنی فرا رسیدن ماه پر برکت رمضان مبارک باشه
  دوستان عزیز روایتی هست که میگه هر کسی لا الله الا الله را بر زبان بیاورد مسلمان است.همه ی شما مسلمانید به همدیگه توهین نکید فقط به اندازه ده درصد اختمال بدید طرف مقابلتون درست تر میگه.حتی اگه فرضا یک گروه واقعا مسلمانم نباشند شمایی که اسلام دارید مطابق دستور خدا رفتار کنید .درشت خو وسنگدل نباشید با همدیگه مهربون باشین جواب توهین رو با خوبی بدید که یایرین جذبتان شوند.انسالله خداوند خودش توفیق هدایت و عبادتش را به همه بندگانش و بخصوص کسانی که این متنو میخونن عطا کنه

 40. نویسنده دیدگاه: رجب پور -مهدی
  27 خرداد 1394

  به شکرخدا این ماه رمضان 1394امد وانشاا… دراین ماه هم روزه گرفته.وانشاا…هم موردقبول پروردگارقرارگیرد. ای خدایا شکر

 41. نویسنده دیدگاه: رضا
  27 خرداد 1394

  به امید این که تو این ماه مبارک خدا توفیق بخشش را به همه بدهد و سعی کنیم تا ادم بهتری باشیم چه شیعه چه سنی… ما همه با برادیم ما همه بنی ادمیم با تشکر از مدیدریت سایت بابت مطالب اموزنده

 42. نویسنده دیدگاه: ارينب
  27 خرداد 1394

  نظرات شخصى ازنظر من بايد مورد احترام باشه ولى اقا سعيد شما نبايد اصول دين را خدا نكرده مورد تمسخر قرار دهيد اگر واقعا با اين چيزا مشكل داريد لطفا نظرات خودتون جاى ديگر مطرح كنيد در ضمن شيعه وسنى يعنى چه ما همه بندگان خداييم. ازما در مورد تك تك حرفهامون سوال ميشه ايا ميتونيد جواب بديد لطفا كمى فكر كنيد ممنون

 43. نویسنده دیدگاه: زهرا
  27 خرداد 1394

  خدایا دوستت دارم

 44. نویسنده دیدگاه: حسین
  27 خرداد 1394

  می‌خوام شروع کنم‌. امید به خدا…

 45. نویسنده دیدگاه: خدایا دیه با چه رویی وارد ماه مبارک رمضانت بشم منه گناکار
  26 خرداد 1394

  الهی العفووو خدایا پاکم کن درین ماه پر برکتت

 46. نویسنده دیدگاه: مسعود
  26 خرداد 1394

  ماه رمضان یعنی رسیدن به آرامش

 47. نویسنده دیدگاه: بسم الرب المهدی
  26 خرداد 1394

  آنان که محیط فضل و آداب شدند
  در جمع کمال شمع اصحاب شدند
  ره زین شب تاریک نبردند به پیش
  گفتند فسانه ای و در خواب شدند

 48. نویسنده دیدگاه: بهنام
  26 خرداد 1394

  بسم الله رحمان رحیم ماه رمضانم اومد ای کاش ارزانی شه و توکلمون به خدا بیشتر شه

 49. نویسنده دیدگاه: سجاد
  26 خرداد 1394

  دوستی که ازواژه آدم بشیم استفاده کردی بدون شرک بزرگی انجام دادی توبه کن

 50. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  26 خرداد 1394

  سلام اميدوارم براي همه سلامتي باشه در اين ماه مبارك التماس دعا

 51. نویسنده دیدگاه: محمد
  26 خرداد 1394

  با سلام منم به عنوان فرزند کوچک از سرزمینی بزرگ ورود مسلمانان دنیا را به بهترین جای دنیا یعنی ماه مهمانی خدا تبریک میگویم امید است از این ماه بهره کافی را ببریم

 52. نویسنده دیدگاه: مستاجر
  25 خرداد 1394

  وقتی که روزه می گیریم ماه رمضان که تمام می شود یک حس خوبی داریم ولی اگ نگیریم ……

 53. نویسنده دیدگاه: علی
  25 خرداد 1394

  خدایا دو سه روزی تا ماه رمضان بیشتر نمونده ماه خودت ماه بخشش گناهان ازت میخوام به همه مردم کمک کنی تا باهم خوب باشیم هم دیگه رو این قدر اذیت نکنیم به بزرگترها بیشتر احترام بزاریم قدر اونا و خودمون و بیشتر بدونیم دراین ماه آدم بشیم و ارزش خودمون و بدونیم و خود را به چیزی جز بهشت نفروشیم ان شا الله .

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 خرداد 1394

   آمین

 54. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  24 خرداد 1394

  ماه پر برکت رمضان مبارک

 55. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  24 خرداد 1394

  یعنی شماها حقیقت رمضان را درک میکنید خدایش؛ خدا ازهمه بهتربنده هاشومیشناسه تهمت نزن خدا ازت نگذره ایشالا بعضی ها میدونن عرب ها وسنی هاکی هستن وبه فکرچه چیزهایی هستن انتظاردارن با اون کارهاشون بهشت هم برن آخردنیا معلوم میشه به امیداون روز.

  • نویسنده دیدگاه: حسین
   27 خرداد 1394

   سلام من عرب هستم جدم هم مالک اشتر میشه پیامبر و همه ائمه هم عرب بودن.لطفا توهین نکن و منظورت واضح برسون در ضمن قران و ادعیه هم به زبان عربی هستن.میدونم منظور بدی نداشتی و منظورت همه نبوده ولی درست از کلمات استفاده کن

 56. نویسنده دیدگاه: حامد
  24 خرداد 1394

  یعنی همه خوبن شعیان بدن سعید نفهم بفهم تو ….. میای اینجا راجب مابد میگی ازدین تو نجس ترنیست عرب ملخ خور

 57. نویسنده دیدگاه: باران
  23 خرداد 1394

  آقا سعید همین که شما وقت میذارید تا در مورد اسلام و شیعیان مینویسید نشانگر اینه که شما راهی برای هدایت میخواین و اینم بدونین خوب و بد در همه جا هست چه شیعه چه سنی سعی کنید خودتون مسلمان واقعی باشید
  از همه دوستان خواهش میکنم برا هدایت این برادر عزیز دعا کنید

 58. نویسنده دیدگاه: انتظار
  22 خرداد 1394

  سلام واسه ختم گروهی قران ماه رمضان ثبت نام کرده میشه از حالا شرو به ختم کرد

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   25 خرداد 1394

   بله در همین روزها اطلاعیه روی سایت قرار می دهیم

 59. نویسنده دیدگاه: مریم
  22 خرداد 1394

  امیدوارم که خداوند توفیق روزه گرفتن در این ماه پرکت را نصیبمان کند

 60. نویسنده دیدگاه: شکیب
  19 خرداد 1394

  با عرض پوزش ( باتشکر از آسمونی که(اطلاع رسانی) کرده اند بدینوسیله نوشته بالا تصحیح میگردد

 61. نویسنده دیدگاه: سعید
  18 خرداد 1394

  کاش شما شیعیان بتونید حقیقت رمضان را درک کنید….
  اماحیف و صدافسوس که نمیتونید…….

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   23 خرداد 1394

   شما مطمئنی درکش کردی!!؟؟؟؟؟

  • نویسنده دیدگاه: رضا
   26 خرداد 1394

   خوش به حالت عزیز اگه میشه ما رو هم در دریافتات شریک کن

 62. نویسنده دیدگاه: ح
  16 خرداد 1394

  برام دعا کنید که خدا علم آگاهی منو تو این چند روز ببره بالا من بتونم روزه بگیرم یا خدا قدرت به من بده به حق حضرت عباس.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 خرداد 1394

   عزیزم ازخود خدا کمک بگیر نه دیگرات

 63. نویسنده دیدگاه: انتظار
  10 خرداد 1394

  سلام ببخشید چجوری تو ختم های قرانی تو ماه رمضان از سایت ها برگزار میشه ثبت نام کنیم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   22 خرداد 1394

   سلام به زودی در همین صفحه اعلام می کنیم

 64. نویسنده دیدگاه: انتظار
  10 خرداد 1394

  سلام,, تمام کاربران سایت ما رو از دعای خیرتان محروم نکنید,,خیلی مشکلات سختی دلرم

  • نویسنده دیدگاه: ويدا
   27 خرداد 1394

   سلام. انشأ الله هر جه زودتر مشكلاتتون حل بشه. دعاي افتتاح رو بخونيد بهتون ارامش ميده.

 65. نویسنده دیدگاه: سعید
  08 خرداد 1394

  چرا در مورد حق الناس و کسانی که در حق دیگر بندگان خدا ظلم و بدی کردن چیزی ننوشتيد،آیا این اشخاص تنها با روزه گرفتن و شب زنده داری و توبه کردن فقط آمرزیده می شوند !!!!هرگز….

 66. نویسنده دیدگاه: فرزاد
  01 خرداد 1394

  دمت گرم ماهم هستیم

 67. نویسنده دیدگاه: عشق رمضان
  24 اردیبهشت 1394

  اگر روزی بمیرم ارزو می گنم در ماه شوال بمیرم زیرا ماه رمضان را ازدست ندهم. من دلم با رمضان است که هست گر نباشد رمضان نیست دل من

 68. نویسنده دیدگاه: حسین
  20 اردیبهشت 1394

  ماه رمضان ماهی پربرکت و مهمانی خداوند مهربان و منان است .

 69. نویسنده دیدگاه: هادی
  23 فروردین 1394

  سلام خسته نباشید از خدا میخوام که توفیق روز افزون به شما برادران عطا کند که در جهت اصلاع رسانی دین بر حق اسلام ومذهب بر حق شیعه و نکات مهم ماه مبارک رمضان را برای علاقه مندان بازگو نموده اید..اجرتان با خدای یکتا..

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   10 خرداد 1394

   کلا مسلمانان میگفتی بهتر بود چون که مسلمان واقعی شیعه و سنی ندارد.این الفاظ بیان میشه که بین مسلمانان شیعه و سنی تفرقه میافته .

 70. نویسنده دیدگاه: مریم
  19 فروردین 1394

  ممنونم

 71. نویسنده دیدگاه: سعید
  15 فروردین 1394

  رمزان تا کی ادامه دارد

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   16 فروردین 1394

   اضافه شد به متن

  • نویسنده دیدگاه: منتظر
   16 اردیبهشت 1394

   تو اول نوشتن رمضان را ياد بگیر بعداز این سوالات نادانی بپرس

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    25 خرداد 1394

    دوست عزیز بجای خرده گرفتن و ناراحت کردن بقیه شما کوتاه بیا.مهم خدا است که میبخشد.

  • نویسنده دیدگاه: شکیب
   19 خرداد 1394

   باتشکر از آسمونی که اطلاع کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
   آمده ماه رمضان های های روزه خوران را رم از آن های های

  • نویسنده دیدگاه: شکیب
   19 خرداد 1394

   باتشکر از آسمونی که اطلاع رسانی کرده اند : … واما این آقاسعید که مسخره وار اسم ماه مبارک رمضان را (رمزان ) نوشته اند وبرای پایان یافتنش عجله دارند باید به عرض برسانم که سید اشرف الدین حسینی درکتاب نسیم شمال نوشته اند:
   آمده ماه رمضان های های
   روزه خوران را رم از آن های های

  • نویسنده دیدگاه: نحن شیعه علی بن ابیطالب
   27 خرداد 1394

   بی سواد رمضان درسته نه رمزان
   متاسفانه تو و اون بی سوادایی که پدر تفکرت رو درآوردن کلا بی سوادین. چرا نمیری یه خودده تحقیق کنی.
   الحمد لله الذی جعل من المتمسکین بولایت علی بن ابی الطالب.
   ولایت علی بن ابی طالب حسنی فمن دخل حسنی امن من عذابی

نظر خودتان را ارسال کنید