ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

استجابت دعا در ماه شعبان

;lkjnh

روایات زیادی در مورد استجابت دعا بعد از نمازهای واجب آمده است. بنابراین تا نماز تمام می شود بلند نشویم و این فرصت های طلایی را نباید از دست داد و با عجله نماز را تمام کرده و به دنبال امور دنیوی برویم؛ بلکه با طمأنینه یک دعای جامع و خوب مثل عاقبت به خیری را بخواهیم. دعای عاقبت به خیری دعای با ارزشی است؛ باید از خدا خواست هر کاری که می کنیم عاقبت ما را ختم به خیر گرداند.

از اوقات استجابت دعا ” شب نیمه شعبان” است و به روایتی این شب یکی از شب های قدر نیز می باشد و نیز آمده است: «این شب را احیا بدارید». از امام رضا علیه السلام نقل است: «دعا در شب نیمه شعبان مستجاب است، زیاد ذکر بگو و استغفار کن و دعا کن و از پدرم حضرت موسی بن جعفر علیه السلام است که فرمود: دعا در شب نیمه شعبان مستجاب است».

بله شب نیمه شعبان از شب های بافضیلت سال است كه با ولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف بر فضل و بركت آن افزوده شد. امام صادق علیه السلام می‌فرماید:

پدرم فرمود: این شب، بعد از شب قدر برترین شب سال است. در این شب خداوند از روی فضل و كرم به مردم نظر می‌كند و بندگان خود را می‌بخشد. پس در این شب برای رسیدن به خدا بسیار تلاش كنید و این شبی است كه خداوند بر خود فرض كرده كه دعا كننده‌ای را نا امید برنگرداند مادامی كه معصیت و گناه طلب نكند .

امام رضا علیه السلام در فضیلت این شب فرمودند: شبی است كه خداوند بندگان خود را از آتش می‌رهاند و گناهان بزرگ را می‌بخشد. پدرم می‌فرمود: دعا در این شب مستجاب است و سیره معصومین علیه السلام شب زنده‌داری و مناجات در این شب بوده است. چنانكه امام سجاد علیه السلام این شب را سه قسم می‌كرد:قسمتی را نماز می‌خواند، قسمتی را دعا می‌كرد و اهل خانه ‌آمین می‌گفتند سپس استغفار می‌كرد و از خدا بهشت طلب می‌كرد و این كار تا طلوع فجر ادامه داشت.

دعا را رمز گشایش و کلید حل مشکلات دانست و گفت: ماه شعبان بهترین فرصت برای استجابت دعا، عبادت، تقرب به درگاه خدا و کسب فیض و رحمت و برکت الهی است.

خداوند در همه موارد دعاهای بندگان را به استجابت نمی رساند بلکه به جای دعاهای استجابت نشده خیر کثیر به انسان می رساند یا بلایی بزرگ را دفع می کند.

التماس دعا

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: مریم
  05 خرداد 1395

  سایت فوق العاده ای دارین.
  سپاس از زحماتتون.

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   05 خرداد 1395

   سلام و تشکر از لطف شما

نظر خودتان را ارسال کنید