آشنایی با کشور کره جنوبی + تصاویر و آداب و رسوم

استانداردهای زندگی مردم کره طی سال های اخیر بهبود یافته است. با افزایش سطح درآمدها و ورود طبقه متوسط به جامعه، تقاضا برای محصولات داخلی و خارجی در کشور کره در حال افزایش است. آداب و سنن و شیوه زندگی مردم به سرعت در حال غربی شدن است. این وضعیت به ویژه در نسل های جدید و رفتار های مصرفی آنها به وضوح مشاهده می شود.

کره جنوبی-south korea

کره جنوبی-south korea

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره (대한민국) نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌ جزیره کره در شرق آسیا و پایتخت آن شهر سئول است.

کره جنوبی برای ارائه فرهنگ و هنر خود هزینه های زیادی کرده است و به خوبی می توان با معروفیت فیلم ها و سریال های این کشور و حضور گروه های پاپ کره ای در کشورهای مختلف جهان، آن را مشاهده کرد.

یکی دیگر از راههای ارائه فرهنگ مردم کشورشان، معرفی انواع غذاهای کره ای است.

شهرهای مهم تور کره جنوبی

کره جنوبی دارای شهرهای عمده سئول و پوسان، دائگو، اینچئون، گوانگجو، دائجون، جیجو و اولسان می باشد.

شهر سئول پایتخت و مرکز سیاسی و تجاری کشور می باشد.

جغرافیای کره جنوبی

جغرافیای کره جنوبی

کرهٔ جنوبی با ۱۰۰٬۲۲۲ کیلومتر مربع وسعت (صد و نهمین کشور جهان) در نیمکرهٔ شمالی، نیمکرهٔ شرقی، در شرق قارهٔ آسیا، در کنار دریای زرد (در غرب) و ژاپن (در شرق) و چین شرقی (در جنوب)، و در همسایگی کشور کرهٔ شمالی (در شمال) واقع شده‌است.

کرهٔ جنوبی بخش جنوبی شبه‌جزیرهٔ کره را در بر می‌گیرد، که تقریباً ۱۱۰۰ کیلومتر طول دارد. این شبه‌جزیرهٔ کوهستانی از غرب در کنار دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن (دریای شرق) قرار دارد. در جنوب این شبه‌جزیره، تنگهٔ کره و دریای جنوب چین واقع شده‌اند.

کرهٔ جنوبی کشوری نیمه کوهستانی است و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوه‌های تیسماک). جلگه‌ها در آن وسعت فراوانی دارند و مهم‌ترین رودهای آن عبارت‌اند از: هان، ناک‌دونگ، گئوم، بوک‌هان و نام‌هان. این کشور دارای جزیره‌های فراوانی است و جنگل‌ها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.

شهرهای مهم کره جنوبی

شهرهای مهم کره جنوبی

پایتخت این کشور، شهر سئول (۹٬۷۹۴٬۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۰) است و پرجمعیت‌ترین شهرهای آن عبارت‌اند از بوسان (۳٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر)، دائگو (۱٬۳۰۹٬۰۰۰ نفر)، اینچئون (۷۹۷٬۰۰۰ نفر) و گوانگجو (۶۰۶٬۵۰۰ نفر).

بندرهای مهم کرهٔ جنوبی عبارت‌اند از: بوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچئون در ساحل دریای زرد.

کل مساحت کشور، ۱۰۰٬۲۱۰ کیلومتر مربع است. کرهٔ جنوبی را می‌توان به چهار منطقهٔ کلّی تقسیم کرد: منطقهٔ شرقی که دارای رشته‌کوه‌های مرتفع و ساحل مسطح است، منطقهٔ غربی با ساحل سطح و وسیع که حوزهٔ آبگیر رودخانه‌ها است و دارای تپه‌های دوار می‌باشد، منطقهٔ جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها، و منطقهٔ شمال شرقی که حوزهٔ وسیع رودخانهٔ ناک‌دونگ است.

نوع زمین در کرهٔ جنوبی بیشتر کوهستانی است که بیشتر آن قابل کشت نمی‌باشد. زمین‌های پست عمدتاً در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده‌اند و تقریباً ۳۰ درصد از کل مساحت کشور را تشکیل می‌دهند. تقریباً سه هزار جزیره که بیشتر آن‌ها کوچک و غیر مسکونی‌اند در سواحل غربی و جنوبی این کشور واقع شده‌اند. استان Jeju تقریباً در ۱۰۰ کیلومتری جنوب ساحل کره قرار دارد که بزرگترین جزیرهٔ این کشور می‌باشد و که مساحت آن ۸۴۵٫۱ کیلومتر مربع است. استان Jeju همچنین مکان قرارگیری مرتفع‌ترین نقطهٔ کرهٔ جنوبی، Hallasa می‌باشد که دارای ارتفاع ۱۹۵۰ متر از سطح دریا است.

جزایر Liancourt Rocks و Vlleungdo شرقی‌ترین و Socotra Rock جنوبی‌ترین جزایر کرهٔ جنوبی می‌باشند.

کرهٔ جنوبی دارای ۲۰ پارک ملی و چندین مکان طبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon دراستان Jeohha جنوبی است.

تاریخ کره جنوبی

تاریخ کره جنوبی

در پی جنگ جهانی دوم، سربازان شوروی و آمریکا به ترتیب بخش‌های شمالی و جنوبی کشور را به کنترل خود درآوردند. با وجود به رسمیت شناختن اولیهٔ کرهٔ متحد در اعلامیهٔ قاهره، خصومت فزایندهٔ جنگ سرد، سرانجام به تشکیل دو دولت جداگانه با ایدئولوژی‌های مختص خود منجر شده و تقسیم کره به دو موجودیت سیاسی مجزا را باعث گشت: کره شمالی و کره جنوبی. در شمال، یک پارتیزان ضد ژاپن و فعال سابق کمونیست، کیم ایل سونگ و در جنوب یک رهبر سیاسی دست راستی و تبعیدی، سینگمان ری به عنوان رئیس جمهور به قدرت رسیدند.

در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ کرهٔ شمالی با هجوم به کرهٔ جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن‌بست رسید. صلح موقت سال ۱۹۵۳ که هیچگاه توسط کره جنوبی امضا نشد، شبه جزیره را در امتداد منطقه بی‌طرف در نزدیکی خط سر حدی در حدود عرض جغرافیایی ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم کرد.

سیاست کره جنوبی

سیاست کره جنوبی

حکومت این کشور جمهوری است. قوه مقننه از یک مجلس ملی با ۲۳۱ عضو برای یک دوره شش ساله تشکیل گردیده‌ است. قانون اساسی موجود در سال ۱۹۴۸ تدوین شده و در سال ۱۹۷۲ اصلاحاتی بر آن افزوده گردیده‌است.

احزاب مهم ان عبارت‌اند از: حزب جمهوری دموکراتیک (DRP) حزب دموکراتیک جدید و حزب دموکراتیک عدالت.

کره جنوبی در سال ۱۹۴۵ مستقل شده و روزهای ملی آن ۱ مارس و ۵ اوت است.

علاوه بر عضویت در سازمان ملل، در سازمانهای زیر نیز عضویت دارد: آدب – آسپاک – سی سی دی – اسکاپ – فائو – گات – یااآ – ایکائو – بانک جهانی – ایفک – ایمکو – ایمف – ایتو – اونکتاد – یونسکو – یوپو – وهو – ومو.

اقتصاد کره جنوبی

اقتصاد کره جنوبی

کرهٔ جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴ دههٔ اخیر را دارا می‌باشد.

در کره‌ی جنوبی، از سال ۱۹۶۳ و فقط ظرف مدت ۴۰ سال، درآمد سرانه بر حسب قدرت خرید، چیزی نزدیک به ۱۴ برابر افزایش یافت. دست یافتن به نتیجه‌ای مشابه برای بریتانیا بیش از دو سده (بین اواخر سده ی هجدهم و زمان حاضر) و برای ایالات متحد حدود یک و نیم سده (از سده‌ی ۱۸۶۰ تاکنون) زمان برداین پیشرفت قابل توجه که کرهٔ جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزهٔ رودخانهٔ هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت “ببر آسیاً را برای این کشور به ارمغان آورده‌است.

امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جزءاقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجستهٔ اقتصاد ی و مالی جهان است. کرهٔ جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کرهٔ جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست.

همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دههٔ ۱۹۶۰ کرهٔ جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کرهٔ جنوبی دومین میزان ذخایر را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست.

با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کرهٔ جنوبی حرکت خودرا به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد. در اکتبر سال ۲۰۰۸،IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانهٔ تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۰۹ از نیوزلند، در سال ۲۰۱۲ از ایتالیا و در سال ۲۰۱۳ از اسپانیا بیشتر خواهد شد

در سال ۱۹۹۶ کرهٔ جنوبی یکی از اعضای OECD پیمانی برای رشد اقتصادی بیشتر گشت. کرهٔ جنوبی همانند بسیاری دیگر از همسایه‌های آسیایی خود، متحمل بحران اقتصادی سال ۱۹۹۷ آسیا شد. اما این کشور قادر گشت که دوباره برخیزد و پس از یک ترمیم سریع به رشد خود به سوی یکی از قدرت‌های عمدهٔ اقتصادی ادامه دهد.

مردم و فرهنگ کره جنوبی

مردم و فرهنگ کره جنوبی

جمعیت کره جنوبی حدود ۵۱ میلیون نفر است. در سال ۲۰۱۶، بیش از دو میلیون خارجی در این کشور به‌ طور قانونی زندگی می‌کردند.

در سال ۲۰۱۸ میلادی با احتساب حدود ۲۱۰ هزار مهاجر ثبت نام نشده، خارجیان تنها حدود ۴ درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دادند.

از سال ۱۹۴۵ که دو کره جدا شدند تغییرات فرهنگی ای را تجربه کرده‌اند ولیکن فرهنگی مشترک داشته‌اند. به نظر تاریخی، کره جزوی از همسایهٔ بزرگترش چین بوده‌است. کره هیچ وقت نتوانسته که از این حیث جدا از چین باشد.

در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیر فرهنگ کره هم به هنر سنتی و هم به هنر مدرن افراد را تشویق می‌کنند. هنر سنتی تحت تاثیر کنفسیوسی و تائویسم بوده. سفالگری کره نظیر جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبان زد است. معماری آنان با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده‌است، آمیزه زیبایی از ترکیب طبیعت با معماری به وجود آمده‌است. پشت بام کاهگلی و سامانهٔ دوبنده دار (شبیه هلال) و زمینی آن که توسط اوندول فرا گرفته شده و گرما داده شده‌است. کمال هنرشان را می‌توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد.

اکثریت نژادی این کشور را کره‌ای‌ها تشکیل می‌دهند. ۴۶٫۵٪ ازمردم این کشور بی دیننند ولی مابقی مردم آن اکثراً پیرو آئین‌های بودائی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی پروتستان و کاتولیک هستند. زبان رسمی ورایج زبان کره‌ای است.

بازار کره جنوبی

بازار کره جنوبی

عادات خرید و مصرف کره جنوبی

استانداردهای زندگی مردم کره طی سال های اخیر بهبود یافته است. با افزایش سطح درآمدها و ورود طبقه متوسط به جامعه، تقاضا برای محصولات داخلی و خارجی در کشور کره در حال افزایش است. آداب و سنن و شیوه زندگی مردم به سرعت در حال غربی شدن است. این وضعیت به ویژه در نسل های جدید و رفتار های مصرفی آنها به وضوح مشاهده می شود. در این شرایط مردم احساس می کنند که تحت تاثیر علائم و مارک های تجاری خارجی قرار دارند و ناخواسته جذب آنها می شوند. مردم کره به منظور خرید کالا ها و مایحتاج به گروه های مختلف فروشندگان توجه می نمایند:

 • فروشگاه های بزرگ
 • فروشگاه های منطقه ای
 • تجار سنتی و فروشگاه های محلی

طی سال های اخیر تجار سنتی و فروشگاه های محلی به سرعت جای خود را به فروشگاه های معتبر خارجی داده اند.

با توجه به درآمد سالانه بالا، پایداری رشد اقتصادی و وجود مکانیزم بازار مطمئن برای موازنه میان عرضه و تقاضا ، کشور کره بازار مطلوبی برای فروشندگان و تولید کنندگان در افق میان مدت و بلند مدت خواهد بود.

بدیهی است که فروشندگان با حسن سلوک وآداب معاشرت بهتر در این میان موفق تر خواهند بود. این نکته هنگامی که فروشندگان ( عمدتا در بازار های محلی ) کالای یکسانی را عرضه می کنند، نمود بیشتری خواهد داشت.

تعطیلات رسمی کره جنوبی

روز ها و مناسبت های مهم در کشور کره به دو گروه سیاسی_ ملی و مناسبت های مذهبی تقسیم می شوند.

تعطیلات سیاسی و ملی کره جنوبی

 1. روز استقلال ( 15 آگوست)
 2. روز اعلام موجودیت جمهوری کره (17 جولای)
 3. روز تحویل سال نو ( 1 ژانویه)
 4. سال نو تقویم کره
 5. روز یادبود (6 ژوئن)
 6. جشنواره نیمه پایز ( 15 ماه هشتم کره ای)
 7. روز ارتش ( 1 اکتبر)
 8. روز کریسمس ( 25 دسامبر)
 9. روز کودک ( 5 می)
 10. روز قانون اساسی ( 17 ژوئیه)

مناسبت های مذهبی کره جنوبی

در کشور کره جنوبی پیروان ادیان مسیحیت، بودا و کنفسیوس زندگی می کنند. از این رو در این کشور مناسبت های مذهبی مذاهب فوق ، وجود دارند. از جمله مناسبت های مذهبی عبارتند از :

روز صلیب مسیح ( 9 اکتبر)

تولد بودا ( روز 8 ماه چهارم کره ای)

آداب مذاکره کره جنوبی

برخی از ویژگی های فرهنگی مردم و تجار کره در ذیل آمده است :

 • افراد توسط عنوان یا عنوان و نام خانوادگی آنها مورد خطاب قرار می گیرند.
 • در زمان معرفی، کره ای ها تعظیم کوتاهی به یکدیگر می کنند و در بعضی موارد به یکدیگر دست می دهند.
 • در زمان دیدار و آشنایی با خارجی ها، کره ای ها با آنها دست می دهند.
 • در اولین دیدار، دست دادن با دیگران امری عادی است. در نسل های جدید مردم کره، جوانان از هر دو دست برای سلام کردن استفاده می کنند.
 • دیدار ها باید از قبل برنامه ریزی شده باشد.بهترین زمان ها برای دیدارها، ساعت 10 صبح تا 12 و 2 تا 4 عصر می باشد.
 • اگر دیدار دیر تر از موعد آغاز شد، نباید ناراحتی در این خصوص اظهار شود.
 • حتما سر وقت در محل ملاقات حاضر شوید.
 • در زمان ورود به محل دیدار، افراد والامقام قبل از بقیه وارد می شوند و در بخش میانی میز قرار می گیرند.
 • حفظ ارتباط چشمی با افراد مذاکره کننده در تمامی مدت مذاکره الزامی است.

رعایت موارد بیان شده چه برای خرید کالا از کره جنوبی، و چه برای فروش کالا به این کشور ضروری است.

سوغاتی کره جنوبی

سوغاتی کره جنوبی

هدایا و سوغات کره جنوبی

هدایا و سوغات به عنوان یک مولفه اجتماعی،در کره جنوبی از اهمیت اجتماعی بالایی برخوردار می باشند.برخی ازاین ویژگی ها عبارتند از :

 • ارائه هدایا تابع قوانین خاص است.
 • رد و بدل کردن هدایا بخشی از روند ایجاد ارتباط تجاری است. از این رو ارائه هدایای مناسب در دیدار اول یکی از اجزای اساسی دیدار موفق می باشد.
 • حتما از ارائه هدایای گران قیمت خودداری شود.
 • در زمان ارائه هدیه، دریافت کننده هدیه باید از دریافت آن خودداری نماید و پس از دو تا سه بار اصرار ارائه کننده هدیه، آن را بپذیرد.
 • نباید هدایا در مقابل ارائه کننده هدیه باز شوند.
 • چهار، عدد مورد علاقه مردم کره نیست.از این رو ارائه هدایا به تعداد چهار یا ضریب چهار خودداری نمایید.
 • از بسته بندی هدیه با کاغذهایی به رنگ سیاه، سبز یا سفید خودداری شود.
 • در زمان ارائه هدیه  از هر دو دست برای تقدیم هدیه استفاده شود.

ارزش های غالب و رسوم خاص کره جنوبی

کشور کره جنوبی دارای همگنی نژادی و قومی می باشد. تنها گروه غیر همگن ساکن در کره ، اقلیت 20000 نفری چینی می باشد. به دلیل هگنی نژادی مردم بومی، مردم این کشور وارث فرهنگ،آداب و رسوم غنی می باشد. ساکنان این کشور به فرهنگ و سنت های خود شدیدا پایبند هستند. این سنت ها زندگی روزمره آنها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این افراد در هر شرایط و موقعیتی باز هم پایبندی خود را به فرهنگشان ابراز می دارند.

بخشی از آداب و رسوم اجتماعی مهم مردم کره جنوبی عبارتند از :

 • کلیه مردم خود را متعهد به حفظ سنت های دیرین می دانند. در این زمینه آنها با تمامی توان خود تلاش می نمایند.
 • خانواده اساس ساختار اجتماعی بوده و موجب پایداری زندگی مردم است. از این رو تعداد اعضای خانواده ها در حال افزایش می باشند.
 • افراد مجرد تحت حمایت کامل خانواده ها می باشند.
 • افراد مسن در جامعه کره جنوبی از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردارند و احترام به آنها در تمامی شرایط الزامی است.
 • مردم کره جنوبی فردی را به جمع خود می پذیرند که توسط شخص دیگری معرفی شده باشد.
 • روابط در چارچوب دیدار های غیر رسمی گسترش می یابد.

پایبندی به زمان کره جنوبی

مردم کره جنوبی جهت رفتارهای برنامه ریزی شده به مواردی خاص پایبند می باشند. این موارد به شرح زیر است :

 • اگر به مهمانی شام دعوت شدید، با سایر مهمانان همراه باشید و در محل مهمانی حاضر شوید.
 • اگر به مهمانی یا اجتماعی بزرگ دعوت شدید، می توانید بدون اخطار قبلی با تاخیر زمانی نیم ساعت به محل ملاقات وارد شوید.
 • روز بعد از ملاقات ، حتما پیام تشکر و قدر دانی را برای میزبان ارسال نمایید.
 • با توجه به وجود سنت ها و باورهای مردم کره جنوبی، پایبندی به برنامه های تعیین شده و اجرای آنها بسیار مهم است. بر اساس این دیدگاه تخطی از تعهدات موجب بدنامی فرد یا موسسه خواهد شد.
 • اماکن عمومی متعددی در کره جنوبی فضاهای مناسب جهت برگزاری ملاقات های تجاری را در اختیار تجار قرار می دهند.
 • بر اساس بررسی های انجام شده، اکثریت دولتمردان کره جنوبی علاقه دارند تا طی سال بیش از یک سفر تفریحی داشته باشند. این امر در شرایطی بیان می شود که ساکنان کره جنوبی از اوقات فراغت جهت حضور در مهمانی های خانوادگی، مطالعه، خرید و … استفاده می نمایند. آنها تلاش دارند تا از اوقات فراغت خود به بهترین شکل ممکن بهره برداری نمایند.
قوانین در کره جنوبی

قوانین در کره جنوبی

نکاتی که در هنگام تور کره جنوبی مفید می باشد :

ایمنی و امنیت کره جنوبی

 1. جرائم علیه خارجیان به طور کلی پائین گزارش می شود هرچند لازم است از تردد به تنهایی بعد از تاریکی احتراز نمائید.
 2. توصیه می شود بعد از تاریک شدن هوا بجای تاکسی از مترو و اتوبوس استفاده نمائید و درصورت لزوم فقط سوار تاکسی های آرم دار بشوید.

قوانین، آداب و رسوم کره جنوبی

 1. آمار خارجیانی که دراین کشور به علت استفاده یا حمل داروها ممنوع و مواد مخدر دستگیر شده اند رو به افزایش است، لازم به ذکر است قوانین این کشور در رابطه با مواد مذکور بسیار سختگیرانه بوده و مصرف مواد مخدر حتی به تنهایی و در منزل شخصی، حبس های طولانی، جریمه های سنگین و نهایتا اخراج از این کشور را در پی خواهد داشت.
 2. برای رانندگی در کره جنوبی می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
 3. به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.
 4. چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و. مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.
اینچئون کره جنوبی

اینچئون کره جنوبی

الزامات ورود و اقامت کره جنوبی

1- روادید کار فقط در صورت اقدام فرد در خارج کره جنوبی صادر می گردد.

 • تحصیلی پذیرش دانشجو
 • بیزنس(تجارت)
 • توریستی

بهداشت کره جنوبی

1- طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماریهای زیر دراین کشور وجود دارد:

 • هپاتیت A
 • انسفالیت ژاپنی نوع B
 • تب تیفوئید
 • سل

2- توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B  و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

بوسان کره جنوبی

بوسان کره جنوبی

شرایط سفر و اطلاعات سودمند کره جنوبی

1- واحد پول این کشور ون است که به راحتی می توان ارزهای خارجی را در بانکها صرافی ها و هتل های بزرگ به پول محل تبدیل نمود.

2- کره جنوبی از نظر آمار مربوط به مرگ و میر ناشی از تصادفات مقام دوم را درجهان دارا می باشد بنابراین در رانندگی احتیاط نمائید. مضاف بر اینکه چنانچه فرد در تصادفات منجر به خسارت جانی مقصر شناخته شود، با مسئولیت کیفری و مجازات های مربوط به آن مواجه خواهد گردید.

3- بهتر است در زمان استفاده در تاکسی مقصد خودرا به صورت نوشته و به زبان کره ای در اختیار داشته باشید زیرا آشنایی رانندگان تاکسی دراین کشور به زبان های متداول خصوصا انگلیسی بسیار کم است.

4- برای تماس با پلیس با شماره 112، برای آمبولانس 119را بگیرید. شماره 112 پلیس از ساعت 7 صبح تا 10 شب مترجم انگلیسی دارد.

5-  در بدو ورود به این کشور چنانچه در سئول اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا نمائید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

6- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

سئول کره جنوبی

سئول کره جنوبی

دستورالعمل های کلی سیاست فرهنگی کره جنوبی

مردم کره به میراث فرهنگی کشورشان افتخار کرده و قادر به تشخیص عمق غنای میراث فرهنگی خود میباشند. این بدان معنی است که ملت کره به خوبی از عهده عوارض ناشی از تقسیم سیاسی اخیر کشور برآمده و به منظور رشد و توسعه آتی کشور به آبادانی هر چه بیشتر کشور پرداختهاند. کشور کره از اوایل دهه 1960 به سرعت به سوی صنعتی شدن پیش رفت. در سال 1996 اقتصاد این کشور به طور قابل ملاحظه ای رشد کرده و تولید ناخالص ملی آن در رتبه یازدهم جهان قرار گرفت.

با این حال، رشد سریع اقتصادی این کشور، اثرات منفی نظیر از میان رفتن ارزشهای سنتی و بومی و عدم یکپارچکی بین ساختارهای اجتماعی و اقتصادی را به همراه داشته است. اقدامات اخیر در جهت تدوین سیاست فرهنگی مشخص این نقیصه را منعکس نموده است. لازم به ذکر است که آگاهی از سطح کیفی زندگی موضوعی حیاتی در شکل گیری سیاست فرهنگی ملت کره محسوب میگردد. دولت جدید کره اقدام به طرح ریزی برنامه های 1 ساله برای بخش فرهنگ کشور با هدف ایجاد رفاه فرهنگی برای تمامی سطوح جامعه نموده است.

به طوری که تمامی افراد جامعه از مزایای یکسان فرهنگی برخوردار گردند. در طرح فوق تعدادی از مفاهیم در طرح ریزی برنامه ها تغییر یافته اند. از جمله این تغییرات می توان به تغییر مفهوم نظارت به جای خود گردانی و مرکزی به جای محلی اشاره نمود. از جمله دیگر اقدامات دولت در سال 1996 می توان به مطرح نمودن طرح نگرش کیفی به زندگی و مسأله جهانیسازی اشاره نمود.

در سال 1997 وزارت فرهنگ و تربیت بدنی کشور مبادرت به انتشار دستورالعمل هایی توسط کمیته فرهنگی 2000 و مقالاتی با عنوان دیدگاه فرهنگی 2000 اقدام نمود. این گزارشات بر این نکته تأکید داشتند که فرهنگ به عنوان یک ارزش مرکزی و محوری در قرن بیست و یکم نقش مهمی را ایفاء نموده و نیاز ارائه الگوهای فرهنگی جدید را پدید می آورد. وزارت فرهنگ و تربیت بدنی کشور کره تعدادی از دستورالعمل های ویژه خود تحت عناوین ارتقاء سطح آموزش فرهنگی جهت ظهور افراد خلاق در جامعه، افزایش همایشهای دولتی جهت شناسایی آثار برجسته فرهنگی که پیشرفت اقتصادی را بدنبال خواهد داشت، مدرنیزه کردن فرهنگ سنتی، تشویق و ترغیب صنایع فرهنگی و ابداع هویت ملّی فرهنگی در جهت تقویت چهارچوبهای سیاست فرهنگی کشور را مطرح نموده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : جهانگردی آسمونی

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: الی:)
  30 شهریور 1398

  جالب اینجاست که مصاحبه ای که با مردمشون شده بودو تلوزیونم نشون داد مردمشون میگفتن شرایط زندگی تو کره سخته وفقط برای مسافرت جا ی خوبیه دختراشون میگفتن آرزومونه که با کسی ازدواج کنیم که باعث بشه از کره بریم.:)

 2. نویسنده دیدگاه: pari
  21 دی 1397

  منم عاشق کره ام و خیلی دلم میخواد برم کره زبونشونم کم و بیش بلدم امید وارم بتونم برم

 3. نویسنده دیدگاه: کیمیا
  22 فروردین 1396

  안 녕
  من عاشق کره و مردمشونم ، خیلی با فرهنگن
  خیلی دوست دارم برای تحصیل برم کره چون من عاشق رشته ی پزشکی هستم و بیمارستان ها و دانشگاه های اونجا خیلی پیشرفته ان و اگه خدا بخواد همون جا ازدواج کنم و یه زندگی عالی برای خودم بسازم .
  در ضمن این که میگید مردم کره ایرانیا رو خیلی دوس دارن ، یه نشونشون اینه که یه خیابون تو سئول هست به اسم خیابون تهران که تنها خیابونیه که اسمش خارجیه . فعلا اولین قدمی که برای رفتن به کره برداشتم اینه که زبونشون رو یاد گرفتم ، تنها سختی زبون کره ای اینه که واسه هر کلمه ای که میخوان بگن 3 حالت دارن ، یکی به صورت گفتاری و برای کوچیک تر از خودشون ، یکی برای بزرگتر از خودشون و یکی هم برای افراد بزرگ مثل رئیسشون .
  و در پایان امیدوارم هر کی دلش میخواد بره کره هر چی زودتر کاراش جور بشه و بره
  بگین ایشاالله
  안 녕

  • نویسنده دیدگاه: _zd_pcy2861_
   17 مرداد 1396

   اینشالا
   منم دقیقا دوس دارم برم کره تحصال کنمو تشکیل خانواده بدم

 4. نویسنده دیدگاه: حسنا
  08 اردیبهشت 1395

  من خیلی کره رو دوست دارم ولی بعید میدونم که بتونم برمم . ولی ایشااااالااااا که برمممم امیدوارم هرکی دوست داره بتونه بره و تا اونجایی که من میدونم چون با چند تا کره ای حرف زدم اونا با ایرانیااا مشکلی ندارن و کاملا برعکس ژاپنیان . ژاپنیا از ما ایرانیااا متنفرن . ولی دوستان اگه هدفتون فقط یه سفر گردشیه به نظرم وقتتونو بزارین واسه زبان اینگلیسی خیلی بهتره

 5. نویسنده دیدگاه: samin
  28 مرداد 1394

  من عاشق کره هستم و برای تحصیلم میرم کره ولی نمیدونم چطوری زبان کره ای زو یادبگیرم پون واقعا مشکله

 6. نویسنده دیدگاه: ثمین
  26 مرداد 1394

  اگر کسی می دونه کجا زبان کره ای تدزیس می کنه بگه ممنون می شم

 7. نویسنده دیدگاه: افسانه
  15 مرداد 1394

  من ارزو دارم وقتی 21ساله شدم برم همه جای کره روبگردم اگه خدابخواد درضضمن بازیگرانشوهم خیلی دوس دارم مخصوصا لی مین هو رو

 8. نویسنده دیدگاه: آیدا
  09 مرداد 1394

  آنیونگ رفقا من آیدا هستم عشق من کره اس ن بازیگر مورد علاقم کیم سو هی اون من تو لاین با بعضی کره ای ها حرف زدم اونا عالین ایشا لا اگه بشه بورسه به من بدن حتما میرم کره من تمام فیلم های کره ایرو دیدم عاشقشونم توی ایمو یکی از همین کره ای ها بعضی جاهای کره رو نشونم داد بی نظیر بود اسم منم به ره ای می شه چوی مین کی جال کایو رفقااا

  • نویسنده دیدگاه: _zd_pcy2861_
   17 مرداد 1396

   چ جاالبب

   خوشاابحاالتت

 9. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  08 مرداد 1394

  من یکشنبه دارم میرم سوان بعدش سئول. امیدوارم همینقدر که میگید جالب و زیبا باشه

  • نویسنده دیدگاه: _zd_pcy2861_
   17 مرداد 1396

   خوشاابحاالتت

 10. نویسنده دیدگاه: روشنک
  23 تیر 1394

  من 4 سال دیگه ک لیسانسمو گرفتم ایشاالله قرارهذبرم واسه ی همیشه اونجا زندگی کنم فقط بخاطر ارامشی ک هست و فرهنگی ک دارن

 11. نویسنده دیدگاه: sara
  14 تیر 1394

  واقعا چرا مردم عاشق کره هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!منم خیلی عاشقشون هستم ولی دلیلشو نمیدونم!!!!!!

 12. نویسنده دیدگاه: ریحانه
  23 خرداد 1394

  جالب بود تصمیم دارم وقتی18سالم شد برم اونجاروبخاطر این دوس دارم ک هیچ کس بهم کارنداره وازدست ادمای ظلم اینجاراحت میشم

 13. نویسنده دیدگاه: عاشق کره
  06 خرداد 1394

  من عاشق کره هستم و خیلی میخوام که یک سفری به کره برم.
  بازیگرانشون هم که حرف نداره . فیلماشون هم که خیلی قشنگ

 14. نویسنده دیدگاه: هما
  10 اسفند 1393

  خیلی قشنگ بود ارزومه برم کره جنوبی راستی بازیگر محبوب من هم کره ای اون لی مین هو است خیلی دوستش دارم ارزومه یک بار ببینمش

  • نویسنده دیدگاه: sara
   14 تیر 1394

   شتر در خواب بیند پنبه دانه

 15. نویسنده دیدگاه: fereshte
  28 بهمن 1393

  عالی و فوق العاده. من از مردم و کشور کره لذت میبرم
  میشه راهنمایی کنید کدوم موسسه خوب کره ای آموزش میده

 16. نویسنده دیدگاه: لاله18
  09 دی 1393

  سلام/یکی ازکشورهای موردعلاقه منم کره هستش خیلی دوس دارم برم
  زبونشونوهم کمی بلدم اگه خدابخوادخیلی دوس دارم برم اونجا

 17. نویسنده دیدگاه: آرش
  17 تیر 1393

  با سلام. به نظر من این پیشرفت ها خوبه ولی تا زمانی که کشور کره یا ژاپن تحت اشغال و بی احترامی دولت غاصب آمریکا هستند این پیشرفتها و خیلی بیشتر از اون هم هیچ ارزشی ندارند .میپرسید چرا؟ بخاطر اینکه تمام این پیشرفتها وامکانات در اختیار ویا بهتر بگم در خدمت و نوکری ایالات متحده و هم پیمانانشان است نمونه اش را هم چند وقت پیش دید که یک سرمایه دار امریکایی ونه حتی یک مقام چطور به رییس جمهور کره بی احترامی کرد وبا وجود خشم مردم کره و انعکاس در مطبوعات امریکا عین خیالش هم نبود.به نظر من آدم توی کره ی شمالی با دیکتاتوری زندگی کنه بهتر تا تو کره ی جنوبی بدبخت بی عزت

 18. نویسنده دیدگاه: M-E
  11 تیر 1393

  البته. کره یکی از بهترین های جهان سوم است زنده باد کره و بازیگرانش. موفق باشی

  • نویسنده دیدگاه: _zd_pcy2861_
   17 مرداد 1396

   زنده باااااد

 19. نویسنده دیدگاه: Mohammad
  08 تیر 1393

  کشور کره واقعا کشور بی نظیری یه.همه چی شون هم عالیه.یکی از کشور های مورد علاقه من کشور کره هست.خیلی دوست دارم که یه مسافرت طولانی به کره برم.یه مطلب مهم و جالب هم این که اونا ایرانی ها رو خیلی دوست دارند.به قول خودمون ما رو سرشون جا داریم.اونا برای ما احترام زیادی قایلند.با این تفاسیر از نظر فرهنگ خیلی خوب می تونیم باهاشون کنار بیایم.

 20. نویسنده دیدگاه: سوگند
  04 تیر 1393

  واقعازیبابودراستی من 18ساله بشم میرم کره

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   11 تیر 1393

   خوشا به حالت مواظب گیرایی های برق آسای کره باش موفق باشی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   08 تیر 1394

   تو؟

 21. نویسنده دیدگاه: زری
  01 تیر 1393

  عالی بودواقعا کشورزیبایی هست همه چیشون عالیه

  • نویسنده دیدگاه: آیدا
   09 مرداد 1394

   کره عالیهههه از خوبم اون ور تر

 22. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  28 اردیبهشت 1393

  lخیلی جالب بود من عاشق کره هستم

نظر خودتان را ارسال کنید