بیوگرافی شاهرخ استخری + عکس

نام و نام خانوادگی : شاهرخ استخری

متولد :  ۱۴ مهر ۱۳۵۹

زمینه فعالیت : بازیگر

ملیت : ایرانی

مدرک تحصیلی : لیسانس مهندسی صنایع

 

زندگی

 او فرزند اول خانواده است و ۲ خواهر کوچک تر از خودش دارد. خواهرش که یکسال از او کوچک تر است فوق‌لیسانس تغذیه دارد و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته است و خواهر کوچک ترش هم به هنر علاقه دارد. شاهرخ استخری تا سوم دبستان، ساکن بلوار کشاورز بوده است و از آن به بعد در شهرک غرب زندگی می کند. سوم دبستان را در مدرسه ۱۵ خرداد و دوره راهنمایی‌اش را در مدرسه آزادی و دوران دبیرستان اش را در فجر دانش تحصیل کرده است.
وی از خدمت سربازی معاف شده است چون پدرش ۸ سال در منطقه جنگی خارک مشغول به کار بوده است. فامیلی استخری از شهری در استان فارس که اصالت پدری اش به آن منطقه برمی‌گردد، می آید. البته در حال حاضر آنجا دیگر شهر نیست و بیشتر زمین‌های زراعی، آن محدوده را احاطه کرده است.

 

زندگی حرفه ای

شاهرخ استخری پس از اتمام تحصیلات آکادمیک خود با حضور در تئاتر اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال ۸۲-۱۳۸۱ گام بر عرصه ی هنــر نهاد و سپس یک دوره ی بازیگری زیر نظر مهتاب نصیرپور و پیام دهکردی و هدایت هاشمی گذراند. وی با تله فیلم “تلــخون” ساخته علیرضا امینی به طور حرفه ای وارد عرصه بازیگری شد و پله به پله از “پریدخت” گرفته تا “مثل هیچ کس” و سپس “ماه عســل” و نقطه ی عطف همه ی فعالیتهایش که سریال “دل نوازان” است و بعد از آن “فاصله‌ها” جایگاه خویش را در میان مخاطبانش یافت.
استخری در سریال “دل نوازان” ساخته پیشین حسین سهیلی زاده ایفاگر نقش بهزاد بود و این آشنایی سبب شد تا در سریال “فاصله‌ها”، نقش سعید را بازی کند. او می‌گوید: مسیر هنری ام با بازی در سریال “دل نوازان” تغییر کرد. البته ورودم به دنیای بازیگری را مدیون علیرضا امینی هستم.

 

فیلم شناسی

1393-تعطیلات – سپهر محمدی

1392- تقدیر نهایی – محسن توکلی

1391 – کبریت سوخته – محسن توکلی

1391 – سوگند – فربد شکرایی

1390 – پس کوچه‌های شمرون – کامران قدکچیان

1390 – برگشت ناپذیر – امیر احمد انصاری

1390 – کالسکه – آرش معیریان

1390 – ساعت شلوغی – آرش معیریان

1390 – یک دو سه – محمد خراط زاده

1390 – چک – کاظم راست گفتار

1387 – شریک – احمد انصاری

1386 – تلخون – علیرضا امینی 

1384 – یک شب همین طوری کنارم باش – علی همراز

 

مجموعه‌های تلویزیونی

1389 – پرانتز باز – کیومرث پوراحمد

1389 – فاصله‌ها – حسین سهیلی زاده

1388 – دلنوازان – حسین سهیلی زاده

1387 – ماه عسل – شاهد احمدلو

1387 – مثل هیچکس – عبدالحسین برزیده

1386 – پریدخت – سامان مقدم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید