پاسخ پرسش های متداول ثبت نام یارانه نقدی در سایت رفاهی

 از چه اشخاصی ثبت نام می شود؟

در این مرحله صرفا از سرپرست خانوارهایی ثبت نام به عمل می آید که در اسفند ماه سال 1392 یارانه دریافت نموده و یا تا تاریخ 22 اسفند 1392 از طریق پلیس +10 ثبت نام نموده اند.

 اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشیم چگونه ثبت نام کنیم ؟

می توان با در دست داشتن کارت ملی همه اعضای خانوار به ادارات و مراکز شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، پیشخوان دولت، پست بانک، دفاتر خدمات ICT روستایی، پلیس +10، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور مراجعه و ثبت نام نمود.

 آیا می توان اطلاعات ثبت شده را اصلاح کرد؟

 با توجه به اینکه تنها یکبار می توان ثبت نام نمود، پیشنهاد می شود پیش از ورود به سامانه، ابتدا اطلاعات شماره ملی افراد تحت تکفل خود که برای آنان یارانه دریافت کرده اید را یادداشت نموده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که بعد از ثبت نهایی و خروج از سامانه، امکان اصلاح وجود ندارد.

در مورد ثبت تغییرات تعداد خانوار( تولد، ازدواج، طلاق و فوت) چه باید کرد؟

در صورتی که تغییرات تعداد خانوار از طریق پلیس +10 تا تاریخ 22 اسفند ماه 1392 اعلام شده باشد و یا بطور خودکار از طریق اداره ثبت احوال اعلام گردیده باشد، سرپرست جدید با مراجعه به بانک و ثبت حساب یارانه ای در سامانه سازمان می تواند ثبت نام نماید درغیر اینصورت توصیه می شود تغییرات تعداد خانوار و یا ثبت نام خانوارهای جدید به زمان دیگری که پس از پایان مهلت ثبت نام انجام خواهد شد موکول گردد.

 آیا در وارد کردن شماره ملی و شماره حساب علاوه بر درج عدد افزودن سایر نشانه های غیر عددی مانند . یا – مجاز است؟

خیر – بایستی در وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار و شماره حساب یارانه ای صرفاً اعداد مندرج در کارت ملی و شماره حساب یارانه ای درج گردد.

اگر شماره حساب یارانه ای خود را نداشته باشیم چه کنیم؟

در صورتی که شماره حساب یارانه ای خود را در دسترس ندارید می توانید با مراجعه به بانک خود آن را اخذ و یا از طریق دریافت مانده حساب از خود پرداز بانک مربوطه، آنرا دریافت کرد.

 اگر شماره حسابی در سامانه پذیرفته نشود چه باید کرد؟

در صورتی که شماره حسابی اعلام نکرده اید و یا شماره حساب شما در سامانه پذیرفته نشود با مراجعه به بانک،شماره حساب خود را در سامانه رفاهی وارد و سپس اقدام به ثبت نام نمایید.

 چنانچه فردی شماره تلفن همراه نداشته باشد چه باید بکند؟

 ارتباط سازمان با سرپرست خانوار از طریق شماره تلفن همراه مقدور می باشد لذا در صورت نداشتن خط تلفن همراه توصیه می شود که نسبت به تهیه خط تلفن همراه اقدام نماید در غیر اینصورت صرفاً نسبت به اعلام شماره تلفن همراه شخص مورد اعتماد خود اقدام نماید.

شماره شناسایی چیست و چه کاربردی دارد؟

 پس از تکمیل ثبت نام، شماره شناسایی 4 رقمی به شماره تلفن همراه اعلامی در فرم تقاضای دریافت یارانه نقدی ارسال می شود که این شماره در مراحل بعدی جهت احراز هویت به منظور مشاهده اطلاعات و دریافت سایر پیام های اعلامی از سوی سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از ماده 10 قانون هدفمندکردن چیست ؟

ماده( 10) دریافت کمک ها و یارانه های موضوع مواد (7) و (8) این قانون منوط به ارائه اطلاعات صحیح می باشد. درصورت احرازعدم صحت اطلاعات ارائه شده، دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت، درخصوص استرداد وجوه پرداختی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد. اشخاص در صورتی که خود را برای دریافت یارانه ها و کمک های موضوع مواد (7) و (8) این قانون محق بدانند می توانند اعتراض خود را به کمیسیونی که در آئین نامه اجرائی این ماده پیش بینی می شود ارائه نمایند.

 منظور از بند «الف» ماده 7 قانون هدفمندکردن چیست؟

ماده (7) بند «الف» یارانه در قالب پرداخت نقدی وغیر نقدی با لحاظ میزان درآمد خانوار نسبت به کلیه خانوارهای کشور به سرپرست خانوارپرداخت شود.

منظور از بند «و» تبصره 21 قانون بودجه سال 1393 چیست ؟

 (و) – يارانه نقدي صرفاً به سرپرستان خانوار‌هاي متقاضي كه به تشخيص دولت نيازمند دريافت يارانه باشند، پرداخت مي‌گردد (مجموع درآمد سالانه آنها كمتر از رقم تعيين شده توسط دولت باشد) و افراد متقاضي دريافت يارانه نقدي بايد در موعد تعيين‌شده به مراكز ثبت‌نام مراجعه نمايند. چنانچه پس از تحقيق مشخص گرديد كه اشخاص با درآمد بيشتر از مبلغ فوق اقدام به دريافت يارانه كرده‌اند به‌ميزان سه برابر يارانه دريافتي جريمه مي‌شوند.

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: عباس واقف اصغری
  29 بهمن 1394

  با سلام وخسته نباشید من شوهرم راننده تاکسی هستش ودو نوجوان دانشگاهی دارم چرا یارانه این ماه رو به حساب واریز نشده ممنون میشم جواب بدهید

 2. نویسنده دیدگاه: رضائی
  04 خرداد 1394

  با سلام.
  چند ساله که یارانه به شماره کارت قید شده در فرم واریز شده, حال بدلیل انقضاء مدت اعتبار کارت بانکی اقدام به تعویض آن کردم ولی بانک شماره قبلی را بروی کارت جدید ثبت نمیکند! حال آیا اشکالی در واریز یارانه به حسابم روی خواهد داد ؟!
  متشکرم

 3. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  23 اردیبهشت 1393

  سلام من ثبت نام کردم ولی یک نفر جا مونده چکار باید به کنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   23 اردیبهشت 1393

   به زودی سایت باز میشود مجدد

 4. نویسنده دیدگاه: mild
  01 اردیبهشت 1393

  سلام اگه کد شناسه را گم کرده باشیم باید چیکار کنیم

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   02 اردیبهشت 1393

   در زمان اعلام برای استفاده از یارانه ، بخشی در سایت رفاهی برای این منظور قرار داده میشود
   (کد شناسه به شماره تلفنی که وارد نموده اید پیامک میشود)

 5. نویسنده دیدگاه: محسن
  30 فروردین 1393

  من ثبت نام کردم ولی برام پیامک نیومده اگه میخواین این چندرغازم بگیرین خب بگیرین این کارا چیه؟

نظر خودتان را ارسال کنید