مناسبت های روز

ایام فاطمیه سال 97 و 98

fatemiyeh days 1 1 1 ایام فاطمیه سال 97 و 98

فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: “فاطمه سرور زنان جهانیان است”.

تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در بین شیعه و سنی متفاوت است، اما به علت نزدیکی این 2 روز بهم ، زمان بین دو تاریخ را ایام فاطمیه می نامند.

با توجه به تفاوت تاریخ خورشیدی و قمری امسال نیز مانند سالهای گذشته به موضوع تاریخ ایام فاطمیه که مورد سوال بازدیدکنندگان پورتال آسمونی بوده پرداخته ایم.

 

ایام فاطمیه سال 97 چه روزهایی است؟

روز یکشنبه 30 دی 1397 = شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی

[ 13 جمادی الاول 1440 هجری قمری و 20 ژانویه 2019 میلادی ]

پورتال آسمونی

روز شنبه 20 بهمن اسفند 1397 = شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

[ 3 جمادی الثانی 1440 هجری قمری و 9 فوریه 2019 میلادی ]

 

تاریخ شروع ایام فاطمیه و تاریخ پایان ایام فاطمیه بدین ترتیب می باشد :

از 30 دی 1397 تا 20 بهمن 1397 مجموعاً 20 روز (به کل این زمان ایام فاطمیه می گویند).

لازم به ذکر است ایام فاطمیه امسال به طور کامل در سال 1397 بوده و هیچ روزی از آن در سال 1398 یا نوروز 98 نیست.

Fatemiyeh in 2019 will start on Sunday, the 20th of January and will continue for 20 days until Saturday, the 9th of February

 

  • تاریخ ایام فاطمیه (توضیح و روایات)

درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) روایات مختلفی وجود دارد است، و از چهل روز تا شش ماه بعد از رحلت پیامبر(ص) بیان شده است.

اما میان علمای شیعه، دو احتمال معتبر است: هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر(ص) یا نود و پنج روز بعد از رحلت ایشان. بنابراین با توجه به رحلت پیامبر اسلام(ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت هفتاد و پنج روز، در مورخه سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل، شهادت حضرت زهرا(س) است و این ایام را فاطمیة اوّل می‌ خوانند.

اما بنا به روایت نود و پنج روز، شهادت حضرت(س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی است و این ایام را فاطمیه دوم می‌ خوانند. بنابراین؛ ایام فاطمیه جمعا 6 روز می باشد، 3 روز در ماه جمادی الاول و 3 روز در ماه جمادی الثانی.

فاطمیه اول از 13 تا 15 جمادی الاول است و فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد. و شاید علت اینکه سه روز در هر ماه بعنوان روز شهادت آن حضرت(س) معرفی شده است به این دلیل است که این احتمال وجود دارد که ماههای قمری از رحلت پیامبر(ص) تا شهادت حضرت زهرا(س)، 29 روز بوده باشند، حال آنکه در صورت کامل بودن ماههای قبل، روز شهادت 13جمادی الاول و یا سوم جمادی الثانی خواهد بود. چرا که طبق تقویم، حداکثر سه ماه قمری 29 روزه و حداکثر 4 ماه قمری 30 روزه می توانند پشت سر هم قرار گیرند.

اما در عرف، به دهه دوم جمادی الاول، از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول 75 روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول 95 روز، شهادت حضرت زهرا(س) در آن واقع شده است، دهه فاطمیه دوم گفته می شود. و باید توجه کرد که برگزاری مجالس عروسی در ایام فاطمیه اگر توام با معصیت و یا هتک حرمت به حضرت زهرا (سلام الله علیها) نباشد، اشکال ندارد. اما برای مومنان سزاوار است که حرمت این ایام را پاس بدارند و از انجام کارهای شادی آفرین بپرهیزند.

  • مستفاد از زساله دانشجویی،ج16 (به نقل از: صراط النجاه آیه الله تبریزی،ج5،س521، و دفاترسایر مراجع)

fatemiyeh days 2 ایام فاطمیه سال 97 و 98

  • آیا برگزاری مراسم های جشن و مجالس عقد و عروسی در ایام فاطمیه جایز است؟

سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1 و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.
ایام سوگواری و عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) روزهای حرمت نهادن به مقام و جایگاه دردانه رسول الله(ص) است.

آیت الله مکارم شیرازی به سوال هایی درباره برگزاری مراسم عقد و عروسی، حدود ایام فاطمیه و هم چنین تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س) ، پاسخ گفته است.

متن این پرسش و پاسخ ها را بخوانید.

تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در منابع

– سوال: اینکه سه دهه فاطمیه داریم آیا بر اساس سند های شیعی می باشد یا خیر؟ آیا اینکه می گویند دهه فاطمیه 45 روزه ای نداریم چقدر صحت دارد؟ معیار شروع دهه فاطمیه چه زمانی است؟ قبل از شهادت یا بعد از روز شهادت شروع می شود؟

پاسخ: در مورد سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) دو روایت است یکی اینکه ایشان 75 روز بعد از رحلت پیغمبر اکرم (ص) به شهادت رسیدند که می شود 13 جمادی الاول و دیگری اینکه 95 روز بعد از رحلت پیغمبر به شهادت رسیدند که می شود 3 جمادی الثانی و طول این 20 روز را ایام فاطمیه نامیده اند.

حدود ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

– سوال: احتراماً محدوده دو دهه فاطمیه را بیان فرمایید و همچنین برگزاری مراسم جشن عقد و عروسی و امثال آن در این مدت چگونه است؟

پاسخ: سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.

تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س)

– سوال: چرا ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سیده النساء العالمین میدانیم؟ چرا که در قرآن از او نامی نیامده است در حالیکه در قرآن از حضرت مریم به این عنوان یاد شده است و ما او را منحصر به زمان خودش می دانیم؟

پاسخ: این تعبیر در برخی از روایات آمده است و سوره هل أتی و کوثر در واقع در شأن آن بزرگوار است و همچنین آیه تطهیر و مباهله.

fatemiyeh days 1 2 ایام فاطمیه سال 97 و 98

  • پوشیدن لباس مشکی و عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا (س)
سوال: آیا پوشیدن لباس سیاه در ایام شهادت حضرت زهرا با توجه به وحدت و کراهت لباس سیاه جایز است؟
آیا برپائی مراسم عزاداری در ایام فاطمیه با توجه به مخالفت برخی دستگاههای کشور جائز است؟
آیا در خانه حضرت زهرا (س) را آتش زدند یا شهادت ایشان طبق گفته برخی افسانه است؟

پاسخ:

1- با توجه به این که پوشیدن لباس مشکی در ایام شهادت حضرات معصومین نوعی تعظیم شعائر الهی محسوب می شود کراهت ندارد.
2- هرگاه مراسم به شکلی برگزار گردد که باعث تفرقه صفوف مسلمین نگردد هیچ کس نباید مانع آن گردد و کسانی که مانع برگزاری می شوند تصورشان این است که بعضی از عزاداران شعارهای تندی بر ضد اهل سنت می دهند که در این شرایط باعث تفرقه است.
3- آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا نرفتند. اسناد این سخن را در کتاب یورش به خانه وحی به نقل از کتابهای اهل سنت آورده ایم.

fatemiyeh days 4 ایام فاطمیه سال 97 و 98

  • نحوه شهادت حضرت فاطمه (س)

درباره شهادت حضرت زهرا (س) نقل های فراوانی جریان شهادت را بیان می کنند. که به چند حدیث اشاره می کنیم.
در کتاب اختصاص شیخ مفید از عبدالله سنان از امام صادق (ع) روایت می­کند:
ابوبکر در رد فدک برای زهرا نامه نوشت. زهرا در حالی که نوشته را در دست داشت، عمر در راه به او رسید، گفت: دختر محمد! این نوشته چیست؟ حضرت فرمود: این نوشته ای است که ابوبکر در رد فدک برایم نوشته است. عمر گفت: بده به من. زهرا(س) حاضر نشد نوشته را به او بدهد. در این هنگام عمر لگدی به زهرا(ع) که فرزند پسری به نام محسن در شکم داشت، کوبید. در اثر این ضربه زهرا (س) محسن را سقط کرد. سپس عمر او را سیلی زد. گویی هم اکنون به گوشواره های گوشش می نگرم که در اثر آن سیلی شکست. سپس نوشته را برداشت و پاره کرد. زهرا (س) به خانه رفت و هفتاد و پنج روز بر اثر آن ضربت مریض بود تا شهید شد.
در حدیث دیگری در همین کتاب ذکر شده که امام صادق می فرماید: عمر با جدمان علی (ع) و فاطمه و امام حسن و امام حسین (ع) مبارزه کرد که در نتیجه کارهایش منجر به شهادت آن ها شد.
مفضل در حدیثی از امام صادق(ع) نقل می کند :برای بیعت با ابوبکر، عمر با حالتی خشم و غضب با خالد و قنفذ آمدند در خانه علی (ع) قنفذ دستش را وارد خانه کرد تا در را باز کند. عمر با تازیانه چنان به بازوی زهرا زد که همچون بازوبند روی بازویش حلقه زد. لگدی به در کوبید که به شکم فاطمه (ع)خورد، در حالی محسن شش ماهه را در شکم داشت. سقط شدن محسن و هجوم عمر، قنفذ و… چنان به زهرا سیلی زدند که گوشواره اش شکست. فاطمه بلند بلند می گریست. پدر خود را صدا می زد، به سبب لطمه هائی که به حضرت وارد شد و محسن سقط شد. زهرا بیمار شد و از دنیا رفت (شهید شد).

fatemiyeh days 3 ایام فاطمیه سال 97 و 98

  • همچنین ببینید:
 
 
 

تازه های آسمونی

امام هادی (ع) چگونه به شهادت رسید

ندا رحیمی

8 اسفند ، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی

آسمونی

پیام تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

ندا رحیمی

20 جمادی الثانی ، ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها (هشتم قبل از هجرت) و روز زن

آسمونی

روز مادر چه روزی است + روز زن 97 و 2019

آسمونی

قتل بی‌رحمانه کودک شیعه در مدینه / سکوت کر کننده رسانه‌های غربی و سعودی

طاهره رضایی

93 نظر

حامد 10 فوریه 2019 at 11:55

با سلام و تشکر ازین مطلب جامع، کامل و گویای شما

پاسخ به این نظر
پروین 31 ژانویه 2019 at 09:07

من فدای حضرت زهرا س هستم

پاسخ به این نظر
ناشناس 31 ژانویه 2019 at 09:04

لطفا در مورد ایمه طاهرین اظهار نظر نکنین که ما هر چه داریم از خاندان پیامبر ص است

پاسخ به این نظر
ایلیاد 19 ژانویه 2019 at 23:37

مصلحت اسلام راستین در سکوت حضرت علی بود بااستنادبه تاریخ.که خود حضرت به این مهم اشاره دا رند. نه اسلام همیشه در آستین بنی عباس وبنی امیه.

پاسخ به این نظر
متاسف شده 16 ژانویه 2019 at 11:22

خاک بر سرتون خامنه ای و دار و دستش دارن مملتتونو میدزدن میبرن اونوقت شما اینجا نشستید سر چیها با هم بحث میکنید تا یه همچین ملت احمقی داریم حقتون این سردمدارای دزدن بذار بدزدن. ای احمقا

پاسخ به این نظر
بی نام 15 ژانویه 2019 at 12:10

روایت هارو که دبال می کنید به این روایت بیشتر فکر کنید: پیامبر اکرم: اندکی تامل و فک کردن بهتر از هفتاد سال عبادت است…

مشکل ما اینه هیچوقت فکر نکردیم به اتفاقاتی که برای ما افتاد. ما از دین چیز نمی دونیم. ما هدف از دین رو نمی دونیم. ما هدف از قیام امام حسین رو نمیدونم. ما گیر کردیم تو ظواهردین… والللللله دین ماهیت هم داره… ظلم … ظلم…. ظلم….

پاسخ به این نظر
Milad 13 ژانویه 2019 at 11:02

سلام بر ادمين سايت اميد وارم حالتان خوب باشد
بزرگوار پيامبر رحلت نكردن پيامبر به شهادت رسيدن بنا به حديث خودشون ميگن ما اهل بيت به مرگ طبيعي از دنيا نميريم اول پنج تن بودن بعد بنا به روايات تغيير پيدا كرده به ١٤معصوم
لطفا اين رحلت رو تبديل به شهادت كنيد

پاسخ به این نظر
دنیا 10 ژانویه 2019 at 22:43

متاسفم برا خودم که تو جامعه ای زندگی میکنم که انقد مردمش جاهلن اخه بدبختاااا مذهبا هستن تا ما خدامونو بشناسیم نه اینکه اینو بهونه ای کنیم تا اغده هامونو سر هم خالی کنیم .انقددد جاهلین که مشکلات الانو ول کردین چسبیدین به مباحث 1400 سال پیش به خون هم تشنه این.عجب ادمایی پیدا میشه .

پاسخ به این نظر
محمد 13 ژانویه 2019 at 09:02

خفه شو بی شرف نجس . از خشم خدابترس

پاسخ به این نظر
ناشناس 22 ژانویه 2019 at 16:47

انشاالله ک خوده حضرت محمد (ص) جوابتو میده …بی ناموس بی همه چیز .احمق تویی ک تفکرت غربی یه تو از جمله افرادی هستی ک ناموسشو بر مبداره میره امیریکا ، ناموسشو میده دست اون بی همچیزا تا بحساب خودشون بتونن اونجا زندگی کنن .جالب اینجاست ک خیلی هم خوشحال میشن از این ..خاک بر سر پلیدت کنن کیور

پاسخ به این نظر
آشنا 09 ژانویه 2019 at 13:05

با سلام واقعاً متاسفم براي برخي كه خود را انسان مي پندارند و درباره انسانها و حقوق پايمال شده آنان به راحتي و بدون رعايت ادب و احترام سخن مي رانند بدانند كه هر كلمه اي كه مي گويند دربرابر آن مسئولند و پاسخگو خواهند بود دنيا دار مكافات عمل است من به چشم خود ديدم كه همسايه ما روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم جشن و پايكوبي آنچناني برپا كرده بود و حرمت نگه نداشت و درست در روز شهادت ايشان بزرگ خاندان خود را كه بسيار گرامي مي داشت از دست داد و در روز تولد ايشان به عزا نشست.

پاسخ به این نظر
محب سید علی خامنه ای 08 ژانویه 2019 at 07:50

درود بر محب علی بن ابیطالب
راست میگه!اگر دشمنی با تشیع نباشه که اینقدر گرفتاری نداریم
تشیع هست که در عین پیروی از حق به شما میگه جلوی استکبار بایست و کوتاه نیا
دشمن که میدونه جلوی این مملکت نمیتونه ایستادگی کنه راه رو در تخریب تفکرات ما یافته
اگر دزدی و اختلاس زیاد شده،اگرآمار طلاق زیاد شده ،اگر رباخواری ،بیحجابی،بی اخلاقی و خیلی کج روی ها زیاد شده علتش عدم پیروی از اهل بیته.
اون بنده خدایی که به محبت اهل بیت توهین میکنه بدونه که داره تیشه به ریشه ی چهل سال مقاومت این مملکت میزنه
اگر ما امروز یه کشور اسلامی تاثیر گذار در جهان هستیم علتش ایستادگی در برابر ظلمه واین ایستادگی ناشی از محبت اهل بیته و اگر مجالسی برای اهل بیت میگیرم بخاطر تقویت محبت اهل بیته.
حالا اگر دشمن اهل بیت هستی خوب باش !
ولا انتم عابدون ما اعبد
لکم دینکم ولی دین
یاعلی

پاسخ به این نظر
محب علی بن ایطالب 08 ژانویه 2019 at 07:20

سلام
حق اینه که عرض میکنم و لطفا پیگیر جواب دادن به افراد بی دین نباشید:
“در روایات معتبر از اهل تسنن آمده که در روزهای پایانی زندگانی شریف فاطمه زهرا سلام الله علیها ابابکر و عمر چند بار برای عذرخواهی به نزد فاطمه زهرا آمدند و ایشان هر بار این دو رو نفرین کردند و نهایتا با نخشنودی ازین دو نفر از دنیا رفتند”
این یعنی در اسناد اهل سنت هم یه خبرایی بوده و اون ابلهی که میخواد کلا تکذیب کنه بدونه که ما با تحقیق محبت اهل بیت رو در دل داریم.
در ضمن ما دوازده امام داریم که قرآن کریم اونها رو ازهر خطایی پاک و منزه میدونه پس اگر در اسناد تاریخ نقصانی هم باشه به روایات امامان معصوم رجوع میکنیم و هرچه اونها فرموده باشند حق همانه و حق اینست که طبق روایت امامان پاک و معصوم :
“دشمنان دین برای گرفتن بیعت از امیر مومنان علی بن ابیطالب به خانه ای که پیغمبر بارها بر درآن خانه ایستاد و آیه تطهیر را خواند حمله کردند و با شکستن درب ابتدا فاطمه را مجروح ساختند و سپس همان جمعیت علی را دست بستند و بردند حالا اگر علی میخواست جلوی دشمنان که شمشیر بدست داشتند بایستد ،حتما باید شمشیر میکشید و اگر شمشیر میکشید ؛شمشیر بر خلیفه مسلمین کشیده بود و این باعث تفرقه گروه مسلمانان میشد و بنابراین طبق ماموریتی که از نبی اسلام داشت صبر پیشه کرد و نتیجه صبر ایشان هم همین مملکت شیعه است که خدا روشکر دشمنان اهل بیت از ترس باید بیایند در شبکه های مجازی مطالب خود رو بیان کنند نه رو در رو ”
اینها برگرفته از نسل پاک پیامبر خداست و حق همینه که گفته شد.حالا اگه کسی میخواد بر اساس سلیقه یا عناد مطلبی بگه مهم نیست.
هر دشمن اهل بیتی بداند که فاطمه فرزندی بنام مهدی دارد و او خواهد آمد تا انتقام مادرش زهرا و جدش حسین را بگیرد.
انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا
وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

در مورد مشکلات مملکت هم باید بدونید که این مملکت رو زحمات همین محبان اهل بیت و تدابیر فرزند فاطمه سیدعلی خامنه ای نگه داشته وگرنه اگه دست شماها بود که تا حالا لشکر داعش میساختید و جهاد نکاح میکردید و خون مظلوم میریختید.
اینست علت صبر علی که میدانست فرزندش سید علی گردن شما رو در سوریه و عراق خواهد شکست…

پاسخ به این نظر
لیلا 03 ژانویه 2019 at 03:30

شیعه دینش را از اهل بیتش می گیرد،نه از چند تا آخوند،برید روایت را بخونید،به خدا اهل بیت برای هر چیزی روایت گفتند،در کتب اهل سنت هست نحوه ی به شهادت رسیدن فاطمه س ،برید روایات را بخونید که چرا علی ع سکوت کردند،چون کسر نداشتند،و به خاطر حفظ دین پیغمبر که در خطر بود،کتاب بخونید.

پاسخ به این نظر
ناشناس 03 ژانویه 2019 at 12:23

البته ما نگفتیم شما دینتون رو از هر آخوندی بگیرید؛ آخوند باسواد و متخصص؛ مگه برای کارهای روزانه به هر پزشک و مهندس مراجعه می کنید؟
در ضمن روایت رو همه بلدن بخونن اما تعارض هم وجود داره – چون بعضی ها جعل حدیث هم کردند – و فقط اونهایی که متخصص تو این زمینه هستند و علم رجال و درایه و …خوندند می تونن درست و غلط اون رو متوجه بشن. همون طور که شما وقتی دلت درد می گیره به متخصص مراجعه می کنی نه به بقال سر کوچه

پاسخ به این نظر
علی احمدی 10 اکتبر 2018 at 14:39

رفقا ما اون طور که شایسه حضرت زهراست عزا داری نمی کنیم انشا الله روزی برسه که با آمدن هیات ها ودسه های زنجیر زنی و سینه زنی در خیا بون ها بتو نیم مراسمی در حد ماه محرم در ایام فاطمیه بر پاکنیم

پاسخ به این نظر
رهرو اهل بیت علیهم السلام 19 فوریه 2018 at 11:08

آقا مهدی گل گلاب شما از کدوم عالم پرسیدی که به نتیجه نرسیدی. جا داره بیشتر تحقیق کنید. آدم تا وقتی شیعیانی مثل دکتر علی اکبر رائفی پور وجود داره نمیره از یه اهل تسنن پرس و جو کنه همین کارت هم نشون میده حوصله تحقیق هم نداری. ما عالم های بزرگی تو کشور داریم. میتونین بیشتر بررسی کنید. ان شاءالله که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بحق مظلومیتش از خدا بخواد که همه ما رو هدایت کنه. الهی آمین

پاسخ به این نظر
یک تحصیل کرده 31 ژانویه 2018 at 12:47

همه ایام سال در عزاداری بسر میبریم. حالم از جهل ملتم بهم میخوره. اسطوره کردن اعراب جاهل کار سختی نیست.جنگ بر سر زمین اون دوره چه ربطی به ما داره.خوشم میاد برای بچه تو شکم اسمم گذاشتن. این داستان ها فقط برای سرگرم کردن ملت سرهم کردن تا اربابان خوب بخورند و ما خوب از گرسنگی و بیکاری شاکر باشیم. درود بر اقا مهدی

پاسخ به این نظر
ناشناس 03 ژانویه 2019 at 13:09

البته ما نگفتیم شما دینتون رو از هر آخوندی بگیرید؛ آخوند باسواد و متخصص؛ مگه برای کارهای روزانه به هر پزشک و مهندس مراجعه می کنید؟
در ضمن روایت رو همه بلدن بخونن اما تعارض هم وجود داره – چون بعضی ها جعل حدیث هم کردند – و فقط اونهایی که متخصص تو این زمینه هستند و علم رجال و درایه و …خوندند می تونن درست و غلط اون رو متوجه بشن. همون طور که شما وقتی دلت درد می گیره به متخصص مراجعه می کنی نه به بقال سر کوچه

در پاسخ به یک تحصیل کرده و بقیه،

اول اینکه معمولاً اونهایی که می گن در تمام سال در عزاداری هستیم معمولاً خودشون تو همه مجالس شرکت نمی کنن یا اصلا ً شرکت نمی کنند؛ حتی بعضی ها شب های قدر هم از خیر پارک رفتن و بستنی خانوادگی خوردن و فامیل بازی و مهمونی نمی گذرند. در سال فوقش یک ماه عزاداری داریم – خیلی دارم می گم – 11 ماه شاد باشین. تازه مگه تو همون ایام عزاداری با کمک کردن به دیگران و غذا دادن به مردم و کمک مالی به فقراء دلتون شاد نمیشه؟
در ضمن تاریخ ، پیش بینی آینده هست؛اگه دقت کرده باشی تو قرآن! داستان های قبل از اسلام هم اومده اما کتاب داستان نیست . چرا ؟ برای اینکه نکته هایی رو برای تمام انسان ها در تمام زمان ها و تمام مکان ها داره می گه.
هم وطن گرامی من، نه جنگ امام حسین علیهالسلام برای قدرت بود – چون مطمئن بود که بالأخره در این راه شهید میشه و فرزندانش کشته میشن و خانوادش اسیر میشن و هیچ کس تو دنیا برای قدرت این کار رو نمی کنه – و نه جنگ حضرت علی و فاطمه علیهما السلام برای زمین و … بود؛ انحرافی بود که در اسلام ایجاد شد و تمام مردم دنیا رو تا الان دچار انواع انحرافات کرده؛
شما خیال می کنی دنیای امروز مدیون اسلام و اهل بیت نیست؟
اگر تاریخ خونده باشی باید بگم که در کتاب های مختلف اومده که اروپایی ها چیزی به نام حمام نداشتند، برای زن حق اقتصادی قائل نبودند و … در علم هم از مسلمون ها عقب مونده بودند؛

امثال ابن سینا، زکریاری رازی، خیام، خوارزمی، خواجه نصیر طوسی و … محصول تربیت اسلام بودند نه کوروش و هخامنشی که شبکه های اجتماعی و ماهواره ها برای ذهن مردم ساختند ؛
اگر جشن پوریم صهیونیست ها و علاقه اونها به گسترش فکر ایران باستان رو مطالعه کنید، متوجه می شید که چقدر زیرکانه مردم رو تحمیق می کنند؛
در زمینه ایران باستان هم حتی نویسنده های خارجی مطلب نوشتند؛
در ضمن انسان هزار سال قبل همون انسان فعلی هست نه دماغش و نه دهنش فرقی نکرده ؛ انسانیت و توحید چیزی نیست که با اومدن ماشین و هواپیما از بین بره یا به وجود بیاد؛ اسلام ختم ادیان هست و شما از دانشمند های آزاد اندیش غربی و پروفسور های فیزیک بالاتر نیستید که میان مسلمون میشن؛
اگه اعجاز علمی قرآن و روایات ما رو می رفتی مطالعه و تحقیق می کردی هیچ وقت نمیومدی بگی به من ربطی نداره؛ بین ما و حیوانات و فرشتگان فرق هست و اون این هست که خدا به ما عقل داده که راه درست زندگی رو انتخاب کنیم. راه درست هم همونی هست که خالق انسان برای مخلوق خودش یعنی انسان از طریق پیامبران و امامان معصوم آورده؛ اجباری نیست شما اگه می خواهید راه دیگه بری مختاری!!!
مطمئنی که شما سرگرم چیز های دیگه نیستی؟ چون اگه حتی به عنوان سرگرمی ده تا کتاب مذهبی هم می خوندی هیچ وقت اینطور حرف نمی زدی!

در ضمن مغالطه هم نکن؛ مشکلات کشور مربوط به بی دینی بعضی از کسانی هست که همین شما مردم انتخابشون می کنید؛ اگه مذهبی ها هم انتقاد می کنن گوش نمیکنن و نمی کنید. چوبش رو هم باید همه بخوریم تا برای آیندگان درس عبرت بشه.

پاسخ به این نظر
ناشناس 08 ژانویه 2019 at 08:31

در جواب بیسوادی که خودش رو”یک تحصیلکرده “نامگذاری کرده:
منم حالم از جهل تو بهم میخوره
عزاداری ما چرا خار چشم تو شده در حالیکه در تمام ایام عزاداری مشغول خوشیهاتون هستید
راستی مگر در پیشگاه خداوند عرب و عجم در کار هست
مگر خاندان پیامبر با چند نسل که همگی اوصیای ابراهیمی بودند به حضرت ابراهیم نمیرسند
چرا باید بیخیال محبت نسل نبی اسلام بشیم
زنیکه خودش مقدسه بچه تو شکمش هم مقدسه و در اداب دین ما بچه در شکم مادر نامگذاری میشه
جوانهامون رو با نیروی محبت اهل بیت در حمایت ازین مملکت فدا میکنیم و حالا باید بایستیم و توهین به اهل بیت پیغمبر رو بشنویم
اصلا تو که دین نداری غلط میکنی در جایی وارد میشی که بحث دینی در اونجا هست

پاسخ به این نظر
ناشناس 17 ژانویه 2019 at 21:18

متاسفم که تحصیل کرده ای چون تو درمملکت ما زنده ونفس میکشد.تمام رزق یکساله مملکت وبقای عمر تو ومن وپابرجا بودن زمین به خاطر وجود نفس صدیقه دوعالم حضرت زهرا ام ابیهاست.

پاسخ به این نظر
محب فاطمه و اولاد فاطمه 20 ژانویه 2019 at 04:11

تو این عزاداری بچه شیعه ها یه نشاط و لذتی وجود داره که هیچکدوم از خوشگذرونی های شما به پاش نمیرسه، و مطمئنم که همه کسایی که مخالف این عزاداری ها هستن به این نتیجه رسیدن و همه حرفشون هم از روی حسادته که نمیتونن به نشاط و لذت یه بچه شیعه برسن، نترکی از حسادت جناب تحصیلکرده.

پاسخ به این نظر
ناشناس 22 ژانویه 2019 at 16:51

این تحصیلت بخوره تو سرت

پاسخ به این نظر
سندباد 05 مارس 2017 at 11:36

یکی اینجا نوشته حضرت علی مامور به سکوت بوده. لطفا سند.

پاسخ به این نظر
فرزانه 19 فوریه 2017 at 19:51

چرا به کسی که سوال میپرسه حمله میکنید، سوال باعث تفکر میشه

پاسخ به این نظر
ناشناس 17 ژانویه 2019 at 21:19

چون سوالات مغرضانست.وجوابش درکتب شیعه امده.برید کتاب بخونید تا سردرگم نشید.

پاسخ به این نظر
حبیب 13 فوریه 2017 at 22:57

فقط همین بدونیم که حضرت زهرا س و سایر ائمه هنوزم تو فکر هدایت پیروان خودشون هستند و این طور نیست که حیات دنیوی ان بزرگواران تمام شده باشد و چگونگی شهادت ان بزرگواران هم تقدیر ان زمان بوده و پیروی از اهداف و اعمال انها مهمتر ار هر چیزی است

پاسخ به این نظر
سید 08 فوریه 2017 at 20:29

سلام، ارزش و مقام حضرت فاطمه همین بس که لقب ام ابیها دارد یعنی مادر پدرش، امیدوارم دختران و زنان کشور ما یه قطره ای از دریای بی کران زندگی حضرت زهرا را سر لوحه ی زندگی خویش نمایند.

پاسخ به این نظر
علی 06 فوریه 2017 at 23:25

سلام
مرسی از سایت خوبتون

من از یکی از برادران سنی شنیدم که
میگفت
مگه حضرت علی (ع)
انقد بی عرضه بودن که عمر بیاد حضرت فاطمه رو بزنه و این اتفاقات پیش بیاد و حضرت علی هیچی نگه بهش
و توی تاریخ هم هیچ جا نوشته نشده باشه که مثلا حضرت علی روی عمر شمشیر کشیده و یا کاری بر علیه عمر کرده باشه

سرتون رو به درد نیارم
حرف خیلی زد
حرفاش جوری بود که آدم رو قانع میکرد

در حالیکه من اینو از خیلی از علما پرسیدم ولی جوابی نگرفتم که منو قانع کنه
و خودمم هر چی فک میکنم میبینم یه جورایی راست میگفت
حضرت علی که انقد از غیرتش حرف میزنیم
به عمر چیزی نگفته باشه
اون حضرت علی که من می‌شناختم و همه جا از غیرت و مردانگیش شنیدم
باید همونجا عمر رو میکشت !!!

پاسخ به این نظر
فاطمه 09 فوریه 2017 at 11:18

ایشون از جانب رسول الله مامور به سکوت شده بودن و در جایی هم خودشون به حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند اگر میخوای نام پیغمبر بر سر ماذنه ها بمونه باید من سکوت کنم.
در مورد جنایت عمر و دار و دستش هم اون ملعونین در بسته رو آتش زدن و هل دادن که بانوی دو عالم ناغافل پشت در آتش گرفته موندن و میخ در پهلوی مبارکشون فرو رفت. حمله کنندگان نگفتن میخوایم در رو هل بدیم که ایشون کنار برن یا حضرت علی علیه السلام کاری انجام بدن. به خانه امیرالمومنین حمله شده ولی حضرت زهرا سلام الله علیها رو با شمشیر نکشتن که شما بگین چرا ازشون دفاع نکردن. ان شاء الله ایمانتون و مطالعتون قویتر بشه تا جلوی هیچ ضد شیعه ای کم نیارین!

پاسخ به این نظر
Ali.79 15 ژانویه 2018 at 20:02

حضرت علی سکوت نکردند و حق ایشان حکومت بود و اگر ایشان به حکومت به عنوان خلیفه اول رسیده بودند دیگه همه چی تموم شده بود و حضرت علی گفتند اگر 40 مرد جنگی داشته باشم قیام میکنم….

پاسخ به این نظر
پویا 09 فوریه 2017 at 18:11

اتفاقا دلیل حمله آنها به خانه حصرت، شمشیر کشیدن ایشون بود. اونوقت بریزن همشون رو از جمله امام حسن و امام حسین رو بکشن. بعد نسلی از شیعه باقی نمونه.
منتهی فکرش رو نمیکردن حضرت فاطمه بیاد پشت در. حضرت هم در این شرایط بنا بر دستور پیغمبر مامور به سکوت بود. چون فقط 4 نفر همراهش بودند.

پاسخ به این نظر
ژیلا 15 ژانویه 2018 at 21:44

سلام
مطالب خیلی ارزنده وقابل تفکر است
یا امیر المومنین علیه السلام دعای شفاعت برایمان کن

پاسخ به این نظر
ایمان 11 فوریه 2017 at 22:05

www.valiasr-aj.com/fa/page.php?id=6015&bank=question&startrec=4

برو این لینکو مطالعه کن دیگه هم تو غیرت امیرالمومنین شک نکن(درضمن لطفا تا وقتی به یک جواب درست و منطقی برای سوالات نرسیدی هر شبهه ای رو هر جا نگو)
یاعلی

پاسخ به این نظر
سبحان 14 فوریه 2017 at 14:39

با عرض سلام دوست عزیز شما سخنرانی استاد رائفی پور
(اسلام امریکایی و تشیع انگلیسی ) را دانلود کن گوش کن متوجه میشی.
تتاریخ سخنرانی ١۴ ابان ٩۵
اگه فقط دنبال همین نکته ای از دقیقه ١٢ ب بعد گوش کن.ولی توصیه میکنم کامل.چند بار گوش کن.

پاسخ به این نظر
Ali.79 15 ژانویه 2018 at 19:59

سلام دوست عزیز
ببینید این واقعه از فراموشی های روز غدیر است از همان موقع که حضرت محمد صلل الله علیه و آله و سلم حضرت علی رو جانشین خود قرار دادند و رسما به ۱۲۰ هزار نفر در روز غدیر اعلام کردند که بعد از من علی مولا و رهبر شماست
از همان موقع نقشه هایی برای قتل پیامبر و حضرت علی کشیدند
زمانی که پیامبر مردند عمر افسار حکومت رو تو دستش گرفت و گفت پیامبر نمرده است و همانند عیسی به معراج رفته است و ۷۰۰ مرد جنگی با لباس زرد به تک تک خانه های مدینه رفتند و از تمامی مردم به زور بیعت گرفتند و دست مردم را بر دست ابوبکر لعنت الله می زدند و حضرت علی را به زور بردند تا بیعت بگیرند و حضرت علی از خانه بیرون نمی آمد و بیعت نمی کرد و میخواست احقاق حقش را انجام دهد و روایت شده از ۳ روز تا ۷ روز در خانه مقاومت میکردند و یاری نداشته اند

و شما میگوید که آن مرد سنی درباره غیرت مولای ما حرف میزنه این رو نمی دونه که حضرت علی گفته بود اگر ۴۰ نفر مرد جنگی داشتم قیام میکردم؟…!
شما چگونه راحت درباره موالموحدین سخن میگوید که چیزی درباره آن نمی دانید….؟
از نظر شما خلیفه ای بهتر است که در مکه بدنیا آمده است و در مسجد کوفه به شهادت رسید بهتر است یا خلیفه ای که صبح تا شب دمر بوده؟ ؟
اگر خود را شیعه میدانید اینگونه راحت صحبت نکنید … اینجوری نمیشه که هر آدم جوهر لقی درباره حضرت علی هرچی گفت شما قانع شوید …
یا حق

پاسخ به این نظر
زنار 02 فوریه 2018 at 16:34

منم باهاتون موافقم، این حرفهایی که آخوندا میزنند همش باعث تفرقه هستش متاسفانه کمتر کسی مثل شما منصف و حقجو هست

پاسخ به این نظر
محمد حسین علیزاده 16 فوریه 2018 at 13:06

برادر عزیز
اگر حضرت علی دست به شمشیر میبرد کشت و کشتار میشد و اگر اونجا حضرت علی و امام حسن و امام حسین شهید میشدن، پس امامت همونجا تموم میشد.
التماس تفکر

پاسخ به این نظر
ناشناس 08 ژانویه 2019 at 08:08

شما اگه میرفتی پیش علما حتما جواب میگرفتی
اینهمه کتاب در شرح این وقایع هست اگه میخوندی حتما جواب میگرفتی
علامه امینی یک تنه میرفت در بلاد سنی نشین و جواب یک مجلس از علمای اهل سنت رو به تنهایی و با ذکر سند از خودشون میداد و پیروز میشد و حالا شما با یه شکی که دوست اهل سنتت تو دلت انداخته از راه به در شدی!
کتاب شبهای پیشاور رو بخون

پاسخ به این نظر
ناشناس 17 ژانویه 2019 at 21:21

کتاب زندگانی حضرت فاطمه زهرا رو مطالعه کنید.وخطبه حضرت زهرا رو هم بخون

پاسخ به این نظر
Nnnnnnn 03 فوریه 2017 at 13:07

2nd is correct not 2th!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ به این نظر
سعید زنگنه 04 فوریه 2017 at 22:37

thank youuu

پاسخ به این نظر
سینا واشقانی 31 ژانویه 2017 at 01:33

ممنون از سایت خوبتون

پاسخ به این نظر
رضا رحمانی 26 ژانویه 2017 at 22:32

پورتال آسمونی خیلی ممنون که مثل هر سال این بخش رو آپدیت کردین
پایدار باشین

پاسخ به این نظر
حبیب شکوری 28 مارس 2015 at 00:15

روز زن
روز زن ولادت زهرای اطهر
ام الحسنین و دخت پیمبر
زنان را به حرمت ام ابیها
مبارک باد امروز و ایام دیگر
درکدامین دین وآیینی چواسلام
جایگاه زنان بلند است و برتر
زنان در هرمقامی اثر گذارند
چه مادرچه دخترهمسریاکه خواهر
رفتن به معراج ازدامان زن مرد را
مگر نه شنیدی از گفتار رهبر
حافظ جایگاه والا زنان را
سیرت زیبایست ز هردید ومنظر
به دین ما عزت زن در حجاب است
که اندرحجابش چون در است وگوهر
زیب سخن حسن ختام است ای حبیب
تو ختم سخن گزیده گوی و کمتر
بهشتی که خلق عالم را آرزوست
مادران را زیر پاییست الله اکبر
(حبیب شکوری)

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:40

از برنامه شما کمال تشکر را دارم دوست دارم به همچین آدمهای پستی چی بگم اصلا بوی آدمیزاد نمیدن جواب کوبنده ای بدین

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:37

آقای یهودی اینهم جواب کسی که اهل بیت رو نمیشناسه که در را خدا واسلام جهاد کردن یهودیه تعجب میکنم اسمت مهدی الهی قربون هر چی مهدیه بری کافر این اسم لایق تو نیست

پاسخ به این نظر
ناشناس 28 ژانویه 2019 at 19:17

سلام ازپیامای ارزنده تون منم میگم امیر المومنین علی علیه السلام مرد مردان بودند اسوه بشریت هستندمانند ومثل ایشان تودنیا نبوده ونخواهد آمدما درادرک مقامات معنوی امیرالمومنین خیلی ناچیزیم وخیلی کوچیکتر ازآن هستیم که بخواییم اظهار نظر هم بکنیم همون که شیعه هستیم ودوست داراهل بیت باید به خودمون ببالیم وازخداوند بخواهیم که توقیامت هم مارو ازاهل بیت علیهم السلام جدا نکنه وشفیع همه ما باشن.

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:33

یارب الحسین بحق الحسین اشفی صدر الحسین بظهور الحجه

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:31

فاطمه ای پاک بانوی بهشت، برمشام آید زتو بوی بهشت
تو خدای خویش را آئینه ای، مصطفی را محرم دیرینه ای
hdl thxldi

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:21

آنچنان درخشید که نه خورشید ونه ماه نمی توانند از درخشش او تقلید کنند زهراء که جهان از نور او می درخشد.
شعت فلا الشمس تحکیها ولا القمر زهراء من نورها الاکوان تزدهر

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:06

کی شودتا انتقام سیلی زهرا (س) بگیرم یاحسین یا لیتنی کنا معک یا زهرا(س) روحی فداک

پاسخ به این نظر
استبرق دولهمی 11 مارس 2015 at 09:03

سلام علیکم عشاق اهل بیت خدمت شما عرض کنم که اعتقاد به همچین ایامی سعادت میخوات کسی که به همچین ایامی اعتقاد داره پیش خداوند حتماً یه رتبه ای داره که خدا همچین ایمانی رو توی دلش جا داده بنابراین لزوم به بحث با این آقا نیست .یا فاطمه الزهراء تمام جوانان مارا هدایت کن

پاسخ به این نظر
فاطمه 10 مارس 2015 at 14:48

۲۹اسفند چی بازم حرامه

پاسخ به این نظر
محمداز قلب انقلاب 08 مارس 2015 at 22:28

به نظرم مهدی عزیز هنوز ناپخته س
ان شاءالله خانم فاطمه الزهراء هدایت کنه
هم مهدی رو هم همه اونایی که مثل من هستن

پاسخ به این نظر
بابک 10 مارس 2015 at 13:14

سلام دوستان
عزیزانی که به آقا مهدی معترض هستین
چرا جبهه گیری غلط میکنین بعضی دوستان کورکورانه دارن عینه مهدی صحبت میکنن !!
کوروش افتخار کشور ماست .. و حضرت فاطمه مادر ما .. هر دو عزیزند و مایه افتخار .. چرا کوروش رو میخوایم مقابل دین بذاریم ..
یا فاطمه الزهرا

پاسخ به این نظر
نیلوفر 08 مارس 2015 at 15:20

اینکه حقیقت رو به خاطر اعراب و …. انکار می کنی خودش یه نوع تحجر و نژاد پرستیه….
در ضمن نه خدا و نه فاطمه ام ابیها به عزاداری ما نیازی ندارند….
من خودم سعی می کنم این روزها حدیث کسا بخونم لباس مشکی و …نمی پوشم این طورم نیست که بشینم فقط گریه و زاری کنم اما اگه مجلس خوبی باشه می رم
امیدوارم هیچ کس درگیر ظاهر بینی نشه و قلبا به دنبال حقیقت باشه…

پاسخ به این نظر
ناشناس 09 مارس 2015 at 01:53

رنگ رخسار خبر میدهد از سر درون

پاسخ به این نظر
علی 12 ژانویه 2019 at 14:44

این طور فکر نکن توی این عزاداری ها و مشکی پوشی ها تاثیرات خیلی زیادی روی مردم است که جای بحث داره (در واقع یه جور سیاست+ هم هست) الگو بگیرید ببینید خود امام سجاد چطور عزاداری میکردند…………

پاسخ به این نظر
منیره 08 مارس 2015 at 11:40

اقا مهدی برو خوش باش ببین به کجا میرسی

100 % یه روز میشه که افسوس روزای گذشته تو میخوری

پاسخ به این نظر
رضا 06 مارس 2015 at 20:32

فاطمه یعنی تمام هستی ام
فاطمه یعنی شراب مستی ام

پاسخ به این نظر
علی اکبر 06 مارس 2015 at 10:04

ایا حضرت فاطمه ب شهادت رسیده اند؟؟؟!!!

پاسخ به این نظر
ایمان 05 مارس 2015 at 03:10

ب هیچ وجه نمیشه کورش رو با حضرت فاطمه مقایسه کرد..کورش ی پادشاه بزرگ و افتخار ایران بوده ولی حضرت فاطمه مادر همه مسلمونا و بهترین زن عالم هستی ک شهادت ایشان مربوطه ب اعتقاداته …کسی هم ک اعتقا نداشته باشه ب ائمه با یهودی تفاوتی نداره حالا کورشم قبول داشته باشه چون کورشم نزد یهودیا منزلت زیادی داره..

پاسخ به این نظر
ناشناس 04 مارس 2015 at 17:05

همین جوری همش دهه درست می کنند این مداحان که دنبال معروف شدن هستند.
مراجع باید جلوی این اقدامات را بگیرند

پاسخ به این نظر
حسین کاظمی 04 مارس 2015 at 08:15

بسم الله ، سلام علیکم
ای کاش الگویی چون حضرتش را بشناسیم و پیروی کنیم .
بدحجابها که اسم خود را هنرمند هم مینامند لایق الگو بودن به قرد ذرّه ای هم نیستند.
جامعه به همسر ایثارگر و توانا و مادر فهیم و دانا نیاز دارد نه به عروسک و …

پاسخ به این نظر
زری 03 مارس 2015 at 15:08

دهه فاطمیه ده روز قبل از شهادت است یا ده روز بعداز شهادت ؟

پاسخ به این نظر
شهروز 01 مارس 2015 at 22:59

حیف مهدی نامی که برایت گذاشته اند لامذهب

پاسخ به این نظر
مهدی 01 مارس 2015 at 10:07

فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد.پس چرا نوشتید تا 4 فروردین ؟پنجم جمادی الثانی میشه 6 فروردین .

پاسخ به این نظر
ناشناس 15 فوریه 2015 at 07:13

چگونه میتوان از ایران بدون اسلام نام برد در حالیکه در تاریخ ایران قبل از اسلام حتی یک عالم و دانشمند با شهرت جهانی نداریم بلکه تا هست از سیطره و سرکوب رژیم پادشاهی دیده میشود و در تاریخ ثبت شده که ان کفاش در قبال سواد اموختن فرزندش حاضر میشود هزینه هنگفت بپردازد اما انوشیروان رد میکند،و تاریخ پادشاهی ایران مملو از تحقیر ایرانی است اما با ورود اسلام، ایران ازاد و مقدس شد و جایگاهش در دنیا را پیدا کرد،بطوری که تاریخ علم و ادب دنیا بدون دانشمندان ایرانی رنگ و بویی ندارد

پاسخ به این نظر
بامیان 11 نوامبر 2014 at 21:28

با سلام ایا دهه فاطمیه عید 94 را شامل میشود

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 08 مارس 2015 at 18:59

بله

پاسخ به این نظر
را به زبان پارسی نوشته و گفتار اخلاقی 01 آوریل 2014 at 14:33

شما محفوظ است

پاسخ به این نظر
حبیب شکوری 21 مارس 2014 at 14:31

آنروز که ام ابیهازاده شد
فرمان آزادی زن داده شد
(حبیب شکوری)

پاسخ به این نظر
حبیب شکوری 21 مارس 2014 at 14:28

خوشاآندل که مهرزهرا(س)باشدصفایش
چه بیم ازچرخ گردون و یا صد بلایش
(حبیب شکوری)

پاسخ به این نظر
مهدی 20 مارس 2014 at 08:53

دورود
به نظرم تاریخ وفات ایشان کاملا مشخصه و روایات و …… همش بهانست
مردم ایران رو … گیر اوردند و به انواع مختلف مردم رو سرکار میذارند و اهداف خودشون رو پیش میبرند
من شخصا هیچ کدوم از ایام فاطمیه رو قبول ندارم و فقط یک روز رو اختصاص میدم به ابن موضوع و در ضمن عزا داری هم نمیکنم
من بیشتر به مقدسات ایران و ایران باستان اهمیت میدم تا به اعراب
سپاسگذارم
مهدی (فرزند کوروش) مبارز آماده ایران

پاسخ به این نظر
بی نام 05 دسامبر 2014 at 22:09

باش تا اموراتت بگذره

پاسخ به این نظر
حسن کاشف 22 ژانویه 2015 at 10:21

حیف مهدی که اسم توست !!! پسرم شما آزادی عزاداری بکنی یا نه ولی امثال شما از ایران باستان فقط اسمش را می دانید !!! وگرنه شما کجا ایران باستان کجا شما به پدر و مادرت که ظاهراً شیعه بودند؟ نام زیبای مهدی را برای شما انتخاب نمودند احترام بذار عزادری حضرت زهرا پیشکش مهدی جان

پاسخ به این نظر
ایران 01 فوریه 2015 at 18:24

بهتره بگی هرکاری لیاقت می خواد که شما نداری

پاسخ به این نظر
ناشناس 10 فوریه 2015 at 14:54

آقای مهدی
حق نداری به مادر ما توهین کنی
دوست داری به کوروشت توهین کنیم
عرب و عجم نداره به انسانیت و شرافته
اهداف خودشون یعنی چی؟ لطفا چیزایی که شبکه‌های خارجی فارسی زبان میگن رو مثل طوطی تکرار نکن
کمی فکر کن

پاسخ به این نظر
ناشناس 15 فوریه 2015 at 07:02

ایران باستان مگر مقدسات هم داشته؟

پاسخ به این نظر
ففف 26 فوریه 2015 at 22:36

نظر شما اصلا مهم نیست. بلکه فقط رئایات مهم هستند

پاسخ به این نظر
فاطمه 27 فوریه 2015 at 15:20

متاسفم برات…
همین…
ایشالا تو قیامتم با همینایی که سنگشو به سینه میزنی محشور بشی

اسم خودتونم گذاشتین شیعه ی امیرالمومنین…
حیف اون اسمت/
هه

پاسخ به این نظر
پویا 28 فوریه 2015 at 21:10

دوست عزیز آفرین منم همین طور من عاشق ایران باستانم

پاسخ به این نظر
omid 01 مارس 2015 at 11:45

در عوض ما زندگی خودمون رو برای اهل بیت میدیم…

پاسخ به این نظر
ناشناس 01 مارس 2015 at 19:13

مهدی جان باورم نمیشه که برای کشورت هم دل بسوزونی آخه در8سال دفاع مقدس برهمه ثابت شدکه انسانهای وصل به اهل بیت وپیامبرجانفشانی کردن وازآب وخاک ایران عزیزدفاع کردن حتی شهدای ارمنی وقتی ازهمرزماشون احوالاتشون روبپرسی میگن عاشق اهل بیت بودن پس خوبه که ازروی ناپختگی نظرندی

پاسخ به این نظر
من 01 مارس 2015 at 22:41

منم همینطور

پاسخ به این نظر
گمنام 02 مارس 2015 at 06:35

جناب مهدی (فرزند کورش)!
کسی مجبورتون نکرده قبول کنید .
شمابرید و زیر پرچم کورش تون (که معلوم نیست کیه وچیکار کرده)آزاد و خوش باشید.
خواهیم دید که کی جقه و کی ناحقه.

پاسخ به این نظر
12ستاره 03 مارس 2015 at 20:10

آقای فرزند کورش بفرما اینم میدان داعش تا 42کیلومتری مرز ایران رسیده تو مرزجللا جیگر داری برو بجنگ…مرد نیستی که نمیری

پاسخ به این نظر
ناشناس 05 مارس 2015 at 03:02

دوست عزیز و احمق من حضرت فاطمه رو مقایسه نکن با کورش کبیر، کورش یک پادشاه بوده ولی حضرت فاطمه مادر تمام مسلمانان و نمونه بهترین زن عالم هستی ک مقام و منزلتش نزد خدا خیلی بیشتراز کوروشه من خودم شخصا اهل نماز و روضه نیستم ولی اعتقاداتم رو دارم ….طرز فکر احمقانتو عوض کن…ایمان

پاسخ به این نظر
مهدی 05 مارس 2015 at 18:10

سلام … بهتر نیست در کاری که تخصص نداری وارد نشی ؟ من یه ایرانیه اصیلم …

شما از کدوم کورش صحبت کردی که نوشتی مهدی فرزند کورش ؟

قرن 19 میلادی یک انگلیسی وارد تلریخ ایران میشه و شروع به تحریف شخصیتی بنام کورش میکنه … !

ایران باستان کسی رو بنام کورش هخامنش با توصیفات امروزی نداشته .. !

پاسخ به این نظر
مهدی 05 مارس 2015 at 22:29

من فوق لیسنانس تاریخ از دانشگاه جامعه شناسی، مردم شناسی فرانسه هستم، مردم ایران اگه …. نبودن زمان کوروش یهودی ها رو راه نمیدادن تو ایران که به دستگاه حکومتی هخامنشیان نفوذ کنند و چندین هزار نخبه ی ایرانی رو تو چند روز سلاخی کنن و تا الان که سال 2015 هست هرسال تو سرزمین های اشغالی صهیونیستی تجشن پوریوم بگیرن و شرینی گوش هامان (وزیر تیزبین ایرانی که دست یهودیا رو خونده بود) رو بخورن! کوروش رو برات گنده کردن چون اونا رو تو ایران راه داد.
نهایت حکومت های پادشاهی و شاهنشاهی ایران ختم میشد به شاه احمق و وطن فروش خودمون که جون سگ آمریکایی از جون یه انسان و پدر یا مادر خانواده ی ایرانی براش مهمتر بود

پاسخ به این نظر
دختر شیعه 11 فوریه 2017 at 22:03

منم تخصص عشق به اهل بیت رو دارم و از ته ته ته قلبم دعا میکنم حضرت زهرا دستتو بگیره از باتلاق بیارتت بیرون

پاسخ به این نظر
امیر خوش نیت 31 ژانویه 2018 at 07:59

دمت گرم از پاسخت

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟