ایام فاطمیه سال 98

ایام فاطمیه

فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: “فاطمه سرور زنان جهانیان است”.

تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در بین شیعه و سنی متفاوت است، اما به علت نزدیکی این 2 روز بهم ، زمان بین دو تاریخ را ایام فاطمیه می نامند.

با توجه به تفاوت تاریخ خورشیدی و قمری امسال نیز مانند سالهای گذشته به موضوع تاریخ ایام فاطمیه که مورد سوال بازدیدکنندگان پورتال آسمونی بوده پرداخته ایم.

 

ایام فاطمیه سال 98 چه روزهایی است؟

تاریخ شروع ایام فاطمیه و تاریخ پایان ایام فاطمیه بدین ترتیب می باشد :

از 19 دی 1398 تا 9 بهمن 1398 مجموعاً 20 روز (به کل این زمان ایام فاطمیه می گویند)

Fatemiyeh in 2020 will start on Thursday, the 9th of January and will continue for 20 days until Wednesday, the 29th of January

 

از روز پنجشنبه 19 دی 1398 = شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به روایتی

[ 13 جمادی الاول 1441 هجری قمری و 9 ژانویه 2020 میلادی ]

پورتال آسمونی

تا روز چهارشنبه 9 بهمن اسفند 1398 = شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

[ 3 جمادی الثانی 1441 هجری قمری و 29 ژانویه 2020 میلادی ]

 

لازم به ذکر است ایام فاطمیه امسال به طور کامل در سال 1398 بوده و هیچ روزی از آن در سال 1399 یا نوروز 99 نیست.

 

 • درباره ایام فاطمیه (توضیح و روایات)

درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) روایات مختلفی وجود دارد است، و از چهل روز تا شش ماه بعد از رحلت پیامبر(ص) بیان شده است.

اما میان علمای شیعه، دو احتمال معتبر است: هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر(ص) یا نود و پنج روز بعد از رحلت ایشان. بنابراین با توجه به رحلت پیامبر اسلام(ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت هفتاد و پنج روز، در مورخه سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل، شهادت حضرت زهرا(س) است و این ایام را فاطمیة اوّل می‌ خوانند.

اما بنا به روایت نود و پنج روز، شهادت حضرت(س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی است و این ایام را فاطمیه دوم می‌ خوانند. بنابراین؛ ایام فاطمیه جمعا 6 روز می باشد، 3 روز در ماه جمادی الاول و 3 روز در ماه جمادی الثانی.

فاطمیه اول از 13 تا 15 جمادی الاول است و فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد. و شاید علت اینکه سه روز در هر ماه بعنوان روز شهادت آن حضرت(س) معرفی شده است به این دلیل است که این احتمال وجود دارد که ماههای قمری از رحلت پیامبر(ص) تا شهادت حضرت زهرا(س)، 29 روز بوده باشند، حال آنکه در صورت کامل بودن ماههای قبل، روز شهادت 13جمادی الاول و یا سوم جمادی الثانی خواهد بود. چرا که طبق تقویم، حداکثر سه ماه قمری 29 روزه و حداکثر 4 ماه قمری 30 روزه می توانند پشت سر هم قرار گیرند.

اما در عرف، به دهه دوم جمادی الاول، از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول 75 روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول 95 روز، شهادت حضرت زهرا(س) در آن واقع شده است، دهه فاطمیه دوم گفته می شود. و باید توجه کرد که برگزاری مجالس عروسی در ایام فاطمیه اگر توام با معصیت و یا هتک حرمت به حضرت زهرا (سلام الله علیها) نباشد، اشکال ندارد. اما برای مومنان سزاوار است که حرمت این ایام را پاس بدارند و از انجام کارهای شادی آفرین بپرهیزند.

مستفاد از زساله دانشجویی،ج16 (به نقل از: صراط النجاه آیه الله تبریزی،ج5،س521، و دفاترسایر مراجع)

fatemiyeh-days-2

 • آیا برگزاری مراسم های جشن و مجالس عقد و عروسی در ایام فاطمیه جایز است؟

سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1 و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.
ایام سوگواری و عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) روزهای حرمت نهادن به مقام و جایگاه دردانه رسول الله(ص) است.

آیت الله مکارم شیرازی به سوال هایی درباره برگزاری مراسم عقد و عروسی، حدود ایام فاطمیه و هم چنین تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س) ، پاسخ گفته است:

 • تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در منابع

– سوال: اینکه سه دهه فاطمیه داریم آیا بر اساس سند های شیعی می باشد یا خیر؟ آیا اینکه می گویند دهه فاطمیه 45 روزه ای نداریم چقدر صحت دارد؟ معیار شروع دهه فاطمیه چه زمانی است؟ قبل از شهادت یا بعد از روز شهادت شروع می شود؟

پاسخ: در مورد سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) دو روایت است یکی اینکه ایشان 75 روز بعد از رحلت پیغمبر اکرم (ص) به شهادت رسیدند که می شود 13 جمادی الاول و دیگری اینکه 95 روز بعد از رحلت پیغمبر به شهادت رسیدند که می شود 3 جمادی الثانی و طول این 20 روز را ایام فاطمیه نامیده اند.

 • حدود ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

– سوال: احتراماً محدوده دو دهه فاطمیه را بیان فرمایید و همچنین برگزاری مراسم جشن عقد و عروسی و امثال آن در این مدت چگونه است؟

پاسخ: سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.

 • تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س)

– سوال: چرا ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سیده النساء العالمین میدانیم؟ چرا که در قرآن از او نامی نیامده است در حالیکه در قرآن از حضرت مریم به این عنوان یاد شده است و ما او را منحصر به زمان خودش می دانیم؟

پاسخ: این تعبیر در برخی از روایات آمده است و سوره هل أتی و کوثر در واقع در شأن آن بزرگوار است و همچنین آیه تطهیر و مباهله.

fatemiyeh-days-1

 • پوشیدن لباس مشکی و عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا (س)
سوال: آیا پوشیدن لباس سیاه در ایام شهادت حضرت زهرا با توجه به وحدت و کراهت لباس سیاه جایز است؟
آیا برپائی مراسم عزاداری در ایام فاطمیه با توجه به مخالفت برخی دستگاههای کشور جائز است؟
آیا در خانه حضرت زهرا (س) را آتش زدند یا شهادت ایشان طبق گفته برخی افسانه است؟

پاسخ:

1- با توجه به این که پوشیدن لباس مشکی در ایام شهادت حضرات معصومین نوعی تعظیم شعائر الهی محسوب می شود کراهت ندارد.
2- هرگاه مراسم به شکلی برگزار گردد که باعث تفرقه صفوف مسلمین نگردد هیچ کس نباید مانع آن گردد و کسانی که مانع برگزاری می شوند تصورشان این است که بعضی از عزاداران شعارهای تندی بر ضد اهل سنت می دهند که در این شرایط باعث تفرقه است.
3- آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا نرفتند. اسناد این سخن را در کتاب یورش به خانه وحی به نقل از کتابهای اهل سنت آورده ایم.

fatemiyeh-days-4

 • نحوه شهادت حضرت فاطمه (س)

درباره شهادت حضرت زهرا (س) نقل های فراوانی جریان شهادت را بیان می کنند. که به چند حدیث اشاره می کنیم.
در کتاب اختصاص شیخ مفید از عبدالله سنان از امام صادق (ع) روایت می­کند:
ابوبکر در رد فدک برای زهرا نامه نوشت. زهرا در حالی که نوشته را در دست داشت، عمر در راه به او رسید، گفت: دختر محمد! این نوشته چیست؟ حضرت فرمود: این نوشته ای است که ابوبکر در رد فدک برایم نوشته است. عمر گفت: بده به من. زهرا(س) حاضر نشد نوشته را به او بدهد. در این هنگام عمر لگدی به زهرا(ع) که فرزند پسری به نام محسن در شکم داشت، کوبید. در اثر این ضربه زهرا (س) محسن را سقط کرد. سپس عمر او را سیلی زد. گویی هم اکنون به گوشواره های گوشش می نگرم که در اثر آن سیلی شکست. سپس نوشته را برداشت و پاره کرد. زهرا (س) به خانه رفت و هفتاد و پنج روز بر اثر آن ضربت مریض بود تا شهید شد.
در حدیث دیگری در همین کتاب ذکر شده که امام صادق می فرماید: عمر با جدمان علی (ع) و فاطمه و امام حسن و امام حسین (ع) مبارزه کرد که در نتیجه کارهایش منجر به شهادت آن ها شد.
مفضل در حدیثی از امام صادق(ع) نقل می کند :برای بیعت با ابوبکر، عمر با حالتی خشم و غضب با خالد و قنفذ آمدند در خانه علی (ع) قنفذ دستش را وارد خانه کرد تا در را باز کند. عمر با تازیانه چنان به بازوی زهرا زد که همچون بازوبند روی بازویش حلقه زد. لگدی به در کوبید که به شکم فاطمه (ع)خورد، در حالی محسن شش ماهه را در شکم داشت. سقط شدن محسن و هجوم عمر، قنفذ و… چنان به زهرا سیلی زدند که گوشواره اش شکست. فاطمه بلند بلند می گریست. پدر خود را صدا می زد، به سبب لطمه هائی که به حضرت وارد شد و محسن سقط شد. زهرا بیمار شد و از دنیا رفت (شهید شد).

fatemiyeh-days-3

 • همچنین ببینید:
 
 
 
4.3/5 ( 9 نظر )


منبع : پورتال آسمونی

دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: محّمدرضا
  05 بهمن 1398

  حضرت محّمدرضا بن علی بن ابی طالب (علیه السلام) فرزندحضرت علی مادرش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برادرش امام حسن مجتبی امام حسین خواهرش حضرت زینب حضرت ام کلثوم برادرش حضرت محسن بن علی بن ابی طالب یافاطمه زهرا دوباره خواب م من بیا شایدت

 2. نویسنده دیدگاه: گمنام
  15 دی 1398

  سلام بااجازه اسکرینشات گرفتم استفاده کنم.یاعلی.

 3. نویسنده دیدگاه: حامد
  21 بهمن 1397

  با سلام و تشکر ازین مطلب جامع، کامل و گویای شما

 4. نویسنده دیدگاه: پروین
  11 بهمن 1397

  من فدای حضرت زهرا س هستم

 5. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  11 بهمن 1397

  لطفا در مورد ایمه طاهرین اظهار نظر نکنین که ما هر چه داریم از خاندان پیامبر ص است

 6. نویسنده دیدگاه: ایلیاد
  29 دی 1397

  مصلحت اسلام راستین در سکوت حضرت علی بود بااستنادبه تاریخ.که خود حضرت به این مهم اشاره دا رند. نه اسلام همیشه در آستین بنی عباس وبنی امیه.

 7. نویسنده دیدگاه: متاسف شده
  26 دی 1397

  خاک بر سرتون خامنه ای و دار و دستش دارن مملتتونو میدزدن میبرن اونوقت شما اینجا نشستید سر چیها با هم بحث میکنید تا یه همچین ملت احمقی داریم حقتون این سردمدارای دزدن بذار بدزدن. ای احمقا

 8. نویسنده دیدگاه: بی نام
  25 دی 1397

  روایت هارو که دبال می کنید به این روایت بیشتر فکر کنید: پیامبر اکرم: اندکی تامل و فک کردن بهتر از هفتاد سال عبادت است…

  مشکل ما اینه هیچوقت فکر نکردیم به اتفاقاتی که برای ما افتاد. ما از دین چیز نمی دونیم. ما هدف از دین رو نمی دونیم. ما هدف از قیام امام حسین رو نمیدونم. ما گیر کردیم تو ظواهردین… والللللله دین ماهیت هم داره… ظلم … ظلم…. ظلم….

 9. نویسنده دیدگاه: Milad
  23 دی 1397

  سلام بر ادمين سايت اميد وارم حالتان خوب باشد
  بزرگوار پيامبر رحلت نكردن پيامبر به شهادت رسيدن بنا به حديث خودشون ميگن ما اهل بيت به مرگ طبيعي از دنيا نميريم اول پنج تن بودن بعد بنا به روايات تغيير پيدا كرده به ١٤معصوم
  لطفا اين رحلت رو تبديل به شهادت كنيد

 10. نویسنده دیدگاه: دنیا
  20 دی 1397

  متاسفم برا خودم که تو جامعه ای زندگی میکنم که انقد مردمش جاهلن اخه بدبختاااا مذهبا هستن تا ما خدامونو بشناسیم نه اینکه اینو بهونه ای کنیم تا اغده هامونو سر هم خالی کنیم .انقددد جاهلین که مشکلات الانو ول کردین چسبیدین به مباحث 1400 سال پیش به خون هم تشنه این.عجب ادمایی پیدا میشه .

  • نویسنده دیدگاه: محمد
   23 دی 1397

   خفه شو بی شرف نجس . از خشم خدابترس

   • نویسنده دیدگاه: ناشناس
    02 بهمن 1397

    انشاالله ک خوده حضرت محمد (ص) جوابتو میده …بی ناموس بی همه چیز .احمق تویی ک تفکرت غربی یه تو از جمله افرادی هستی ک ناموسشو بر مبداره میره امیریکا ، ناموسشو میده دست اون بی همچیزا تا بحساب خودشون بتونن اونجا زندگی کنن .جالب اینجاست ک خیلی هم خوشحال میشن از این ..خاک بر سر پلیدت کنن کیور

 11. نویسنده دیدگاه: آشنا
  19 دی 1397

  با سلام واقعاً متاسفم براي برخي كه خود را انسان مي پندارند و درباره انسانها و حقوق پايمال شده آنان به راحتي و بدون رعايت ادب و احترام سخن مي رانند بدانند كه هر كلمه اي كه مي گويند دربرابر آن مسئولند و پاسخگو خواهند بود دنيا دار مكافات عمل است من به چشم خود ديدم كه همسايه ما روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم جشن و پايكوبي آنچناني برپا كرده بود و حرمت نگه نداشت و درست در روز شهادت ايشان بزرگ خاندان خود را كه بسيار گرامي مي داشت از دست داد و در روز تولد ايشان به عزا نشست.

 12. نویسنده دیدگاه: محب سید علی خامنه ای
  18 دی 1397

  درود بر محب علی بن ابیطالب
  راست میگه!اگر دشمنی با تشیع نباشه که اینقدر گرفتاری نداریم
  تشیع هست که در عین پیروی از حق به شما میگه جلوی استکبار بایست و کوتاه نیا
  دشمن که میدونه جلوی این مملکت نمیتونه ایستادگی کنه راه رو در تخریب تفکرات ما یافته
  اگر دزدی و اختلاس زیاد شده،اگرآمار طلاق زیاد شده ،اگر رباخواری ،بیحجابی،بی اخلاقی و خیلی کج روی ها زیاد شده علتش عدم پیروی از اهل بیته.
  اون بنده خدایی که به محبت اهل بیت توهین میکنه بدونه که داره تیشه به ریشه ی چهل سال مقاومت این مملکت میزنه
  اگر ما امروز یه کشور اسلامی تاثیر گذار در جهان هستیم علتش ایستادگی در برابر ظلمه واین ایستادگی ناشی از محبت اهل بیته و اگر مجالسی برای اهل بیت میگیرم بخاطر تقویت محبت اهل بیته.
  حالا اگر دشمن اهل بیت هستی خوب باش !
  ولا انتم عابدون ما اعبد
  لکم دینکم ولی دین
  یاعلی

 13. نویسنده دیدگاه: محب علی بن ایطالب
  18 دی 1397

  سلام
  حق اینه که عرض میکنم و لطفا پیگیر جواب دادن به افراد بی دین نباشید:
  “در روایات معتبر از اهل تسنن آمده که در روزهای پایانی زندگانی شریف فاطمه زهرا سلام الله علیها ابابکر و عمر چند بار برای عذرخواهی به نزد فاطمه زهرا آمدند و ایشان هر بار این دو رو نفرین کردند و نهایتا با نخشنودی ازین دو نفر از دنیا رفتند”
  این یعنی در اسناد اهل سنت هم یه خبرایی بوده و اون ابلهی که میخواد کلا تکذیب کنه بدونه که ما با تحقیق محبت اهل بیت رو در دل داریم.
  در ضمن ما دوازده امام داریم که قرآن کریم اونها رو ازهر خطایی پاک و منزه میدونه پس اگر در اسناد تاریخ نقصانی هم باشه به روایات امامان معصوم رجوع میکنیم و هرچه اونها فرموده باشند حق همانه و حق اینست که طبق روایت امامان پاک و معصوم :
  “دشمنان دین برای گرفتن بیعت از امیر مومنان علی بن ابیطالب به خانه ای که پیغمبر بارها بر درآن خانه ایستاد و آیه تطهیر را خواند حمله کردند و با شکستن درب ابتدا فاطمه را مجروح ساختند و سپس همان جمعیت علی را دست بستند و بردند حالا اگر علی میخواست جلوی دشمنان که شمشیر بدست داشتند بایستد ،حتما باید شمشیر میکشید و اگر شمشیر میکشید ؛شمشیر بر خلیفه مسلمین کشیده بود و این باعث تفرقه گروه مسلمانان میشد و بنابراین طبق ماموریتی که از نبی اسلام داشت صبر پیشه کرد و نتیجه صبر ایشان هم همین مملکت شیعه است که خدا روشکر دشمنان اهل بیت از ترس باید بیایند در شبکه های مجازی مطالب خود رو بیان کنند نه رو در رو ”
  اینها برگرفته از نسل پاک پیامبر خداست و حق همینه که گفته شد.حالا اگه کسی میخواد بر اساس سلیقه یا عناد مطلبی بگه مهم نیست.
  هر دشمن اهل بیتی بداند که فاطمه فرزندی بنام مهدی دارد و او خواهد آمد تا انتقام مادرش زهرا و جدش حسین را بگیرد.
  انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا
  وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

  در مورد مشکلات مملکت هم باید بدونید که این مملکت رو زحمات همین محبان اهل بیت و تدابیر فرزند فاطمه سیدعلی خامنه ای نگه داشته وگرنه اگه دست شماها بود که تا حالا لشکر داعش میساختید و جهاد نکاح میکردید و خون مظلوم میریختید.
  اینست علت صبر علی که میدانست فرزندش سید علی گردن شما رو در سوریه و عراق خواهد شکست…

 14. نویسنده دیدگاه: لیلا
  13 دی 1397

  شیعه دینش را از اهل بیتش می گیرد،نه از چند تا آخوند،برید روایت را بخونید،به خدا اهل بیت برای هر چیزی روایت گفتند،در کتب اهل سنت هست نحوه ی به شهادت رسیدن فاطمه س ،برید روایات را بخونید که چرا علی ع سکوت کردند،چون کسر نداشتند،و به خاطر حفظ دین پیغمبر که در خطر بود،کتاب بخونید.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   13 دی 1397

   البته ما نگفتیم شما دینتون رو از هر آخوندی بگیرید؛ آخوند باسواد و متخصص؛ مگه برای کارهای روزانه به هر پزشک و مهندس مراجعه می کنید؟
   در ضمن روایت رو همه بلدن بخونن اما تعارض هم وجود داره – چون بعضی ها جعل حدیث هم کردند – و فقط اونهایی که متخصص تو این زمینه هستند و علم رجال و درایه و …خوندند می تونن درست و غلط اون رو متوجه بشن. همون طور که شما وقتی دلت درد می گیره به متخصص مراجعه می کنی نه به بقال سر کوچه

 15. نویسنده دیدگاه: علی احمدی
  18 مهر 1397

  رفقا ما اون طور که شایسه حضرت زهراست عزا داری نمی کنیم انشا الله روزی برسه که با آمدن هیات ها ودسه های زنجیر زنی و سینه زنی در خیا بون ها بتو نیم مراسمی در حد ماه محرم در ایام فاطمیه بر پاکنیم

 16. نویسنده دیدگاه: رهرو اهل بیت علیهم السلام
  30 بهمن 1396

  آقا مهدی گل گلاب شما از کدوم عالم پرسیدی که به نتیجه نرسیدی. جا داره بیشتر تحقیق کنید. آدم تا وقتی شیعیانی مثل دکتر علی اکبر رائفی پور وجود داره نمیره از یه اهل تسنن پرس و جو کنه همین کارت هم نشون میده حوصله تحقیق هم نداری. ما عالم های بزرگی تو کشور داریم. میتونین بیشتر بررسی کنید. ان شاءالله که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بحق مظلومیتش از خدا بخواد که همه ما رو هدایت کنه. الهی آمین

 17. نویسنده دیدگاه: یک تحصیل کرده
  11 بهمن 1396

  همه ایام سال در عزاداری بسر میبریم. حالم از جهل ملتم بهم میخوره. اسطوره کردن اعراب جاهل کار سختی نیست.جنگ بر سر زمین اون دوره چه ربطی به ما داره.خوشم میاد برای بچه تو شکم اسمم گذاشتن. این داستان ها فقط برای سرگرم کردن ملت سرهم کردن تا اربابان خوب بخورند و ما خوب از گرسنگی و بیکاری شاکر باشیم. درود بر اقا مهدی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   13 دی 1397

   البته ما نگفتیم شما دینتون رو از هر آخوندی بگیرید؛ آخوند باسواد و متخصص؛ مگه برای کارهای روزانه به هر پزشک و مهندس مراجعه می کنید؟
   در ضمن روایت رو همه بلدن بخونن اما تعارض هم وجود داره – چون بعضی ها جعل حدیث هم کردند – و فقط اونهایی که متخصص تو این زمینه هستند و علم رجال و درایه و …خوندند می تونن درست و غلط اون رو متوجه بشن. همون طور که شما وقتی دلت درد می گیره به متخصص مراجعه می کنی نه به بقال سر کوچه

   در پاسخ به یک تحصیل کرده و بقیه،

   اول اینکه معمولاً اونهایی که می گن در تمام سال در عزاداری هستیم معمولاً خودشون تو همه مجالس شرکت نمی کنن یا اصلا ً شرکت نمی کنند؛ حتی بعضی ها شب های قدر هم از خیر پارک رفتن و بستنی خانوادگی خوردن و فامیل بازی و مهمونی نمی گذرند. در سال فوقش یک ماه عزاداری داریم – خیلی دارم می گم – 11 ماه شاد باشین. تازه مگه تو همون ایام عزاداری با کمک کردن به دیگران و غذا دادن به مردم و کمک مالی به فقراء دلتون شاد نمیشه؟
   در ضمن تاریخ ، پیش بینی آینده هست؛اگه دقت کرده باشی تو قرآن! داستان های قبل از اسلام هم اومده اما کتاب داستان نیست . چرا ؟ برای اینکه نکته هایی رو برای تمام انسان ها در تمام زمان ها و تمام مکان ها داره می گه.
   هم وطن گرامی من، نه جنگ امام حسین علیهالسلام برای قدرت بود – چون مطمئن بود که بالأخره در این راه شهید میشه و فرزندانش کشته میشن و خانوادش اسیر میشن و هیچ کس تو دنیا برای قدرت این کار رو نمی کنه – و نه جنگ حضرت علی و فاطمه علیهما السلام برای زمین و … بود؛ انحرافی بود که در اسلام ایجاد شد و تمام مردم دنیا رو تا الان دچار انواع انحرافات کرده؛
   شما خیال می کنی دنیای امروز مدیون اسلام و اهل بیت نیست؟
   اگر تاریخ خونده باشی باید بگم که در کتاب های مختلف اومده که اروپایی ها چیزی به نام حمام نداشتند، برای زن حق اقتصادی قائل نبودند و … در علم هم از مسلمون ها عقب مونده بودند؛

   امثال ابن سینا، زکریاری رازی، خیام، خوارزمی، خواجه نصیر طوسی و … محصول تربیت اسلام بودند نه کوروش و هخامنشی که شبکه های اجتماعی و ماهواره ها برای ذهن مردم ساختند ؛
   اگر جشن پوریم صهیونیست ها و علاقه اونها به گسترش فکر ایران باستان رو مطالعه کنید، متوجه می شید که چقدر زیرکانه مردم رو تحمیق می کنند؛
   در زمینه ایران باستان هم حتی نویسنده های خارجی مطلب نوشتند؛
   در ضمن انسان هزار سال قبل همون انسان فعلی هست نه دماغش و نه دهنش فرقی نکرده ؛ انسانیت و توحید چیزی نیست که با اومدن ماشین و هواپیما از بین بره یا به وجود بیاد؛ اسلام ختم ادیان هست و شما از دانشمند های آزاد اندیش غربی و پروفسور های فیزیک بالاتر نیستید که میان مسلمون میشن؛
   اگه اعجاز علمی قرآن و روایات ما رو می رفتی مطالعه و تحقیق می کردی هیچ وقت نمیومدی بگی به من ربطی نداره؛ بین ما و حیوانات و فرشتگان فرق هست و اون این هست که خدا به ما عقل داده که راه درست زندگی رو انتخاب کنیم. راه درست هم همونی هست که خالق انسان برای مخلوق خودش یعنی انسان از طریق پیامبران و امامان معصوم آورده؛ اجباری نیست شما اگه می خواهید راه دیگه بری مختاری!!!
   مطمئنی که شما سرگرم چیز های دیگه نیستی؟ چون اگه حتی به عنوان سرگرمی ده تا کتاب مذهبی هم می خوندی هیچ وقت اینطور حرف نمی زدی!

   در ضمن مغالطه هم نکن؛ مشکلات کشور مربوط به بی دینی بعضی از کسانی هست که همین شما مردم انتخابشون می کنید؛ اگه مذهبی ها هم انتقاد می کنن گوش نمیکنن و نمی کنید. چوبش رو هم باید همه بخوریم تا برای آیندگان درس عبرت بشه.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   18 دی 1397

   در جواب بیسوادی که خودش رو”یک تحصیلکرده “نامگذاری کرده:
   منم حالم از جهل تو بهم میخوره
   عزاداری ما چرا خار چشم تو شده در حالیکه در تمام ایام عزاداری مشغول خوشیهاتون هستید
   راستی مگر در پیشگاه خداوند عرب و عجم در کار هست
   مگر خاندان پیامبر با چند نسل که همگی اوصیای ابراهیمی بودند به حضرت ابراهیم نمیرسند
   چرا باید بیخیال محبت نسل نبی اسلام بشیم
   زنیکه خودش مقدسه بچه تو شکمش هم مقدسه و در اداب دین ما بچه در شکم مادر نامگذاری میشه
   جوانهامون رو با نیروی محبت اهل بیت در حمایت ازین مملکت فدا میکنیم و حالا باید بایستیم و توهین به اهل بیت پیغمبر رو بشنویم
   اصلا تو که دین نداری غلط میکنی در جایی وارد میشی که بحث دینی در اونجا هست

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 دی 1397

   متاسفم که تحصیل کرده ای چون تو درمملکت ما زنده ونفس میکشد.تمام رزق یکساله مملکت وبقای عمر تو ومن وپابرجا بودن زمین به خاطر وجود نفس صدیقه دوعالم حضرت زهرا ام ابیهاست.

  • نویسنده دیدگاه: محب فاطمه و اولاد فاطمه
   30 دی 1397

   تو این عزاداری بچه شیعه ها یه نشاط و لذتی وجود داره که هیچکدوم از خوشگذرونی های شما به پاش نمیرسه، و مطمئنم که همه کسایی که مخالف این عزاداری ها هستن به این نتیجه رسیدن و همه حرفشون هم از روی حسادته که نمیتونن به نشاط و لذت یه بچه شیعه برسن، نترکی از حسادت جناب تحصیلکرده.

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   02 بهمن 1397

   این تحصیلت بخوره تو سرت

 18. نویسنده دیدگاه: سندباد
  15 اسفند 1395

  یکی اینجا نوشته حضرت علی مامور به سکوت بوده. لطفا سند.

 19. نویسنده دیدگاه: فرزانه
  01 اسفند 1395

  چرا به کسی که سوال میپرسه حمله میکنید، سوال باعث تفکر میشه

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 دی 1397

   چون سوالات مغرضانست.وجوابش درکتب شیعه امده.برید کتاب بخونید تا سردرگم نشید.

 20. نویسنده دیدگاه: حبیب
  25 بهمن 1395

  فقط همین بدونیم که حضرت زهرا س و سایر ائمه هنوزم تو فکر هدایت پیروان خودشون هستند و این طور نیست که حیات دنیوی ان بزرگواران تمام شده باشد و چگونگی شهادت ان بزرگواران هم تقدیر ان زمان بوده و پیروی از اهداف و اعمال انها مهمتر ار هر چیزی است

 21. نویسنده دیدگاه: سید
  20 بهمن 1395

  سلام، ارزش و مقام حضرت فاطمه همین بس که لقب ام ابیها دارد یعنی مادر پدرش، امیدوارم دختران و زنان کشور ما یه قطره ای از دریای بی کران زندگی حضرت زهرا را سر لوحه ی زندگی خویش نمایند.

 22. نویسنده دیدگاه: علی
  18 بهمن 1395

  سلام
  مرسی از سایت خوبتون

  من از یکی از برادران سنی شنیدم که
  میگفت
  مگه حضرت علی (ع)
  انقد بی عرضه بودن که عمر بیاد حضرت فاطمه رو بزنه و این اتفاقات پیش بیاد و حضرت علی هیچی نگه بهش
  و توی تاریخ هم هیچ جا نوشته نشده باشه که مثلا حضرت علی روی عمر شمشیر کشیده و یا کاری بر علیه عمر کرده باشه

  سرتون رو به درد نیارم
  حرف خیلی زد
  حرفاش جوری بود که آدم رو قانع میکرد

  در حالیکه من اینو از خیلی از علما پرسیدم ولی جوابی نگرفتم که منو قانع کنه
  و خودمم هر چی فک میکنم میبینم یه جورایی راست میگفت
  حضرت علی که انقد از غیرتش حرف میزنیم
  به عمر چیزی نگفته باشه
  اون حضرت علی که من می‌شناختم و همه جا از غیرت و مردانگیش شنیدم
  باید همونجا عمر رو میکشت !!!

  • نویسنده دیدگاه: فاطمه
   21 بهمن 1395

   ایشون از جانب رسول الله مامور به سکوت شده بودن و در جایی هم خودشون به حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند اگر میخوای نام پیغمبر بر سر ماذنه ها بمونه باید من سکوت کنم.
   در مورد جنایت عمر و دار و دستش هم اون ملعونین در بسته رو آتش زدن و هل دادن که بانوی دو عالم ناغافل پشت در آتش گرفته موندن و میخ در پهلوی مبارکشون فرو رفت. حمله کنندگان نگفتن میخوایم در رو هل بدیم که ایشون کنار برن یا حضرت علی علیه السلام کاری انجام بدن. به خانه امیرالمومنین حمله شده ولی حضرت زهرا سلام الله علیها رو با شمشیر نکشتن که شما بگین چرا ازشون دفاع نکردن. ان شاء الله ایمانتون و مطالعتون قویتر بشه تا جلوی هیچ ضد شیعه ای کم نیارین!

   • نویسنده دیدگاه: Ali.79
    25 دی 1396

    حضرت علی سکوت نکردند و حق ایشان حکومت بود و اگر ایشان به حکومت به عنوان خلیفه اول رسیده بودند دیگه همه چی تموم شده بود و حضرت علی گفتند اگر 40 مرد جنگی داشته باشم قیام میکنم….

  • نویسنده دیدگاه: پویا
   21 بهمن 1395

   اتفاقا دلیل حمله آنها به خانه حصرت، شمشیر کشیدن ایشون بود. اونوقت بریزن همشون رو از جمله امام حسن و امام حسین رو بکشن. بعد نسلی از شیعه باقی نمونه.
   منتهی فکرش رو نمیکردن حضرت فاطمه بیاد پشت در. حضرت هم در این شرایط بنا بر دستور پیغمبر مامور به سکوت بود. چون فقط 4 نفر همراهش بودند.

   • نویسنده دیدگاه: ژیلا
    25 دی 1396

    سلام
    مطالب خیلی ارزنده وقابل تفکر است
    یا امیر المومنین علیه السلام دعای شفاعت برایمان کن

  • نویسنده دیدگاه: ایمان
   23 بهمن 1395

   http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?id=6015&bank=question&startrec=4

   برو این لینکو مطالعه کن دیگه هم تو غیرت امیرالمومنین شک نکن(درضمن لطفا تا وقتی به یک جواب درست و منطقی برای سوالات نرسیدی هر شبهه ای رو هر جا نگو)
   یاعلی

  • نویسنده دیدگاه: سبحان
   26 بهمن 1395

   با عرض سلام دوست عزیز شما سخنرانی استاد رائفی پور
   (اسلام امریکایی و تشیع انگلیسی ) را دانلود کن گوش کن متوجه میشی.
   تتاریخ سخنرانی ١۴ ابان ٩۵
   اگه فقط دنبال همین نکته ای از دقیقه ١٢ ب بعد گوش کن.ولی توصیه میکنم کامل.چند بار گوش کن.

  • نویسنده دیدگاه: Ali.79
   25 دی 1396

   سلام دوست عزیز
   ببینید این واقعه از فراموشی های روز غدیر است از همان موقع که حضرت محمد صلل الله علیه و آله و سلم حضرت علی رو جانشین خود قرار دادند و رسما به ۱۲۰ هزار نفر در روز غدیر اعلام کردند که بعد از من علی مولا و رهبر شماست
   از همان موقع نقشه هایی برای قتل پیامبر و حضرت علی کشیدند
   زمانی که پیامبر مردند عمر افسار حکومت رو تو دستش گرفت و گفت پیامبر نمرده است و همانند عیسی به معراج رفته است و ۷۰۰ مرد جنگی با لباس زرد به تک تک خانه های مدینه رفتند و از تمامی مردم به زور بیعت گرفتند و دست مردم را بر دست ابوبکر لعنت الله می زدند و حضرت علی را به زور بردند تا بیعت بگیرند و حضرت علی از خانه بیرون نمی آمد و بیعت نمی کرد و میخواست احقاق حقش را انجام دهد و روایت شده از ۳ روز تا ۷ روز در خانه مقاومت میکردند و یاری نداشته اند

   و شما میگوید که آن مرد سنی درباره غیرت مولای ما حرف میزنه این رو نمی دونه که حضرت علی گفته بود اگر ۴۰ نفر مرد جنگی داشتم قیام میکردم؟…!
   شما چگونه راحت درباره موالموحدین سخن میگوید که چیزی درباره آن نمی دانید….؟
   از نظر شما خلیفه ای بهتر است که در مکه بدنیا آمده است و در مسجد کوفه به شهادت رسید بهتر است یا خلیفه ای که صبح تا شب دمر بوده؟ ؟
   اگر خود را شیعه میدانید اینگونه راحت صحبت نکنید … اینجوری نمیشه که هر آدم جوهر لقی درباره حضرت علی هرچی گفت شما قانع شوید …
   یا حق

  • نویسنده دیدگاه: زنار
   13 بهمن 1396

   منم باهاتون موافقم، این حرفهایی که آخوندا میزنند همش باعث تفرقه هستش متاسفانه کمتر کسی مثل شما منصف و حقجو هست

  • نویسنده دیدگاه: محمد حسین علیزاده
   27 بهمن 1396

   برادر عزیز
   اگر حضرت علی دست به شمشیر میبرد کشت و کشتار میشد و اگر اونجا حضرت علی و امام حسن و امام حسین شهید میشدن، پس امامت همونجا تموم میشد.
   التماس تفکر

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   18 دی 1397

   شما اگه میرفتی پیش علما حتما جواب میگرفتی
   اینهمه کتاب در شرح این وقایع هست اگه میخوندی حتما جواب میگرفتی
   علامه امینی یک تنه میرفت در بلاد سنی نشین و جواب یک مجلس از علمای اهل سنت رو به تنهایی و با ذکر سند از خودشون میداد و پیروز میشد و حالا شما با یه شکی که دوست اهل سنتت تو دلت انداخته از راه به در شدی!
   کتاب شبهای پیشاور رو بخون

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   27 دی 1397

   کتاب زندگانی حضرت فاطمه زهرا رو مطالعه کنید.وخطبه حضرت زهرا رو هم بخون

 23. نویسنده دیدگاه: Nnnnnnn
  15 بهمن 1395

  2nd is correct not 2th!!!!!!!!!!!!!!

  • نویسنده دیدگاه: سعید زنگنه
   16 بهمن 1395

   thank youuu

 24. نویسنده دیدگاه: سینا واشقانی
  12 بهمن 1395

  ممنون از سایت خوبتون

 25. نویسنده دیدگاه: رضا رحمانی
  07 بهمن 1395

  پورتال آسمونی خیلی ممنون که مثل هر سال این بخش رو آپدیت کردین
  پایدار باشین

 26. نویسنده دیدگاه: حبیب شکوری
  08 فروردین 1394

  روز زن
  روز زن ولادت زهرای اطهر
  ام الحسنین و دخت پیمبر
  زنان را به حرمت ام ابیها
  مبارک باد امروز و ایام دیگر
  درکدامین دین وآیینی چواسلام
  جایگاه زنان بلند است و برتر
  زنان در هرمقامی اثر گذارند
  چه مادرچه دخترهمسریاکه خواهر
  رفتن به معراج ازدامان زن مرد را
  مگر نه شنیدی از گفتار رهبر
  حافظ جایگاه والا زنان را
  سیرت زیبایست ز هردید ومنظر
  به دین ما عزت زن در حجاب است
  که اندرحجابش چون در است وگوهر
  زیب سخن حسن ختام است ای حبیب
  تو ختم سخن گزیده گوی و کمتر
  بهشتی که خلق عالم را آرزوست
  مادران را زیر پاییست الله اکبر
  (حبیب شکوری)

 27. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  از برنامه شما کمال تشکر را دارم دوست دارم به همچین آدمهای پستی چی بگم اصلا بوی آدمیزاد نمیدن جواب کوبنده ای بدین

 28. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  آقای یهودی اینهم جواب کسی که اهل بیت رو نمیشناسه که در را خدا واسلام جهاد کردن یهودیه تعجب میکنم اسمت مهدی الهی قربون هر چی مهدیه بری کافر این اسم لایق تو نیست

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   08 بهمن 1397

   سلام ازپیامای ارزنده تون منم میگم امیر المومنین علی علیه السلام مرد مردان بودند اسوه بشریت هستندمانند ومثل ایشان تودنیا نبوده ونخواهد آمدما درادرک مقامات معنوی امیرالمومنین خیلی ناچیزیم وخیلی کوچیکتر ازآن هستیم که بخواییم اظهار نظر هم بکنیم همون که شیعه هستیم ودوست داراهل بیت باید به خودمون ببالیم وازخداوند بخواهیم که توقیامت هم مارو ازاهل بیت علیهم السلام جدا نکنه وشفیع همه ما باشن.

 29. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  یارب الحسین بحق الحسین اشفی صدر الحسین بظهور الحجه

 30. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  فاطمه ای پاک بانوی بهشت، برمشام آید زتو بوی بهشت
  تو خدای خویش را آئینه ای، مصطفی را محرم دیرینه ای
  hdl thxldi

 31. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  آنچنان درخشید که نه خورشید ونه ماه نمی توانند از درخشش او تقلید کنند زهراء که جهان از نور او می درخشد.
  شعت فلا الشمس تحکیها ولا القمر زهراء من نورها الاکوان تزدهر

 32. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  کی شودتا انتقام سیلی زهرا (س) بگیرم یاحسین یا لیتنی کنا معک یا زهرا(س) روحی فداک

 33. نویسنده دیدگاه: استبرق دولهمی
  20 اسفند 1393

  سلام علیکم عشاق اهل بیت خدمت شما عرض کنم که اعتقاد به همچین ایامی سعادت میخوات کسی که به همچین ایامی اعتقاد داره پیش خداوند حتماً یه رتبه ای داره که خدا همچین ایمانی رو توی دلش جا داده بنابراین لزوم به بحث با این آقا نیست .یا فاطمه الزهراء تمام جوانان مارا هدایت کن

 34. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  19 اسفند 1393

  ۲۹اسفند چی بازم حرامه

 35. نویسنده دیدگاه: محمداز قلب انقلاب
  17 اسفند 1393

  به نظرم مهدی عزیز هنوز ناپخته س
  ان شاءالله خانم فاطمه الزهراء هدایت کنه
  هم مهدی رو هم همه اونایی که مثل من هستن

  • نویسنده دیدگاه: بابک
   19 اسفند 1393

   سلام دوستان
   عزیزانی که به آقا مهدی معترض هستین
   چرا جبهه گیری غلط میکنین بعضی دوستان کورکورانه دارن عینه مهدی صحبت میکنن !!
   کوروش افتخار کشور ماست .. و حضرت فاطمه مادر ما .. هر دو عزیزند و مایه افتخار .. چرا کوروش رو میخوایم مقابل دین بذاریم ..
   یا فاطمه الزهرا

 36. نویسنده دیدگاه: نیلوفر
  17 اسفند 1393

  اینکه حقیقت رو به خاطر اعراب و …. انکار می کنی خودش یه نوع تحجر و نژاد پرستیه….
  در ضمن نه خدا و نه فاطمه ام ابیها به عزاداری ما نیازی ندارند….
  من خودم سعی می کنم این روزها حدیث کسا بخونم لباس مشکی و …نمی پوشم این طورم نیست که بشینم فقط گریه و زاری کنم اما اگه مجلس خوبی باشه می رم
  امیدوارم هیچ کس درگیر ظاهر بینی نشه و قلبا به دنبال حقیقت باشه…

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   18 اسفند 1393

   رنگ رخسار خبر میدهد از سر درون

  • نویسنده دیدگاه: علی
   22 دی 1397

   این طور فکر نکن توی این عزاداری ها و مشکی پوشی ها تاثیرات خیلی زیادی روی مردم است که جای بحث داره (در واقع یه جور سیاست+ هم هست) الگو بگیرید ببینید خود امام سجاد چطور عزاداری میکردند…………

 37. نویسنده دیدگاه: منیره
  17 اسفند 1393

  اقا مهدی برو خوش باش ببین به کجا میرسی

  100 % یه روز میشه که افسوس روزای گذشته تو میخوری

 38. نویسنده دیدگاه: رضا
  15 اسفند 1393

  فاطمه یعنی تمام هستی ام
  فاطمه یعنی شراب مستی ام

 39. نویسنده دیدگاه: علی اکبر
  15 اسفند 1393

  ایا حضرت فاطمه ب شهادت رسیده اند؟؟؟!!!

 40. نویسنده دیدگاه: ایمان
  14 اسفند 1393

  ب هیچ وجه نمیشه کورش رو با حضرت فاطمه مقایسه کرد..کورش ی پادشاه بزرگ و افتخار ایران بوده ولی حضرت فاطمه مادر همه مسلمونا و بهترین زن عالم هستی ک شهادت ایشان مربوطه ب اعتقاداته …کسی هم ک اعتقا نداشته باشه ب ائمه با یهودی تفاوتی نداره حالا کورشم قبول داشته باشه چون کورشم نزد یهودیا منزلت زیادی داره..

 41. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  13 اسفند 1393

  همین جوری همش دهه درست می کنند این مداحان که دنبال معروف شدن هستند.
  مراجع باید جلوی این اقدامات را بگیرند

 42. نویسنده دیدگاه: حسین کاظمی
  13 اسفند 1393

  بسم الله ، سلام علیکم
  ای کاش الگویی چون حضرتش را بشناسیم و پیروی کنیم .
  بدحجابها که اسم خود را هنرمند هم مینامند لایق الگو بودن به قرد ذرّه ای هم نیستند.
  جامعه به همسر ایثارگر و توانا و مادر فهیم و دانا نیاز دارد نه به عروسک و …

 43. نویسنده دیدگاه: زری
  12 اسفند 1393

  دهه فاطمیه ده روز قبل از شهادت است یا ده روز بعداز شهادت ؟

 44. نویسنده دیدگاه: شهروز
  10 اسفند 1393

  حیف مهدی نامی که برایت گذاشته اند لامذهب

 45. نویسنده دیدگاه: مهدی
  10 اسفند 1393

  فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد.پس چرا نوشتید تا 4 فروردین ؟پنجم جمادی الثانی میشه 6 فروردین .

 46. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  26 بهمن 1393

  چگونه میتوان از ایران بدون اسلام نام برد در حالیکه در تاریخ ایران قبل از اسلام حتی یک عالم و دانشمند با شهرت جهانی نداریم بلکه تا هست از سیطره و سرکوب رژیم پادشاهی دیده میشود و در تاریخ ثبت شده که ان کفاش در قبال سواد اموختن فرزندش حاضر میشود هزینه هنگفت بپردازد اما انوشیروان رد میکند،و تاریخ پادشاهی ایران مملو از تحقیر ایرانی است اما با ورود اسلام، ایران ازاد و مقدس شد و جایگاهش در دنیا را پیدا کرد،بطوری که تاریخ علم و ادب دنیا بدون دانشمندان ایرانی رنگ و بویی ندارد

 47. نویسنده دیدگاه: بامیان
  20 آبان 1393

  با سلام ایا دهه فاطمیه عید 94 را شامل میشود

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   17 اسفند 1393

   بله

 48. نویسنده دیدگاه: را به زبان پارسی نوشته و گفتار اخلاقی
  12 فروردین 1393

  شما محفوظ است

 49. نویسنده دیدگاه: حبیب شکوری
  01 فروردین 1393

  آنروز که ام ابیهازاده شد
  فرمان آزادی زن داده شد
  (حبیب شکوری)

 50. نویسنده دیدگاه: حبیب شکوری
  01 فروردین 1393

  خوشاآندل که مهرزهرا(س)باشدصفایش
  چه بیم ازچرخ گردون و یا صد بلایش
  (حبیب شکوری)

 51. نویسنده دیدگاه: مهدی
  29 اسفند 1392

  دورود
  به نظرم تاریخ وفات ایشان کاملا مشخصه و روایات و …… همش بهانست
  مردم ایران رو … گیر اوردند و به انواع مختلف مردم رو سرکار میذارند و اهداف خودشون رو پیش میبرند
  من شخصا هیچ کدوم از ایام فاطمیه رو قبول ندارم و فقط یک روز رو اختصاص میدم به ابن موضوع و در ضمن عزا داری هم نمیکنم
  من بیشتر به مقدسات ایران و ایران باستان اهمیت میدم تا به اعراب
  سپاسگذارم
  مهدی (فرزند کوروش) مبارز آماده ایران

  • نویسنده دیدگاه: بی نام
   14 آذر 1393

   باش تا اموراتت بگذره

  • نویسنده دیدگاه: حسن کاشف
   02 بهمن 1393

   حیف مهدی که اسم توست !!! پسرم شما آزادی عزاداری بکنی یا نه ولی امثال شما از ایران باستان فقط اسمش را می دانید !!! وگرنه شما کجا ایران باستان کجا شما به پدر و مادرت که ظاهراً شیعه بودند؟ نام زیبای مهدی را برای شما انتخاب نمودند احترام بذار عزادری حضرت زهرا پیشکش مهدی جان

  • نویسنده دیدگاه: ایران
   12 بهمن 1393

   بهتره بگی هرکاری لیاقت می خواد که شما نداری

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   21 بهمن 1393

   آقای مهدی
   حق نداری به مادر ما توهین کنی
   دوست داری به کوروشت توهین کنیم
   عرب و عجم نداره به انسانیت و شرافته
   اهداف خودشون یعنی چی؟ لطفا چیزایی که شبکه‌های خارجی فارسی زبان میگن رو مثل طوطی تکرار نکن
   کمی فکر کن

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   26 بهمن 1393

   ایران باستان مگر مقدسات هم داشته؟

  • نویسنده دیدگاه: ففف
   07 اسفند 1393

   نظر شما اصلا مهم نیست. بلکه فقط رئایات مهم هستند

  • نویسنده دیدگاه: فاطمه
   08 اسفند 1393

   متاسفم برات…
   همین…
   ایشالا تو قیامتم با همینایی که سنگشو به سینه میزنی محشور بشی

   اسم خودتونم گذاشتین شیعه ی امیرالمومنین…
   حیف اون اسمت/
   هه

  • نویسنده دیدگاه: پویا
   09 اسفند 1393

   دوست عزیز آفرین منم همین طور من عاشق ایران باستانم

  • نویسنده دیدگاه: omid
   10 اسفند 1393

   در عوض ما زندگی خودمون رو برای اهل بیت میدیم…

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   10 اسفند 1393

   مهدی جان باورم نمیشه که برای کشورت هم دل بسوزونی آخه در8سال دفاع مقدس برهمه ثابت شدکه انسانهای وصل به اهل بیت وپیامبرجانفشانی کردن وازآب وخاک ایران عزیزدفاع کردن حتی شهدای ارمنی وقتی ازهمرزماشون احوالاتشون روبپرسی میگن عاشق اهل بیت بودن پس خوبه که ازروی ناپختگی نظرندی

  • نویسنده دیدگاه: من
   10 اسفند 1393

   منم همینطور

  • نویسنده دیدگاه: گمنام
   11 اسفند 1393

   جناب مهدی (فرزند کورش)!
   کسی مجبورتون نکرده قبول کنید .
   شمابرید و زیر پرچم کورش تون (که معلوم نیست کیه وچیکار کرده)آزاد و خوش باشید.
   خواهیم دید که کی جقه و کی ناحقه.

  • نویسنده دیدگاه: 12ستاره
   12 اسفند 1393

   آقای فرزند کورش بفرما اینم میدان داعش تا 42کیلومتری مرز ایران رسیده تو مرزجللا جیگر داری برو بجنگ…مرد نیستی که نمیری

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   14 اسفند 1393

   دوست عزیز و احمق من حضرت فاطمه رو مقایسه نکن با کورش کبیر، کورش یک پادشاه بوده ولی حضرت فاطمه مادر تمام مسلمانان و نمونه بهترین زن عالم هستی ک مقام و منزلتش نزد خدا خیلی بیشتراز کوروشه من خودم شخصا اهل نماز و روضه نیستم ولی اعتقاداتم رو دارم ….طرز فکر احمقانتو عوض کن…ایمان

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   14 اسفند 1393

   سلام … بهتر نیست در کاری که تخصص نداری وارد نشی ؟ من یه ایرانیه اصیلم …

   شما از کدوم کورش صحبت کردی که نوشتی مهدی فرزند کورش ؟

   قرن 19 میلادی یک انگلیسی وارد تلریخ ایران میشه و شروع به تحریف شخصیتی بنام کورش میکنه … !

   ایران باستان کسی رو بنام کورش هخامنش با توصیفات امروزی نداشته .. !

  • نویسنده دیدگاه: مهدی
   14 اسفند 1393

   من فوق لیسنانس تاریخ از دانشگاه جامعه شناسی، مردم شناسی فرانسه هستم، مردم ایران اگه …. نبودن زمان کوروش یهودی ها رو راه نمیدادن تو ایران که به دستگاه حکومتی هخامنشیان نفوذ کنند و چندین هزار نخبه ی ایرانی رو تو چند روز سلاخی کنن و تا الان که سال 2015 هست هرسال تو سرزمین های اشغالی صهیونیستی تجشن پوریوم بگیرن و شرینی گوش هامان (وزیر تیزبین ایرانی که دست یهودیا رو خونده بود) رو بخورن! کوروش رو برات گنده کردن چون اونا رو تو ایران راه داد.
   نهایت حکومت های پادشاهی و شاهنشاهی ایران ختم میشد به شاه احمق و وطن فروش خودمون که جون سگ آمریکایی از جون یه انسان و پدر یا مادر خانواده ی ایرانی براش مهمتر بود

   • نویسنده دیدگاه: دختر شیعه
    23 بهمن 1395

    منم تخصص عشق به اهل بیت رو دارم و از ته ته ته قلبم دعا میکنم حضرت زهرا دستتو بگیره از باتلاق بیارتت بیرون

  • نویسنده دیدگاه: امیر خوش نیت
   11 بهمن 1396

   دمت گرم از پاسخت

نظر خودتان را ارسال کنید