دسر و مربا

طرز تهیه ژله تزریقی

how to prepare an injectable gel طرز تهیه ژله تزریقی

مواد لازم برای تهیه گل و گلبرگ داخل ژله تزریقی :

یک بسته پودر ژله آلوورا ( بیرنگ ولی طعم دار )

برای این پودر ژله فقط یک یپمانه آبجوش و نصف پیمانه آب سرد

رنگ خوراکی مجاز متنوع چند قطره

ماست یا خامه ساده حدود 4 تا 5 قاشق غ برای هر رنگ ( بسته به میزان کاربرد )

مواد لازم برای تهیه ژله پایه بیرنگ :

ظرف شیشه ای

پودر ژله آلوئه ورا دو بسته ( بیرنگ ولی طعم دار )

برای هر بسته پودر ژله : یک پیمانه آبجوش

اسپری جدا شونده یا کمی روغن برای چرب کردن ظرف

سرنگ با سوزن درشت ترجیحا برای هر رنگ یکعدد

کارد لبه پهن

اسکنه یا وسیله ای سر پهن برای درست کردن برگ پهن

طرز تهیه ژله تزریقی :

ژله بیرنگ پایه را با مقدار آبجوش طبق معمول یک پیمانه ولی با میزان کمتری آب سرد ( نصف پیمانه ) برای هر یک بسته پودر تهیه میکنیم . زیرا میخواهیم کمی سفت تر و مقاوم تر باشد . اجازه میدهیم بماند و کاملا سفت شود .

این ژله باید درظرف شیشه ای انجام شود که بتوانید زیر آن را مشاهده کنید و جاهایی که نیاز دارد بیشتر و یا کمتر گل یا گلبرگ درست کنید یا خالی بگذارید . ابتدا ظرف را چرب کنید تا مطمئن شوید ژله از ظرف به راحتی جدا خواهد شد .

برای تهیه رنگها :

ابتدا با یک بسته پودر ژله بیرنگ و یک پیمانه آبجوش ژله بیرنگ را تهیه کنید و هم بزنید . نیازی به آبسرد نیست زیرا از غلظت آن برای ترکیب با ماست و رنگ بعنوان گل و گلبرگ استفاده خواهد شد . سپس چند قاشق از این ژله بیرنگ که با آبجوش مخلوط شده را با چند ق غ ماست یا خامه یکدست شده مخلوط میکنیم و رنگ دلخواه را به میزانی که تمایل داریم مخلوط کرده و رنگ دلخواه را بدست میاوریم .

هرچه تعداد رنگها و سایه روشن ها مانند نقاشی بیشتر باشد گل های داخل کار قشنگتر خواهد شد .

اکنون این ترکیب رنگی را کنار گذاشته تا به غلظت سفیده تخم مرغ نیم بند برسد . میتوانید 10 دقیقه در یخچال قرار دهید . ولی هنگام استفاده باید دوباره هم زده و یکدست کنید تا غلظتش مناسب باشد که بتوان داخل سرنگ بدون سوزن وارد کرد . اگر به سختی وارد میشود باید ظرف ماست رنگی را کمی روی حرارت غیر مستقیم ( روی بخار آب ) قرار دهید . پیشنهاد میکنیم حتما از قبل این آمادگی را ایجاد کنید زیرا به تدریج در حین کار ماست رنگی غلیظ تر و سفت تر میشود و به سختی داخل سرنگ بدون سوزن میشود و باید ماست رنگی را هم زده تا یکدست شود و روی بخار آب جوش شل کنید .همه ظرف ها را روی یک سینی استیل قرار دهید و در موقع لزوم روی بخار ابجوش بگذارید تا باهم شل شوند .

پس از اینکه ژله پایه کاملا خود را گرفت وسفت شد و نیز ماست های رنگی نیم بند شدند شروع به کار میکنیم . سرنگ ها را با رنگهای دلخواه پر کرده و اگر میخواهیم ته ظرف گلبرگ درست کنیم باید از سوزن هم استفاده کنیم تا رنگ را به ته ظرف برسانیم ولی دقت کنید سوزن با کف ظرف تماس پیدا نکند و چند میلیمتر تا کف ظرف فاصله دهید تا سطح ژله زخمی نشود وگرنه رنگ از داخل بافت ژله خارج میشود و وقتی ژله را واژگون کنیم رنگ روی سطح کروی آن پس داده خواهد شد .
برای راندن رنگ به داخل ژله باید بافت ژله به کنار برود . اینکار با ته دسته قاشق یا نوک و لبه کارد انجام میشود . البته اگر خواسته باشید گلبرگ ها و گل ها پهن تر باشند باید وسیله ما ( کارد ) لبه پهن تری باید داشته باشد . ولی برای درست کردن پرچم , گل یا گلبرگ های مویی و رگه های نازک , از نوک سوزن باید استفاده شود .
وقتی رنگ را با نوک سرنگ داخل ژله میبریم اگر اضافه آن بیرون زد و به سطح ژله آمد با قاشق به آرامی از سطح ژله جمع میکنیم ولی دیگر روی کاسه رنگ نریزید چون با ژله روی کار مخلوط و سفت شده است و راه سوزن را خواهد بست .

ابتدا از وسط گل , از پرچم و گلبرگ های داخلی و وسطی گل شروع میکنیم و به تدریج به سمت بیرون کار میکنیم . نوک کارد و سوزن باید مایل و اریب داخل ژله فرو رود . مگر اینکه ظرف ژله پایه , گود باشد و گل باید کاملا وسط قرار گیرد .

برای تهیه چند گل در یک ظرف حتما باید جاهای قرار گرفتن گل را از پیش معین کنیم و نوک کارد یا سوزن را مایل داخل ژله فرو کنیم. نحوه حرکت دست باید تنظیم شود و وقتی سوزن یا نوک کارد به نزدیکی ته ظرف رسید با فشار به سرنگ , ماست رنگی را آرام آرام رها کنید تا فضایی که با سطح لبه کارد باز شده پر از ماست رنگی شود و همینطور که سوزن به عقب برده میشود ماست رنگی هم پخش میشود و وقتی سرنگ خالی شد از داخل بافت ژله بیرون کشیده میشود . اگر نمودار زیر رو مشاهده کنید متوجه میشوید که نوک سوزن در کجا قرار گرفته و گلبرگ ها و پرچم ها در چه فاصله ای تزریق شده اند .

how to prepare an injectable gel1 طرز تهیه ژله تزریقی

پس از اتمام کار میتوان با کمی ژله مات که از ژله و خامه یا ماست تهیه شده برای روی سطح کار پایه تهیه کرد و روی آن ریخت و سپس در یخچال قرار داد تا ژله کاملا سفت شود . ولی دقت کنید که دمای این ژله نباید گرم باشد وگرنه وقتی روی ژله آماده شده بریزید سطح ژله را نرم و ژله را بهم میریزد . باید کمی سرد شود. مدام هم بزنید و وقتی کاملا خنک شد روی سطح ظرف بریزید. سپس اجازه دهید ژله در یخچال بماند و ژله کاملا خود را بگیرد و سفت شود ولی یخ نزند .
پس از واژگون کردن ژله از داخل ظرف , این سطح مات , که در تصویر شما سبز کمرنگ مشاهده میکنید , ته دسر و بعنوان پایه قرار میگیرد و گل و گلبرگ ها را بهتر نمایان میکند . این ژله مات باید سفید یا کرم یا صورتی یا زرد و سبز کمرنگ باشد . هر رنگی دوست دارید مهم نیست ولی .اگز تیره یا پر رنگ باشد گل ها نمایان نخواهند شد . ضمنا این ژله مات , میتواند خلل و فرج و روی بریدگی های سطح ژله , که سوزن و کارد زخمی کرده اند را بپوشاند .

نکته :

برای هر رنگ جداگانه سرنگ تهیه کنید که در میان کار مجبور به شستن و تعویض سرنگ ها نباشید و سرعت کارتان کم نشود . بهنر است اطراف ظرف ساده باشد و ژله بیرنگ دور گل را احاطه کند و گل و گلبرگ ها در وسط و مرکز ظرف قرار گیرند ..فراموش نکنیم که بی هدف کار نباید کرد .

تازه های آسمونی

روش های حجم دهنده و سفت کننده سینه ها

طاهره رضایی

جوش صورت خود را به همين سادگی درمان كنيد

آسمونی

ژل آلوئه ورا ، رفع سریع جای جوش و درمان آکنه

آسمونی

تونر آلوئه ورا

آسمونی

جلوگیری از تاول پا و بهبود سریع آن

آسمونی

برای مراقبت از پوست چه باید کرد

آسمونی

14 نظر

fatemeh 04 ژوئن 2016 at 11:32

خیییلی خوب بود.ممنون:-)

پاسخ به این نظر
ناشناس 25 نوامبر 2015 at 20:25

سلام مرسی

پاسخ به این نظر
فاطمه 07 سپتامبر 2015 at 17:05

سلام ممنونم از اموزش کاملتون من یه مشکلی داشتم که گفتم از خودتون کمک بخام…
برای اینکه گلا بهتر دیده بشن باید زیرش سفید باشه ینی ژلمون دو لایه ای باشه یک لایه نازک سفید یک لایه کلفت الوئه ورا… من خیلی عکس از سایت های مختلف درمورد این ژله سرچ کردم خوب که به عکسها توجه کردم دیدم ژله الوئه ورا رو درست کردن خامه هارو تزریق کردن بعد بالاش ژله سفید بود که وقتی برش میگردونی لایه سفید پایین ترین قسمت ژلمون قرار میگیره… میخاستم اینو یکم برام توضیح بدین که چطوری میشه بعد از اینکه ژله کاملا اماده شد ژله سفید رو جوری بهش اضافه کنیم که از لایه بالایی جدا نشه؟؟؟؟ ممنونم

پاسخ به این نظر
فاطمه 21 جولای 2015 at 21:58

سلام
برای درست کردن گل برگ های خیلی پهن که اندازشون از چاقو بیشتره باید چی کار کنم؟؟؟
ممنون از مطلبتون خیلی مفید بود.

پاسخ به این نظر
رضوان 18 جولای 2015 at 17:22

سلام خیلی خوبه لطفا از روند کارتان فیلم تهیه بفرمایید بیشتر کمک می کنه.

پاسخ به این نظر
مریم 23 می 2015 at 13:12

اسمونی تو هم با این سرعت کار کردن و جواب دادنت که ابرومونو بردی این سایتو جمعش کنی بهتر نیست؟

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 24 می 2015 at 20:16

دوست عزیز نظر پاسخ داده شده

پاسخ به این نظر
ناشناس 13 می 2015 at 15:38

عالی بود … مرسی

پاسخ به این نظر
مریم 10 می 2015 at 20:56

سلام خیلی ممنونم از اموزشتان در حین تزریق خامه به ژله محلول همیشه در سرنگ گیر میکند سوزن را که جدا میکنم طرحهای نوک تیز خوب در نمیاید من حتی کمی خامه را رقیق کردم از سرنگهای 5-10-15-20 سی سی به تناوب استفاده کرده ام و همیشه دچار مشکل شده ام لطفا راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 11 می 2015 at 20:16

سلام ، پیشنهاد می کنم اگر تازه کارید حتما با این گل شروع کنید برای درست کردن گل های دیگر یا باید ابزار های مخصوص داشته باشید یا با قاشق یا چاقو این کار را انجام داد ،برای مثال برای برگ ها تیغه چاقو را وارد کرده کمی تکان می دهیم تا جا باز کند سوزن سرنگ با خامه سبز را وارد کرده و روی تیغه چاقو شروع به تزریق می کنیم و سپس تیغه را در می آوریم

پاسخ به این نظر
ناشناس 06 ژانویه 2015 at 15:55

سلام بسیار ممنون
ببخشید نمودار زیر کجاست من نمی بینم
متشکرم

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 14 ژانویه 2015 at 09:41

زیر عنوان

پاسخ به این نظر
رویا 07 می 2014 at 19:54

درست دستوررا توضیح نمیدین

پاسخ به این نظر
--> آسمونی 09 می 2014 at 12:55

تمام موارد مورد نیاز بیان شده، در هر جای آن سوال دارید بپرسید

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟