بهترین مکان های تفریحی مشهد

طرقبه

از مهمترین ییلاق های کوهستانی حاشیه مشهد، طرقبه است که در 18 کیلومتری جنوب غربی مشهد و در مسیر راه جاغرق واقع شده و از غرب به کوه های بینالود و از شمال به کوه تخت رستم محدود می شود. طرقبه دارای باغ های فراوان با میوه های متنوع و چشمه سارهای زیباست و رودخانه ای زیبا از کنار آن می گذرد و در تابستان دارای آب و هوای خنک و مطبوع است . دره سرسبز و خرم طرقبه به واسطه اتصال به ییلاق های دیگر و نزدیکی به مشهد از قدیم به عنوان تفریحگاه مورد توجه ساکنان و زائران مشهد بوده است. جاذبه های گردشگری و سیاحتی طرقبه موقعیتی توریستی برای این منطقه فراهم ساخته که درزندگی مردم طرقبه و مشهد نقشی مؤثر و حائز اهمیت دارد.
طرقبه بین دو گودی قرار دارد و درسمت چپ آن رودخانه و در طرف راست بازه زو واقع شده و ارتفاع آن حدود 1433 متر از سطح دریاست . طرقبه از امکانات و خدمات شهری از قبیل پارک عمومی زیبا و رودخانه کنار آن و دوایر پست، مخابرات، جایگاه پمپ بنزین، درمانگاه و مسجد و رستوران های متعدد درمحیط طبیعی و فروشگاه های صنایع دستی و دیگر امکانات رفاهی برخوردار است. وجود این امکانات و شرایط خوب و آب و هوایی بر جاذبه های این منطقه افزوده است. از جمله ویژگی های این منطقه ییلاقی – تفریحی ، تولیدات صنایع چوب به ویژه سبد بافی و لوح بافی و صنایع دستی مثل گلدوزی و قالیبافی است که مورد توجه مسافران و زائران می باشد و سبد حصیری آن معروف به لوخ و قالی گلباقیان طرقبه از شهرت برخوردار است .

شاندیز 

شاندیز یکی از مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای اطراف مشهد است که در بخش طرقبه و در فاصله 30 کیلومتری غرب مشهد و حدود 13 کیلومتری طرقبه و در مسیر راه مشهد به ابرده و زشک واقع شده است.
چشمه سارها و باغ های فراوان ، فضای سرسبزو خرم ، رودخانه و چشمه اندازهای زیبا و مصفا و آب و هوای مناسب و به ویژه تولیدات صنایع دستی از قبیل انواع وسایل پوستی و چوبی و سوغاتی های دیگر و امکانات رفاهی و واحد های اداری و خدماتی ، این منطقه ییلاقی را به صورت گردشگاهی مهم درآورده است که مورد توجه ساکنان مشهد و مسافران و زائران است. از جمله نقاط دیدنی شاندیز پارک جنگلی است. محصولات عمده باغی شاندیز عبارتند از : گیلاس ، زردآلو، گوجه فرنگی ، هلو، آلو ، انگور، توت، گردو، بادام.
روستا های سرآسیاب ، ارچنگ ، خادر ، ابرده پایین و بالا و زشک دراطراف شاندیز و در امتداد یک دره طولانی قرار دارند و از آب یک رودخانه مشروب میشوند.

جاغرق 

روستای جاغرق یکی از روستاهای ییلاقی و سرسبز است که در 21 کیلومتری جنوب غربی مشهد و درفاصله 7 کیلومتری جنوب غربی طرقبه واقع شده است و به روستاهای عنبران ، طرقدر، کردینه، تغاره و دهستان شاندیز محدود می شود.
درباره وجه تسمیه جاغرق نوشته اند که نام اصلی و قدیمی آن چاه غرق بوده که به تدریج به جاغرق تبدیل شده است.قدمت این آبادی زیاد و به قولی به قبل از اسلام می رسد.
روستای جاغرق دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و زمستان های سرد و تابستان های معتدل می باشد. وجود باغ های میوه و در ه سرسبز و چشم اندازهای زیبا و محیط با صفا ، جذابیت خاصی به این دره ییلاقی بخشیده است . جاغرق علاوه بررودخانه فصلی دارای چندین رشته قنات و یک چشمه و آبشارهای متعدد است و اقامتگاه های موقت و رستوران هایی نیز درحاشیه رودخانه و یا به صورت جزیره دربخش های مختلف این دره سرسبز ایجاد شده که درفصل تابستان محل استراحت و تفرج مسافران و دوستداران طبیعت است.
جاغرق علاوه بر جذابیت های گردشگری ، یکی از مراکز عمده تولید میوه دراستان خراسان به شمار می آید. 

نغندر 

روستانی نغندر از توابع بخش طرقبه و در فاصله 10 کیلومتری آن واقع شده است و به وسیله جاده ای به طول 12 کیلومتربه جاده اصلی مشهد- طرقبه متصل می شود.
این روستای سرسبز و آباد که در دامنه کوه های شمالی بینالود و در میان یکی از چند دره محصور میان کوه ها واقع شده، منطقه ای است ییلاقی و سرسبز و زیبا و مصفا که به دلیل داشتن چشم اندازهای طبیعی ، به ویژه درتابستان مورد توجه مسافران و ساکنان مشهد است .

کنگ 

این روستا دردامنه کوه های بینالود و در قسمت جنوب رشته کوه و در فاصله 22 کیلومتری جنوب غربی طرقبه واقع شده است.
جاده کنگ از میدان دوم طرقبه و یازده کیلومتری جاده نغندر منشعب می گرددو با شیبهای تند بر بستر دره به روستای کنگ متصل می شود.
روستای ییلاقی کنگ به دلیل داشتن چشم اندازهای طبیعی و چشمه سارها و باغ های گوناگون و دامنه ها و کوهپایه های مورد علاقه کوهنوردان ، دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری است. درهمه ایام سال به ویژه درتابستان ها ، حاشیه کنگ با این که جاده مناسبی ندارد، رودخانه و اطراف دره آن ، محل استراحت موقت مسافران است.

عنبران

روستای عنبرای در 26 کیلومتری مشهد و در فاصله یک کیلومتری طرقبه واقع شده است. مناظر سرسبز با علف خودرو و خوشبو باعث شده این روستای زیبا را عنبران بنامند. عنبران با باغ های سرسبز ، کافه و رستوران های متعدد و سایه اندازهای فراوان و شبهای بسیار زیبا ، اقامتگاه مناسبی برای مسافران و زائران و ساکنان مشهد است.

حصار

روستای حصار در مسیر طرقبه و قبل از بند گلستان واقع شده و دارای باغ های وسیع میوه و آب و هوای معتدل درتابستان و دره های سرسبز و فضای طبیعی مصفا با چشم اندازهای زیباست . این روستا به عنوان یکی از مناطق ییلاقی در تابستان ها مورد توجه اهالی مشهد و مسافران و زائران قرارمیگیرد.

زشک

این روستا درامتداد جنوب شرقی رشته کوه بینالود و در سرچشمه دره شاندیز و 48 کیلومتری جنوب

 

سد طرق

این سد در14 کیلومتری جنوب شرقی مشهد و بر روی رودخانه طرق و در نزدیکی بند قدیمی طرق قرار دارد. سد طرق از نوع بتونی با دو قوس متقارن است که از 22 بلوک و به عرض 14 متر و ارتفاع 81 متر از پی ساخته شده است. ضخامت تاج سد 80/4 متر و دارای 84/12 متر ضخامت درپی و طول تاج 322 متر است . گنجایش سد حدود 13 میلیون متر مکعب پیش بینی شده و با هدف تأمین بخشی از آب مورد نیاز مشهد احداث شده است. سد طرق علاوه بر استفاده های اقتصادی ، به دلیل برخورداری از آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی از نظر سیاحتی نیز دارای اهمیت می باشد.

بند طرق در مسیر رودخانه طرق و در مجاورت سد بتونی جدید قرار دارد و تا سال های اخیر قابل بهره برداری بوده است. بنای این سد را به امیر علیشیرنوایی (906-844ق.) وزیر سلطان حسین بایقرا نسبت داده اند. درمجاورت بند طرق دو آسیاب وجود داشته است.

سد چالیدره

سد چالیدره یکی از تفرجگا های مشهد است که در جاده طرقبه و 10 کیلومتری غرب مشهد و در دره ای به همین نام (چالی دره) واقع شده است.
این سد توسط رودخانه جاغرق پر می شود و مساحت آن حدود 140 هکتار است.

بند گلستان

از جمله آثار تاریخی مشهد، سدی قدیمی معروف به بندگلستان است که در 12 کیلومتری غرب مشهد و در حدود 4 کیلومتری طرقبه واقع شده است. این بند از آثار دوران تیموری می باشد. از امکانات موجود در بند گلستان می توان به رستوران، قهوه خانه و مجموعه قایقرانی اشاره کرد.

 

پارک ملت

این پارک بزرگ ترین پارک در محدوده شهرستان مشهد می باشد.
پارک ملت درغرب مشهد و در ضلع شمال غربی میدان آزادی و ابتدای بلوار وکیل آباد واقع شده و با مساحت 720000 مترمربع یکی از بزرگ ترین پارک های داخل شهر مشهد است که هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه 11 است.
این پارک درسال 1345 ش. احداث شد و از آن زمان تاکنون بخش های مختلف فرهنگی و ورزشی و تفریحی درآن احداث شده است و هم اکنون نیز امکانات جدیدی در دست احداث می باشد.
دربخش های مختلف پارک علاوه بر امکانات بهداشتی و مسجد ، شهربازی و مجموعه های تفریحی کودکان ،میادین ورزشی،استخر شنا و استخر طبیعی با امکانات جدیدی دردست احداث می باشد.
دربخش های مختلف پارک علاوه بر امکانات بهداشتی و مسجد ، شهربازی و مجموعه های تفریحی کودکان، میادین ورزشی ،استخر شنا و استخر طبیعی با امکانات قایقرانی و میادین اسکیت وجود دارد. نیز با احداث مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) توسط اداره کل ارشاد اسلامی خراسان ، کتابخانه و مراکز فعالیت های فرهنگی و هنری نیز در داخل این پارک فراهم شده است.
درخت های گوناگون و گلکاری ها و خیابان و حوض ها و اقامتگاه های موقت ودیگر تجهیزات و امکانات تفریحی و موقعیت مناسب شهری باعث شده است تا این پارک همواره محل استراحت و تفریح شهروندان مشهدی و زائران باشد. ضمن آن که به مناسبت های مختلف نمایشگاه هایی درداخل و اطراف این پارک برگزار می شود.
قدیمی ترین شهر بازی مشهد درسال 1351 ش. دراین پارک احداث شد و به تدریج توسعه یافت.

کوهستان پارک شادی

مجتمع فرهنگی تفریحی تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری شاهد خراسان است و بنیاد شهید مشهد اداره می شود و دارای امکانات تفریحی و شهر بازی است که از سال 1370 درمساحتی حدود 18 هکتار دردامنه تپه های شمالی و غرب باغ وکیل آباد و در انتهای بلواروکیل آباد مورد بهره برداری قرار گرفته است . کوهستان پارک همه ساله از 27 اسفند لغایت 15 خرداد به صورت مقطعی و از 15 خرداد به صورت مقطعی و از 15 خرداد تا 31 شهریور به صورت مدام در بعد از ظهرها دایر است.
اطاق های اداری ، نمازخانه ، اورژانس ، تعمیرات وپارکینگ و فوریت های پلیسی و بانک و ساختمان های اداری و نگهبانی در قسمت های مختلف این مجموعه ایجاد شده است . فضای سبز و غرفه های مختلف آجیل و شیرینی و محل های استراحت خانوادگی ،محیطی با صفا و شاد برای گذران ایام فراغت فراهم کرده است. 

پارک جنگلی وکیل آباد

یکی از پارک های وسیع و قدیمی مشهد پارک جنگلی وکیل آباد است که در جنوب غربی مشهد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شد، درسال 1348 ش. توسط مالک آن، خامه حسین آقای ملک ، به صورت رسمی وقف استفاده عموم گردید و به شهرداری مشهد واگذار شد و هم اکنون جزو محدوده خدماتی منطقه 9 می باشد.
پارک وکیل آباد که دارای 259659 متر مربع مساحت است با آب قنات آبیاری می شود. این پارک قدیمی با پستی و بلندی های طبیعی و درختان کاج و چنار از گذشته های دور به عنوان یکی از مراکز ییلاقی حاشیه مشهد مورد توجه بوده است و شهرداری با احداث خیابان و جدول بندی وکف سازی معابر و ایجاد آب نما و برق کشی و اقامتگاه های موقت و تأسیسات بهداشتی و وسایل بازی کودکان و کافه رستوران بر جاذبه های این پارک افزوده است. این پارک با اتمام طرح های دردست اجرای شهرداری ، درآینده بیش ازپیش توسعه خواهد یافت.

کوهسنگی 

این پارک بزرگ درانتهای خیابان اسدی (کوهسنگی) و در جنوب مشهد و در دامنه و اطراف کوه منفرد و با فاصله از رشته کوه های بینالود واقع شده است و حدود 30 هکتار وسعت دارد.
منطقه کوهسنگی از قدیم به عنوان یکی از تفریگاه های نزدیک مشهد، محل سیاحت و تفریح ساکنان و زائران مشهد بوده و نام آن درمنابع تاریخی عهد صفویه آمده است.
این مکان تا سال 1310 هجری شمسی با همان ساختار طبیعی به عنوان منطقه ییلاقی با جاذبه های طبیعی از قبیل کوه های سهل الصعود و باغ های سرسبز و چشم اندازهای طبیعی و رودخانه ها و آب و هوای معتدل به ویژه درایام گرم تابستان ، اقامتگاه سیاحتی زائران و مجاوران بود. دراین زمان با ایجاد بعضی از امکانات سیاحتی ازقبیل استخر و جاری شدن قنات، وسعت و اهمیت یافت و درسال 1318 ش. با احداث ساختمانی دو طبقه با سالن و جدول کشی خیابان ها ونرده کشی و گلکاری و نصب مجسمه های سنگی به صورت پارک طبیعی درآمده و درسال 1340ش. با گسترش شهر مشهد ازطریق خیابانی وسیع و عریض و مشجر به بدنه اصلی شهر مشهد متصل شد. در سال های بعد با احداث جاده آسیایی درجنوب آن و میادین و خیابان های مختلف دراطراف به صورت پارکی محصور درحاشیه شهر مبدل شد. 

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: زهرا میریان
  08 تیر 1396

  پورتال آسمونی ممنون از اطلاع رسانیت
  ما برای تابستان میخوایم بریم مشهد

  لطفاً عکس های بیشتری درج کنید

 2. نویسنده دیدگاه: parastoo
  24 خرداد 1396

  باسلام
  من پرستو ام 16 ساله از مشهد به نظر من این مطالب در مورد شهر ما واقعا عالیه ولی ما جاهای باحال دیگه ای هم داریم که امیدوارم پیدا کنین و بزارین از پارکک ها تا روستا های بحاله دیگه ممنون میشم پیدا کنین و بزارین و مردم رو بیشتر طلا کنین مثلا پارک گلها و …. که معروفا

  • نویسنده دیدگاه: علی
   12 تیر 1396

   سلام . اگه خدا بخواد و حضرت بطلبه قصد دارم بیام مشهد . میشه جاهای بیشتری از مشهد پیشنهاد بدین

 3. نویسنده دیدگاه: مینا
  30 فروردین 1396

  مشهدعالی شده

 4. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  19 آذر 1395

  بچه های گل مشهد آدرس آرامگاه فردوسی رو برام میفرستید
  ممنونتون میشم

  • نویسنده دیدگاه: میلاد
   30 آذر 1395

   جاده مشهد قوچان ۱۵ کیلومتری. سه راه سمت راست انتها.
   ارامگاه فردوسی

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   14 مهر 1397

   انتهای بلوار شاهنامه

 5. نویسنده دیدگاه: علیرضا
  19 آذر 1395

  همه جای ایران زیباست ولی کرج وجاده چالوس یه چیز دیگست

 6. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  18 آذر 1395

  عالی 20 مرسی خیلی خیلی عالی است

 7. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 شهریور 1395

  بابا مگه مشهد جای دیدنی دارد فقط رستوران زیاد دارد که غذاهاش هم مالی نیست و خیلی گران است .جای دیدنی می خواهی برو شمال .

  • نویسنده دیدگاه: امیر
   04 آذر 1395

   جانه من یه چی بگو خندم نگیره اصن امدی مشهد خوبهکه شمال فقط دریا داره که اونم مالی نیست و از روی بیکاری دیگه ادم میاد اونجا جز اون چی داره هر کی ندونه فک میکنه خرابه هست اونجا مخصوصا شهرای گیلانو رشت خیلی عقب مونده هست این شهرا

   • نویسنده دیدگاه: حسن
    10 آذر 1395

    داداش با عرض پوزش دهنتو آب بکش اسم رشت رو بیار. رشت واسه خودش یه ایالتی هستش. اونجا بری تره هم برات خورد نمیکنن. باز هم پوزش

  • نویسنده دیدگاه: ناهيد
   24 تیر 1396

   من تهراني هستم ديروز از مشهد بر گشتم
   واقعا جاهاي زيبايي داره حتما شما خوب مشهد رو نگشتيد لطفا سري به طرقبه شانديز چاليدره موجهاي خروشان و………بزنيد

 8. نویسنده دیدگاه: حسین اکرمی راد
  19 شهریور 1395

  درود بر هم وطنان عزیزم
  کشور ما به لطف خدا دارای بهترین شهرها و مردمان خوب هست اگر چه در بعضی موارد اشتباهاتی به وجود میاد ولی در مجموع همه خوب هستن.من خودم اهل تهران هستم ولی مشهد را خیلی دوستدارم
  انقدر که در این شهر ازدواج کردم.مکانهای تفریحی زیادی دارد.اللخصوص رستورانهای شیک وغذاهای متنوع ولذیذی دارد.وبه لطف خداخیلی بابرکت هست ارزوی موفقیت برای همه دارم مخلص همه

 9. نویسنده دیدگاه: رضا الخزرجی
  12 مرداد 1395

  خیلی عالیه

 10. نویسنده دیدگاه: پردیس
  10 فروردین 1395

  عکسی که واسه کوهستان پارک گذاشتین اشتباهه اون مال کوهسنگیه

  • نویسنده دیدگاه: رضایا
   11 شهریور 1395

   داداچ داری اشتباه میزاری

 11. نویسنده دیدگاه: دلسا
  04 آذر 1394

  عالی بود خیلی به درد تحقیقم خورد دستتون درد نکنه ولی کاشکی یک عکس هم از پارک کوه سنگی میگذاشتین………………………..باتشکر

 12. نویسنده دیدگاه: من
  22 آبان 1394

  بد

 13. نویسنده دیدگاه: امیر
  06 آبان 1394

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییه

 14. نویسنده دیدگاه: زینب
  28 شهریور 1394

  عالی بود

 15. نویسنده دیدگاه: مسعود
  27 شهریور 1394

  ببخشید من سال پیش از طرف ازدواج دانشجویی در مشهد رفتم ی جایی ک عالم برزخ رو به تصویر کشیده بودند مثلا از زمان مرگ تا بهشت حتی قبر هم درست کرده بودن حالا امسال میخوام برم ولی اسم و آدرسشو نمیدونم میشه سریع تر راهنماییم کنید؟

  • نویسنده دیدگاه: زهره
   05 آذر 1394

   سلام. اگه اشتباه نکنم پار ک ولایت. میدان ولایت

  • نویسنده دیدگاه: پری
   21 مرداد 1395

   پارک وحدت تو پنجراه

   • نویسنده دیدگاه: 09178101751
    05 مهر 1395

    ههههههه

  • نویسنده دیدگاه: آرامش
   29 آذر 1395

   سلام اونجای که شما تشریف بردین فرهنگ سرای زیارت واقع در بلوار وحدت بوده

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   11 فروردین 1396

   اونجایی که شما میگید پارک وحدت قبله خیابان پنجراهه

 16. نویسنده دیدگاه: سحر
  15 شهریور 1394

  سلام مشهد همین چنتا جای خوب داره؟لطفا بیشتر راهنمایی کنید. یه پیشنهاد براتون دارم برای مسافرت های تابستانه به مازندران هم یه سری بزنید اخه مثله بهشت میمونه.خیلی زیباست.

 17. نویسنده دیدگاه: الهه
  09 شهریور 1394

  میشه عکس های بیشتری بذارید ؟؟؟ ممنون

 18. نویسنده دیدگاه: ایمان
  08 شهریور 1394

  خیلی خیلی ممنون واقعا مفید بود

 19. نویسنده دیدگاه: آرزو
  24 مرداد 1394

  خیلی خوب بود ولی خاهای دیگه ی مشهد رو هم معرفی کنید

 20. نویسنده دیدگاه: منصور
  13 مرداد 1394

  بنام خالق هستی .تشکر اطلاعاتتون جامع بود ….ولی ای کاش زایرین عزیز مشرف به مشهد الرضا (ع) که این همه هزینه میکنند و وقت میگذارند خطرات و سختی های خستگیهای سفر را متقبل می شوند استفاده بهینه از وقتشون را داشته باشند فقط فقط برای دیدار یار نیایش و عبادت نه اینکه در این امکان تفریحی که لازم به ذکر است این اماکن لوکس مفرح تجاری تفریحی همه اش با حمایت سگان نجس پلیدی چون صهیونیستها وهابیت آل صعود ساخته میشوند تا زاییرین کوی دوست را به سمت خود بکشانند و چشم دل آنها را جلب این اماکن مفرح که با زیباییها فریب دهنده خود از نیایش عبادات زیارت طهارت روح روان جسم از پلیدی دور نمایند دوستان خواهش میکنم در ایت رابطه تحقیق کنید ….

  • نویسنده دیدگاه: زهره
   05 آذر 1394

   سلام
   دوست گرامی این چه حرفهای زشتی هست که می زنید؟
   تمام مکان های ییلاقی یاد شده از قدمت تاریخی برخوردارند و مردم اونجا متدیننند.
   دلیلی نیست که چون در مشهد زندگی می کنیم تفریح نداشته باشیم. مخلص امام رضا هم هستیم اما تفریح گاه ها هم بخشی از جاذبه ها هستند. لطفا زیر پرچم اسلام و امام رضا توهین نکنید

  • نویسنده دیدگاه: بنفشه
   01 بهمن 1394

   تو استفاده نکن
   ماهم گناهمون گردن خودمون

 21. نویسنده دیدگاه: سعید
  12 مرداد 1394

  اگهمیشهمطالب بیشتربذارینممنون

 22. نویسنده دیدگاه: رضا
  10 مرداد 1394

  شهربازی سرزمین خورشید شهربازی قلعه ی سهرامیز شهربازی پارک ملت شهربازی سرزمین عجایب شهربازی پروما شهربازی ویلاژتوریست

 23. نویسنده دیدگاه: هلنا
  04 مرداد 1394

  منم خوشم اومد لطفا بازم مناطق جدید بگذارید

 24. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  02 مرداد 1394

  ممنون

 25. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  26 تیر 1394

  اگه ميشه بهترین شهربازی مشهد رو معرفی کنید

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   27 تیر 1394

   شهربازی هپی لند نزدیک حرم

  • نویسنده دیدگاه: ناشناس
   14 مرداد 1394

   یارک ملت.کوهستان پارک سرش دعوا شد بستنش.
   نزدیک الماس شرق هم شهر بازی ذاره.ولی پارک ملت یه چیز دیگه است
   ولی حجابت و رغایت کن چون محیطش جالب نیست.حالا بری میفهمی

 26. نویسنده دیدگاه: حسین
  21 تیر 1394

  عالی است از مناطق دیدنی کلات نادر هم بنویسید.

 27. نویسنده دیدگاه: محمدرضا مجیدی
  20 تیر 1394

  ممنون از سایت خوبتون

 28. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  25 خرداد 1394

  سلام شهربازي چي داره
  لطفا زودجواب بدين
  ()هرکس ميدونه()

  • نویسنده دیدگاه: غفاری
   25 تیر 1394

   شهربازی هپی لند نزدیک حرم

  • نویسنده دیدگاه: حنانه
   01 مرداد 1394

   پارك ملت ، شهبر بازي هپي لند

  • نویسنده دیدگاه: ...
   28 دی 1394

   چیزا خوب داره شهر بازی هر وقت رفتی خودت میبینی.

 29. نویسنده دیدگاه: فاطمه
  24 خرداد 1394

  خوب بود

 30. نویسنده دیدگاه: یلدا
  08 خرداد 1394

  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییی بوووووووووووووووووووووووووود

  • نویسنده دیدگاه: هلن
   04 مرداد 1394

   منم با شما موافقم.

 31. نویسنده دیدگاه: d
  20 فروردین 1394

  ععالی و مفید بود

 32. نویسنده دیدگاه: SAJAD
  15 فروردین 1394

  عالی بود . این مطالب خیلی بدردم خورد

 33. نویسنده دیدگاه: مصطفی
  15 فروردین 1394

  واقعا عالیه .حرف نداره.فقط اگه میشه بیشتر جاهای پرتو معرفی کنین وبا صفاهم باشه.ممنون

 34. نویسنده دیدگاه: لیلا شاه پوری
  27 اسفند 1393

  عععععععاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللللییییییییییییییی من همه ی جاهاش رو رفتم
  خیلی به دردم خورد
  اگه نبود این اعطلاعات من نصف جاهای دیدنی و تفریحی رو نمی دیدم
  ممنون مرسی

  • نویسنده دیدگاه: --> آسمونی
   27 اسفند 1393

   خوشحالیم که سودمند بوده

نظر خودتان را ارسال کنید