واشنگتن با رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به ایالت تبدیل شد

مجلس نمایندگان آمریکا تبدیل شدن واشنگتن دی.سی (ناحیه کلمبیا) به پنجاه و یکمین ایالت این کشور را با اکثریت آرا تصویب کرد.

واشنگتن با رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به ایالت تبدیل شد - Washington became a state with a positive vote in the US House of Representatives

واشنگتن با رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به ایالت تبدیل شد – Washington became a state with a positive vote in the US House of Representatives

به گزارش آسمونی : به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرح تبدیل شدن پایتخت این کشور یعنی واشنگتن دی.سی (ناحیه کلمبیا) به پنجاه و یکمین ایالت آمریکا را تصویب کرد.

در نشستی که امروز در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره طرح تبدیل شدن واشنگتن دی.سی به یک ایالت برگزار شد، 232 نفر از نمایندگان به این طرح رأی مثبت دادند و 180 نفر نیز با آن مخالفت کردند.

تصویب طرحی برای تبدیل شدن واشنگتن دی.‌سی به ایالت در یکی از دو مجلس قانونگذاری آمریکا (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) اگرچه یک گام تاریخی محسوب می‌شود، اما شواهد حاکی از این است که در حال حاضر شانسی برای تصویب نهایی این طرح و تبدیل شدن پایتخت آمریکا به پنجاه و یکمین ایالت این کشور وجود ندارد.

جمهوری‌خواهان آمریکا که اکثریت مجلس سنای این کشور را در اختیار دارند، مصمم هستند که از تصویب این طرح در سنا جلوگیری کنند. علاوه بر این، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا نیز اعلام کرده است که حتی در صورت تصویب این طرح در سنا، بلافاصله آن را وتو خواهد کرد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : تسنیم

نظر خودتان را ارسال کنید