آمریکا 5 ناخدای ایرانی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا ناخداهای کشتی‌هایی که اخیرا محموله‌های نفتی ایران را به ونزوئلا منتقل کردند، به لیست تحریم‌های خود افزود.

آمریکا 5 ناخدای ایرانی را تحریم کرد - The United States has imposed sanctions on five Iranian Captains

آمریکا 5 ناخدای ایرانی را تحریم کرد – The United States has imposed sanctions on five Iranian Captains

به گزارش آسمونی : وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج ناخدای ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

این پنج ناخدا، ناخداهای کشتی‌هایی هستند که اخیرا محموله‌های نفتی ایران را به ونزوئلا منتقل کردند.

اسامی ناخداهای تحریم شده عبارت است از: علی دانایی کنار سری، محسن گوهر دهی، علیرضا رهنورد، رضا وزیری، حمیدرضا یحیی زاده.

این پنج نفر به دلیل «مرتبط بودن با خطوط کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران» در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.

پیش از این، پنج نفتکش ایرانی ضمن حمل حدود ۱.۵ میلیون بشکه بنزین از تنگه باب‌المندب، سوئز و جبل‌الطارق عبور کردند و خود را به آب‌های اقیانوس اطلس رساندند. کشتی‌های متعلق به محموله‌های ایرانی پس از طی کردن مسافت زیادی در اقیانوس اطلس، خود را به ونزوئلا رساندند.

علی‌رغم تهدیدات آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن کشتی‌های ایرانی، نظامیان تروریست این کشور نتوانستند اقدامی را علیه تجارت آزاد ایران با ونزوئلا انجام دهند. بنا بر اطلاعات منتشر شده، ایران قصد دارد تا ارسال بنزین را به طور ماهیانه به ونزوئلا ادامه دهد.

در اوایل ماه جاری، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا شخصاً از مردم ایران و مسئولان ایرانی به خاطر کمک‌های تهران در زمانی که این کشور در شرایط خوبی قرار ندارد، تشکر کرد.

آمریکا اما دست از تهدید به اعمال تحریم علیه ایران برنداشت و اعلام کرد که همه نفتکش‌هایی که به ونزوئلا رسیدند را تحریم خواهد کرد. حتی در زمانی که کشتی‌ها در نزدیکی آب‌های ونزوئلا قرار گرفتند، نیروی دریایی آمریکا اقدام به تعقیب نفتکش های ایرانی کرد.

کشورمان به مقامات آمریکایی هشدار داد که در صورت هرگونه تعدی به کشتی های باری ایران، تهران اقدام تلافی‌جویانه‌ای را علیه کشتی‌های آمریکایی در آب‌های خلیج فارس از خود نشان خواهد داد.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظر خودتان را ارسال کنید