آیا قیمت هتل های مشهد در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است؟

به فصل بهار و تابستان که نزدیک می شویم، بررسی اخبار مربوط به قیمت هتل های داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد بخصوص برای افرادی که به مسافرت علاقه داشته و بخش قابل توجهی از حقوق و درآمد خود را صرف مسافرت و خدمات رفاهی می کنند. با این حال متاسفانه هر ساله شاهد افزایش هزینه های اقامتی بخصوص اقامت در هتل ها هستیم.

در سال ۹۸ اخباری مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی هزینه اقامت در هتل ها به گوش می رسید. هر چند شیوع کرونا و تعطیل شدن هتل ها، مجال اجرای چنین طرحی را مهیا نکرد، با این حال چنین اخباری نشان دهنده عدم مدیریت مناسب در این عرصه از صنعت گردشگری است. اگر شما نیز قصد مسافرت به مشهد را دارید با مطالعه این مقاله ما را همراهی نمایید. این مقاله در راستای ارائه پیشنهادات کاربردی و با هدف کاهش هزینه های مسافرت شما به شهر مشهد نگاشته شده است.

هتل ها از گذشته تا کنون

هتل ها یکی از لوکس ترین اقامتگاه های مسافرتی در سطح جهان می باشند که در اغلب موارد با هزینه های اقامتی بسیار بالایی نیز همراه هستند. در گذشته هتل ها و  مسافر خانه ها تنها مکان های موجود جهت اقامت مسافران به شمار می ‌رفتند. مسافران آدرس هتل ها و مسافرخانه ها را از بازاریان می پرسیدند و یا اینکه با توجه به تابلوهای تعبیه شده در سطح شهر، هتل ها را پیدا نموده و به آنها مراجعه می کردند.  با گذر زمان و افزایش اقامتگاه های غیر هتلی، روند افزایش قیمت هتل ها کاهش چشم گیری یافت، با این حال در سالیان گذشته و با افزایش تورم، هزینه ها سیر صعودی یافته و اغلب هتل ها امکانات رفاهی را با قیمت بالایی عرضه می کنند. از طرف دیگر پیشرفت تکنولوژی و هوشمند سازی سیستم اقامتی در هتل ها و دیگر اقامتگاه ها باعث تسهیل دسترسی به این گونه مکان ها شده است. این امر در خصوص شهرهایی همچون شهر مشهد که از ترافیک مسافرتی بالایی در اغلب روزهای سال برخوردار است بسیار حائز اهمیت می باشد.

تعداد هتل های مشهد

شهر مشهد و به خصوص خراسان رضوی بیشترین میزان هتل های ایران از حیث تعداد و متراژ بر حسب متر مکعب را دارد. این شهر دارای هتل های بسیاری بوده و معمولاً میزان قیمت آنها علاوه بر امکانات رفاهی ایجاد شده بر حسب فاصله از حرم نیز سنجیده می‌ شود. میزان هتل های مشهد به قدری زیاد است که به تنهایی بیش از ۵۰ درصد اقامتگاه‌ های هتلی ایران را به خود اختصاص داده است. این میزان نیازمند یک مدیریت اصولی و تصویب قوانین مکتوب و موثری است که متاسفانه در بسیاری از موارد نادیده گرفته شده اند. ارائه لیست هتل های مشهد به علاوه قیمت اتاق ها، سوئیت ها و اتاق های وی آی پی در یک مقاله کوتاه امکان پذیر نیست اما شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها به وب سایت ‌های مرتبط مراجعه کنید.

مسافرت به خراسان رضوی از طریق شرکت در تور گردشگری مشهد

آژانس های مسافرتی همواره بازار بسیار داغی در خصوص تور گردشگری مشهد دارند. این تورها در اغلب موارد با فاصله زمانی بسیار اندکی تکمیل شده و آماده سفر می شوند. تورهای گردشگری مزایای بسیار زیادی دارند؛ مهم ترین مزیت این تورها که باعث افزایش محبوبیت آنها در اجتماع شده است کاهش هزینه‌ های مسافرت می باشد. کاهش هزینه ‌های مسافرت، تمامی ارکان سفر شما از طریق تور اعم از هزینه ‌های مربوط به رفت و برگشت، هزینه های اقامت و هزینه های مربوط به گردش در شهر را در بر می‌گیرد. تنها محدودیتی که در خصوص مسافرت به مشهد از طریق تور گردشگری خواهید داشت صرفاً تنظیم کردن برنامه خود با برنامه تور است.

قیمت تور مشهد

قیمت تور مشهد در آژانس های مختلف با توجه به امکانات رفاهی ایجاد شده و مدت زمان مسافرت متفاوت است. یکی دیگر از کاراکترهای موثر در قیمت تور مشهد زمان مسافرت شماست. اگر در زمان اوج ترافیک گردشگری به خراسان رضوی سفر کنید قطعاً هزینه ‌های بیشتری را در مقایسه با دیگر ایام سال پرداخت خواهید کرد. کیفیت امکانات هتل و میزان اعتبار آن نیز در هزینه تادیه شده بسیار موثر خواهد بود. در واقع هزینه های اقامتی همواره بیشترین هزینه های مربوط به یک مسافرت چند روزه را در بر می گیرد؛ هرچند که تاثیر کرونا ویروس بر نرخ هتل های مشهد را هم باید در نظر داشته باشیم. پرواز هوایی نیز تاثیر بسیاری در افزایش قیمت تور مشهد خواهد داشت، با این حال بهتر است بدانید که شرکت در تور گردشگری مشهد با کاهش بسیار چشمگیر هزینه‌ های مسافرت شما و بخصوص کاهش هزینه های هتل همراه خواهد بود.

بهترین زمان مسافرت به مشهد

تعیین بهترین زمان مسافرت به یک شهر دیگر کار راحتی است! کافیست شرایط روحی، جسمی، خانوادگی، شغلی و مالی خود را در نظر گرفته و پس از سنجش شرایط آب و هوایی مقصد، در یک تور گردشگری مناسب نیز ثبت نام کنید. تورهای گردشگری در شرایطی همچون ایام نوروز و تعطیلات تابستان علاوه بر افزایش خدمات رفاهی، تعداد پروازهای خود را نیز افزایش داده و به همین دلیل می توانند تخفیفات ویژه ‌ای از اقامتگاه های هتلی و خطوط هوایی دریافت کنند. در میان عوامل گفته شده، سنجش وضعیت آب و هوایی در انتخاب بهترین زمان سفر به مشهد بسیار حایز اهمیت است. با این حال لازم به ذکر است که شهر مشهد و به خصوص خراسان رضوی با ثبات آب و هوایی بسیاری در طول سال همراه است و شما می توانید در اغلب ایام سال شاهد روزهای آفتابی و وضعیت جوی آرامی باشید.

اطلاع از تورهای گردشگری مشهد

اگر به دنبال کاهش هزینه های مسافرت خود به مشهد هستید روزهایی که ترافیک مسافران مشهد کمتر است همچون روزهای پاییز و زمستان به این شهر سفر کنید. خدمات رفاهی در این دو فصل با دیگر ایام سال تفاوت چندانی ندارد. ثبت نام در تورهای مربوط به فصل پاییز و زمستان نیز ارزان تر بوده و شما تخفیفات قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد. با این حال مسافرت در ایام نوروز و تابستان حال و هوای دیگری دارد. در این صورت نیز خرید تور گردشگری مشهد را پیشنهاد می دهیم.

تورهای گردشگری مشهد در اغلب ایام سال فعال هستند و شما هر زمان که قصد مسافرت به شرق کشور را داشته باشید می توانید با مراجعه به وب سایت لحظه آخر از بهترین گزینه ممکن جهت مسافرت به این نقطه از کشور بهره مند گردید. mashhad tour  همان عبارتی است که باید برای اطلاع از پروازهای هفتگی تورهای مشهد سرچ کنید.

 


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: عطیه
  04 تیر 1399

  چه جالب
  من نمیدونستم نصف هتلای ایران توی مشهد هستن

 2. نویسنده دیدگاه: حميدي
  04 تیر 1399

  سلام با وضعيت اين مريضي مشهد و هتلهاش و حرم امام رضا ديگه بعيد ميدونم اون شور و حال قديم رو داشته باشه، ولي باز ممنون بابت اينكه اطلاع رساني كرديد در مورد مقوله سفر، چون واقعا فكر كنم بعد از كرونا اولين كاري كه تو ذهن همه هست واسه انجام همين مسافرت هست..

نظر خودتان را ارسال کنید