با مریت، میشه بدون کلاس هم آیلتس بخونی !

آیلتس

آیلتس

اگر برای آزمون آیلتس آماده می شوید و در اخذ امتیازی بالاتر از 7 مصمم هستید، وقت آن است که بسیار متمرکز و سازمان دهی شده عمل کنید. اولین لازمه ی این مسیر تهیه و تدوین یک برنامه ریزی شخصی برای یاد گیری است. اگر در مسیر یادگیری از مزیت داشتن یک دوست که او نیز قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارد برخوردار باشید، انگیزه و اشتیاق بیشتری خواهید داشت. البته حالت به مراتب ایده آل تر، داشتن یک معلم است. یا هر شخصی که بتواند شما را در نقطه شروع و در طول مسیر یادگیری ارزیابی کند و اشتباهات و پیشرفت هایتان را به شما بگوید.

برای یادگیری و آماده شدن برای آیلتس از کجا شروع کنیم ؟

شما در برنامه ریزی آیلتس خود به تمرین خواندن، گرامر، لغات و شنیدن نیاز دارید و منابع بسیار خوبی در این ارتباط بصورت رایگان در دسترس شماست. خود را به منابع اختصاصی آیلتس محدود نکنید. بیاد داشته باشید که آیلتس توانایی کلی شما در جنبه های مختلف زبان انگلیسی را ارزیابی میکند. پس باید خود را به سطحی بالاتر از متوسط برسانید تا به امتیاز دلخواه خود در آیلتس برسید.

·       شما ابتدا نقاط ضعف خود را بررسی کرده اید. از آموزگار خود مشورت کافی در خصوص شناسایی نقاط ضعف دریافت کرده اید و با دقت تک تک آنها را لیست کرده اید.

·       یک تقویم تهیه کنید. حتی می توانید یک برگ کاغذ را خط کشی کنید و جدولی از تعداد روزهای باقیمانده ترسیم کنید. در کادر مربوط به هر روز آنچه را که باید درباره اش بخوانید یا تمرین کنید بنویسید. این کار را با ذکر جزئیات انجام دهید.

·       بعد از انجام تمرینات مربوط به هر روز در این نمونه برنامه ریزی آیلتس و کسب رضایت از پیشرفت خود، روز مربوطه را تیک بزنید.

آماده شدن برای آزمون IELTS می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. ما در مریت معتقدیم که لزوما اینگونه نیست! تا وقتی که شما صبر و اشتیاق کافی و تعهد و تمرکز لازم برای آموختن مطالب مورد نیاز آزمون آیلس را داشته باشید موفقیت در دسترس است.

آزمون آیتلس چیست ؟

آزمون آیلتس که توسط برخی از پیشرو ترین متخصصان ارزیابی زبان طراحی شده است، توسط بیش از ده هزار سازمان و موسسه در سطح جهانی به رسمیت شناخته می شود. این آزمون با بیش از سه میلیون داوطلب در سال در واقع پرطرفدار ترین آزمون تسلط بر زبان انگلیسی است.

آیلتس ، IELTS که مخفف International English Language Test System به معنای سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی می باشد، آزمونی طراحی شده برای تعیین سطح تسلط بر زبان انگلیسی برای افراد غیر انگلیسی زبان میباشد.
از متقاضیان کار، زندگی یا تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان ممکن است خواسته شود که با گذراندن آزمون آیلتس و ارزیابی قابلیت های آنها طبق استانداردهای این آزمون، سطح تسلط خود بر زبان انگلیسی را به اثبات برسانند.

برنامه ریزی برای آیلتس را به مریت بسپارید !

انجام پروسه آماده شدن برای آزمون آیلتس  بصورت اصولی ، می تواند از هدر رفتن مقدار زیادی زمان ، پول و انرژی  شما جلوگیری کند. و در کنار آن و شاید از همه چیز مهم تر، دست یابی شما به امتیاز مورد نظرتان را تضمین کند. با مطالعه این مقاله در خصوص نحوه برنامه ریزی برای گرفتن آیلتس 7  و البته دیگر مقالات مرتبط ما در این باره، دید وسیع تری نسبت به آنچه در مسیر یادگیری خواهید دید و نحوه مواجه شدن با چالش ها خواهید داشت.

با مریت این پروسه چندان دشوار نیست! اما با وجود تعداد بسیار زیادی از منابع و این مهم که شما عمدتا نمی دانید کدامیک برای شما برای شما مناسب است، این آزمون می تواند معادل ماه ها یا سال ها کار سخت، مقادیر سنگینی از هزینه و البته فشار ذهنی قابل توجه برای شما دشواری ایجاد کند.

برای شروع ساده کردن این پروسه، از تقسیم آنچه باید انجام دهید به سه دسته شروع می کنیم :

1.      دست یافتن به سطح مورد نیاز از زبان انگلیسی – معمولا پروسه ای آهسته

2.      دست یافتن به مهارت های مورد نیاز آزمون – سرعت انجام متوسط

3.      آشنایی با نحوه اخذ آزمون و تسلط بر آن – پروسه ای سریع

 


نظر خودتان را ارسال کنید