افزایش شیوع کروناویروس در استان فارس

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شد.

افزایش شیوع کروناویروس در استان فارس - Increased coronavirus prevalence in Fars

افزایش شیوع کروناویروس در استان فارس – Increased coronavirus prevalence in Fars

به گزارش آسمونی : دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه با حضور در استودیو سلامت دانشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با شناسایی ۱۴۷ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به چهار هزار و ۷۷۰ مورد رسیده است.

او ادامه داد: از مجموع ۱۴۷ مورد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۳ مورد مرودشت؛ آباده ۳ مورد؛ کوه چنار ۲ مورد؛ استهبان، ممسنی، داراب، لامرد و قیروکارزین هر کدام یک مورد و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان فارس بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: خوشبختانه در ۹ روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلاء به کروناویروس در استان گزارش نشده است و مجموع جان باختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۹۸ نفر است.

دکتر همتی افزود: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان، به سه هزار و ۹۸۳ نفر رسیده است.

این مقام مسؤول در دانشگاه تاکید کرد: آمار بالای امروز نشان دهنده این واقعیت است که ویروس در جامعه در حال گسترش است و هرگونه سهل انگاری در این خصوص، برای جامعه زیانبار بوده و وضعیت استان را به روزهای نخست شیوع کروناویروس بازمی گرداند.

دکتر همتی توصیه کرد: بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کووید ۱۹ مؤثر است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : مهر

نظر خودتان را ارسال کنید