شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 300 هزار نفر گذشت

سازمان جهانی بهداشت تایید کرد شمار تلفات قطعی بر اثر ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده و تعداد مبتلایان قطعی آن نیز از چهار میلیون و پانصد هزار نفر بیشتر شده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 300 هزار نفر گذشت - The number of victims of the coronavirus in the world has exceeded 300,000

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از 300 هزار نفر گذشت – The number of victims of the coronavirus in the world has exceeded 300,000

به گزارش آسمونی : سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه اعلام کرد بر اساس آمارهایی که از تمامی کشورهای جهان جمع‌آور کرده، تعداد کسانی که بر اساس آزمایش‌های پی‌سی‌آر و با تایید قطعی بر اثر ابتلا به ویروس «کوید۱۹» جان خود را از دست داده‌اند، از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سازمان بهداشت جهانی در بیانیه خود توضیح داد که طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا شاهد افزایش ۸۶ هزار نفری و تعداد قربانیان آن نیز بیش از ۵ هزار نفر بوده است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تا زمان نگارش این خبر، ۴ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۲۱۳ نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده، ۳۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر جان باخته و حدود ۱ میلیون و ۸۰۲ هزار بیمار بهبود یافته‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست ‌و چهار گذشته حدود ۱۵ هزارمورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد حدود ۹۰ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید