تلویزیون 49 اینچ چی بخرم؟

تلویزیون 49 اینچ چی بخرم؟ سوالی که مطمئنا بسیاری از افرادی که قصد خرید تلویزیون جدیدی برای منزل خود دارند از خود می پرسند. تنوع بسیار برند های تولیدکننده تلویزیون و همچنین مدل های ساخته شده توسط این برند ها انتخاب را برای خریداران مشکل ساخته است. در این مقاله قصد معرفی دو مدل از پرفروشترین تلویزیون های کمپانی های ال جی و سامسونگ و انجام مقایسه ای بین آنها جهت راهنمایی شما در انجام خریدی بهتر را داریم.

خرید تلویزیون

به صورت کلی تلویزیون های سامسونگ و ال جی را می توان برترین و خوش فروش ترین تلویزیون های موجود در بازار دانست، قیمت نسبتا مناسب، کیفیت عالی، امکانات جذاب و همچنین دوام بالا از ویژگی هایی می باشند که کاربران را به سمت این دو برند هدایت می نماید. تلویزیون 49 اینچ ال جی مدل UM7340 و تلویزیون 49 اینچ سامسونگ مدل RU7100 دو مدل از تلویزیون های ساخته شده توسط این دو کمپانی می باشند که به لطف قیمت مناسب نسبت به مدل های دیگر این دو کمپانی و همچنین ویژگی هایی که در ادامه می توانید مطالعه فرمایید همواره قسمت عمده ای از بازار تلویزیون را به خود اختصاص داده اند.

تلویزیون 49 اینچ ال جی مدل UM7340

این تلویزیون به پنل نمایشگر 4K  مجهز شده، رزولوشنی حدود 3840*2160 داشته و دارای قابلیت هایی از جمله:   HDR، تنظیم کننده سطح روشنایی تصاویر، تنظیم کنتراست تصاویر و همچنین تکنولوژی نمایش دقیق رنگ ها به منظور بهبود کیفیت تصاویر می باشد، لازم به ذکر است که پردازنده تصاویر در تلویزیون UM7340 از توانایی ارتقای کیفیت تصاویر با کیفیت پایین تر به کیفیت 4K  نیز بهره می گیرد، که همواره تضمین می سازد که تصاویری که بر روی نمایشگر این تلویزیون مشاهده می نمایید بهترین کیفیت ممکن را داشته و در بهترین حالت خود می باشند. توانایی اتصال به اینترنت اتصال به تلفن همراه، وجود رسیور و دیجیتال سرخود، امکان جستجو در صفحات وب و همچنین اتصال سایر دستگاه های خروجی اعم از کنسول بازی، کیس کامپیوتر و … از دیگر ویژگی های تلویزیون 49 اینچ ال جی مدل UM7340 می باشند. علاوه بر تمامی قابلیت های بالا سیستم صوتی این تلویزیون که بررسی نیز خالی از لطف نیست، با قدرتی حدود 20 وات و همچنین بهره گیری از قابلیت های ویژه، صدایی بسیار با کیفیت و همه جانبه را تلید می نماید، بهتر است بدانید که صدای تولید شده توسط سیستم صوتی این تلویزیون به شما احساس وجود پخش کننده های صدا در پشت و اطرافتان را می دهد.

تلویزیون 49 اینچ سامسونگ مدل RU7100

تلویزیون سامسونگ مدل RU7100 طراحی زیباتر و کاربر پسند تری نسبت به تلویزیون UM7340 داشته و به همین دلیل خریداران بیشتری را نیز به سمت خود جذب می نماید، اما از لحاظ کیفیت و کارایی تفاوت چندانی نداشته و هر دو دارای مشخصات مشابه می باشند، به عبارتی این تلویزیون نیز دارای نمایشگر 4K بوده، به قابلیت اتصال به اینترنت، اتصال به تلفن همراه و اتصال به دستگاه های خارجی مجهز بوده و دارای قابلیت ارتقای کیفیت تصاویر و HDR نیز می باشد، لازم به ذکر است که علی رغم کیفیت تصاویر مشابه تکنولوژی هایی که در این دو تلویزیون استفاده شده است با هم متفاوت بوده و هر کدام به نحوی تصاویر را پردازش می نمایند.

از لحاظ صدا نیز هر دو به سیستم های صوتی یکسانی مجهز شده و صدای تلویزیون سامسونگ مدل RU7100   نیز برابر با 20 وات می باشد.

قیمت

از لحاظ قیمت نیز هر دوی این دو تلویزیون قیمت های نزدیک به همی داشته و تفاوت چندانی با هم ندارند، به عبارتی گران تر بودن تلویزیون RU7100 تفاوت چندانی ایجاد نکرده و می توان گفت که هر دوی آنها قیمت مشابه به همی دارند.

سخن آخر

همانطور که در بالا نیز مورد بحث قرار گرفت، قابلیت های این دو تلویزیون، پورت های اتصال به دستگاه های خارجی، کیفیت تصاویر و … کاملا یکسان و مشابه بوده و تنها تفاوت آنا در ظاهر و قیمت می باشد، بنابراین اگر توجهی به ظاهر تلویزیون نداشته و فقط می خواهید هزینه کمتری پرداخت نمیید، مطمئنا خرید تلویزیون UM7340  بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. اما اگر بر سر ظاهر تلویزیون حساسیت بیشتری به خرج داده  و اهمیتی به پرداخت مبلغی بالاتر برای تلویزیونی شیک تر نمی دهید، انتخاب تلویزیون RU7100 برای شما بهتر است.

 لازم به ذکر است که ظاهر تلویزیون UM7340 نیز زیبا و امروزی می باشد اما ظاهر RU7100 از دید کاربران بهتر است.


نظر خودتان را ارسال کنید