نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در آلمان

نگرانی‌ها نسبت به آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در آلمان افزایش یافته است.

نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در آلمان - Concerns about the second wave of coronavirus outbreak in Germany

نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا در آلمان – Concerns about the second wave of coronavirus outbreak in Germany

به گزارش آسمونی : با رسیدن همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ به سومین ماه متوالی در اروپا، کارشناسان آلمانی دریافتند که مدیریت قابل قبول و رضایت بخش بحران در مراحل اولیه می‌تواند بعدها به فشار و بار مضاعفی تبدیل شود.

از آنجایی که وضعیت شیوع کروناویروس در آلمان و فشاری که همه گیری این بیماری در ایتالیا و اسپانیا به نظام سلامت وارد کرد یکسان نبوده، مقامات آلمانی به شکل فزاینده‌ای در تلاش برای متقاعد کردن مردم بر لزوم رعایت دقیق فاصله‌گذاری اجتماعی هستند. اکنون این پدیده موسوم به “پارادوکس پیشگیری” نگرانی‌ها را در مورد موج دوم همه‌گیری به همراه داشته است.

روز چهارشنبه «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان از بازگشایی تدریجی فروشگاه‌ها، مدارس، مهدهای کودک و حتی رستوران‌ها و کافه‌ها خبر داد.

طبق قوانین جدید بهداشتی که روز چهارشنبه اعلام شد مقرر شده است این قوانین در کنار تسهیل محدودیت‌ها اجرایی شوند اما قوانین پیشنهادی چنان پیچیده هستند که بسیاری احساس می‌کنند می‌توان کلیه آنها را نادیده گرفت.

به گزارش روزنامه گاردین، به عنوان مثال استفاده از ماسک که اکنون در مغازه‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است به طور پیوسته رعایت نمی‌شود.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : ایسنا

نظر خودتان را ارسال کنید