مساجد از فردا باز می‌شوند

ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز طی جلسه‌ای به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر، دستورالعمل بازگشایی مساجد برای برگزاری مراسم در این سه ‌شب را اعلام کرد که تمامی موارد، قبلا در گزارشی از سوی خبرگزاری فارس پیشنهاد شده بود.

مساجد از فردا باز می‌شوند - Mosques will open tomorrow

مساجد از فردا باز می‌شوند – Mosques will open tomorrow

به گزارش آسمونی : پیش از این خبرگزاری فارس در تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه طی گزارشی ۱۴ پیشنهاد برای بازگشایی مساجد و مراکز دینی در ایام شیوع ویروس کرونا با توجه به نیاز مردم به دعا و مناجات در ماه رمضان به خصوص شب‌های قدر ارائه کرده بود که می‌توانید این پیشنهادها را اینجا بخوانید.

ستادملی مبارزه با کرونا امروز طی جلسه‌ای به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر، دستورالعمل بازگشایی مساجد برای برگزاری مراسم در این سه‌شب را اعلام کرد که تمام موارد، قبلا در گزارشی از سوی خبرگزاری فارس پیشنهاد شده بود.

این ستاد مصوب کرد:

  • در برگزاری مراسم‌های شب قدر باید مراسم با یک ظرفیت محدود و ترجیحاً در فضای باز برگزار شود.
  • حداقل فاصله از طرفین، پشت سر و جلو حداقل یک متر است.
  • شرکت‌کنندگان در مراسم شب‌های قدر باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و مهر، جانماز و قرآن را همراه خود ببرند.
  • اگر فضای برگزاری مراسم سربسته بود، حداکثر از یک‌چهارم فضا استفاده شود.
  • اقدام دیگری که با همکاری صداوسیما انجام شده این است که از مکان‌های خاص مراسم به صورت زنده و در کانال‌های مختلف پخش شود.
  • حداکثر زمانی که برای برگزاری شب‌های احیا گذاشتیم، دو ساعت است.

بنا بر این گزارش حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم در این خصوص اظهار داشت: پس از پی‌گیری مستمر مطالبه‌ مردم متدین کشورمان و گفت‌وگوهای متعدد با وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی و در پی تذکر رهبر معظم انقلاب و برای برپا شدن مجالس شب‌های قدر و درپی گفت‌وگوی تکمیلی امروز بنده با دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت؛ راهکارهای عملی بازگشایی مساجد و دیگر اماکن مقدس و مذهبی کشور مطرح و مقرر شد از سه‌شنبه تمامی مساجد کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حمایت سازمان تبلیغات اسلامی بازگشایی شوند.

وی افزود: موضوع بازگشایی مساجد کشور به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه‌های مردم و مسئولان همواره مد نظر سازمان تبلیغات اسلامی بوده و در گفت و گوها با مسئولان بهداشتی به ویژه وزیر بهداشت عنوان شده است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فارس

نظر خودتان را ارسال کنید